Forum

Zdrowie i uroda

Opryszczka na oku

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-27 09:40:53

    Miałam to szczescie ze dopadla mnie opryszka na oku. Nie wygladala jak typowa opryszka na ustach, mialam czerwone napuchniete oko na całym oku. Dostalam od okulisty 2 antybiotyki w kroplach i masci i jest juz ok. Moj problem polega na tym ze dostalam zakaz malowania sie i noszenia soczewek na minimum 3 miesiace, to dla mnie horror ;) uwielbiam sie malowac, zwlaszcza podkreslac rzeczy a o wygodzie zwiazanym z noszeniem soczewek nie wspomne, okulary mnie draznia na moim nosie.

    Czy ktos z Was mial moze taka opryszczke na oku? Jezeli tak to czy rzeczywiscie na 3 miesiace mam odstawic soczewki i makijaz? :/ 

  • Autor: megi65 Data: 2013-01-27 10:05:10

    Owszem sewgo czasu zdarzało mi się wyhodować cudnej urody opryszczkę . Nie mniej nie noszę ani okularów ani soczewek ..

    Jeśli chodzi o makijaż ... hmm dobry tydzień byłam soute ale mi to nie przeszkadzało .

    Wzgęldy zdrowotne są ważniejsze niż estetyczne .. prawdaż piszczałko . Oko trochę wypocznie od chemii kosmetycznej .Możesz okres '' postu kosmetycznego '' skrócić i zobaczysz co się dzieje z okiem .

  • Autor: majolika Data: 2013-01-27 16:28:03

    To jest baaardzo niebezpieczny rodzaj opryszczki(dowiedz się, czy to nie jest aby polpasiec-to baaardzo podbne i czasami atakuje oko, albo ucho.nie chcę cie straszyć, ale to baaardzo niebezpieczne.Nie lekceważ tego.Wirus opryszczki jest prawie taki sam, jak ospy wietrznej(czyli polpasca).Ja bym poprosila lekarza o Heviran.Lepiej sie jakies czas nie malować i nie uzywać kontaktówek, niż oslepnac na jedno oko.Acha, kontaktówki te co nosilas wywal!Kosmetyki też!Na nich jest wirus.Pozdrawiam i zyczę zdrowia.

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-27 19:06:09

    A  po co ten HEVIRAN? Lekarz powiedzial ze do tygodnia mi zejdzie opryszczka i tak sie stalo. Do kontroli nie kazala przychodzic. Antybiotyki mam stosowac do konca. Szkła wyrzucilam, o kosmetykach nie pomyslalam ale dobrze ze o tym napisalas :)))

  • Autor: hanah30 Data: 2013-01-27 19:31:27

    Miałam często opryszczkę na całych ustach wyglądałam strasznie ,lekarz rodzinny zalecił przeleczyć się około 6 miesięcy właśnie hewiranem ja wytrzymałam tylko 2 miesiące ale efekt taki że mam ale zwykle małą i tylko jak się przeziębię.Opryszczka kiedyś dawała mi się we znaki nawet przy przemęczeniu i często jak dostałam okres.

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-27 20:45:01

    Dlaczego dałas rade tylko 2 miesiace? Niedobre to czy inny powod?

    W sumie zawsze mialam opryszczke na ustach w okresie jesienno - zimowym i tez kiedys bylam oslabiona. Teraz wlasnie ledwo ciagne wiec pewnie postanowila mi sie opryszczka pojawic na oku :/

  • Autor: majolika Data: 2013-01-27 21:11:10

    Dziwne, że lekarz na wirusa przepisał antybiotyk, może to coś innego niż opryszczka.Antybiotyki przecież na wirusy nie dzialają,może powiklanie jakies.A Heviran ogranicza ilosc wirusa we krwi i to znacząco.w rezultacie ma sie spokoj na dlugo i przebieg infekcji  jest lżejszy nawet jesli się ponownie pojawi.Wielu osobom , u których pojawia sie opryszczka często- lekarze przepisują Hewiran.

  • Autor: beata66 Data: 2013-01-27 21:43:14

    Ten problem nie dotyczył bezpośrednio mnie, ale jedna z koleżanek w pracy miała opryszczkę jednego oka. Leki brała tydzień- również antybiotyki, niby zeszło, ale po kilku dniach problem wrocił. Powrót do leków do oka. Dziś jest już jakiś miesiąc po tym zdarzeniu i Ona chodzi...bez makijażu, mimo, że normalnie tak by do pracy nie przyszła. Chyba faktycznie coś w tym jest.

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-01-28 08:02:18

    Moja Droga nie chce Cię straszyć. Jednak opryszczka koło oka może nawet prowadzić do utraty wzroku.  Powoduje ją wirus odpowiedzialny za półpaśca. A umiejscowienie opryszczki koło oka to najgorsza lokalizacja z możliwych na twarzy. Ja bym posłuchała  bym  rad lekarza.

    Mój mąż miał ciąglę nawroty opryszczki tylko na ustach. Po kilka naraz opryszczek.  Stosował Hascovir i łykał witaminy B6 i B12 przez miesiąc czy dłużej. Kupiłam je pojedynczo a nie w zestawie B complex itd. Od tego czasu nawroty ma bardzo rzadkie. Nie pamiętam nawet kiedy ostatnio a jak już to jest tylko bardzo mała zmiana skórna.

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-28 08:38:11

    No to ładnie mnie nastraszyłyscie :((

  • Autor: megi65 Data: 2013-01-28 11:21:31

    Piszczałko ...raczej uświadomyłyśmy ... stosuj się do zaleceń lekarza . No cóż ,ze bez makijażu i w okularach pobiegasz ...zdrowie , zdrowie najważniejsze . Inni zdobywają się w tej kwestii na inne , większe poświęcenia . Ja osobiscie dla zachowania i ratowania zdrowia mogłabym chodzić w worku z yuty .

    Szybkiego dochodzenia do formy zdrowotnej ..

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-28 21:26:38

    Megi jezeli trzeba bedzie to moge zrezygnowac z makijazu, tylko ja uwielbiam sie malowac, szczegolnie oczy :))) no ale wiem zdrowie najwazniejsze. Papierosy tez rzucilam a podoba mi sie do dzis palenie, szczegolnie jak sie spotkam z przyjaciolka mi tego brakuje haha :)))

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-01-29 09:28:40

    Piszczalko ja łykałam leki, używałam maści, piłam zioła na zapach, których było mi niedobrze, byłam na restrykcyjnej diecie tzn. wszystko gotowane z znikomą ilością przypraw, sero pudru itd., specjalne kometyki i woda nie kranówka do mycia twarzy nawet osobny ręcznik, kosmetyczka i domowe zabiegi a wszystko to z powodu trądziku . Niektórzy pomyślą , że to tylko pryszcze. Jednak to  był koszmar. Miałam wtedy 17 lat a ciągło to się z 5 lat. Dla zdrowia naprawdę warto wyżec się tego co się lubi.

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-30 18:36:08

    Daje rade ;) zartuje. Kupilam sobie blyszczyk do ust zeby cos podkreslac na twarzy hahaha

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-02-18 08:35:45

    Super pomysł

  • Autor: Lucylla Data: 2013-01-28 10:33:11

    Korzystając z ,,ocznego" tematu, chcę zapytać, czy zna ktoś dobry sposób na uciążliwe czerwone żyłki na białkówce oka? Oko ciągle piecze...Po wyleczeniu przez okulistę, problem się szybko odnawia.

    Bardzo przepraszam autorkę wątku za ten swój  wtręt.

  • Autor: piszczalka Data: 2013-01-28 21:27:12

    Wkrecaj sie :))) moze ktos pomoze

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-02-18 08:36:10

    Jak tam Twoja opryszczka wokół oka?

  • Autor: piszczalka Data: 2013-02-20 21:50:05

    Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje ale nie zagladalam jakos do tego działu forum. Opryszczka zeszla, ladnie i szybko wszystko sie zagoiło, dwa tygodnie stosowalam leki. Dalej nie maluje oczu, nie nosze soczewek :(( mam za to wiecej blyszczykow haha :))) Ostatnio zauwazylam ze skora w tym miejscu robi sie "inna" wiec zaraz po przyjezdzie do domu udam sie do lekarza :(( ale oprocz okulisty pojde tez do dermatologa.

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-02-21 05:35:52

    Super, że ładnie zeszła :) Skóra mogła się zmienić miejscowo pod wpływem stosowanych leków. Jeśli będziesz mieć częste nawroty bierz te witaminy o których pisałam wyżej. Zapomnisz co to opryszczka

Przejdź do pełnej wersji serwisu