Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

donice ogrodowe

  • Autor: bubus Data: 2013-01-29 21:49:10

    Czesc wszystkim .Wiem wiem za oknem zima snieg a ja tu o doniczkach i ogrodzie ale .....:) Kupilam dzisiaj bardzo okazyjnie 2 gigantyczne donice ogrodowe bardzo fajne mozna powiedziec ze od dawna  polowalam na takie tylko cena mnie odstraszala :) Wiec szczesliwa jak nigdy powrocilam do domu i znajoma mnie oswiecila "O rany ile ty bedziesz musiala ziemi w to wsypac " Wiec mam pytanko moze ktos ma doswiadczenie -slyszalam ze mozna na dno donicy zamiast ziemi dac np steropian zeby zmniejszyc ,albo cos innego ?Ja chciala bym zasadzic w nich taka mieszanke krzewy i kwiaty sezonowe wiec nie beda potrzebowal az tak duzo ziemi .Pozdrowionka :)

  • Autor: ursula Data: 2013-01-30 01:31:44

    witaj,

    ja wsadzam moje kwiaty do zwyklej, wiszacej doniczki:

    http://alejka.pl/doniczka-wiszaca-pro-dwp24-terakota.html,

    obcinam krotko druciki i wsadzam do duzych donic, mozesz je wtedy przeniesc w inne miejsce, bo nie sa bardzo ciezkie, a gdy lato sie konczy, latwo je wyciagnac (druciki), mozesz w to miejsce wlozyc doniczke z kwiatami na jesien np. mums:

    http://townandcountryhaddam.com/?p=2033,

    na zime mozesz wsadzic maly krzaczek, czy choinke, ktore potem wkopiesz do ziemi, doniczki nie wyrzucasz, myjesz, wsadzasz nowa ziemie i nowe kwiaty...

    to taki moj pomysl, pozdrawiam

    aha, czasami wyciagam kwiaty, a w donice wkladam gruby styropian i wbijam rozne dekoracje np. na Halloween

  • Autor: ursula Data: 2013-01-30 01:35:42

    chcialam tylko dodac, ze musisz znalezc doniczki, ktore beda pasowaly do Twoich duzych donic, powinny byc troche mniejsze,  jak beda za male to wpadna na dno...

  • Autor: marzena89gb Data: 2013-01-30 12:35:24

    witaj, ja wsadzam moje kwiaty do zwyklej, wiszacej
    doniczki: http://alejka.pl/doniczka-wiszaca-pro-dwp24-terakota.html, obcinam
    krotko druciki i wsadzam do duzych donic, mozesz je wtedy przeniesc w inne
    miejsce, bo nie sa bardzo ciezkie, a gdy lato sie konczy, latwo je wyciagnac
    (druciki), mozesz w to miejsce wlozyc doniczke z kwiatami na jesien np.
    mums: http://townandcountryhaddam.com/?p=2033, na zime mozesz wsadzic maly
    krzaczek, czy choinke, ktore potem wkopiesz do ziemi, doniczki nie
    wyrzucasz, myjesz, wsadzasz nowa ziemie i nowe kwiaty... to taki moj pomysl,
    pozdrawiam aha, czasami wyciagam kwiaty, a w donice wkladam gruby styropian i
    wbijam rozne dekoracje np. na Halloween

    jakie druciki obcinasz przecież te zawieszki się zdejmuje chyba że nie oto chodzi

  • Autor: ursula Data: 2013-01-30 22:49:01

    witaj,

    oczywiscie, ze mozna je calkiem sciagnac, moje doniczki (te, w ktore wsadzam kwiaty) sa troche mniejsze, ja krotko obcinam te druciki (zawieszki itp), ale jednak je zostawiam, bo latwiej mi potem wyciagnac te male doniczki, moze troche niejasno, ale mam nadzieje, ze zrozumialas,

    pozdrawiam

  • Autor: bubus Data: 2013-01-30 02:21:22

    z ta mniejsza doniczka to bardzo fajny pomysl. Dziekuje za zdjecia

  • Autor: mamawiesia Data: 2013-01-30 07:04:16

    witam

    Ja na swojej działce sadzę kwiaty w dużym wiklinowym koszu i żeby nie dawać taj dużo ziemi wypełniam połowę kosza styropianem i przysypuję go ziemią. Na wierzchu sadzę kwiaty i jest ok. Przez styropian nie muszę dawać tak dużo ziemi do kosza i po za tym kosz nie jest zbyt ciężki przez to mogę go przenosić w miarę potrzeby.

    pozdrawiam

  • Autor: Dorota115 Data: 2013-01-30 08:16:55

    Witam wszystkich;-))

    Ja tez na dno daje steropian a że mam doniczki różne cieżkie i w razie deszczu czy dużego wiatru musze prznosić wiec tak jak poprzedniczka napisala są lzejsze.Teraz zrobilam z opon doniczki,łabedzia i koszyk tylko jeszcze pomalowac.

  • Autor: iwciaG Data: 2013-01-30 10:38:40

    Ja na dno dużych donic daję zwykłą wykopaną w okolicy ziemię, a od połowy dobrą ogrodową! Donice ciężkie i stabilne, a jak korzenie zajdą daleko czeka na nie ziemia tylko gorsza

  • Autor: ala5a Data: 2013-01-30 11:58:32

    Ja też na dno sypię ziemię ogrodową.  A tak przy okazji chciałam zapytac czy na dno skrzynki balkonowej 

    ( wiszącej ) mozna włożyć cienką warstwę gąbki. Tak sobie pomyślałam, że może by zatrzymywala wodę 

    w upalne dni.

    Dobry pomysł?    Pozdrawiam

     

     

     

  • Autor: Mama AZK Data: 2013-02-02 19:36:05

    Wiesz, ja kiedyś kupiłam takie balkonowe doniczki w jakimś markecie i one miały właśnie jakiś taki gąbkowy czy materiałowy pasek na spodzie, żeby dłużej trzymała się woda (ale również miały podwójne dno, więc w sumie dwa rozwiązania na trzymanie wody...)

  • Autor: emilkka1990 Data: 2014-04-02 15:29:38

    hmm ja nie mialam czegos takiego. jak zamowilam donice z Andrewexu to wszystko bezproblemowo ;) nie lubie kupowac takich rzeczy w marketach, bo mam wrazenie, ze zaraz sie rozleci :)

  • Autor: Mama AZK Data: 2014-04-02 20:55:37

    Moje nie były drewniane, tylko plastikowe ;-) Takie zwykłe długie, do powieszenia na balkonie. 

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-03 09:44:46

    Mam starą, wielką, dębową beczkę i zrobiłam w ten sposób, że dopasowałam do niej zwykłą, plastikową miskę, do której sadzę sezonowe rośliny zwisające. Efekt świetny i były już pytania jak przestawiam ją w inne miejsce, bo sąsiadka myślała, że cała wypełniona jest ziemią. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.

  • Autor: martula189 Data: 2015-11-25 20:27:04

    A podobają wam się te donice podświetlane? Ja nie mogę się oprzeć i na wiosnę kupię sobie takie do ogrodu. Wyglądają świetnie :) Nie wiem kto wpadł na pomysł tych donic, ale serio fantastycznie wyglądają :)

  • Autor: iwciaG Data: 2015-11-25 20:30:57

    Wcale mi się nie podobają......beadyeyes

  • Autor: Basialis Data: 2015-11-25 21:12:48

    To ja juz wole debowa beczke Herbacianej.

  • Autor: Beata500 Data: 2015-11-26 13:13:52

    A kupuj sobie , nawet sto .

Przejdź do pełnej wersji serwisu