Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Jakie posiłki dla malucha po grypie jelitowej?

  • Autor: Mloda Data: 2013-01-24 12:50:59

    Witam! Córcia ma 18 miesięcy. Od tygodnia jest lekko przeziębiona (kaszel, katar), ale dziś w nocy była maskra... mała wymiotowała od północy do rana:( Od razu napajałam ją wodą by się nie odwodniła, ale po 15 minutch znowu wszystko zwracała i tak w kółko... Z rana dodatkowo doszła bardzo rzadka kupka (tylko raz). Od rana wypiła już 2 butelki słabej herbatki (koper+rumianek) ok. pół litra, wymioty i biegunka ustały. Ugotowałam jej marchwiankę ale nie chce jej jeść:( Zjadła tylko pół banana. Gorączki brak, ale od rana ma suchą pieluszkę. Czy to mogą być pierwsze objawy odwodnienia? Mała się bawi,ma apetyt, bo pokazuje na lodówkę że chce jogurcik, próbowała skubac ode mnie kanapkę, ale boję się jej cokolwiek dać. Jakie lekkie posiłki mogę jej dziś podać? Mam zamiar wybrać się z nią do lekarza jak mąż wróci z pracy, ale tu w Anglii raczej nie mogę liczyć na pomoc lekarza w sprawach karmienia;(

  • Autor: myszamycha Data: 2013-01-24 12:59:43

    Ryż na mleku,bułkę w mleku,biszkopty,bułkę z masłem,kawałek gotowanego kurczaka..lacid dla dzieci spróbuj dać..skoro pokazuje na lodówkę to nie jest źle...widocznie apetyt wraca

  • Autor: livia Data: 2013-01-24 13:15:01

    Dziecko jest głodne skoro pokazuje na lodówkę. Bułka z masłem, chrupki kukurydziane, kaszke napewno moze jesc, lekki rosołek, zupka jarzynowa ....

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-24 13:26:29

    Ja bym raczej mlecznych rzeczy nie podawała, zrób jej lane kluseczki na rosołku z piersi kurczaka lub indyka.Pulpeciki drobiowe, ryż, nawet rozgnieciony ziemniak, marchewkę gotowaną,tarte jabłka, kisiel.Jak będzie zwracała, to odgazuj dobrze coca colę i dawaj po kilka łyzeczek z przerwami powoli.Mnie mój pediatra polecił  nifuroksazyd i tylko ten lek stosuję przy biegunkach, ewentualnie smektę.

  • Autor: Mloda Data: 2013-01-24 13:31:07

    też dałam jej smectę, troszkę pomogło. Właśnie myślałam o jakimś chudym rosołku z kluskami lub ryżem. dzięki dziewczyny za rady. Z produktami mlecznymi dziś się wstrzymam

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-24 13:51:13

    Dokładnie jak MR podpowiada..i marchwi sporo do zupy dodaj i dobrze by było lakcid podać i duuużo picia.

    Odwodnienie to raczej nie...mała musi sie nawodnić i uzupełnic płyny.

  • Autor: as Data: 2013-01-24 15:12:04

    Rumianek rozwalniawięć uważaj.

    Najważniejsze jest picie. Często małe ilości. Najlepiej niegazowana woda mineralna. Herbata tez może być. Gdyby dziecko było starsze  od razu podała bym odgazowaną coca colę. Świetnie pomaga. Zawsze moim dzieciom daję jak widzę problem.  Jak dziecko nie ma apetytu  to banany, paluszki słone i biszkopty. Nigdy dzieciom ani nam nie stosowałam specjalnej diety. Jak ja miałam ten problem to prawie zawsze w planie były sznycle mielone. Planów nie zmieniałam i nic nadzwyczajnego się nie działo. Oczywiście nie polecam:P Z leków to smekta i probiotyki świetnie pomagają ale to bardziej na biegunkę niż na wymioty. Dawaj to na co dziecko ma ochotę.

  • Autor: majolika Data: 2013-01-24 15:24:09

    Tak, rumianek rozwalnia.Do picia dobrze jest podawać wodę z rozpuszczonymi elektrolitami.Takowe są  w aptekach w postaci oranzadek dla dzieci.Słyszalam,ze dobre sa suszone czarne jagody- może kisiel?Na pewno ryż, moze byc w postaci kleiku, marchwianka, jakaś delikatna potrawka z kurczaka, jakis budyń mięsny-sa takie potrawy.Mysle, że delikatna bułeczka z masłem i drobiową wedlinką lub rozdrobnionym drobiem nie powinna zaszkodzić.Jednak koniecznie idź z maluszkiem do lekarza.Niech zdecyduje, czy nie podac kroplowki przeciw odwodnieniu.

  • Autor: majolika Data: 2013-01-24 15:28:55

    Dzieci mają malutką masę ciała i odwodnienie u nich dlatego jest groxniesze i szybsze niz u doroslego czlowieka.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-26 00:30:51

    Młoda, jak tam Twoja córcia się czuje? mam nadzieję że wszystko już dobrze:)Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu