Forum

Kuchenne porady

Pierniczki i ... po pierniczkach

  • Autor: mamamirelki Data: 2013-01-03 09:04:22

    Świeta, święta i po świętach. Jak zwykle pozostało mnóstwo słodkości. M.in. pierniczki, zwłaszcza te ozdobne z choinki. Już wszyscy mają dosyć moczenia ich w kawie czy herbacie. Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób na reanimację takich wypieków. Myślałam np o zmiksowaniu (pierniczki z polewą lukrową) i użyciu np jako spód do czegoś z pianką albo czy nie dałoby się ich przerobić na babeczki?

    Bardzo proszę o sugestie.

    Pozdrawiam noworocznie.

  • Autor: bogdzia Data: 2013-01-03 09:27:42

    Włóż te pierniczki do naczynia szklanego albo do puszki, umieść tam pajdę chleba i poczekaj dzień lub 2 i pierniczki powinny być miękkie, w razie potrzeby zmień chleb. U mnie doskonale się to sprawdza.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-03 10:14:48

    Bogdzia ma rację, możesz też dodać kawałek jabłka, też będą miękkie.Całe szczęście że nasze pierniczki mąż  zjadł do końca:) Siedziały w pudełku plastikowym do żywności i były miękkie.

  • Autor: megi65 Data: 2013-01-03 12:31:36

    Proponuje bajaderkę .. może jeszcze inne ciasto masz .. dokrusz , domieszaj + bakalie  i polewa czekoldowa lub bez i ... nowe ciacho całkiem fajne .. :))

  • Autor: Olciaa Data: 2013-01-03 18:30:26

    moje pierniczki są w tekturowym pudelku i wciąż są miekkie.zjadamy codzienne po kilka sztuk,synek jakby mógł zjadłby wszystkie na raz.

    z każdym dniem są coraz smaczniejsze.

    pamietam ze jak mama piekła pierniki na Boże Narodzenie to kończyliśmy je przed Wielkanocą :) i załowaliśmy ze sie kończyły:)

  • Autor: Monika09 Data: 2013-01-03 19:36:42

    U nas podobnie, co roku pierniczki jemy do końca lutego i są smaczne.

  • Autor: mamamirelki Data: 2013-01-03 20:46:55

    Moje pierniczki są jeszcze wilgotne, tylko te z choinki i dekoracje już  wyschły. Ale mam wrażenie, że rodzinka nie chce ich już jeść kolejny tydzień. Po prostu wpadłam w szał pieczenia/pierniczenia i napiekłam całe mnóstwo- efekt- przejedzenie. Dlatego tak kombinuję, aby je zmiksować i na coś przerobić. Bajaderka to dobry pomysł. Tak sobie myślę, czy nie można je użyć też jako spód do np. sernika. Ale zawsze miałam problem z kruszonymi spodami (za dużo tłuszczu). :)

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-04 12:43:00

    Ja bym to wykorzystała an spód pod serowiec... jadłam takis erowiec z pierniczkami i dobrze sie to wszystko komponowało :)

    A jak coś, moze cie mi podrzucić te pierniczki... mam takich małych amatorów, którzy wsuną każdą ilosć słodyczy. Moje pierniczki ledwie dotrwały do świąt...a  potem ściągałam z choinki pierniczkowe ogryzki - pozbawione lukru, ozdób, ponadgryzane, połamane... juz ani jeden sie nie ostał!

     

  • Autor: beajma Data: 2013-01-05 10:41:30

    Ja te suche mielę na "mąkę" i potem jak znalazł jest do murzynka czy muffinow. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu