Forum

Zwierzyniec

Jedzenie dla kota

  • Autor: dagusia_29 Data: 2013-01-11 14:56:18

    Chciałabym zapytać czym karmicie swoje koty?? Może macie sprawdzone przepisy na domowy pokarm.

  • Autor: Gluba666 Data: 2013-01-11 15:10:27

    Jeśli chodzi o suchy pokarm to różne smaki Kitekat, rzadziej Whiskas, a z domowego jedzenia to jak tylko usłyszy foliową torebkę w którą zapakowane są surowe piersi z kurczaka, które właśnie wyjąłem z lodówki to momentalnie można się o kota potknąć tak kręci się pod nogami :)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2013-01-11 15:14:06

    Jak wyciągam surowe mięsko mam już agentów ochrony że aż pod nóż wchodzą. W grudniu miały łepki od karpia więc ucztowały sobie.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-11 15:16:59

    Koty mojej mamy jedzą  kaszę z mięsem, daje im jak gotuje psom i im bardzo to smakuje.Dodatkowo dostają suchą karmę kitekat, od czasu do czasu kawałek surowego wołowego i surową rybę.Piją wodę i mleko od czasu do czasu, kiedyś więcej piły mleka, teraz wolą wodę.

  • Autor: iza 6 Data: 2013-01-11 15:32:32

    ja mojej kotce kupuję suchą karmę z kuczakiem w kauflandzie moja nie pije mleka tylko woli wodę a mleko piła jak była mala i w kotna jk była a teraz pije wode

  • Autor: Gluba666 Data: 2013-01-11 15:52:36

    Oj taaak, jak robimy kawę i widzi mleko to nie miałczy tylko KRZYCZY :)

  • Autor: neliada Data: 2013-01-11 16:11:18

    Oj taaak, jak robimy kawę i widzi mleko to nie miałczy tylko KRZYCZY :)

    Oj to tak jak mój pies ( wilczuropodobny- taki jak w awatarze) Jak robimy kawę to nie może odpuścić sobie troszke mleczka :))

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-11 15:29:36

    Moje koty karmione są surowizną - podroby (żołądki - te lubią najbardziej, wątróbka, serca, czasami mięso drobiowe (nie jako przysmak ucięty od naszych cycków, tylko jako karma do miski), wołowe i wieprzowe - w ramach całkowitego rarytasu - gdy robię dla nas, to i kotom po kawałeczku odkroję.

    Maurycy gotowanego nie ruszy. Wszystko musi być świeże (za świeże uznawane jest też rozmrożone) Wyjątkiem jest ryba - ale musi być ryba (idę do rybnego i kupuję najtańsze ryby z ościami i potem gotuję kotom na parze), wyrobu rybopodobnego, nasączonego glazurą nie tknie.

    Trixi jest kotem z problemami żołądkowymi. nie wolno jej niczego co zawiera mleko. O ile normalne nie karmienie kota mlekiem, jogurtem czy serkiem nie jest problemem, tak w jej przypadku trzeba pilnować, aby nie dobrałasię do kosza na śmieci. Już zakupiłam kosze na pedał - z tym zamykaniem sobie nie radzi, pod pokrywkę normalną kosza po prostu wpadała, gdy próbowała ją zrzucić. Dodatkowo nie toleruje karmy mokrej (saszetki, pasztety) - choć uwielbia (Maurycy co najwyżej wyliże glaretkę, za bobki się nie bierze)

    Karmę suchą dostają jako uzupełnienie. Jak kupię gorszą - będzie tydzień leżała w misce, lepsiejsza znika momentalnie (a podobno jako bardziej treściwsza powinna być zjadana w mniejszej ilości). Trixi nie lubi karmy suchej, Maurycy traktuje ją jako deser.

    Do picia tylko woda. Ewentualnie woda po tuńczyku z puszki (ale to jak używam tuńczyka w sosie własnym)

  • Autor: neliada Data: 2013-01-11 15:44:47

    Mój maluch najbardziej uwielbia watróbkę surową i serca, drobniutko pokrojone, poza tym nie kardzi mokrymi karmami typu kitiket i wiskaczami :)) Na noc dostaje sucha dla kociąt ( pomieszane trzy różne ) i do tego najlepszy jego przysmak chrupki na kłaczki - zjadane w pierwszej kolejności ( a daje ich zaledwie po trzy- cztery ) Pozatym zawsze jest przy mnie jak kroje mięsko i dostaje przysmaki, choć gotowanym tez nie gardzi. Acha, jak jest rosół, to tez mu daje z makaronem i pognieciona marchewką. Ogólnie to wszystko chetnie zajada, Krzywi sietylko na cebulę, czosnek i cytrynę. Noi jeszcze uwielbia ser żólty, zawsze podczas robienia kanapek jest pierwszy :))

  • Autor: makusia Data: 2013-01-11 19:43:55

    Chyba coś przegapiłam;/ Kasiu masz drugiego kota?? Wstaw fotki proszę;)

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-11 19:51:50

    Mam drugiego (a właściwie drugą) - od czerwca. Wspólne zdjęcie jest w kastracji kocurka

    Tu nasza dama:

    Atu w tym roku na choince - zaanektowała drzewko dla siebie. Już w sylwestra mieliśmy choinkę rozebraną - stroiła się w łańcuchy

  • Autor: Beata500 Data: 2013-01-11 19:53:25

    Eko, ona jest szylkretowa?

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-11 19:55:35

    Tak

  • Autor: Beata500 Data: 2013-01-11 19:57:05

    Super, bardzo podoba mi się takie umaszczenie.

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-11 19:59:23

    Mnie też. Ona jest taka brzydka, że aż śliczna. i z każdym dniem ładniejsza. wielkooka - dorastanie jej służy

  • Autor: Iza29 Data: 2013-01-11 16:25:17

    Nasza kicia dostaje suchą karmę z lidla taką w kartonie i tą najbardziej lubi surowizny jej nie dajemy :)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-11 16:58:07

    Nasza kicia dostaje suchą karmę z lidla taką w kartonie i tą najbardziej
    lubi surowizny jej nie dajemy :)

    Szkoda że nie dajecie od czasu do czasu surowizny, kot to drapieżnik i powinien dostać kawałek mięsa. Moja mama jak kroi rybę lub wołowinę , to oba kocurki drą się jak szalone i ocierają o nogi:)

  • Autor: Iza29 Data: 2013-01-11 17:19:54

    mamy kota juz 7 lat i nigdy nie jadła surowizny, jak jej dawaliśmy to nigdy nie zjadła :)

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-01-11 18:03:23

    Mój nie żyjący już kot też nie jadł surowizny - kurczaka nawet nie wąchał ale uwielbiał gotowane warzywa : kalafiora,  fasolke szparagową, marchewkę, kiedyś zeżarł mi połowę liści na gołąbki. Zajadał sie paprykarzem szczecińskim z puszki. 

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-11 18:07:03

    Co kot to obyczaj. U mnie on je oliwki - ona ucieka na sam zapach.

    Ona z kolei uwielbia kukurydzę, on tego nie ruszy.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-11 18:53:49

    Ekkore Mój kiedyś zajadał kapustę kiszoną :)

    Kot domowy jada z surowizny filet z kurczaja,indyka, wołowinę, wątróbkę.

    Lidlowe kocie jedzenie mokre i suche mu smakuje

    Nie znosi ryb w żadnej postaci i mleka

    Kot dochodzący ogrodowy zjada wszytsko i lubi mleko

    Obydwa  koty uwielbiają serduszka gotowane

  • Autor: majolika Data: 2013-01-12 13:14:16

    hehehehe, kot wegetarianiec?

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-01-14 15:19:36

    Tak i to tylko gotowane warzywka zajadał.

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-14 12:08:59

    Kotka mojej babci uwielbiała obierki z ziemniakówjak sie obierałoziemniaki to tylko czekała aż coś spadnie i placki ziemniaczane też lubiła

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-01-14 15:18:42

    Mój pił wode do której obierałam ziemniaki, czystej z miski nie chciał, ewentualnie kapiącą z kranu- zlew był czesto zajety przez kota.

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-14 15:45:29

     większość kotów chyba lubi wodę bieżącą. U mnie oba czekają w kolejce na kapiącą wodę - rano potrafią zaliczyć cztery kolejki (z każdym). nauczyły się pić razem - jedna głowa niżej, druga wyżej - fajnie wygląda jak się sie ustawią nie na swoich miejscach (tylko w ten sposób umieją pić równocześnie) - i zamieniają przechodząc jeden nad drugim.

    Woda w miskach wymieniana codziennie - nie stanowi atrakcji

  • Autor: Alicja9 Data: 2013-01-11 22:24:42

    Sucha karma, surowe mięso, biały ser czasami, ryby woda, uwielbia orzechy :-) i krokiety :-)

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-12 07:53:14

    Długowłosa tricolorka? Cudo!

  • Autor: mamusia_muminka Data: 2013-01-11 23:12:17

    Mój Puszysław to mięsożerca, ale zupki też lubi, uwielbia surowe ryby, woli wodę od mleka:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-12 08:42:15

    Przypomniałaś mi mój uwielbia krupnik :)

  • Autor: bea39 Data: 2013-01-12 14:36:18

    Moje koty jedzą niemal wszystko.Nie daje im mleka i karm firmowych oprócz purriny.Uwielbiaja ogryzac kości i kombinuja jak tu zabrać kość psu :)

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-12 20:28:22

    Daga, polecam Ci stronę miau.pl http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=27018. Na tej stronie jest spis treści. W III części są linki do kociego domowego jedzenia. Może się przyda :)

    Moje kotki jedzą Animondę ( puszki 400g kosztują tyle co wiskas a mają 100% mięsa) mokrą i suchą. Jak mają za dużo w doopkach, to protestują i wybrzydzają, wtedy dostają badziewnego wiskasa, na którego rzucają się i zjadają w całości. :) Ogólnie wiskasa i kiteketa kupujemy dla nich tylko czasami, 2-3 puszki 400g na miesiąc. Nie jest to karma zbilansowana. Za tę sama cenę kupuję Animondę w sklepie internetowym, wysyłkę mam gratis.

    Batmanek uwielbia serca surowe i mleko.

  • Autor: czarnykot Data: 2013-01-13 12:34:22

    z suchych karm mogę polecić Arion, Acanę, Purinę pro plan...no i Royala, ale po nim to koty wybrzydzają i nie bardzo im cokolwiek smakuje...moje lubią puszki z rossmana, Felixa, biedronkową też nie gardzą, suche z biedronki to jakaś pomyłka...kite kat i whiskas też są pomyłką, szczególnie cenową, mam na myśli suche.... u nas mięso z rosołu zjadają koty...dawniej, innym kotom kupowałam nerki, serca(szczególnie jak M karmił ryby palety właśnie sercami, sumik rekini też się pożywiał i wieeeelki był) a teraźniejsze koty jakieś dziwne, nerek nie ruszą...ale ostatnio rybę sąsiadom z oka wyciągnęły...i leży na trawniku bidna niedojedzona...

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-13 12:39:57

    Gdzie kupujesz animondę?

    Interesuje mnie przede wszystkim mokra karma - przynajmniej na próbę. Może to zaakceptuje nasza panna (a w zasadzie jej żołądek). Jakby nie było to zawsze jakieś ułatwienie - bo to ciągłe krojenie, paczkowanie, pamiętanie, aby rozmrozić, że się kończy i trzeba kupić.

  • Autor: czarnykot Data: 2013-01-13 13:01:12

    moje kocurki puszkowymi nie wybrzydzają, sensacji żadnych nie mają...spróbuj purinę, gourmet albo shebę, takie małe aluminiowe rynienki, żeby w składzie miały jagnięcinę...mam dwoje znajomych, którzy prowadzą sklepy zoo...czasem podpytuję...

  • Autor: ekkore Data: 2013-01-13 13:23:19

    U mnie po puszkach, saszetkach kotka ma rozwolnienie. Kot nie lubi - co najwyżej rybną (łosoś, pstrąg).

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-13 18:35:12

    Moje kociaste ani jagnięciny ani dziczyzny nie ruszą.

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-13 18:34:11

    Ekkore, polecam sklep: http://www.krakvet.pl/koty-c-26.html

    Jest jeszcze zooplus, ale tam nie opłaca się kupować pojednynczych puszek, tylko całe zestawy.

    W krakvecie możesz sobie zamówić po jednej puszce z każdego rodzaju. Suchą animondę też bardzo lubią. Przy zakupach powyżej 99 zł, przesyłka jest gratis na terenie całego kraju. Ja kupuję jedzenie dla kotów na cały miesiąc, więc i tak wychodzi więcej niż 100zł.

  • Autor: olka76 Data: 2013-01-14 20:18:07

    Mój kot zajada się mokrą karmą Whiskas i suchą - na zmianę - Whiskas, Perfect Fit albo Purina One.Najbardziej lubi Perfect Fit. Raz w tygodniu wcina surowe mięcho - pierś z kurczaka. Za gotowanym nie przepada, czasem skubnie, jak się go poczęstuje, ale generalnie raczej nie lubi.

  • Autor: Jola666 Data: 2013-02-18 13:55:02

    Moja kicia niestety jest bardzo wybredna :( Je karme tylko mokrą ,i tylko w kawałkach np sheba . Lubi sobie zjeść mięsko surowe ( niestety tylko wieprzowe ,wiem , wiem niezdrowe dla kici ) A po rybach (oprócz tunczyka i łososia )wymiotuje :/Nic nie daje przestawianie na inną karmę ,kot poprostu nie je po kilka dni jak mu coś nie pasuje;/

    Wiem,że mam przechlapane ale kocham moją kicię i  będę finansowo cierpieć choć by nie wiem co ;P

    Moja mała ma w książeczce zdrowia kota imię :Milka ale reaguje na  Mania ;P Rasa tajska (bez rodowodu  jako 7 kocię )

    Do tej pory miałam pieski ale z braku czasu wzięliśmy teraz kota ,i wiecie co ? to jest wspaniałe .Nie wiem czy Wy macie takie doświadczenia ale ......mój kot chyba był psem w 1 wcieleniu :P

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-04-16 10:31:34

    Przestrzegam przed dawaniem kotu/psu surowego mięsa wieprzowego. I nie chodzi o to, czy zdrowe czy nie. Świnie chorują niekiedy na chorobę Aujeszkyego. Jest to choroba nieszkodliwa dla ludzi ale śmiertelna dla psów i kotów. Choroba ma podobne objawy jak wścieklizna. Niby jest rzadka ale nikt nie chciałby, żeby jego zwierzak był tym jednym na tysiąc, który ją załapie.

  • Autor: Jola666 Data: 2013-04-18 13:22:29

    przyznam z pokorą ,że daje młodej mięso mielone wieprzowo -wołowe  :( ale nie mogę się oprzeć jak ona mnie prosi ........

  • Autor: amelia_z Data: 2013-04-18 12:34:52

    Ja swoje karmię Taste of the Wild. Są dwa smaki ale moje wolą canyon river. Dodatkowo jako przysmak parowane uda, surowy filet z kurczaka albo indyka i to tyle z mięsa bo wołowiny nie ruszają.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-04-18 23:43:54

    Teraz  najlepiej co drugi dzień dawać kociarowi jedno surowe jajko. Jego sierść stanie się piękna.

  • Autor: kasiia Data: 2013-04-19 10:00:20

    tylko jak ja do tego przekonam carla ????? / jak mu je "zaserwowac" ?????

  • Autor: ekkore Data: 2013-04-19 10:04:37

    Ja może nie daję co drugi dzień - ale jak mi zostanie po panierowaniu to talerz na ziemię dla kotów - wyszorowany, nawet do zmywarki nie trzeba wkładać.

    Jak dawałam im jajko ekstra - dla nich, w ich miskch - nie zjadły. Ludzkie lepsze - heheee.

  • Autor: Gluba666 Data: 2013-04-19 11:50:16

    Zgadza się, po panierowaniu talerz zawsze wylizany do końca, aż błyszczy :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-04-23 10:32:10

    Teraz  najlepiej co drugi dzień dawać kociarowi jedno surowe jajko.
    Jego sierść stanie się piękna.

    No i znowu ciekawostka - lepiej dawać tylko żółtko. Bo o ile żółtko wpływa rewelacyjnie na sierść o tyle surowe białko zawiera awidynę, która niszczy witaminę H, a tym samym pogarsza stan sierści.

  • Autor: genia111 Data: 2013-10-19 18:29:05

    Teraz najlepiej co drugi dzień dawać kociarowi jedno surowe jajko.Jego
    sierść stanie się piękna. No i znowu ciekawostka - lepiej dawać tylko
    żółtko. Bo o ile żółtko wpływa rewelacyjnie na sierść o
    tyle surowe białko zawiera awidynę, która niszczy witaminę H, a tym
    samym pogarsza stan sierści.

    Witam mam kotka od roku ale dopiero dzisiaj

    znalazlam te stronke i duzo sie dowiedzialam o kociakach dzieki!

Przejdź do pełnej wersji serwisu