Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Związki partnerskie

  • Autor: mahika Data: 2013-01-28 21:27:52

    Nie cichną komentarze odnośnie przegłosowanej ustawie o związkach partnerskich.

    Jestem bardzo zawiedziona że nie przeszła,

    a jeszcze bardziej poziomem świadomości polityków i części społeczeństwa.

    Ma ochotę ktoś pogadać o tym, co sadzicie o tej ustawie?

  • Autor: martok Data: 2013-01-28 21:52:59

    Zgadzam się. Słuchałem paru głosów prawej strony i własnym uszom nie wierzyłem. Chyba gorszego dna w Sejmie jeszcze nie było. Nie mogę zrozumieć co komu mógł przeszkadzać bardzo umiarkowany projekt PO. Wstyd na całą Europę. Czytałem gdzieś, że w Niemczech zapanowała opinia, iż wynik tego głosowania dowodzi, że Polska jest ciągle we wschodniej, a nie w zachodniej części Europy. Ta opinia to aluzja do anty-gejowskich ustaw Putina.

  • Autor: Karmen3 Data: 2013-01-28 22:03:27

    Ja powiem krótko bardzo bardzo daleko nam do Europy, to dlatego, że mamy  zacofany naród, a o naszy, rządzie to lepiej żebym się nie wypowiadała bo same przerywniki bedą.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-28 23:17:46

    Przyłączam się do Francji:) Do czego to doszło, ja taka tolerancyjna to nie jestem i nigdy nie będę.

    Dopisano 13-01-28 23:29:32:

    Sorry , to miało być do postu ewki:) źle sie podpiełam.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-28 23:34:12

    Ja też nie jestem za tym, i nie wyobrażam sobie, aby dwóch facetów wychowywało dziecko, jakie to dziecko ma wtedy poglądy na życie? Tatuś to "Maciej" a mamusia to "Filip"??

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-28 23:37:06

    Witaj w klubie Monia:) dla mnie to w ogóle obrzydliwe, samo w sobie.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-28 23:40:08

    Miłość jest obrzydliwa?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-28 23:53:24

    Miłość kobiety i mężczyzny jest piękna! inna jest chora, ale to moje zdanie.:)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 00:19:53

    A dla mnie każda miłość, która jest szczera, prawdziwa.
    taka która nie robi nikomu krzywdy.
    Wtedy jest  piękna.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 00:47:33

    Masz prawo tak myśleć , ja myślę inaczej.:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:32:48

    A co byś zrobiła,jakby Twoja córka zakochała się w kobiecie?ciekawe...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 17:53:40

    Moja córka jest właśnie zakochana, ale w chłopaku i on w niej:)Nie wiem co bym zrobiła, nie myślę o tym, bo moja córka jest hetero.

    Synek mojej znajomej w wieku 7 lat zaczął się bawić lalkami i zakładać  sukienki siostry, znajoma od razu zaareagowała na jego dziwne zachowanie i zaczęła jeździć z nim do psychologa.Teraz ma 10 lat i już się nie bawi lalkami , ani nie przebiera , znajoma jednak nadal jeżdzi z nim do psychologa.

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 18:05:46

    To że dziecko bawi sięzabawkami dla płci przeciwnej to nie znaczy że  bedzie homo. Przebieranie sięw rzeczy tezdo tego nie skłania to jest ciekawość zwyczajana dziecięca ciekawość. Moze też byćtak ze dlatego chłopca siostra jestautorytetem ,guru i on chciałby byc trochę jak ona.Jabym z tego nie robiła az takiego hałasu .

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 18:14:06

    I tu się mylisz, mam dwóch synów i żadnego nie interesują lalki , ani przebieranki, ani sukienki mojej córki. Moim zdaniem,dobrze kobieta zaareagowała że poszła do psychologa, bała się, bo ma kuzyna innej orientacji.

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 18:31:10

    to jabym się chciałam dowiedziećjak ci mali chłopcy mają nauczyć sie stosunkow międzyludzkich i społecznych  ?jak mają w sobie kształtować wrazliwośc ,ktora przygotowuje do bycia tatą w dorosłym życiu ?Zabawy lalkami misiami przygotowuja dzieci dotych rol jakie w dorosłym zyciu będą musieli odegrać .ucża wrażliwości iwspołgrania w rodzinie . 

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:16:43

    bo córkę masz dużo starszą i dlatego się nie interesowali lalkami. Dobry psycholog powinien Twoja koleżankę leczyć. Dzieci powiny bawić się wszystkim na co mają ochotę.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:00:23

    Uważasz że moją znajomą powinien leczyć psycholog tylko dlatego, że zaniepokoiła się stanem syna i poszła po pomoc, a to ciekawe.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:07:47

    tak uważam bo stan który opisujesz jest jak najbardziej normalnym stanem dziecka a twoja kolezanka to chyba nie ma co robić wymyśla jakieś bzdury i lata z nimi do pseudo psychologa Prosze Cię MR to nie jest matka zaniepokojona stanem zdrowia dziecka. Taka sytuacja może miec miejsce tylko wtedy gdy lekarzyna bidny chce zarobić parę groszy i wmawia kobicie stek bzdur

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:18:11

    Nic nie zarabia, chodzi za darmo, a zachowaniem dziecka zaniepokoiła się pani w 1 klasie w szkole i od tego się zaczęło.Nie znam dokładnie całej sprawy, ale wiem że dziecko miało bardzo ciężko w szkole, wsród rówieśników uważany był za dziwaka.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:25:30

    Daria to ta Pani w szkole jest dziwna. Dla rówieśników nie ma to znaczenia. U mojego syna w klasie raz dziewczynki bawią sie z chłopakami ich zabawkami a innym razem odwrotnie i to jest normalnie. Jeśli Pani w skzole niepokoi się takimi rzeczami to ma poważny problem ze soba powinna dzieci uczyc tolerancji. Dzieci nie zwracaja na takie rzeczy uwagi problem się zaczyna gdy ich rodzice widzą tego chłopca jako dziwaka to wtedy i dzieci przejmuja poglądy dorosłych. Jak piszesz, że całej sytuacji nie znasz to może tak o cos innego chodziło.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:31:02

    Wiesz co zauważyłam? że wg Ciebie wszyscy są chorzy psychicznie, matka, nauczycielka, psycholog, brak słów.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:33:52

    oo nie wkładaj mi w usta słów których nie powiedziałam. Piszesz ogólnikowo sama napisałas że nie znasz dokładnie tematu. Moje wnioski są na podstwie kilku słów które piszesz

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:38:48

    Aggusiu, a Ty nie znasz matki, nauczycielki ani psychologa, a już ich oceniłaś.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:44:06

    Daria bo jak myslę sobie że jakaś matka idzie z synem leczyć normalne zachowanie dziecka to mnie się adrenalina podnosi. Nauczycielka też nie powina robić z takich rzeczy problemu ale piszesz, że nie znasz dokładnie sprawy i a tym poprzestańmy bo to mogą być tylko twoje wnioski a sprawa może dotyczyć czegoś innego.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:45:33

    Aggusiu,Coś C napiszę na pw, może zrozumiesz:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:47:34

    ok dziękuję :)

  • Autor: almad Data: 2013-01-29 21:22:15

    I tu się mylisz, mam dwóch synów i żadnego nie interesują
    lalki , ani przebieranki, ani sukienki mojej córki. Moim zdaniem,dobrze
    kobieta zaareagowała że poszła do psychologa, bała się, bo ma kuzyna
    innej orientacji.

    a moim zdaniem nie znasz ŻYCIA -  znasz tylko to co ciebie bezpośrednio w tej chwili dotyczy i nic po za tym - reszta jest dla ciebie obca i nie możesz oceniać innych tylko dlatego że ich nie ZNASZ

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:27:08

    Nikogo nie oceniam, uważam tylko że nikt nigdy nie powinien w Rządzie wyrazić zgody na adopcje homoseksualistów, a oni dla mnie niech tworzą nawet trójkąty i się kochają ile chcą.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:29:09

    Daria ale oni nie adopcje mieli uchwalać a legalizację związków partnerskich

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:32:07

    Nie tylko.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:34:24

    no tylko

  • Autor: jacqueline Data: 2013-01-29 22:46:28

    Nie podoba mi się to myślenie w przypadku związków homoseksualnych li i jedynie o penisach, tak jakby tatusiowie homo mieli non stop uprawiać seks na oczach dziecka. Nie wiem skąd takie przekonanie czy pary hetero uprawiają seks na oczach swoich dzieci?

    Jeśli opcją jest to, ze dzieciak będzie mieszkał w domu dziecka albo miał matkę która go nie chce i nie kocha i nie jest na nie gotowa to ja wolę, że by takie dziecko miało dwóch tatusiów, którzy starali się o nie bardzo świadomie i podjeli trud, a nie zaliczyli wpade uwieńczoną zmarnowanym życiem jak wiele dziewcząt.   

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 23:02:36

    I masz prawo prawo tak myśleć, tak jak inni mają prawo myśleć inaczej:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:27:57

    no właśnie MR zna barzo dobrze życie :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 18:12:04

    Co nie znaczy ,że nie będzie gejem,a wtedy co zrobi znajoma??

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 18:20:49

    siem załamnie...

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:17:47

    spokojnie to tylko polskie społeczeństwo :)

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-01-29 18:35:59

    Koleżanki mąż jest wielkim przeciwnikiem osób innej orientacji, na moje pytanie co by zrobił gdyby jego syn był gejem odpowiedział ze by go chyba zabił. 

    Nie moge zrozumieć osób przeciwnych osobom homo, przecież nie są jakimiś zbokami i nie napadają ludzi na ulicy. 

    Według mnie ta ustawa nie przejdzie, nie u nas.

  • Autor: jaska2503 Data: 2013-01-29 19:14:23

    Czyli jeśli dziewczynka bawi się samochodami i robotami(i innymi chłopięcymi zabawkami) to ma zalażki bycia lesbijką?

    Albo ja czegoś nie rozumiem...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 19:38:13

    Chyba rzeczywiście czegoś nie rozumiesz:)

    Dopisano 13-01-29 19:57:01:

    Co innego jak dziewczynka bawi się samochodami i  lalkami też , zachowuje się normalnie, a co innego jak chłopiec się przebiera i zachowuje nienormalnie. Co sądzisz o tym komentarzu który wkleiłam niżej.To nie jest mój komentarz, znalazłam go w necie

    cyt:Artur;

    Mój brat został gejem
    zawsze był taki sam! inny niz wszyscy chlopacy, nie chodził grać w piłkę tylko chodził ze mną na strych a tam sie przebieral w sukienki, buty na obcasach itp.., zawsze bawił sie tylko ze mną a teraz co? jest gejem i wstydze sie za niego.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 20:08:47

    MR proszę cię....

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:23:44

    boże słyszysz a nie grzmisz. MR nie wiem skąd masz ten cytat ale wyślij ta babę do psychologa rodzinego

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 20:47:19

    ....

  • Autor: jaska2503 Data: 2013-01-29 21:01:40

    A no nie rozumiem...

    Dlaczego w imie Boga potepia sie innych zagladajac im do lozka i jednoczesnie tym zakloca radosc zycia?

    I mniemam ze dwoch tatusiow gejow/lub dwie mamy lesbijki  w wielu przypadkach byloby lepszymi rodzicami.Wiem to z autopsji...

    p.s.brak mi polskich znakow

    edit-i odp miala byc do MR

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-30 12:42:02

    A mój kolega zawsze bawił się z chlopakami, grał w piłkę ,jako nastolatek umawial się z dziewczynami, potem mieszkał w związku partnerskim z kobietą. Nie był inny jak to określasz, niczym się nie wyróżniał.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:22:19

    słuszna uwaga jasiu bo to w Polsce tylko chłopców goni się za to, że bawią sie zabawkami dziewczyn. Natomiast dziewczynki już nie budzą takiego społecznego obużenia jak bawią się męskimi zbawkmi. Ja mam starszego brata w dzieciństwie biegałam po murach bawiłam się samochodami, indianianami. Dziewczęce zabawki wogóle mnie nie interesowały. Mam męza 2 dzieci i ani mi w głowie zmienić orientacje seksualną.

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-29 19:49:39

    Dopiero psycholog może temu biedakowi przestawić w głowie.

    Ja jak byłam mała bawiłam się autami a mój brat miał wózek i własną lalkę. Lalka była chłopcem Piotrusiem. Oboje wyrośliśmy na hetero.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 20:00:30

    Jego mama powiedziała że dużo mu pomógł, ale jeżeli psycholog przestawia w głowie, to może psycholodzy w ogóle są nie potrzebni.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:25:48

    są bardzo potrzebni. Powiem szczerze, że nie wierzę w to żeby żaden psycholog kończący stuia podjął sie leczenia dziecka, które bawi się zabawkami siostry. Jesli to zrobił to znaczy, że nie jest psychologiem to amator który chciał zarobic kase tyle z mojej strony

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:14:42

    to przy okazji z sobą do psychologa niech pójdzie

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-30 12:35:30

    Mam kolegę, ktory był hetero go 35 roku życia. Potem odkrył,że tak właściwie to pociągają go mężczyźni. Dzisiaj jest szczęśliwy ze swoim partnerem i żałuje,że tak późno odkrył swoją prawdziwą naturę.

  • Autor: ursula Data: 2013-01-29 04:23:26

     

    "milosc nie zna granic..."

    "kochaj blizniego swego, jak siebie samego..."

    i takie tam rozne bzdury, prawda?, tolerancja, szacunek dla drugiego czlowieka, mimo, ze ma inne poglady? moze na papierze, ale w zyciu?... nie daj Boze...

    dla mnie liczy sie czlowiek, a czy jest to katolik, muzulmanin, gay czy lesbian, czy ma czarna, czy biala skore, skad pochodzi, ile ma lat, kobieta czy mezczyzna, czy jest sprawny, czy kaleka na wozku - jest mi absolutnie obojetne...

    znam bardzo wiele osob o innych pogladach, m.in. seksualnych, od lat pracuje z gayami, mialam sasiada gaya, wszyscy bez wyjatku wyksztalceni, kulturalni, profesjonalisci, maja ladne, czyste domy, dbaja o swoj wyglad, troszcza sie o siebie i o swoje dzieci, nie slyszalam ani jednej historii, aby gay tatus (czy mamusia, jak to ktos zaznaczyl) maltretowal, czy zgwalcil swoje dziecko, czego nie mozna powiedziec o niektorych "normalnych" tatusiach (prosze przeczytac jeszcze raz- niektorych), a to, co robia we wlasnym lozku nie interesuje mnie wcale, moja najlepsza przyjaciolka jest ateistka, ale wiem, ze moge zawsze na nia liczyc, jest szczera, dobra, chetna do pomocy, nie jest zazdrosna.... a to, ze nie wierzy, no coz, to jest jej wybor, nawet nie probuje jej "nawrocic"...

    BRAWO mahika, jestem z Toba

    PS. nie wiem nic o ustawie, ktora nie przeszla, nie moglam jednak przejsc obojetnie czytajac niektore komentarze...

    pozdrawiam wszystkich tolerancyjnych i tych kochajacych zwierzeta

    Ula

     

     

     

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 09:21:25

    Ursula, szczery ukłon.  Jeśli pozwolisz Twoja wypowiedź będzie również moją. Nic dodać, nic ująć. 

  • Autor: czarnykot Data: 2013-01-29 21:08:53

    Ula, zgadzam się z Tobą...

    ze swojej strony polecam bloga MOJE BROKEBACK....szczerze polecam

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2013-01-29 23:50:01

    Mysle prawie tak samo jak ty,wiec podpisuje sie rowniez pod tym...

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:31:51

    W 100%popieram:)

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 10:32:27

    Niech się kochają, proszę bardzo, nikt im nie broni, ale niech tego nie okazują na ulicy, bo obrzydzenie bierze. a jak sobie wyobraże... fuuu, nie mogę

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 10:56:53

    Co to za bzdurne pojęcie ustawy która miała wejść "Niech się nie całują na ulicy". Szok.

    Nikt nie potrzebuje ustawy żeby całować się na ulicy!!

    Każdy, kto chce, to będzie się całował na ulicy, czy to nam się podoba czy nie.
    Ustawodawca nie ma w tym nic do gadania.

    Śliniące się pary na ulicy zarówno homo jak hetero nie są jakimś pieknym widokiem.
    Można nie patrzec.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 11:05:44

    Ale jakby ustawa przeszła to dopiero byś widziała co się dzieje na ulicy, nie krępowaliby się z niczym, a po co ludzie mają na to patrzeć, zwłaszcza dzieci

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:14:13

    Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. To juz stał się slogan :)

    Zawsze wydawało mi się że to zalezy od wychowania i kultury osobistej, a nie preferencji.
    bo. Niektórzy z moich znajomych (bez żadnego papierka) do obrzydzenia publicznie demonstrowali swoją "miłość"
    liżąc się, mlaskając, mlemlając, mordziacki, śliniaczki itd.

    Jak ktoś chce to i bez ustawy będzie to robił.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2013-01-29 23:55:45

    Masz racje mahiko.Czesciej jednak widzi sie pary hetero sliniace sie na ulicy niz pary homo.

  • Autor: crisen Data: 2013-01-29 14:33:13

    Miłość kobiety i mężczyzny jest piękna! inna jest chora, ale to moje
    zdanie.:)

    Moje też.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:31:10

    Niestety to nie choroba i nie da się tego uleczyć...

  • Autor: mahika Data: 2013-01-28 23:39:50

    W ustawie nie było mowy o adopcjach

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 10:51:07

    Ale w końcu szybciej czy później by do tego doszło. Najpierw kobiety chciałyby mieć dzieci, potem mężczyźni. Ostatnio oglądałam program na tvn style "dramatyczne adopcje" jak dwóch facetów adoptowało nowonarodzoną dziewczynkę, i już szły teksty których normalni rodzice nie mówią

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 10:58:15

    A wiesz, że jak chcą to mają? Zwłaszcza kobiety :)
    Nie o to chodziło, a ludzie wpadli w histerię, bo kiedyś tam...

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 11:08:41

    Nie zauważyłam w moim społeczeństwie aby dwie kobiety (lesbijki) wychowywały dziecko. Bo nie mówię jako o kobietach mama i babcia, bo tak się zdarza że miekszają razem i dziecko wychowują razem

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:16:05

    Nie zauważyłas :)

    A jak daleko sięga "Twoje społeczeństwo" w ilu domach bywasz, pod ile kołder zaglądasz?

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 12:24:18

    tu nie chodzi o to czy u kogoś bywam, czy jestem czyimś "prześcieradłem", tylko o to że nie znam nikogo takiego, a społeczeństwo znam duże, uwierz mi.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:37:11

    A ja znam takie kobiety,jedna wyszła za mąż moze dla ludzi,nie wiem,a może jak poznała tę drugą to zrozumiała,ze to jest to,ma dwoje dzieci,które wspólnie wychowują i wszystko jest dobrze:)myślę,że wszyscy są szczęśliwsi,niż jakby została w tym związku z mężem,do ktorego czuła obrzydzenie.

  • Autor: as Data: 2013-01-29 10:16:50

    Za kilka lat pewnie zechcą zalegalizować pedofilów i gwałcicieli bo oni mają takie skłonności i trzeba to uszanować. Homoseksualizm to choroba. Gdyby rodzice zadbali o to od dziecka to by takich przypadków nie było. 

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 10:29:34

    Homoseksualizm to choroba. Gdyby rodzice zadbali o to od dziecka to by takich przypadków
    nie było. 

    Totalnie opadły mi ręce. Jeżeli ktoś się za to nie zabierze i nie zostaniemy wyedukowani w tym temacie, to chyba już niedługo pół świata będzie się z nas śmiało (jak nie więcej).

  • Autor: ireth Data: 2013-01-29 10:30:21

    Gwałcicieli i pedofilów nie zalegalizują bo to jest przestępstwo. Homoseksualista nie szkodzi nikomu, bo jeżeli jest z kimś w związku to za obopólną zgodą!! Poza tym w latach 1990 - 1998 były prowadzone dokładne badania tej grupy ludzi i postawiony został wniosek, że nie ma żadnych różnic między funkcjonowaniem psychicznym osób homo- i heteroseksualnych. Co oznacza, że to nie jest żadna anomalia, czy zboczenie. Nie jest to choroba. Nie leczy się tego. Uważam, że prędzej udałoby się wyleczyć nietolerancję.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:09:11

    As.

    Zgwałcenie – zmuszenie drugiej osoby do obcowania płciowego, poddania się innej czynności seksualnej lub wykonania takiej czynności przez jedną lub wiele osób, posługujących się siłą fizyczną, przymusem, nadużyciem władzy, podstępem lub wykorzystujących niemożność wyrażenia świadomej zgody przez daną osobę. Sprawca zgwałcenia nazywany jest gwałcicielem.


    Pedofilia – stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania.

    chyba jest różnica w miłości homoseksualnej a powyższym.

    Homoseksualiści nikogo nie krzywdzą.

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-29 12:00:20

    W aptekach dostępne są już środki leczące homoseksualizm! Tabletki "Heterol" i maść "Homotex" są szeroko reklamowane w Telewizji Trwam.
    Niedługo mają się też pojawić bardzo skuteczne lekarstwa na ateizm. Tabletki "Christex Max" w dwa tygodnie najbardziej zaciętego ateusza zagnać mają do spowiedzi. Podobnie rokuje "Anti-Athe" (globulki do rozpuszczania w wodzie święconej).

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:03:31

    vikunia, to żart, prawda?

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-29 12:06:57

    inerpretacja należy do czytającego

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-01-29 20:45:18

    Vikunia dobre, ja ateusz już drżę ze strachu. Nie chce być nawrócona

  • Autor: balbisia19 Data: 2013-01-30 07:33:04

  • Autor: ZANTA Data: 2013-01-29 13:21:01

    as Ty rozumiesz co Ty piszesz? "homoseksualizm" to nie jest choroba tego sie nie leczy,takim sie człowiek rodzi.

    To może profilaktycznie zacznij leczyć swoje dzieci,bo może jedno z nich "kochać inaczej" 

    Smutne i głupie to co piszesz.

     

     

     

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:38:05

    I tu się mylisz!!!!

  • Autor: ireth Data: 2013-01-29 17:40:51

    As, jak dbasz o swoje dzieci od małości, żeby nie zostały w przyszłości "homo" ? Powiedz, bo jak będę miała swoje, to chciałabym je ustrzec przed tym "zboczeństwem".

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 20:33:28

    dlaczego chcesz je ustrzec?przecież twierdzisz że to nic złego?

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 20:49:41

    ....

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:09:17

    Gosiu, tak przy okazji, nie obrzydza cię  sex dwóch facetów , a obrzydziło cię coś w wątku obiadowym ,że aż feeeeee napisałaś, co tam takiego obrzydliwego było?

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 21:14:53

    Widząc gejów  nie zastanawiam się co robią w łożku,podobnie jak nie myślę o tym rozmawiając z koleżanką,kolegą,mama,teściowa...a co do jedzenia...chcesz się ze mną pokłócić??

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:20:22

    Nie , nie chce się pokłócić, zapytałam tylko co Cię tak obrzydziło:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 21:21:11

    To chyba nie ten wątek.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:28:38

    W tamtym też zadałam pytanie,nie odpowiedziałaś, więc pytam tutaj:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:16:32

    MR a gdzie Ty chadzasz , że widziałaś sex dwóch facetów ? :) Powiedz może i ja popatrze ;)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:37:15

    Nie trzeba widzieć, można sobie wyobrazić, sam Jacykow projektant mody gej nad geje, po chamsku powiedział co robi z gejami:)Słyszała to cała Polska w tv.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:39:35

    ja nie słyszałam, naprawdę

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 21:48:12

    Wśród hetero też jest masa chamskich dupków.

  • Autor: ireth Data: 2013-01-30 10:09:58

    widzę, że pojęcie "ironia" jest ci obce. 

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-30 15:36:03

    No to mnie się wydaje, ze np. nie wolno pozwalać swojej córce kilku letniej spać z kałasznikowem pod poduszką

  • Autor: ireth Data: 2013-01-30 15:44:29

    O nie... to ja chyba zostanę lesbijką. Muszę dzisiaj powiedzieć mężowi. ;) Poza tym mój kałasznikow pod poduszką był w celach obronnych przed potworami!

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-30 15:47:01

    czy to znaczy, że nie zwichrowałam Ci całkiem życia????????????????????

  • Autor: ireth Data: 2013-01-30 15:48:23

    całkiem nie, tylko trochę! :P

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-30 15:54:32

    a, z tą trochą sobie poradzisz :) Twarda kobita z Ciebie :)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 16:50:30

    Nie można "zostac" lesbijką.

    Albo się jest albo nie

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-30 16:59:07

    Mahika załóż nowy wątek bo fatalnie się już czyta :)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 17:10:45

    założyłam, z nadzieją że wszelkie negatywne emocje wylazły już i tu zostaną.

    A tam będzie można kontynuowac rozmowę NA TEMAT nieco spokojniej :)

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2013-01-30 00:02:23

    As gadasz od rzeczy...Zastanow sie zanim napiszesz takie bzdury...

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:29:15

    A ja jestem tolerancyjna,mam w rodzinie conajmniej dwie osoby homoseksualne,może po prostu nie znasz nikogo takiego lub nie wiesz...Im i tak jest ciężej niż nam w życiu..

  • Autor: Beata500 Data: 2013-01-29 17:31:14

    Ja w rodzinie nie mam, ale znam takie osoby i szanuję .

  • Autor: mahika Data: 2013-01-28 23:40:37

    edit

  • Autor: mahika Data: 2013-01-28 23:41:56

    Francja? Cała Francja?

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-29 15:13:10

    Nie cała, ale i w tej "wspaniałej Europie, do której nam podobno taaaaak daleko, również są ludzie, którzy protestują.  I tylko to mój post miał pokazać.

    Inna sprawa to ta, że związek partnerski to nie jest związek tylko i wyłącznie homoseksualny. Ustawa, która nie weszła w życie zamknęła drogę do szczęścia i normalności również związkom hetero, którzy nie decydują się formalizację przez ślub.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 15:14:11

    o tym też rozmawiamy :)

  • Autor: bogdzia Data: 2013-01-28 22:53:55

    Nie można uogólniać, że naród zacofany, bo część narodu myśli tak jak ty, a część... myśli jak chce. I ma do tego prawo, jest demokracja czy to się nam podoba, czy też nie, ilu ludzi tyle poglądów. Moje zdanie jest takie, że związki partnerskie dla innych orientacji seksualnych tak, a związek kobiety i mężczyzny nie, ponieważ ma juz instytucję ślubu. 

  • Autor: Karmen3 Data: 2013-01-29 00:39:16

    Są takie osoby co nie chcą brać slubu lu chca wziac slub za jakis czas a sa razem mieszkaja razem ale nie maja praw np w szpitalu czy w jakims urzedzie bo nie jestesmy małzenstwem,  a taka ustawa byłby dobrym udogodnieniem dla par.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:18:33

    Dokładnie.
    Nie każdy chce przysięgać, miłość do końca życia, bo nie wie czy z tej przysięgi uda mu się wywiązać.
    Czy kazdy musi wiedzieć co będzie za 10-20-30 lat?

    chodziło o prawa do rozliczania się wspólnego gdyż tworzą wspólne gospodarstwo, prawo do dziedziczenia, bo latami wspólnie gromadzili dobra, prawo do informacji jak w przypadku podanym wyżej itd.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-01-28 22:12:30

    Też jestem zawiedziona, że ustawa nie przeszła. Bardzo zawiodłam się na Platformie Obywatelskiej. Nie zdziwie się jesli część wyborców zagłosuje ...emigracją. 

  • Autor: mahika Data: 2013-01-28 22:35:47

    Sama mam to w planach...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-28 23:25:50

    I komu na złość zrobią? Jeszcze trochę i znów granice pozamykają.

  • Autor: Paola_r Data: 2013-01-29 06:55:29

    Pogadam.

    Co do związków partnerskich reprezentuję pogląd: chcesz praw, jesteś w konkubinacie-co Ci przeszkadza zalegalizować związek? Istnienie papierka? Papierek to problem? Ogranicza Twoją wolność?

    Mam znajomych gejów-pewnych rzeczy nie rozumiem., przyznaję (jest to między innymi chęć adopcji dzieci), że mam problem, który nie zniknie. Bez komentarza, Żaden ustawodawca tego nie zmieni.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:24:34

    Co do związków partnerskich reprezentuję pogląd: chcesz praw, jesteś w konkubinacie-co Ci przeszkadza zalegalizować związek? Istnienie papierka? Papierek to problem? Ogranicza Twoją wolność?

    Tak to mozna nazwać.

  • Autor: almad Data: 2013-01-29 16:05:41

     Co do związków partnerskich reprezentuję pogląd: chcesz
    praw, jesteś w konkubinacie-co Ci przeszkadza zalegalizować związek?
    Istnienie papierka? Papierek to problem? Ogranicza Twoją wolność?  

    ale są także tacy ludzie, którzy są rozwiedzeni - i kiedyś składali przysięgę przed Bogiem i przed urzędem - a teraz chcą być po prostu szczęśliwi i w miarę normalnie żyć -  i nie chcą przysięgać po raz drugi a żyją lata i co?

    ale tego nikt nie chce zrozumieć.

    chyba nie muszę mówić o skutkach prawnych

  • Autor: Paola_r Data: 2013-01-30 07:55:59

    Tym bardziej skutki prawne powinny być uregulowane. Co rozumiesz pod pojęciem "nie chcą przysięgać po raz drugi"? Skoro istnieje jakiś stan życia rodzinnego "z odzysku", szczęścia i potrzeby normalnego funkcjonowania, to w czym problem? Była przysięga-zgoda. Z jakichś przyczyn (nie mnie, ani nikomu tego oceniać) nie została dotrzymana. Ale jest nowy związek. Często są dzieci, które cierpią z tego powodu, że związek nie został uregulowany prawnie. Ślub kościelny-OK. Nie da się prosto unieważnić (nie wchodzę w przyczyny, to zwykle bardzo intymne i prywatne sprawy). Ale rozwiązanie poprzedniego malżeństwa przez rozwód i zawarcie nowego związku małżeńskiego za zgodnym oświadczeniem obu stron w urzędzie? Przepraszam, ale chyba nie umiem zrozumieć. I należę pewnie do tych "Niktych"

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-29 07:50:06

    Związki gejowskie...lisbijskie...dla mnie Ci ludzie powinni się leczyć.Ponieważ to nie jest normalne.Jest to chory układ i tyle.Gdzieś w mózgu jedna półkula szwankuje i tu jest problem.Ja jestem zdecydowanie na nie...

  • Autor: bettybez Data: 2013-01-29 09:00:31

    To, jakbyś napisała, że jesteś przeciwko orlim nosom i wyłupiastym oczom. Też nie jestem fanką, ale żeby to od razu leczyć? 
    Albo gdybym ja napisała, że dla mnie nie jest normalne odstawianie ślubu na 100 osób, że to chore, i że ci co tak robią mają coś nie halo z mózgiem, bo JA tak myślę i już :D

    Btw, nie ma czegoś takiego jak związek lisbijski. Homoseksualizm, biseksualizm, aseksualizm i heteroseksualizm żyją sobie spokojnie w przyrodzie, a ludzie szaleją, i robią z igły widły :)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:26:55

    Ludzie się boją innych od siebie

    Boją się tego czego nie rozumieją :)

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 09:29:13

    zgadzam się z Tobą w 100%.są to chorzy ludzie, którzy nie widzą swojej ułomności,twierdzą że są normalni i próbują nam to wmówić.niech sobie stworzą swoje państwo gdzieś na  wyspie i tam uprawiają swoje zboczeństwa 

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 09:33:02

    Jeden z głupszych komentarzy jakie miałam okazję przeczytać na tym forum.

  • Autor: as Data: 2013-01-29 10:21:03

    Ja uważam, że koleżanka mądrze napisała. Tak samo jak alkoholik uważa, że nie musi się leczyć bo nie jest uzależniony czyli chory.

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 10:22:45

    Jeszcze raz powtarzam to nie jest choroba

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 12:08:00

    Jeżeli to nie jest choroba, to co co to wg Ciebie jest? Zdrowy mężczyzna powinien pożądać kobietę, a nie drugiego faceta, to samo dotyczy kobiet.

    Przyrównałabym ich właśnie do pedofilów, pedofile mają pociąg do dzieci, a geje i lesbijki do tej samej płci, więc coś z ich głowami nie jest ok.

  • Autor: Gluba666 Data: 2013-01-29 13:00:24

    Brawo!

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 13:12:23

    oj poszło ostro po bandzie.... 

    pedofile to przeważnie "dobrzy" obywatele na niejednokrotnie wysokich i szanowanych stanowiskach tp.pan doktor ,nauczyciel itd.To" kochający " tatusiowie i głowy rodzin

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 13:30:16

    Tak wiem, że są na różnych stanowiskach, ale są to ludzie chorzy.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 17:11:18

    brawo

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 17:21:07

    Swego czasu napisałaś do mnie (cytuję): "mam w d....... Twoją opinie i Tobie podobnych".  W związku z tym pozwolisz, że zignoruję Twoje pytanie jak i te "ograniczone" wywody. 

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 17:43:11

    Ok, nie ma sprawy, Moim zdaniem to nie ignor, tylko Ty nie znasz odpowiedzi na te "ograniczone"Twoim zdaniem moje wypowiedzi.:)))

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 18:10:43

    chyba sieźlepodpiełaś ja o ignorancji nie pisałam ale ok

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 18:15:33

    Dobrze podpinam, to samo jakoś dziwnie przeskakuje i nie tylko mnie tak skacze:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 17:45:11

    Zaczynam żałować,że czytam ten wątek,do niektorych ludzi straciłam szacunek:(przykro mi czytać takie wypowiedzi i to od osób,które wydawały się na poziomie:(((

  • Autor: renataz36 Data: 2013-01-29 10:09:42

    Zastanawiam się co zrobisz jeśli kiedyś Twoje dziecko będzie geyem albo córka (dorosła) przedstawi Ci swoją partnerkę życiową?? zaczniesz ją leczyć?? chyba witaminą C

    Sama żyję w związku partnerskim, choć jestem osobą wolną, (Mój partner nie chce brać rozwodu z pierwszą żoną (obecnie bardzo chorą) - ze względu na swoje dzieci (prawie dorosłe). Żadne z nas nie chce legalizacji, kochamy się jesteśmy szczęśliwi i nie jest nam potrzebny papierek. CZY ROBIĘ COŚ ZŁEGO??

    Ale... sytuacja w momencie choroby (szpital), czy kwestie bankowe (konta, pożyczki)!!!

    Nie mam w swoim otoczeniu, ani rodzinie, geyów ani lesbijek ale uważam że jeśli tak chcą żyć, są normalnymi i szczęśliwymi ludźmi to nie można im tego zabraniać.

    Nigdy nie zaglądajmy nikomu do sypialni jeśli sami nie chcemy żeby zaglądano do naszej.

    Mam nadzieje, że jeszcze ustawa (choćby w jakiejś lekko zmienionej formie) trafi na mądrych ludzi, bo na pewno i tacy są w naszym RZĄDZIE

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-29 10:19:52

    Każdy ale to każdy ma prawo do własnego zdania i dlaczego na siłę próbujesz to zmienić?Jest grono ludzi,którzy są za i tak samo są przeciw.Zdania sa podzielone jak zawsze...Nikt tych ludzi na siłę nie rozdziela,chcą tak żyć to żyją ale między innymi mnie to nie odpowiada i mam do tego prawo...A jak nasz szanowny rząd ustawę przepchnie czy też nie to i tak będą w tych związkach.Nienormalne ale tak będzie...

  • Autor: bettybez Data: 2013-01-29 10:39:16

    Wiesz mggi, niedawno dowiedziałam się, jak się "leczy" homoseksualizm w pewnych miejscach na świecie. Zakleja się odbyt i podaje pigułki na przeczyszczenie. "Leczony" ginie w męczarniach. Tak się kończy tolerancja dla ignorancji.

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-29 12:04:44

    Szpital i bank to żaden problem. W szpitalu wypelnia się kartę w ktorej wskazuje sie osobe  upowaznioną do odbioru dokumentów medycznych czy tez do informowania o stanie zdrowia. W banku mozna upoważnic do swojego konta kogo tylko się chce. Problemem jest tylko wspólne rozliczanie się.

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 16:34:02

    Szpital i bank to żaden problem. W szpitalu wypelnia się kartę w ktorej
    wskazuje sie osobe  upowaznioną do odbioru dokumentów medycznych
    czy tez do informowania o stanie zdrowia. 

    Wszystko to prawda o ile jesteś przytomna i możesz to zrobić bez problemu. Nie zapominajmy, że czasami ludzie trafiają do szpitala po wypadkach, z utratą przytomności itp.

  • Autor: megi65 Data: 2013-01-29 10:18:16

    Rozbawiłaś mnie dokładnie , z śmiechem w głos a , że mam bujną wyobrażnie już widzę tą wyspę i wycieczki , które na nią podążają . Wycieczki oczywiście dydaktyczne. Na motorówkach pełno paparazii z aparatami w łapkach. Kto bardziej '' wyrafinowaną '' foto strzeli na '' zboczonej plaży '' .

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:34:00

    A to niby miałobyć śmieszne?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 12:13:32

  • Autor: ireth Data: 2013-01-29 10:34:07

    zgadzam się!

    Dopisano 13-01-29 11:40:40:

    To miało być do innej wypowiedzi... byajmniej się nie zgadzam z pa1982...

  • Autor: ireth Data: 2013-01-29 10:39:20

    O matko... Ręce opadają...

    Jakie homoseksualiści uprawiają zboczeństwa? Czyżby chodziło Ci o seks analny? A jeśli pary heteroseksualne też taki preferują to ześleś ich na wyspę bezludą? Przecież oni na ulicy tego nie robią tylko w zaciszu swojej sypialni. Co Ci to przeszkadza??

    P.S. To ma być odpowiedź do Pa1982, tylko nie mogę się do niej podpiąć...

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:35:24

    Ciekawe, że heteroseksualnym nie zagląda się pod kołdrę, dzie i co sobie wkładają.
    A miewają różne pomysły na spędzenie czasu w sypialni...

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:32:23

    Czymże jest normalność :)
    kto decyduje o normach. ty?

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 09:31:30

    Związki gejowskie...lisbijskie...dla mnie Ci ludzie powinni się leczyć.

    To nie jest grypa ani nawet choroba psychiczna - tego się nie leczy. Ot, natura tak chciała. Czy z tego powodu nie ma człowiek prawa do szczęścia i miłości...? Jako, że nie taki jest temat tego wątku pytanie pozostawiam do przemyślenia i nie oczekuję na odpowiedź. Może warto trochę poczytać na ten temat, ale nie w gazetach. W tym wypadku warto sięgnąć po literaturę fachową żeby zrozumieć to zagadnienie.

  • Autor: Iza29 Data: 2013-01-29 09:35:21

    Zgadzam się z Tobą :)

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-29 10:11:32

    Mam swoje zdanie na ten temat i też należy to uszanować.Przykro mi ale nie jestem w tej kwestii tolerancyjna...W takim razie normalnością  jest kiedy ojciec sypia z córką,syn z matką i rodzą się z tych związków dzieci ??Natura tak chce...również w chwili gwałtu na młodocianych i na staruszkach ??Natura? Innego zdania jestem...i nie zamierzam sie douczać...

  • Autor: bettybez Data: 2013-01-29 10:20:32

    Odróżnij sytuacje, gdzie ktoś jest krzywdzony, od sytuacji, gdzie nikomu krzywda się nie dzieje. Porównujesz miłość dwóch osób jednej płci do gwałtu?!

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-29 10:59:26

    Nie toleruje związków jednej płci!!!! O co chodzi?! Wymuszacie na mnie akceptację?! T o jest moje ostateczne zdanie...Miłośc kobiety i mężczyzny to jest piękne...Bóg stworzył kobietę i mężczyznę m.in. do wspólnej miłości z której rodzi sie potomstwo...i tego się trzymam...a co zlinczujecie mnie bo mam inne podejście?

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 11:47:20

    brawo

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:54:50

    Nikt cię nie zlinczuje, ani do niczego nie zmusza.
    Nie musisz tak krzyczeć.

    Ale człowiek który ma odrobinę taktu nie pokazuje innych palcem i nie obraza epitetami,
    tylko dlatego że nie żyją tak jak on.

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-29 14:42:19

    Kogo obraziłam??Kogo obrzucam epitetami??Czytaj ze zrozumieniem...bronię tylko i wyłącznie swojego zdania i używam słowa kobieta i mężczyzna i nie toleruję związków kobieta&kobieta,mężczyzna&mężczyzna, podkreślam po raz kolejny...czy nie jasno się wyrażam???Wyjaśniłam już wystarczająco mój stosunek do tych związków i wystarczy.Nikogo nie obraziłam i na nikogo nie wsazuję palcem.Koniec dyskusji.

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 10:21:43

    W takim razie normalnością  jest kiedy ojciec sypia z córką,syn z matką i rodzą się z tych
    związków dzieci ??Natura tak chce...również w chwili gwałtu
    na młodocianych i na staruszkach ??Natura? Innego zdania jestem...i nie
    zamierzam sie duczać...

    Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale gdybyś jednak chciała poczytać trochę więcej informacji na ten temat, to być może nie myliłabyś zasadniczych spraw. Jak można łączyć kazirodztwo i gwałt ze związkami tej samej płci. Toż to pomylenie pojęć. Ręce mi opadły i rezygnuje z takiej dyskusji.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 14:41:52

    ja się do niej nie przyłaczyłam bo z góry wiedzialam jakim torem sie potoczy choć temat bardzo ciekawy.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:37:08

    Może Ci się to nie podobać. Ale nie wrzucaj do jednego worka przestępców.

    homoseksualista nikomu nie robi krzywdy.

    A jak zrobi to pójdzie siedzieć jak każdy.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 12:16:38

    A ja nie:)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 12:35:36

    To miało być do Izy 29:)

  • Autor: almad Data: 2013-01-29 16:16:01

     .i nie zamierzam sie douczać...

    a szkoda.....nauka to potęgi klucz

  • Autor: as Data: 2013-01-29 10:23:38

    to jest choroba psychiczna i leczyć się da tylko od dziecka

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 10:41:20

    Gdzie to przeczytałaś? 

    Wieloletnie badania Towarzystwa Psychologicznego mówią o tym, że (cytat) 

    Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym. Ponad 35 lat obiektywnych, dobrze zaprojektowanych badań naukowych wykazało, że homoseksualność, sama w sobie, nie wiąże się z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi czy społecznymi problemami. Homoseksualność niegdyś była uważana za chorobę, ponieważ specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym i społeczeństwo dysponowali nierzetelnymi, opartymi na uprzedzeniach, informacjami.

    W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uwzględniając nowe, lepiej zaprojektowane badania, usunęło homoseksualność z listy zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Dwa lata później, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne podjęło uchwałę popierającą to usunięcie.

    Od ponad 25 lat oba stowarzyszenia apelują do wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego o pomoc w usunięciu piętna choroby psychicznej, którą niektórzy ludzie nadal łączą z orientacją homoseksualną.

     

     

  • Autor: ireth Data: 2013-01-29 10:42:23

    As, skąd wzięłaś takie mądrości?

  • Autor: Beata500 Data: 2013-01-29 10:43:58

    As, po Twojej wypowiedzi, to nie tylko ręce opadają, ale i cycki. Skąd u Ciebie taka wiedza? Żeby zabierać głos, to trzeba mieć pojęcie o czym się mówi. Może jeszcze napisz w jaki sposób leczyć coś, co nie jest chorobą.

  • Autor: megi65 Data: 2013-01-29 11:04:47

    To jest bardzo ciekawe co piszesz ... czekam na rozwinięcie tematu z twojej strony . Przede wszystkim jak powinna wyglądać profilaktyka wieku niemowlęcego czy dziecięcgo aby dziecię  nie nabyło  '' zwichnięcia swej swojej płci '' ..i jak leczyć ? jaka terpia przynosi pożadane efekty . ? )

  • Autor: Iza29 Data: 2013-01-29 11:09:40

    Chyba żle się podpiełaś mi nie przeszkadzają związki homoseksualne :)

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 12:08:24

  • Autor: as Data: 2013-01-29 13:42:13

    Nie będę wyjaśniać bo i tak osoby nie zgadzające się z moim zdaniem uznaja to za nie prawdę. Więc nie ma sensu. Więcej nie wypowiem się w temacie. 

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:38:24

    Powiedziała doktor nauk medycznych, wykwalifikowany lekarz - As

    Bzdura!

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:01:28

    Mam dorastającą córkę, przebywa w towarzystwie zarówno dziewcząt jak i chłopców, to chyba normalne.

    Powiedz mi proszę jak mam zdiagnozowac czy jest homo czy hetero bym mogła w odpowiednim czasie rozpocząc terapię?Podawac więcej witamin czy minerałów a moze nie podawac wcale?

    Ty też masz dzieci. Masz 100% pewnośc, że wyrosną na hetero ? Przy Twoim podejściu lepiej dla nich byłoby gdyby były " normalne".

    A jeśli się zdarzy choc wcale nie musi, że jednak będą innej orientacji to co?

    Wypędzisz z domu żeby sąsiedzi nie gadali? Zamkniesz w komórce i bedziesz przez okienko 3 razy dziennie posiłki podawac? Czy w końcu będziesz musiała się z tym pogodzic i będziesz chciała żeby jednak były szczęśliwe?

  • Autor: malina_a Data: 2013-01-29 09:48:28

    Jak mnie denerwują niektóre wypowiedzi...... na Zachodzie mówią o Polakach, o Polsce "ciemnogród"....że się nie szczepią na grypę, że potem są kolejki w przychodniach, szpitalach, że ludzie spędzają tam cały dzień, że wciąż i wciąż żyją przeszłością, że nie są tolerancyjni ...........że mają zacofane pogląday........... ciekawe skąd się wzięła taka opinia......

    Nie mam nic do związków partnerskich, także do związków homoseksualnych - żeby było jasne - ludzie, przezcież każdy ma swój wybór ! każdy sam decyduje o sobie !...dlaczego niektórym ludziom się to utrudnia a niektórym nie ?

    Dalczego wszyscy mają brać ślub? przecież nie można zmusić do ślubu ? myślicie, że jak ktoś weźmie ślub to jest już uwiązany przy tej osobie do końca życia ? potem tylko więcej zachodu z rozwodem....

  • Autor: Iza29 Data: 2013-01-29 10:06:31

    świetnie to ujęłaś :)

  • Autor: almad Data: 2013-01-29 10:16:06

      myślicie, że jak ktoś weźmie ślub to jest już uwiązany przy tej osobie do końca życia ? potem tylko więcej zachodu z rozwodem....

    ale o tym żaden z panów posłów nie myśli - o prawnej stronie - z żadnej opcji - no bo po co? trzeba byłoby się się "wychylić"!

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:40:45

    I własnie o to chodzi.

    o kilka praw dla osób które żyją w tym państwie i płacą podatki na nich

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 10:23:57

    a mnie jest to kompletnie obojętne....

  • Autor: malina_a Data: 2013-01-29 10:29:49

    a mnie jest to kompletnie obojętne....

    Ale co Madziu ? czy facet czy kobitka ? bo nie zrozumiałam :)

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 10:35:27

    ahhahahahahahahahahha;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) obojetne mi czy ustawa przeszla czy nie przeszla...

  • Autor: malina_a Data: 2013-01-29 10:36:37

    ahhahahahahahahahahha;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) obojetne mi
    czy ustawa przeszla czy nie przeszla...

    hihihihi :)

    Masz inne sprawy na głowie po prostu :)

  • Autor: martok Data: 2013-01-29 10:37:45

    Związki partnerskie – zarówno homoseksualne jak heteroseksualne - istniały, istnieją i będą istnieć niezależnie od tego, co ktoś o nich sądzi. W wolnych, nierejestrowanych związkach rodzi się np. co piąte polskie dziecko. Bardzo powściągliwy projekt ustawy zgłoszony przez PO miał te sprawy troszeczkę regulować. Chodziło przede wszystkim o sytuację choroby lub śmierci jednego z partnerów (np. o możliwość pozostania żyjącego partnera we wspólnym mieszkaniu). Projekt nie dopuszczał ani pełnego dziedziczenia, ani wspólnego opodatkowania, ani tym bardziej adopcji dzieci. I podkreślam jeszcze raz – chodziło w nim nie tylko o związki homoseksualne, ale także – a nawet przede wszystkim – heteroseksualne, w których choroba lub śmierć jednego z nieformalnych partnerów staje się horrorem dla drugiego.

    Pamiętajmy też, że głosowanie w Sejmie nie dotyczyło przyjęcia ustawy, a jedynie skierowania jej do dalszych prac. Decyzja posłów nie odrzuciła więc tej ustawy, lecz uniemożliwiła jakąkolwiek rzeczową dyskusję nad nią. Kompletnie nie rozumiem, jak można zabraniać dyskusji nad czymkolwiek! Posłów, którzy to zrobili, uważam za wyjątkowo ograniczonych.

  • Autor: Beata500 Data: 2013-01-29 10:45:59

    Mam takie samo zdanie.

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 11:32:07

    Tak przyglądam się tej dyskusji tu i jedno mnie zastanawia ustawa mówi zarówno o zwiazkach hetero jak i homoseksualnych . A tu dyskusja przeszła na tor kto za homoseksualistami a kto przeciw ,i czy to jest choroba czy nie .

    Ustawa miała regulować prawa ludzi będacych w związkach niezalegalizowanych,z tego co zrozumiałam więc chodzi tu także o związki kobieta - mężczyzna  chyba przede  wszystkim bo takich w Polsce jest bardzo dużo.

    Uważam ,że taka ustawa jest potrzebna gdyż zdarza się,że właśnie w przypadku choroby albo śmierci jednego z partnerów drugi ma ograniczone prawa obywateskie ( nie może otrzymaczasiłu emerytury po zmarłym partnerze itd.) . A przecież każdy obywatel ma prawo do równych praw ,jezeli partnerzy stworzyli rodzinę i są ze sobą wiele lat to to powinno się uwzględnić.

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 11:41:45

    Monia, jest dokładnie tak, jak napisałaś. Ta rozmowa trochę odbiegła od tematu, bo pojawiły się "takie" komentarze, że trudno było na nie nie zareagować i tym samym dyskusja weszła na boczny tor.

    Właśnie przed chwilą usłyszałam w "Trójce", że już niedługo rząd wróci do tematu ustawy związków partnerskich i mam nadzieję, że tym razem potoczy się to "mądrzej".

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:46:13

    A ja cieszę się nawet że zeszła na taki tor.
    Bo najgorzej jak się o tym nie rozmawia.
    Ludzie wstydzą sie rozmawiać, czytać o homoseksualiźmie
    i powtarzają głupoty zasłyszane gdzieś tam.

    A teraz przy okazji tej ustawy, można porozmawiac i o tym.

    O tym że sens tej ustawy został całkowicie przekręcony też :)

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 11:53:06

    Tyż prowda! Chociaż muszę się przyznać, że w niektóre wypowiedzi aż trudno było mi uwierzyć.

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 11:54:27

    Smakosiu mi też trudno uwierzyć ... oj trudno 

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:56:25

    :)
    Ja się tego spodziewałam.
    Z pełną świadomością zakładałam wątek.

    Teraz widzę że jeszcze daleka droga, może ze 2 pokolenia?

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 14:48:46

    Chyba 2 wystarczą :)

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 12:04:36

    bez komentarza;-))

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 12:07:24

    mnie po prostu wisi kto kogo kocha, z kim sypia, czy maja jakis papierek czy nie maja, kazdy niech robi co chce, zycie mamy tylko jedno ! dlatego tez napisalam ze z ta ustawa mi obojetne

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-29 16:44:14

    Jeśli ten komentarz skierowałaś do mnie, to chcę Ci powiedzieć, że nie Twoją wypowiedź miałam na myśli. Moim zdaniem lepiej mieć obojętny stosunek do tej ustawy, niż ...lepiej na tym zakończę. 

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 19:12:50

    wiem smakosiu! ;) "bez komentarza" to odnosnie wlasnie niektorych wypowiedzi...

  • Autor: Tekla Data: 2013-01-29 14:48:18

    Bardzo celnie to ujęłaś. Nic dodać nic ująć.

    Moja odpowiedź powinna być podpięta pod  "monia3" wątek 97.

  • Autor: Tekla Data: 2013-01-29 14:53:35

    Dobrze napisane. Popieram

  • Autor: almad Data: 2013-01-29 16:45:57

     
    Ustawa miała regulować prawa ludzi będacych w związkach niezalegalizowanych,z tego co zrozumiałam więc chodzi tu także o związki kobieta - mężczyzna  chyba przede  wszystkim bo takich w Polsce jest bardzo dużo. Uważam ,że taka ustawa jest potrzebna gdyż zdarza się,że właśnie w przypadku choroby albo śmierci jednego z
    partnerów drugi ma ograniczone prawa obywateskie ( nie może otrzymaczasiłu emerytury po zmarłym partnerze itd.) . A przecież każdy obywatel ma prawo do równych praw ,jezeli partnerzy stworzyli rodzinę i są ze sobą wiele lat to to powinno się uwzględnić.

    to jest to o co miało w tej ustawie chodzić - ale tego nanowie posłowie nie uwzględnili - na razie - nie chodziło o żadne adopcje dzieci dla innych opcji seksualnych - jak im dobrze ze sobą, to niech tak sobie żyją.

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-29 11:40:03

    Dziwi mnie tylko jedna rzecz - jest związek cywilny... jak ktos nie chce być w związku cywilnym, po kiego czorta mu inny związek? Po co to mnożyć? Wybieram taki sposób na życie, to licze sie z konsekwencjami... założę się że i tak będa osoby, którym legalizacja konkubinatu będzie nie na rękę... to chyba, o zgrozo, znowu będzie wymagać podpisania papierka! :D

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:50:06

    Bo do rozwiązania tego związku partnerskiego
    nie będzie potrzeba wielkich ceregieli ze sprawą w sądzie.

    Chodzi tylko o kilka praw, nie tak szeroko pojętych jak w małżeństwie
    i bez przysięgi aż po grób.

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-29 11:57:42

    Ze sprawą w sądzie chodzi o to, żeby starac sie ratować małzenstwo. To jest takie straszne? Moze przy pomocy specjalistów (mediatorów np.... czy jakos tak to siem nazywa) uda się takie małzenstow uratowac? Tego chcą sie pozabwić?

    Eeee tam... chca to sie i tak rozwiodą.

    Ślub cywilny po grób? Yghy...yghy.. kościelne są uniewazniane, co dopiero cywilny... :D

    No tak - kolejny etacik dla urzędnika od spraw zwiazków partnerskich zawsze sie komus przyda...

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:02:43

    Ze sprawą w sądzie chodzi o to, żeby starac sie ratować małzenstwo. To jest takie straszne? Moze przy pomocy specjalistów (mediatorów np.... czy jakos tak to siem nazywa) uda się takie małzenstow uratowac?

    Nic na siłę.

    Chyba są na tyle dorośli żeby wiedzieć kiedy nastąpił czas rozwiązania umowy,
    własnie bez tych i innych ceregieli.

    Etacik? A po co. to tylko spisanie umowy, trwa kilka minut.
    Panie zatrudnione w urzedach nieprzepracuja się z tym dodatkowym obowiązkiem.
    Poza tym, biorą co jakiś czas stażystów, którzy odwalają brudną robotę,
    więc etaciku nie będzie, najwyżej przeniesienie.

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-29 12:10:25

    No i nic na siłę, nikt nikogo do niczego nie zmusi, chcą rozwodu - dostaną, jest opcja, ze bez orzekania o winie, wtedy to przebiega o wiele szybciej...

    Naprawdę, nie widzę potrzeby tworzenia nowych opcji związków...dla mnie to jest kompletnie bez sensu.... odpowiedzialny człowiek, kóry chce stowrzyć rodzinę, bierze ślub i kropka. Nie mam pojęcia czego tutaj sie bać i przed czym bronić sie ręcami i nogami...

    Haha, i znowu bedą papierki podpisywac? i połowa powie - o nie jak już podpiszę, to nie bedzie to samo co bez papierka i w kółko Macieju... :D

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:11:54

    i połowa powie - o nie jak już podpiszę, to nie bedzie to samo co bez papierka i w kółko Macieju... :D

    I ta połowa własnie nie podpisze :)

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-29 12:19:34

    Dlatego właśnie uwazam, że to bez sensu... i nie rozumiem tej obawy przed małżeństwem. Samo bycie ze sobą, wspólne mieszkanie - to zmienia i reorganizuje całe życie, nie papierek z urzędu!  :) 

  • Autor: bogdzia Data: 2013-01-29 15:05:43

    A ja uważam, że jeśli kiedyś takie związki będą usankcjonowane, to i powinny rozwiązywać się podobnie jak małżeństwa, bo też w takich związkach są dzieci i gromadzi majątek. 

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 11:54:38

    uważam ,że ten kto wierzy w Boga nie powinien tolerować związków partnerskich,

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 11:58:11

    A co powinien robić?

    Wytykac palcem, palić na stosie, obrażać?

    Kto wierzy w Boga ten wie że nalezy kochać bliźniego swego jak siebie samego.

    A Bóg rozliczy wszystkich wg swojej miary, niepojętej przez nas maluczkich.

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 12:00:11

    Zgadzam sie w 100 %.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 12:02:53

    naprawdę uważasz że przykazanie :kochaj bliźniego jak siebie samego dotyczy gejów i lesbijek?w tym przykazaniu chodzi o to żeby nie robić innym krzywdy i tego "co tobie nie miłe".jeżeli religia chrześcijańska nie uznaje gejów i lesbijek a ja jestem chrześcijanką to też ich nie uznaję

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:06:26

    to przykazanie dotyczy wszystkich ludzi.

    Wytykanie palcami i obrazanie innych to jest własnie krzywdzenie bliźnich.

    Tak nie powinien postępować ten kto wierzy w Boga i Jego przykazania

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 12:08:09

    ja nikogo nie wytykam palcami,

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:10:38

    I bardzo dobrze! :)

  • Autor: monia3 Data: 2013-01-29 12:13:37

    to przykazanie dostalismy od Boga ,przecież bliźni to inny CZŁOWIEK I PRZEDE WSZYSTKIM CZŁOWIEK . Nie ważne czy to będzie kobieta dziecko mężczyzna kaleka biały czarny czy homo. Ważne jest to jacy jesteśmy dla siebie czy pomozeszprzejść przezulice kalekiej staruszce ,czy czarnemu chłopcu czy pomożeszjakiejkolwiek innej osobie .W kazdym z nas jest część Boga zostaliśmy przez Niego stworzeni iodpowiemy przed Nim zaswoje uczynkijak i dobre i złe.Dostaliśmy to przykazanie aby nawzajem się szanować i nie robićtego co nam nie miłe czyli nie szykanować nie obrażać nie wysmiewać 

    Św.Franciszek poszedł dalejw zrozumieniu tego przykazania dla niego bliżnimi byli także nasi bracia mniejsi. 

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:08:19

    Myśl sobie co chcesz ale geje są również wsród księży.

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-29 12:01:55

    Tolerować czy nie... one i tak są.

    Ja jestem katoliczka i swoje zasady stosuję do siebie. Ale nie pójdę przecież i komus nie zabronie życ tak jak on chce, tak jak sobie wybrał... Nie pozostaje nic innego jak mieć swoje poglądy i szanować poglady innych i ich sposób na życie...  :)

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 12:04:18

    masz rację tylko dlaczego to oni narzucają nam że to co oni robią jest normalne?

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:09:12

    Bo chcą żeby nie wytykac ich palcem, nawet jeśli dla ciebie czyjeś życie nie jest normalne i nigdy nie będzie.

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:18:26

    Oni nam niczego nie narzucają.

    Każdy z nas czy homo czy hetro żyje jak chce, tylko jedni mają ten komfort że żyjąc razem, nawet źle i nie po chrześcijańsku  nie będą osądzani a drudzy będą siac ogólne zgorszenie.

    A powiedz mi jeszcze na koniec czy można szanowac Buddystę, Muzułmanina czy wyznawcę innej religii? Jak do tej kwesti ustosunkujesz się jako wierząca?

    Dopisano 13-01-29 13:34:27:

    Zdaje mi się że posty same się jakoś dziwnie przestawiają, piszę gdzie indziej podpina się gdzie samo chce.

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:21:19

    Przepraszam żle się podpiełam to miało byc do pa.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 13:40:39

    U mnie to samo się dzieje, podpinam prawidłowo, a one przeskakują:( podpiełam pod Janeczkę  , a skoczyło pod Twój wpis.

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:41:50

    wkrótce wyjdzie z tego wszystkiego to samo co z ustawy czyli wielkie niezrozumienie i bałagan

  • Autor: peggy83 Data: 2013-01-29 13:42:22

    Dopisano 13-01-29 13:34:27:Zdaje mi się że posty same się
    jakoś dziwnie przestawiają, piszę gdzie indziej podpina się gdzie samo
    chce.

    A myślałm już że jakiegoś oczopląsu dostałam... :D Cos rzeczywiście jest nie tak...

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 14:32:42

    jestem katoliczą i nie interesują mnie inne religie

  • Autor: bogdzia Data: 2013-01-29 14:53:20

    To dziwne tłumaczenie katolicyzmu, nawet papież szanuje inne religie, umysł trzeba mieć otwarty na wszystko co nas otacza, szanować ludzi i być tolerancyjnym. 

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 17:08:37

    nie powiedziałam że ich nie szanuję tylo że mnie nie interesują

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:37:51

    Przeczytaj proszę post 125 dziwnym trafem najpierw podpiął się pod mahikę, później zmienił lokalizację i jest pod jaśka 205 jest jednak odpowiedzią na Twój post.

    Co się dzieje?

    Piszę do pa a wskoczył tym razem tutaj?

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 13:39:37

    No coś jest nie tak z postami. ale dajemy radę :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 18:10:56

    MASAKRA!!!!ciemnogród,dobrze,że nie wierze w twojego boga!

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 19:26:58

    A przepraszm od kogo w takim razie pochodzi ich życie według Ciebie? Skoro jesteś tak bardzo wierząca to pewnie przyznasz, że od Boga.

    To kolejne pytanie czy Bóg stworzył coś złego? Pewnie nie.

    To dlaczego nie dasz w takim razie tym ludziom życ tak jak chcą, skoro i ich i Ciebie stworzył jeden i ten sam Bóg ?

    I jeszcze jedno ( wiem, poza tematem, przepraszam) jaką prawdę o Bogu głoszą księża, którzy zyją właśnie w nieformalnych związkach ( dla mnie to obłuda) i żeby nie było, też wierzę w Boga ale chyba innego niż Ty.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 19:30:36

    Bardzo dobra wypowiedz:)Mądra:)

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 20:27:13

    to nie Bóg stworzył zlo tylo człowiek,

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 20:30:22

    Przepraszam ale nie rozumiem sensu twojej wypowiedzi.

    Jakie zło w odniesieniu do poruszanego tematu stworzył człowiek ?

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 20:32:37

    pytałaś czy Bóg stworzył coś złego to Ci odpowiadam.zło stworzył człowiek a nie Bóg.czy Bóg strworzył homoseksualistów?

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 20:40:01

    W myśl wiary każde życie pochodzi od Boga, także życie homoseksualisty.

    W jaki więc sposób człowiek stworzył " to " zło?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:41:01

    Brawo pa:)

  • Autor: malina_a Data: 2013-01-29 21:45:34

    pytałaś czy Bóg stworzył coś złego to Ci odpowiadam.zło stworzył
    człowiek a nie Bóg.czy Bóg strworzył homoseksualistów?

    Jakoś mi się z Hitlerem skojarzyło..........bez urazy......

    są inni niz my trzeba wystrzelać !

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-01-29 12:03:34

    Ło matko i córko! ale się piekło rozpętało....i znów po raz kolejny wychodzi jakim jesteśmy ciemnogrodem...mnie to rybka...niech każdy żyje po swojemu....mam tylko swoje zdanie w jednej kwestii-nie  chciałabym alby pary jednej płci mogły adoptować dzieci-ale kiedyś uchwalą to co będą chcieli i mi nic do tego...pozwolę sobie tylko nieco odbiec od tematu-w moim najbliższym otoczeniu jest osoba która w każdą niedzielę i kazde święto biegnie do kościoła (choćby było śniegu  po pas, albo z 40 stopniową gorączka) w kosciele spiewa najgłośniej ("bo kto głośno się modli, dwa razy sie modli") przystępuje do wszystkich sakramentów jak Bozia przykazała, a jednoczesnie twierdzi że "pedałów powinni rozstrzelać" innych zwrotów nie przytocze bo i wstyd to pisac....śmiem twierdzić że im głębsza wiara i większa poboznośż tym wieksza nietolerancja i nienawiść w oczach...

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 12:13:26

    Ja nie widze piekła. Nie demonizujmy.

    Ot rozmowa, mam nadzieję że bardziej emocjonalna nie będzie.

    Najbardziej mi zalezy żeby nie robić tych sławetnych wycieczek osobistych.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 12:36:26

    Ja jestem zdania że jak są geje i lesbijki to niech sobie są, nic na to nie poradzim, ale niech ich związków nie legalizują bo później będą chcieli dzieci adoptować, a to jest dla mnie chore żeby dziecko się w takiej "rodzinie" wychowywało.

    I niech sobie robią co chcą, tylko nie na ulicy bo jest to obrzydliwe

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 12:37:53

    :)

  • Autor: jaska2503 Data: 2013-01-29 12:49:55

    Ja jestem zdania że jak są geje i lesbijki to niech sobie są, nic na to nie
    poradzim, ale niech ich związków nie legalizują bo później
    będą chcieli dzieci adoptować, a to jest dla mnie chore żeby dziecko się
    w takiej "rodzinie" wychowywało. I niech sobie robią co chcą, tylko nie na
    ulicy bo jest to obrzydliwe

    Czasami dzieci wychowane w normalnej rodzinie są bardziej skrzywdzone niźli prawdopodobnie byłyby te wychowane przez dwóch kochających owe dziecko facetów czy przez  kobiety(chodzi mi o związek).

    A bardziej obrzydliwa na ulicy jest ogólna znieczulica niż to ,że np ktoś się całuje.Wystrczy przecież nie paczeć na to ;)

    Ciekawam czy wiele matek wypowiadających się na temat związków partnerskich też odpowiedziałaby znieczulicą na fakt:mamo!jestem gejem/lesbijką i uznało swe dziecko za chore...?

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 13:23:18

    pewnie tak i odprawiłoby egzorcyzmy...

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-29 13:46:36

    Rozumiem, że jedyna słuszna (dopuszczalna) opcja wychowania dziecka wg Ciebie to taka, gdzie jest kobieta i mężczyzna (celowo nie piszę: żona i mąż, mama i tata - bo to nie jest takie oczywiste)? 

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-29 16:23:54

    I niech sobie robią co chcą, tylko nie na
    ulicy bo jest to obrzydliwe

    Jak długo żyję, nigdy nie widziałam, żeby się para homoseksualna na ulicy biła i wyzywała, bo o to chyba chodzi

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 16:41:10

    ja nawet nie widziałam żeby się całowała taka para, najwyżej trzymała za rękę.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 16:43:22

    A widziałaś co wyprawiają na paradach równości i jak sie ubierają?

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 16:48:00

    I tu jest pies pogrzebany.
    To jest parada, zabawa a nie zycie.

    A widziałas jak są ubrani ludzie na Woodstocku,
    na który zresztą i ja jeżdże co roku od 15 lat?

    Na co dzień zachowuję się i ubieram troszkę inaczej, jak zresztą większość z tych osób.

  • Autor: Beata500 Data: 2013-01-29 17:00:03

    To tak jak moja córka i jej przyjaciele.

  • Autor: agacia3323 Data: 2013-01-30 13:11:28

    Mahiko nie wygrasz tej potyczki słownej z MR,wrzuć na luz,włącz "olewator".

    Kiedyś i ja byłam przeciwna takim związkom,ale człowiek zmądrzał na "stare lata",nie przeszkadza mi już jak widzę dwóch mężczyzn za rękę trzymających się.......

    Też jestem wierząca ale chyba nie pójdę do spowiedzi i nie powiem księdzu,że mam grzech bo homoseksuliści mi nie przeszkadzają.

    Nie które wypowiedzi naprawdę są bardzo żenujące i płaskie,ale cóż .....................

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 16:50:44

     ja się chętnie od Ciebie dowiem co wyrabiają ?

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 16:56:35

    A widziałaś co się dziej gdzie indziej?

    Nie chcę byc złośliwa i nie piszę tego personalnie do Ciebie ale skoro już poruszyłaś ten temat..........

    Przypomnijmy sobie np." Marsz Niepodległości".

    Moim zdaniem byli na tym marszu mądrzy, wartościowi ludzie o których się milczy i trochę przepraszam ale " chołoty", którą się pokazuje w każdej stacji telewizyjnej.

    Wyszlo w końcu jak wyszło.

    Nie mam pewności, że na paradzie równości nie było tak samo. Nie możemy wszystkich grup jakie by nie były podkreślac jedną grubą krechą bo wszędzie są ludzie i ludziska.

    Przepraszam znów chchlik przerzuca posty.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 17:10:08

    Daria to nie wygląd świadczy o człowieku.  Dyskutowałyśmy kiedys w wątku o modzie na cmentarzu :):)

    Wczoraj oglądałam program chirurgach plastykach na tvn. Dziewczyna młoda z twarzy piekna. Na głowie po obu stronach wygolona, kolczyki w róznych miejscach, tatularze. Styl ubierania ostry skóra itd. W stylu nie zbliżaj sie do mnie bo gryzę. :) W wywiadzie powiedziała, że w ten sposób chroni się przed swiatem. Ma bardzo niską samoocenęi i myśli, że jak tak wygląda to nie spotka ja krzywda ze strony ludzi. Przykre ale prawdziwe.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-01-29 19:53:57

    Raczej nie o to :)

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-30 15:42:08

    No właśnie... gdyby się prali po gębach to było by okej i pewnie cała masa ludzi jeszcze by im kibicowała.

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 13:20:23

    Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

  • Autor: Karmen3 Data: 2013-01-29 13:29:40

    Brawo podpisuje się pod twoja wypowiedzią. Jeszcze dopowiem , że ja bedąc w bardzo trudnej sytuacji bo nie miałam co wlozyc do garka i żaden z hetero mi nie pomogól tylko własnie homoseksualista , najpierw poznajmy te osoby potem je osadzajmy. To samo tyczy sie innich osó typu ateisci, hevimetalowcy itp ja mam duzo znajomych z tych kregów i sa bardziej zyczliwi niz nie jeden tzw "normalny człowiek".

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 14:58:25

    całe zycie takich ludzi jak Ty jest mi ogromnie żal. W kościele śpiewa najgłośniej, do sakramętu przystępuje pierwsza a bliźnich wyzywa od "pedałów" i życzy im smierci. Ciesze się, ż enie ma wśród moich znajomych takiego homofoba jak TY!!

  • Autor: bogdzia Data: 2013-01-29 15:00:53

    Znajomych się wybiera, natomiast ja  się cieszę, że nie mam nikogo tak myślącego w rodzinie, bo jej się nie wybiera.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 15:01:02

    jejku dorota przepraszam 'coś' Tu płata nam figla bo ja przeczytałam, że to Ty będziesz rozstrzeliwac

  • Autor: martok Data: 2013-01-29 12:25:09

    Jeszcze dwa słowa w sprawie ślubów cywilnych. Na ile ja to rozumiem, związki partnerskie są zawierane wg o wiele prostszych procedur niż śluby - wszystko sprowadza się do podpisania odpowiedniego formularza. Wydaje mi się też, że takie związki ani nie mają być równoznaczne z małżeństwem, ani nie mają go zastępować, gdyż skutki prawne zawarcia małżeństwa są o wiele rozleglejsze od skutków zawarcia związku partnerskiego (sprawy takie jak: rozwód, dziedziczenie, adopcja, rozliczenia skarbowe itd). Nie czuję się w tych zprawach wielkim fachowcem, ale jestem zdania, że jakieś regulacje są tu pożądane, a tymczasem Sejm uniemożliwił nawet poszukiwanie właściwych regulacji. I to mi się nie podoba.

    PS. Ale udało Ci się trafić z tematem - 120 wpisów w ciągu pół doby! Gratulacje.

  • Autor: zuzmenkapl Data: 2013-01-29 14:31:16

    Witam wszystkie Forumowiczki jestem tu nowa:)

    zaciekawiły mnie wpisy, przyznam nie czytałam wszystkich, ale większość. Moje zdanie jest następujące: bez względu na wiek, orientację seksualną, wyznanie, kolor skóry i wszystkie różnice jakie tylko mogą istnieć KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO SZCZĘŚCIA! i nikt mu tego nie może odbierać. Jeśli mężczyzna odnajduje szczęście w byciu z innym mężczyzną to jakim prawem ja mogę mu tego zabraniać? Szanuję zdanie osób, które nie akceptują gejów i lesbijek, przypomnę tylko, że w XIXw. zniesienie niewolnictwa niektórym też nie mieściło się w głowie a czarnoskórych do dzisiaj niektóre staruszki nazywają "małpami" i że "to" nie może być człowiek. Otwartość i tolerancja na ludzi wokół najczęściej przynosi pozytywną energię, natomiast nienawiść, brak tolerancji i zamknięcie na wszystko co inne jak pokazuje historia czasem źle się kończy, nie tyle dla pojedynczych ludzi co dla całych narodów.

    Próbowałam sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego miałabym się nie zgodzić na adopcję dzieci przez pary homo i sama przed sobą nie znalazłam żadnego racjonalnego argumentu. Przecież chodzi o dobro dzieci tak samotnych, że nikt z nas sobie tego nie umie wyobrazić i jaką krzywdę może zrobić takiemu dziecku kochający je bezgranicznie drugi człowiek? (bez względu jakiej jest orientacji seksulanej)

    Przepraszam za długi post.

     

     

     

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 15:18:39

    Miałam nie brać udziału w dyskusji i napisać do Ciebie na PW, ale odpowiedziałam 2 osobą to i tutaj napiszę co myślę.

    Sprawa braku tolerancji i odrzucenie ustawy mnie nie dziwi. Jesteśmy społeczeńswem mocno tradycyjnym w myśl naszej tradycji rodzina to mężczyzna, kobieta i dzieci. Zastanawiałaś sie czy 2 pokolenia wystarczą aby zmienic pogląd ludzi. Ja myślę, że tak, ale zależy to od tego, jak mocno środowiska te  będa domagać się o te prawa.

    Nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści do 2 człowieka znam osoby homoseksualne nie różnią sie niczym od osób heteroseksualnych.

    Co do uchwalenia ustawy, a w zasadzie jej brak pokazał jak jesteśmy ciągle nietolerancyjni zamiatanie problemów pod dywan to bardzo typowe dla Polaków i całej Polski. Nie mam nic do związków partnerskich i do adopcji, między innymi, że nie znalazłam żadnego logicznego argumentu aby być na NIE

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 15:40:46

    Nigdy nie zrozumiem tej nienawiści.

    nie zrozumem  też ludzi którzy nią zioną, do kogoś kto swoim działaniem im nie szkodzi.

    Im. Nikomu... Chce żyć godnie, spokojnie, bez konfliktów, płacić podatki.

    Gej to nie pan w łańcuchach i skórze na paradzie równości.
    Może ta parada więcej szkód niż pożytku przyniosła, że ma sie takie przeświadczenie
    ze zawarcie przez nich umowy cywilnej, czy ślubu będzie oznaczało ze
    pijani homoseksualiści będą latać nago po centrum misata i pokazywac genitalia.

    To zwykli ludzie. jedzą, piją, pracują, jeżdżą na wakacje, mają pasje, zainteresowania.
    Mają jednego partnera, kochają, dbają, troszczą sie o niego,
    są wierni, płaczą kiedy coś mu się dzieje, cieszą się kiedy odnosi sukcesy.
    Po co zaglądać komuś pod kołdrę?

    Nikt nie zmusza do zmiany orientacji z hetero na homo,
    Czy ktoś hetero sobie to w ogóle wyobraża?
    Oni czują to samo kiedy ich chce się zmienić.

    Tu nie chodzi o zmuszanie do czegokolwiek tylko odrobinę zrozumienia.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 16:59:41

    Mahika ja to wiem Ty to wiesz a społeczeństwo w swoim czasie też będzie musiało zaakceptować to że wśród nas są i ludzie o innych orientacjach homoseksualnych, którzy tak samo jak my maja prawo do miłości.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 16:23:55

    A gdzie aggusiu wyczytałaś że ludzie tak nienawidzą homoseksualistów? to że ktoś nie jest tolerancyjny , wcale nie znaczy że jest w nim nienawiść. Niech oni się kochają , ale od adopcji dzieci im wara.

    Niektórzy piszą że homoseksualizm to nie choroba , że oni tacy się rodzą, to nieprawda! Skoro tacy się rodzą , to czemu najpierw niektórzy zakładają związek hetero i żyją normalnie.Po kilku latach coś się w głowie przewraca i zostawia żonę lub męża i twierdzi że podnieca go facet lub ją kobieta i odchodzi..

    Znów nie tutaj wskoczyło, to było do aggusi 35:)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 16:39:19

    Mama Różyczki. Może ze strachu?
    Czują sie napiętnowani, presja społeczeństwa jest tak silna, że ukrywają swoje prawdziwe uczucia.

    Wstydzą się tego że bedą wytykani palcami, nazwani zboczeńcami.

    Dopiero kiedy ukształtuje się ich osobowość, część z nich ma odwagę powiedzieć dość udawania.

  • Autor: martynka 13 Data: 2013-01-29 17:44:58

    Dokładnie tak jest. Mój mąż pracuje w firmie gdzie zatrudnionych jest kilka tysięcy mężczyzn. Wiele osób, które tutaj pisały baaardzo byłby zaskoczone ilu jest facetów, którzy prowadzą podwóne życie. Mają żony, dzieci i...faceta. Wielu też spotyka się z mężczyznami za kasę. Nie znam przypadku żeby któryś powiedział dość udawania.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 16:56:54

    Daria w tym watku w niektórych wypowiedziach przejawia się uzo nienawiści.

    Dlaczego od adopcji dzieci im wara? nigdzie nie udowodniono, że dzieci wychowywane przez 2 mężczyzn lub 2 kobiety maja jakieś zaburzenia itd. Tym tokiem myślenia to zabrońmy wychowywania dzieci samotnym matkom i ojcom . Dlaczego zakładają rodziny ?-bo na siłe starają sie dopasować do ogólnie przyjetego stereotypu, bo próbuja walczyć ze sobą i na siłe chcą dopasowac się do społeczeństwa powodów mozna podac wiele :)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 18:08:01

    Uważasz że to normalne dla takiego dziecka, widząc ojca  spiącego razem w jednym łózku z drugim facetem, tak samo dotyczy kobiet. Kiedy dzieci w szkole mają normalnych rodziców, dla mnie byłoby to dziwne, jakbym była dzieckiem.

    Zresztą , znasz  już moją opinnie na ten temat:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:29:43

    a co jest nienormalnego w spaniu. Nienormalne by było jakby sexs ze sobą w obecności dziecka uprawiali. Jak najbardziej normalne. Ja śpię czasem z koleżanką co w tym dziwnego? Czytać Śpię a nie uprawiam sex

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:23:18

    No nie wiem: c tam robicie: )) Ja nie śpię z koleżankami, tylko z mężem:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 21:31:25

    a ja czasem śpię z koleżankami czasem z którymś z dzieci, a czasem z kotem. Z mężuniem spac nie lubię bo się rozpycha. Wolę co innego z nim w łóżku robic :P

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:44:18

    Znów posty wariują, to miało być do aggusi35:)

  • Autor: Gustka Data: 2013-01-29 19:43:47

    "Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”) – w mowie potocznej i naukach społecznych postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych." Cytat definicji dedykowany niektórym dla refleksji i opamiętania. Oraz wyrazy sympatii dla mahiki:)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 19:45:43

    oo, dziękuję, zrobiło mi się bardzo miło :)

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 20:31:01

    tak a więc muszę wytrzymywać,znosić i przecierpieć to że tacy ludzie ja geje i lesbijki istnieją 

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-29 20:37:05

    no wyjścia raczej innego nie masz. :)

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 20:37:32

    Może nie " wytrzymywac, znosic i przecierpiec " a po prostu stanąc przed faktem dokonanym ( że są ) i zwyczajnie zaakceptowac ich innośc bo to, że są inni nie znaczy, że są gorsi.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:11:50

    Spoko, przeżyjesz to jakoś i ja też:)

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-01-29 21:03:36

    Dzięki pani Krystynie Pawłowicz znowu Europa się z nas pośmieje

  • Autor: Alicja9 Data: 2013-01-29 21:04:07

    http://spoleczenstwo.newsweek.pl/list-otwarty-pracownikow-naukowych-w-sprawie-wypowiedzi-prof--dr-hab--krystyny-pawlowicz,100901,1,1.html


    http://vod.gazetapolska.pl/3210-homoseksualizm-slepa-ulica - poświęć troszkę czasu i oglądnij do końca - polecam

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 22:23:30

    Alicjo, dzięki za link:) ale ta profesor mądrze mówiła, niech sobie obejrzą Ci wszyscy obrońcy.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-29 22:32:00

    hehe, tak mądrze że 40 innych dr i profesorów przeprosiło za jej słowa.

    Strasznie wiarygodna i autorytarna ta pani

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-30 15:45:39

    mahiko, jak się ma za wzór naukowych wypowiedzi gazetę polską, to co się dziwić.

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-29 20:14:08

    Czytam i oczom nie wierzę.. Na litość boską! Poziom większości wpisów przeciwników, wrogów, tych plujących jadem i wrzeszczących jest nie do przyjęcia - z prostej przyczyny: nikt z was nie odwołuje się do uczuć "wyższych". Każdy z was, ignorantów, utożsamia homoseksulaizm z dewiacją, zboczeniem, sprowadza do poziomu czynności seksulanych, stosunku analnego, etc. Ludzie! Wasza krytyka związków homoseksualnych opiera się na tym, że jeden drugiego rżnie w dupę (proszę nie moderować i nie usuwać!) i to Was obrzydza, odstręcza, odpycha.. A co Ty, koleżanko, kolego robisz w swojej sypialni? Po bożemu, rozumiem..?

    Każdy z nas ma prawo żyć tak jak chce.. I wara (ktos już użył tego sformułowania w tym wątku) innym od tego.

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 20:22:26

    ...ale kazdy tez ma prawo wypowiedziec sie

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-29 20:23:19

    Owszem, po ludzku..

  • Autor: cerekm Data: 2013-01-29 20:27:08

    a co znaczy po ludzku? niech sobie gadaja przeciez ;)

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-29 20:32:49

    z poszanowaniem..

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-29 20:35:17

    a właśnie że robię to po Bożemu ponieważ mój związek jest pobłogosławiony przez Boga

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-29 20:42:05

    To zapytam jeszcze raz.

    A co z nieformalnymi związkami księży, te też są pobłogosławione?

    Dopisano 13-01-29 21:07:58:

    Znów chochlik płata figle to było do pa.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 00:05:34

    oczywiście że nie są poblogosławione przecież nie brali ślubu .a jeśli chodzi o to skąd się wzięło zło to zło zawsze się bierze z dobrobytu,Adam i Ewa mieli w raju wszystko a zachciało się więcej i zgrzeszyli.

    wiem że sporo z was uważa mnie za maniaczkę religijną ale ja nie chodzę co niedzielę do kościoła ale wierzę w Boga i dla mnie sprawa jest jasna:wierzę w Boga i jego przykazania i nie uważam homoseksualistów za coś normalnego

    nie uważam też że "oni" się tacy urodzili to jest ich kolejna wymówka którą próbują nam wmówic.Bóg nie stwarza nic złego.

  • Autor: janeczka669 Data: 2013-01-30 09:52:31

    Wcale nie uważam Cię za maniaczkę religijną. Masz prawo do własnego zdania jak kazdy tutaj, jednak momentami nie rozumiem twoich wypowiedzi.

    Piszesz, że zło bierze się z dobrobytu ok. ja jednak uważam, że raczej ze skrajności. Zarówno z nadmiaru jaki i z braku dochodzi do kumulacji zła ( pycha i zazdrośc).

    Co do tego czy homo się tacy urodzili nie mam wątpiliwości, przecież nikt im nie wszczepił pociągu do swojej płci tak jak i hetreo się tego nie robi, po prostu tacy są i nie zmienimy ich na siłę poprzez zakazy. Stoimy przed faktem doknanym, ludzie żyjący w nieformalnych związkach zarówno homo jak i hetero są wśród nas czy nam się to podoba czy nie. Mamy dwa wyjścia albo próbowac w jakiś sposób uregulowac prawnie to że chcą byc razem albo zacząc stawiac stosy ( na szczęście to już nie średniowiecze).

    Wydaje mi się, że mądre regulacje prawne byłyby dobrym wyjściem dla tych ludzi ale patrząc na  burzę, która się rozpętała sądzę, że do mądrych decyzji jest nam dalej niż bliżej. Całe natomiast zamieszanie wokół tej ustawy wynika z tego że już w 2006 roku Polska powinna była wg.dyrektyw Unijnych przedstawic swoje stanowisko w tej sprawie, jak zwykle czekano do ostatka i teraz w obliczu ponagleń UE pisze się wszystko w biegu na kolaniea z dodatkiem emocji wychodzi z tego niezły misz-masz.

    I żeby było jasne związkom partnerskim mówię tak, tworzą je z dobrej woli dorośli ludzie różnych bądz takich samych płci, wyznań, pogladów i moim zdaniem dobrze byłoby to uregulowac prawnie bo życie czasem niesie różne niespodzianki, kto zechce to skorzysta, częśc jak dotąd będzie z sobą pewnie i bez tego papierka

    Jednak jeśli chdzi o adpocję dzieci przez pary homosksualne trwam na stanowisku, że nie powinno się  do tego dopuszczac gdyż jak wyżej decydują o sobie i swoim życiu dorośli tak w tym wypadku dziecko nie jest świadome jakiej jest orientacji i jak będzie chciało w przyszłości życ a nie ukrywajmy wzorce nabyte w dzieciństwie mają wpływ na dorosłe życie człowieka.

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-30 12:55:02

    a potop kto stworzył ?

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 14:09:05

    potop zesłał Bóg na grzeszników,to wie każde dziecko

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-30 14:37:03

    Tak, tak.. każde zindoktrynowane dziecko..

  • Autor: jacqueline Data: 2013-01-30 15:57:53

    Mówisz cały czas to powtarzasz, że bóg stworzył samo dobro a człowiek stwarza zło, ale Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Więc to co mówisz jest straszliwie nielogiczne. 

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 16:09:05

    czyli według ciebie zły człowiek przypomina Boga?

  • Autor: jacqueline Data: 2013-01-30 16:15:09

    Według mnie Boga nie ma:) Ale jeśli ktoś już się na Boga powołuje, to niech się również powołuje na to co napisane jest w Biblii. A tam jest wyraźnie: "na swój obraz i podobieństwo go stworzył".

    I to głownie osoby wychowywane w religii katolickiej mają problem z odmiennością. Wyznawcy religi którą lubią nazywać religią miłości. I wydaje mi się, że w tej nazwie bardzo rozmineli się z prawdą. Jezus mówił wyraźnie aby nikogo nie odtrącać, a tymczasem odtrącacie wszystko co jest dla Was obce i linczujecie każdy objaw inności.  

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-30 16:39:29

    Podpisuję się pod wypowiedzią:)

  • Autor: jacqueline Data: 2013-01-30 15:57:54

    Mówisz cały czas to powtarzasz, że bóg stworzył samo dobro a człowiek stwarza zło, ale Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Więc to co mówisz jest straszliwie nielogiczne. 

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-29 20:50:05

    ...? Ty nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi czy udajesz, że nie rozumiesz?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 21:13:23

    A Ty do mnie w ogóle  coś pisałaś?

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 20:54:31

    nie skomentuję:)

  • Autor: Tekla Data: 2013-01-29 20:49:43

    Czytam i oczom nie wierzę.. Na litość boską! Poziom większości
    wpisów przeciwników, wrogów, tych plujących jadem i
    wrzeszczących jest nie do przyjęcia - z prostej przyczyny: nikt z was nie
    odwołuje się do uczuć "wyższych". Każdy z was, ignorantów,
    utożsamia homoseksulaizm z dewiacją, zboczeniem, sprowadza do poziomu
    czynności seksulanych, stosunku analnego, etc. Ludzie! Wasza krytyka
    związków homoseksualnych opiera się na tym, że jeden drugiego rżnie
    w dupę (proszę nie moderować i nie usuwać!) i to Was obrzydza, odstręcza,
    odpycha.. A co Ty, koleżanko, kolego robisz w swojej sypialni? Po bożemu,
    rozumiem..? Każdy z nas ma prawo żyć tak jak chce.. I wara (ktos już
    użył tego sformułowania w tym wątku) innym od tego.

    Brawo Małpiatko.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-29 20:53:18

    Właśnie tak!!nie tylko o sex chodzi,oni się zwyczajnie kochają,

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-01-29 21:02:20

    A nie lepiej, zeby mogli tworzyć normalne związki niż , żeby dla ludzkiego oka zawierali "normalne" i uzanwane związki. Potem obydwie strony są w takim małżeństwie nieszczęsliwe lesbijka czy gej bo to jednak nie to, ich mąż czy żona też są nieszczęśliwi bo myślę że to po jakimśczasie się wyczuwa, że coś jest nie tak. I widać że ta druga osoba jednak ciągnie gdzie indziej. Będzie mniej nieszczęsliwych małżeństw dzięki temu.

  • Autor: as Data: 2013-01-29 22:07:44

    ....

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 00:09:36

    tu nie chodzi o to że ludzie  jak to pięknie określiłaś rżną się w dupę tylko chodzi o to że to facet faceta rżnie w dupę.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-30 00:29:31

    Nie jest to miły widok zapewne:)

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 00:37:30

  • Autor: ewka63 Data: 2013-01-30 15:53:23

    A Wy musicie tak przy nich siedzieć i na to patrzeć?

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-30 09:37:04

    a jak facet kobiecie to robi to też jest to dla Ciebie zboczenie ?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-30 09:58:24

    A nie jest zboczeniem? Ta część ciała przeznaczona jest  do czynności, fizjologicznej, normalny facet wstydziłby się nawet coś takiego zaproponować kobiecie. Robią tak tylko niewyżyci zboczeńcy którym normalny sex już nie wystarcza.

    A kobiety są głupie, że się godzą na takie świństwa, jedne to robią dla pieniędzy, inne bo facet niewyżyty tak chce, a one pozwalają traktować siebie jak śmiecia.Żeby wlazł , to by w jeszcze w dziurki od nosa wkładali, szok.Do czego to doszło, pa ma rację, całe zło na ziemi robią sami ludzie.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 10:07:39

    Mamo Różyczki, czy masz coś jeszcze KONSTRUKTYWNEGO

    i na temat do wniesienia w tej dyskusji?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-30 10:10:33

    Odpowiedziałam tylko na pytanie aggusi:)Przecież mamy wolność słowa.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 10:18:52

    Mamy też merytoryczną dyskusję od której bardzo odbiegasz.

    Nie interesuje Cię, jak i innych ten temat, załóż wątek o seksie analnym.

    Chyba znajdzie się jeszcze kawałek serwera na tą Twoją wolność słowa.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-30 10:41:09

    Dzięki, nigdy więcej nie będę się wypowiadać w żadnym wątku przez ciebie założonym, a o seksie analnym nie ja zaczęłam .Ale jesteś tak bardzo zaślepiona tym swoim wątkiem , że tego nie widzisz.

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-30 14:58:04

    Oczywiście, że nie Ty. Zrobiłam to ja z prostej przyczyny - Ty i Tobie podobni zamiast udzielać się w tym wątku w sposób sensowny i związany z tematem przerzucacie się wzajmenie tekstami o tym jak obrzydliwy jest homoskesualizm. Nie znalazłam w żadnej z Twoich wypowiedzi minimum informacji na zadany przez mahikę temat, natomiast kilkadziesiąt prześmiewczych, płytkich komentarzy o tym co kto powienien (a zwłaszcza nie powinien) i z kim w łóżku. Przypuszczam, że nikogo nie interesują Twoje preferencje czy upodobania seksualne, choć z Twoich wypowiedzi można sporo wywnioskować. Zatem Ty odwdzięcz się tym samym, bo to nie temat wątku.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-30 15:48:21

    pw.

  • Autor: małpiatka Data: 2013-01-30 16:35:41

    MR, jeśli masz mi coś do powiedzenia to mów na forum - nie poruszyłam z Tobą tematów prywatnych, zatem nie wysyłaj mi prywatnych wiadomości, bo tych nie zamierzam czytać. 

  • Autor: vikunia Data: 2013-01-30 13:12:09

    Zapomniałaś o uszach :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-30 13:30:40

    wiesz jakby nie było to usta tez są przeznaczone tylko do oddychania i pobierania posiłków :P

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-30 13:37:22

    pw:)

  • Autor: ireth Data: 2013-01-30 14:35:03

    Penis też jest do czynności fizjologicznych...

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 16:11:00

    a  poza czynnościami fizjologicznymi służy też do rozmnażania

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-01-30 16:18:53

    jak służy do rozmnażania to kobiety w naszym społeczeństwie rzadko z niego korzystają  z roku na rok spada liczba urodzeń w naszym państwie. 

  • Autor: pa1982 Data: 2013-01-30 11:41:11

    nie,kiedy mężczyzna robi to z kobietą to nie jest zboczenie

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 11:46:11

    Pa. Przede wszystkim NIKT absolutnie NIKT nie każe ci tego ogladać.

    Nie masz prawa NIKOMU zaglądać do sypialni ani komentować tego co ew. tam robi.

    Wróć proszę do meritum, jesli masz coś konstruktywnego i nowego do wniesienia,

    którym przypominam jest legalizacja związków partnerskich zaróno homo, jak i hetero.

  • Autor: ja-żaba Data: 2013-01-29 22:50:20

    Żyj i pozwól żyć innym.....

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 22:55:36

    A ktoś im nie pozwala żyć?:)

  • Autor: klakla Data: 2013-01-29 23:00:55

    Według mnie każdy, czy to homoseksualista czy hetero powinien mieć prawo do legalizacji swojego związku. Pary żyjące "na kocią łapę" także powinny mieć prawa, choćby do informacji o stanie zdrowia drógiej połówki (tak jak to jest w małżeństwach).

    Jednak NIGDY chyba nie będę w stanie zaakceptować adopcji dzieci przez homoseksualiatów. W końcu po coś natura tak stworzyła człowieka, że do spłodzenia dziecka potrzebny jest mężczyzna i kobieta. Obawiam się, że lagalizacja związków homoseksualnych prowadziła by do upominania się o dalsze prawa, w tym także adopcję. A z tym się pogodzić nie mogę.

    Dopisano 13-01-30 8:29:08:

    *drugiej, przepraszam.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-01-29 23:04:32

    Bardzo dobra wypowiedź, nic dodać , nic ująć:)

  • Autor: Paola_r Data: 2013-01-30 07:42:37

    W naszej przychodni wypełniałam oświadczenie, kogo upoważniam do pobrania papierków z badań, uzyskania informacji o stanie zdrowia. Wskazałam oczywiście męża i najbliższą rodzinę. Równie dobrze mogłabym wskazać sąsiadkę (opisawszy ją peselem i numerem dowodu osobistego) i nikt nie robiłby z tego problemu.

    To egzekwowanie prawa do informacji, to chyba nieporozumienie. To ubezpieczony-pacjent decyduje, komu udzielić wiadomości na jego temat.

  • Autor: klakla Data: 2013-01-30 08:27:56

    Tak, w przypadku gdy wiesz, że możesz. Gdy np ulegniesz wypadkowi, jesteś w stanie krytycznym,wcześniej nic nie składałaś,  to już nie koniecznie lekarze udzielą takiej informacji.

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-30 08:54:50

    Jeśli z jakiegoś powodu stracisz przytomność i zostaniesz zabrana do szpitala, ulegniesz wypadkowi i będziesz nieprzytomna, to nikt oprócz rodziny nie uzyska informacji o Twoim stanie zdrowia. Jeśli ktoś nie ma rodziny i żyje w konkubinacie, to nie ma szansy na pomoc ze strony najbliższego partnera. Nooo, chyba, że trafi na "normalnego" człowieka, dla którego uczucia i więzi emocjonalne będą miały większe znaczenie, niż formalny papierek..

  • Autor: lolopopa Data: 2013-01-30 17:13:07

    Jakiś czas temu robiłam pewne badanie. Nie miałam czasu odebrać, napisałam upoważnienie zupełnie niespokrewnionej osobie. Wynik badania wydano od ręki, nikt nie poprosił o  dokument upoważniający do odbioru.

  • Autor: ZANTA Data: 2013-01-30 18:27:27

    Kto zdecyduje jak przywożą nieprzytomną osobe z wypadku,lub z innych przyczyn.Dlaczego wieloletni partner nie ma prawa dziedziczyć? Przeciez dorabiali sie razem. 

     Trudny temat ale jestem za związkami partnerskimi , jakimi by nie były,dla mnie liczy się człowiek i co soba reprezentuje,a nie jego orientacja seksualna.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-01-30 16:42:46

    Nigdy nie mów ,,nigdy'':)

  • Autor: klakla Data: 2013-01-30 16:47:11

    Nigdy nie mów ,,nigdy'':)

    Dlatego dodałam "chyba" :)

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 16:48:59

    I to mi się podoba :)

  • Autor: dostawcy Data: 2013-01-30 08:52:54

    Nie cichną komentarze odnośnie przegłosowanej ustawie o związkach
    partnerskich. Jestem bardzo zawiedziona że nie przeszła, a jeszcze
    bardziej poziomem świadomości polityków i części
    społeczeństwa. Ma ochotę ktoś pogadać o tym, co sadzicie o tej ustawie?

    Sądziłem, że to strona i forum o jedzeniu, a nie polityce czy związkach. LOL

  • Autor: smakosia Data: 2013-01-30 08:58:35

    Owszem jest to serwis kulinarny, ale forum zostało podzielone na działy. Jeśli ktoś nie chce czytać komentarzy odbiegających od gotowania powinien zaglądać w inne działy forumowe np. "porady kuchenne" czy "gawędy o jedzeniu".

  • Autor: mggi63 Data: 2013-01-30 10:48:25

  • Autor: jacqueline Data: 2013-01-30 14:51:40

    Boje się być bogobojna i strzelać do wszystkich z łuku. Oceniać wszystkich jedną miarą, bo tak mi się wydaje, że to jest słuszne. 

    NIe widzieć człowieka w człowieku, ale widzieć pedała, łysego, wytatuowanego gościa i dziewczynę, która puszcza się przed ślubem.

    Gejem się rodzisz, tak jak rodzisz się niebieskooką blondynką która lubi pisać wiersze z rymami częstochowskimi.

    Nie rodzisz się z brakiem tolerancji ale jej nabywasz. I czytając rozliczne wpisy dochodze do wniosku, że z niektórych ta tolerancja została wyrwana z korzeniami. Katolicki Jezus powiedział nie sądzcie. A większość ferruje tutaj wyroki według własnego widzi mi się. 

  • Autor: alicja37 Data: 2013-01-30 15:44:47

    Zgadzam się z Tobą w 100%.

    Dla mnie człowiek jest człowiekiem bez względu na płeć,wyznanie,kolor skóry, preferencje seksualne.

    Ważne jest jakim jest człowiekiem i co ma w środku.

  • Autor: mahika Data: 2013-01-30 16:48:16

    Dla tych którzy myśla że związek homoseksualny

    polega tylko na uprawianiu nie wiadomo jakiego seksu

    proponuję poczytac http://www.miloscniewyklucza.pl/bohaterki-i-bohaterowie.php

    A nuż ktos zmieni zdanie? Strona bardzo przyjazna, wiele fajnych artykułów.

    Oraz link "Kiedy notariusz nie pomoże" - dotyczy też niezarejestrowanych związków hetero

    http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,13317093,FAQ__Zwiazki_partnerskie__kiedy_notariusz_nie_pomoze.html

  • Autor: makusia Data: 2013-01-30 17:55:37

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=545314&post=545314

    Tak, tak zapraszamy do dyskusji do nowego watku, ten za długi, więc go zamykam )

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=545314&post=545314

Przejdź do pełnej wersji serwisu