Forum

Galeria

Nasze świąteczne, miasta, ulice, domy...

  • Autor: Wkn Data: 2012-12-21 07:30:38

    Jak wyglądają Wasze miasta/miasteczka/ulice i domy? W telewizji uparcie pokazują tylko kilka miejsc w Polsce, a nie wierzę, że ładnie oświetlona jest tylko Warszawa, Wrocław czy Poznań. Dzielmy się wrażeniami z bożonarodzeniowych dekoracji i wspólnie się nimi cieszmy (a może też krytykujmy :))

    Ja zapraszam na krótki spacer po Gdańsku.

    Ulica Mariacka w grudniowej mgle

    I gdańska choinka (trochę jakby "wyjedzona" z gałązek, ale wzruszająca, bo tradycyjna i z ozdobami wykonanymi przez dzieci :)

    A tu już jarmark bożonarodzeniowy zlokalizowany w murach starej Zbrojowni, w którym mali i duzi znajdą coś ciekawego dla siebie :)

    W Zbrojowni stały też choinki, a jakże. Zresztą nie byle jakie, bo kreatywne...

    ...z kartonu

    ...ze złomu

    ...z plastikowych kubeczków

    ...z firanek

    ...z hm... czegoś w rodzaju balonu z wystającymi "cyckami" - podświetlanego od wewnątrz co chwilę w innym kolorze

    Na jarmarku można było przycupnąć na wygodnych krzesełkach...

    ...lub pooglądać rękodzielnicze cuda (kupić oczywiście też!)

    ...na przykład kolorowe drewniane korale

    ...albo piękne świąteczne stroiki

    Wszędzie pachniało choinkami i piernikami!

    Było i przedstawienie jasełkowe, skupiające wokół sporo oglądających (a po drugiej stronie hali wesoło brzmiały kolędy.

    ...aż zachęcało do ciepłych uścisków :)

    Taki to nasz zimowy Gdańsk :) Mam nadzieję, że spodobał Wam się mały spacer po nim :)

  • Autor: agacia3323 Data: 2012-12-21 07:46:20

    A można pisać o wsiach ,bo nie zaznaczyłach w artykule Dorotko.......o nas na wsi mieszkających to się zapomina .....takie to życie "wieśniaka"

    U mnie mąż się uparł,że posesje będzie stroił w sobotę,niektórzy sąsiedzi już przystroili swoje przydomowe choineczki ,balkony,tarasy ,także klimat mamy na tej naszej WSI.Pozdrawiam świątecznie.

  • Autor: Wkn Data: 2012-12-21 08:22:46

    A można pisać o wsiach ,bo nie zaznaczyłach w artykule Dorotko.......

    A wcale, że nieprawda, bo zaznaczyłam - napisałam o ulicach, a wsie też mają ulice ;P ...czy nie mają? :D

  • Autor: mahika Data: 2012-12-21 08:24:04

    Zawsze podoba mi się spacer po Gdańsku,

    Mariacka wygląda cudnie, a wieczorami szczególnie,

    zwłaszcza jak trochę śnieg oprószy tą zabytkowa ulicę :)

  • Autor: mggi63 Data: 2012-12-21 08:43:15

    Jest świątecznie i tyle....Każda reprezentacyjna ulica w miastach naszego kraju jest pięknie przystrojona... Widać wszędzie.W dużych miastach i w miasteczkach...na wsiach też...idą święta...

  • Autor: kasiadzida Data: 2012-12-21 11:11:34

    piękny był spacer po Twojej okolicy

  • Autor: córcia Data: 2012-12-21 11:28:06

    bardzo mi sie podoba chętnie bym obejrzała na żywo może w wakacje mi się uda dziekuję za piękny spacerek Wesolych Świąt!!!

  • Autor: marzena89gb Data: 2012-12-21 19:32:11

    U nas na wsi jeszcze ozdób nie widać co roku każdy zostawia strojenie na ostatnią chwilę dopiero wszyscy rozświetlają swoje posesje w wigilię narazie egipskie ciemności ale jak coś się pojawi to będą fotki

  • Autor: Wkn Data: 2012-12-21 22:15:51

    Mnie jest zawsze troszkę smutno, gdy lampki zapalają się wyłącznie na 3 dni Świąt. Chciałoby się oczy dłużej nacieszyć (czytaj wcześniej przed Wigilią i jeszcze troszkę po Nowym Roku). Ale rozumiem, że rachunki za prąd też są ważne.

  • Autor: majolika Data: 2012-12-21 21:33:53

    A to moje miasto kochane))

  • Autor: Wkn Data: 2012-12-21 22:20:00

    O kurczę, macie karuzelę! To dużo lepsze niż nasze gdańskie wypożyczone (nie wiem skąd) renifery, stojące na kupce słomy na uwiązach, wcinające śnieg z plastikowych misek i przyglądające się wielkimi zdziwionymi oczami pseudo Mikołajowi i jego pomocnicom w okropnych butach, które zapraszają dzieci do wypowiadania życzeń do mikrofonu :{

  • Autor: majolika Data: 2012-12-21 23:09:42

    Ano jest "karuzel)))Ale najśmieszniesze są te baby pruskie przebrane za mikołajów.Ja dostaje ataku czkawki ze smiechu, jak je widzę))Bo to sa pruskie idole, taki kamienny straznik granic był u Prusów.W Olsztynie ponastawiali ich pełno( z plastiku))) i przebierają na rózne  okazje, hehehe.

  • Autor: majolika Data: 2012-12-21 23:13:28

    PS.Ale te "baby" pruskie to naprawdę są chłopy)))To taki rodzaj prymitywnej sztuki dawnych Prusów.Tych plemion, co tu żyły przed powstaniem Olsztyna.Przedstawiały wojowników.Tylko potem ludzie nazwali je babami)))

  • Autor: stillnox Data: 2012-12-21 21:54:18

    bajecznie na Piotrkowskiej :-)

  • Autor: Wkn Data: 2012-12-21 22:16:53

    Wow!

  • Autor: makusia Data: 2012-12-21 22:47:35

    Ale super!!

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-12-22 23:49:26

    Ojej , ale pięknie:)

  • Autor: aloalo Data: 2012-12-23 20:04:30

    Oj, to piękne jest!

  • Autor: bubus Data: 2012-12-23 05:03:51

    sliczne ! uwielbiam swieta !:) Ja chciala bym pokazac wam moja ulubiona betoniare to tradycja od paru lat jezdzi ulicami jak solidarnosc z osobami chorymi na raka piersi .

Przejdź do pełnej wersji serwisu