Forum

Kuchenne porady

orzechy włoskie w roki głównej

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-12-14 09:55:17

    Witam was bardzo serdecznie mam dużo orzechów i tak się zastanawiam co na świąteczny stół zrobić z orzechów. Przepisów dużo ale proszę o radę.

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-14 10:06:52

    Daguś ! Znajdziesz tutaj kopalnie wybornych przepisów ...

    Polecam pyszny tort orzechowy ewki 63 .., mozesz pobawic się w ciasteczka , rożki czy tez rogaliki nadziewane zmielonymi orzchami ..Osobiście do farszu orzechowego dodaje troche startej gorzkiej czekolady ... To tylko moja kwestia smaku ..

    A jak masz naprawde nadmiar to ... możeszpodzielić sie z koleżanką ...

    Pozdrawiam pieknie )))

  • Autor: Anka53 Data: 2012-12-14 11:18:33

    jest duzo przepisow z orzechami np:makaroniki, stozki , ciasteczka kruche z orzechow ozdobione polewa

  • Autor: ewka63 Data: 2012-12-14 12:07:25

    Dagusiu, Megi już pisała ( Madziu - cmok), ja tylko podam linka do mojego tortu orzechowego, który polecam. Jest tylko jedna ważna sprawa, do zrobienia masy musi być naturalne masło inaczej masa robi się półpłynna.

    http://wielkiezarcie.com/recipe50257.html

    Ciasto można upiec dwa dni wcześniej i trzymać w chłodnym miejscu.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-02-24 17:43:18

    Robiłam już ten tort. Wyszedł bardzo dobry!!

  • Autor: iwett Data: 2012-12-15 11:42:05

    Ja robię pesto do kurczaka na bazie rukoli z suszonymi pomidorami,parmezanem no i właśnie duuużo zmielonych orzechów włoskich. PYCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: jolka60 Data: 2012-12-15 11:53:51

    Zdradzisz przepis?

  • Autor: iwett Data: 2012-12-15 12:10:37

    Chętnie! Przepis pochodzi z dodatku do gazety:

    100g rukoli

    50 g sera typu parmezan

    40 orzeszków pinii (ale ja właśnie robię z włoskich bo mam dużo no i tańsze - daję sporo bo szklankę)

    4 suszone pomidory

    10 łyżek oliwy extra vergine (daję mniej)

    ząbek czosnku,sól

    Zmiksuj razem orzechy, pomidory i 4 łyzki oliwy. Następnie dodaj rukolę ,czosnek pozostałą oliwę i zmiksuj (ja oddzielnie miksuję rukolę i pozostałe składniki a potem dobrze mieszam).

    Na koniec dodaj starty ser. I cała filozofia. Super smakuje z makaronem i podsmażonym,pokrojonym kurczakiem. Ilości mozna modyfikować wg gustu ale ważne żeby była rukola bo ma właśnie taki orzechowy smak.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-12-15 12:53:00

    Dziękuję.Wprawdzie nie przepadam za rukolą w "głównej" roli,ale pozoatałe składniki mi smakują.Wypróbuje.Jeszcze raz dzieki.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-12-15 12:00:47

    Juz niedawno gdzieś podawałam ten łatwy przepis na sałatkę.

    Pierś z kurczaka posiekać,doprawić odrobiną pzryprawy curry,odstawić na min godzinę,zrumienić na oleju.

    Po wystudzeniu dodać:

    ananas-pokrojony świeży lub z puszki,jajko na twardo,orzechy bez skórki.Doprawić wg smaku-solą pieprzem (najlepiej białym),dodać majonez.Proporcji nie podaję,rzecz gust.Bez jajek też smaczna.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-02-24 17:46:18

    Właśnie orzechy mi w ubiegłym roku obrodziły.  W sumie kwestia dobrej woli i poszukania ciekawego przepisu ( czytaj bardzo łatwego) do ich zjedzenia.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-03-01 06:30:28

    Wczoraj przy sprzątaniu zobaczyłam,że orzechy zostały rozwłuczone po całym podwórku. Podejrzenia się zawężają do rudej i ogoniastej , bo u sąsiadów też pełno dowodów jej działalności a tam moje piesy  nie mają wstępu. Dziwne jest to ,że ja jej prawie nie widuję , a i nie boi się moich zwierzaków.  Na jesieni przylatywały do nas piękne ptaki właśnie na orzechy nawet zbyt nie robiły sobie nic z naszej obecności.

  • Autor: Smosia Data: 2017-02-24 20:18:09

    Orzechy bez skórki? To jakaś dieta zdrowotna, czy upodobanie?
    Sałatka super, ja dodaję pory (można sparzyć na sicie), pomijam jaja i majonez (kto chce dodaje go na talerzu).

Przejdź do pełnej wersji serwisu