Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Cholesterol a przyjęcie urodzinowe

  • Autor: ania9 Data: 2013-01-10 15:47:19

    Mój tata ma w tym roku 50 lat, robimy mu małe przyjęcie urodzinowe, ale problem w tym, że niedawno lekarz stwierdził u niego za wysoki cholesterol, więc głupio będzie podać ciasta i torty, których on nie będzie jadł.

    Możecie pomóc mi znaleźć przepisy na dania, desery np. z owoców, lekkie, bez śmietan itp, które jednocześnie będą się nadawały do podania gościom?

     

     

  • Autor: martynka 13 Data: 2013-01-10 16:08:16

    Jeżeli tato był u lekarza, to na pewno dostał leki na obniżenie poziomu cholesterolu. Od jednego kawałka tortu stan jego zdrowia się nie pogorszy. Mój mąż ma też podwyższony poziom cholesterolu, ma cukrzycę a i tak od czasu do czasu coś słodkiego zje. Lekarz na niego nie krzyczy, a mąż ma się dobrze.

  • Autor: betap Data: 2013-01-10 16:14:38

    Przygotuj galaretki , sałatkę

     owocową i sorbet.A tort oczywiście też przecierz solenizant zje kawałek.

  • Autor: ania9 Data: 2013-01-10 16:27:43

    Ja wiem, na pewno jakieś ciasto się pojawi, ale nie chcę żeby tego typu rzeczy przeważały na stole

  • Autor: bytomianka Data: 2013-01-11 14:45:02

    Bez przesady. Ja mam podwyższony cholesterol od 15 lat. Jem wszystko na co mam ochotę, w  rozsądnych porcjach. Jak tata zje z kazdego dania małą porcję to na pewno nic się nie stanie.Życzę 100 lat dla solenizanta.!

  • Autor: damdalena Data: 2013-01-11 18:26:00

    Proponuję tort bezowy przekładany bitą śmietaną i owocami lub biszkopt z obniżoną ilością żółtek (wyjdzie!) z masą jogurtową lub jabłkowo-galaretkową. Świetne jest też dacquoise: http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=35243

Przejdź do pełnej wersji serwisu