Forum

Zdrowie i uroda

wkladki ortopedyczne

  • Autor: Piper Data: 2013-02-03 14:50:12

    Zastanawiam sie nad zakupem wkladek otropedycznych dla mojego dziecka, ktore ma dopiero dwa lata. Czy jest w ogole sens je kupowac teraz, w tym wieku, kiedy stopa nie jest jeszcze uksztaltowana i nie mozna stwierdzic czy jest plaskostopie czy tez nie ma. Poczekac jeszcze te kilka lat do 5go roku zycia?
    Wkladki , ktore zwrocily moja uwage produkuje firma Ormex i Pisbut. Czy ktos ma doswiadczenie z ww? Czy w ogole kupujecie specjalne wkladki do  bucikow dzieciecych?

  • Autor: as Data: 2013-02-03 14:54:25

    Tylko ortopeda może to powiedzieć. Jeśli stopy są zdrowe to czytałam, że można tym zaszkodzić bo odpowiednie mięśnie przestają pracować.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-02-03 15:13:55

    to samo bym napisała AS co Ty ::)

  • Autor: dajanka Data: 2013-02-03 14:57:59

    Hej, mój synek (3 lata) ma stwierdzoną koślawość kolan i tworzące się stopy płasko-koślawe.

    Byliśmy u ortopedy w piątek i zleciła nam ćwiczenia, które naprostują nóżki małego i siedzenie po turecku.

    Pytałam też o wkładki, ale powiedziała, że u tak małego dziecka, kiedy stópki nie są jeszcze w pełni ukształtowane, a mięśnie wyćwiczone wkładki mogłyby bardziej zaszkodzić niż pomóc.

    Wcześniej byłam u innego ortopedy i kazał nam wkładki kupić -teraz sama już się pogubiłam, ale chyba poczekam do kontroli w lipcu i zobaczymy najpierw co zdziałamy ćwiczeniami.

  • Autor: mggi63 Data: 2013-02-03 15:24:44

    Moja córka nosiła wkładki i ćwiczyła od 3-go roku życia kilka ładnych lat...i niestety nic to nie dało...widzę,że jak założy buty na obcasie to jedna stopa leci jej do środka...

  • Autor: Piper Data: 2013-02-03 16:12:29

    wybieram sie do ortopedy wiec zapytam o te wkladki. Jeden z wymienionych przeze mnie producentow napisal, ze mozna profilaktycznie uzywac jego wkladek ale tylko jeden rodzaj przedstawionych w ofercie, wuec juz sama nie wiem, poczekam ...

    Dziekuje za odpowiedzi

  • Autor: stillnox Data: 2013-02-03 17:39:57

    a po co Ci ,przepraszam, takie wkładki skoro ortopeda (jak czytam) nie stwierdził wad stopy?? moim zdaniem tak małe dziecko powinno chodzić w miarę możliwości na bosaka/skarpetki bo dzięki temu kształtuje się jego stopa, na takie wkładki zawsze będzie czas ale to moje zdanie.

  • Autor: as Data: 2013-02-03 17:42:47

    na boso to po trawie, kamykach,piasku czy dywanie z długim włosem. Twarda i gładka podłoga może zrobić płaskostopie, a przede wszystkim szeroka stopę. Jeżeli dziecku ucieka pieta w bok to obowiązkowo wyższe obuwie z sztywną piętą.

  • Autor: Piper Data: 2013-02-03 18:27:43

    a po co Ci ,przepraszam, takie wkładki skoro ortopeda (jak czytam) nie
    stwierdził wad stopy?? moim zdaniem tak małe dziecko powinno chodzić w
    miarę możliwości na bosaka/skarpetki bo dzięki temu kształtuje się jego
    stopa, na takie wkładki zawsze będzie czas ale to moje zdanie.

    ortopeda nie stwierdzil wad stop, poniewaz jeszcze u niego nie bylismy....

    nie wszystkie buciki, ktore kupujebuciki, sa wyprofilowane, niektore maja tez materialowa wysciolke, moze wkladki takie zapewnilyby np wiekszy komfort, ale macie racje, jeszcze poczekam, chociaz ja z tych nadgorliwych

  • Autor: stillnox Data: 2013-02-03 21:04:39

     :-) spoko loko

  • Autor: iwka76 Data: 2013-02-04 22:46:30

    poczekaj na wizyte u ortopedy.Teraz moja kuzynka lezy w szpitalu w Konstancinie ze swoją córką -11 lat- 6 tygodni.Ma taka skoliozę,że zaczął rosnąć jej garb a to wszystko przez źle dobrane wkładki

  • Autor: Piper Data: 2013-02-05 04:06:28

    poczekaj na wizyte u ortopedy.Teraz moja kuzynka lezy w szpitalu w
    Konstancinie ze swoją córką -11 lat- 6 tygodni.Ma taka skoliozę,że
    zaczął rosnąć jej garb a to wszystko przez źle dobrane wkładki

    to musi byc straszne, bardzo im wspolczuje. Kiedy cos zauwazyli, bedzie miala operacje?

  • Autor: iwka76 Data: 2013-02-05 10:16:57

    obędzie sie bez operacji,intesywna rechabilitacja,masaże,basen.Corka kuzynki skarżyla sie na bóle pleców i  poszły do lekarza pierwszego kontaktu a ten poslał do specjalisty

Przejdź do pełnej wersji serwisu