Forum

Kuchenne porady

Potrzebuje pomocy przy obsłudze szprycy.

  • Autor: renia294 Data: 2013-01-10 11:00:30

    Witam. Mam szpryce do wyciskania ciastek i nie potrafie sie nią posługiwac POMOCY. nie wiem co robie zle czy ciasto za twarde czy  dwie lewe rece.Pozdrawiam

  • Autor: aniutka_85 Data: 2013-01-10 12:42:28

    Podbijam pytanie, u mnie znowu ciasto wyszło za rzadkie i zamiast się upiec, ugotowało się na blaszce. Mam to ustrojstwo a nie mogę używać

  • Autor: gabigold Data: 2013-01-10 13:01:34

    poszukaj jakiegoś sprawdzonego przepisu, poznasz po dobrych opiniach , głowa do góry, dasz radę:)

  • Autor: matani Data: 2013-01-10 13:25:16

    Ja mam jakiś przepis z cin cin, dobry, ale po schłodzeniu ciasta zgodnie z przepisem rozwaliłam szprycę :( Jak nie chłodziłam było ok.

  • Autor: ja-żaba Data: 2013-01-10 13:58:01

    Witam:)

    Podaję podstawowy przepis na wyciskane ciasteczka:

    250 g. masła lub margaryny

    250 g. cukru

    mały cukier wanilinowy

    2 jajka

    szczypta soli

    500 g. mąki

    Ucieramy miękkie masło z cukrem, dodajemy jajka, sól i cukier wanilinowy. Wsypujemy przesianą mąkę, dobrze mieszamy i powstałe ciasto schładzamy przez godzinę w lodóce.

    Wyciskamy ciasteczka i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 10 minut.

    Przepis mam z książeczki dołączonej do szprycki, a szprycka ma lat 40:)

    Pozdrawiam

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Autor: atek Data: 2013-01-10 20:26:30

    Miałam problem z wyciskaniem ciasteczek - nie chciały odklejać się od szprycy i zostawać na blaszce. Myślałam, że jest to wynika ze złej konsystencji ciasta, a pomogło porządne natłuszczenie blaszki do pieczenia. Ciastka nie przyczepiały się się do blaszki. Może to to?

  • Autor: matani Data: 2013-01-11 17:19:31

    Nie natłuszcza się blaszki do tych ciastek, musi być idealnie czysta inaczej nic się nie przylepi. Kopiuję ze swoich notatek z forum cin cin:

    2 szkl mąki
    1 szkl cukru pudru
    20 dag zimnego masła
    1 cukier wanilinowy
    1 jajko
    cynamon/imbir/ mieszanka korzenna- wg uznania

    Wymieszać sypkie, wsiekać masło, dodać jajko, zagnieść. Ciasto, jeśli jest za mokre, podsypywać mąką- powinno być miękkie, ale zwarte. Wstawić do lodówki na co najmniej 30 min. Strzelać na suchą blachę. Piec w 200 st., około 10- 15 min.


    Klucz do sukcesu:
    1. Zimne ciasto i zimny pistolet. W trakcie każdej przerwy w strzelaniu pistolet i ciasto muszą być w lodówce. Ciasto wyjmujemy małymi partiami, niewykorzystaną cześć szybko chowamy do lodówki.
    2. Sucha blacha, niewyłożona papierem do pieczenia- tylko wtedy ciastka są w stanie przykleić się do jej powierzchni.
    3. Pistolet trzeba przyłożyć do blachy i strzelić, podnieść go zdecydowanym ruchem, nieco obracając (taki ruch "ukręcający"). Jeśli operacja się nie powiedzie, to w tym miejscu należy odtłuścić blachę ręcznikiem papierowym.
    4. Trening czyni mistrza. 

  • Autor: atek Data: 2013-01-11 21:04:20

    Spróbuję po Twojemu . Dawno nie piekłam tych ciasteczek.

  • Autor: matani Data: 2013-01-14 09:13:47

    To nie moje tylko "zerżnięte" :) ale się sprawdzało dopóki nie przesadziłam z chłodzeniem i nie rozwaliłam szprycy ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu