Forum

Zwierzyniec

Kocie drapaki

  • Autor: ekkore Data: 2013-02-18 11:15:37

    Przede mną perspektywa zakupu kociego drapaka. Nowego. Raczej dużego

    Dlaczego?

    Oto co Trixi zrobiła ze swoim (po byciu 7 miesięcy z nami). Drapak jest spadkowy po Maurycym - on raczej nie używał, gdy kupiliśmy już był do niego za duży. I zaczął wychodzić na dwór.

    Pierwotne drapak miał cztery boczne gałęzie.

    Myślę o kupieniu czegoś większego - nie do sufitu, bo nie mam gdzie go postawić.

    Jakie drapaki mają Wasi pupile? Na co zwracać uwagę przy zakupie - swoje już wiem - ale wszystkie informacje mogą być przydatne - bo tak naprawdę zalety i wady wychodzą dopiero w praniu.

  • Autor: gabigold Data: 2013-02-18 13:38:53

    Mam nowy podobny z tym ,że nie ma tej gornej pólki, moge odsprzedac:)moj kot nie chce używac:) omija go szerokim łukiem:), lubi drapac dywan , kiedys drapał mi sciany ale po remoncie mu przeszło jakoś

  • Autor: ekkore Data: 2013-02-18 13:56:38

    Tej samej wysokości?

    On tak naprawdę dla każdego kota, poza małym kociakiem, jest za mały.

    Dla Mauryca był kupiony, gdy on był większym kotem - i nie składał się już do wysokości słupka. Tylko skąd ja wtedy miałam wiedzieć co potrzebuje kot.

    Trixi ma go od małego - dlatego z nią nie było problemu. ale widzę też, że moje krzesła robią się coraz bardziej "bukle" - bo tam jest odpowiednia wysokość do rozciągnięcia się kota.

    Nam podoba się taki

    http://allegro.pl/super-drapak-dla-kota-z-myszka-az-130cm-krakow-i2974196544.html.

    Tyle, że nie dojrzałam jeszcze do wydania takiej kasy, ale Małżowaty bardzo optuje. Jak dostanie porządną premię...

    W ostateczności będzie taki - wysoki, kot sie dobrze naciągnie. A i jak zniszczy - co w jej przypadku raczej nie uniknione - nie będzie szkoda

    http://allegro.pl/drapak-drapaki-dla-kotow-najtaniej-i-maxi-s-80cm-i3007123414.html

  • Autor: gabigold Data: 2013-02-18 14:05:37

    no mój drapak podobny do tego w drugim linku, ale wiesz tak myslę, ze lepiej sprobowac samemu zrobic takie cudo, jakieś stare połki z mebli, sznurek owinięty, jak ktoś ma takie zdolnosci oczywiście.Moja corka kupiła kotu ale nie chce korzystac wiec stoi , dlatego zaproponowałam  ,może ktoś zechce :)

  • Autor: mamusiaFranusia Data: 2013-02-19 13:03:31

    Jeśli kot nie chce korzystać z drapaka a niszczy meble może pomogłyby takie kropelki kocimiętki oraz nauka kota czego nie wolno niszczyć :D kropelki do zakupienia na allegro za około 7 zł

  • Autor: ekkore Data: 2013-02-19 14:47:17

    hehhee. Waleriana, kocimiętka...

    U mnie kot - duży - nie używający. Chciałam go kiedyś nauczyć, aby korzystał z przymocowanej do regału wycieraczki (nota bene nie zdała egzaminu, mocowanie było za słabe, mam tylko ślady na meblach). Wysmarowałam ją walerianą (nie całą - tylko na palec i palcem po wycieraczce). Maurycy przeżywał odlot, ekstaza - nawet wtedy zrobiłam mu zdjęcie. To był ostatni (i pierwszy) raz kiedy "zażywał". W tym stanie wskoczył na swoją górną półkę, nie ucelował - zleciał z wysokości 1,8 metra.

    Na zapach waleriany zwiewa.

    A odstraszacze czy zachęcacze przemysłowe nigdy nie działały, nie w takim stopniu, jak można by oczekiwać.

    Koty wiedzą, że im nie wolno korzystać z krzeseł - ale jak to koty, demonstrują swoją "niezależność" - nim hukniesz porozciągać się już zdążą (mam stare krzesła, więc nie jest mi aż tak bardzo szkoda).

    Maurycy, jako kot wychodzący, radzi sobie na zewnątrz - wspinajac sie na drzewa, drapiąc o pnie czy nawet przemieszczajac się po zwykłej drodze.

    Trixi potrzebuje drapaka.

  • Autor: kaśka.k Data: 2013-02-19 17:01:39

    Mam trzy koty. I drapak podobny do tego dużego w pierwszym linku. Niestety nie wytrzymał. Słabym punktem tych konstrukcji są tuby owiniete sizalem. Niestety wszystko własnie na nich się trzyma. Tata trochę go poprawił wciskajac do środka kilkucentrymetrowe okrągłe klocki z drewna. I dopiero tak wzmocnione poskręcał. Często śpią w budkach albo gonią się po drabinkach. Ale koty jak to koty mają swoje ulubione miejsca i nic sobie nie robią z odstraszaczy Często drapią po fotelach. A na kocimietkę reaguje tylko jeden z moich futrzaków. Ma niezły odlot

  • Autor: pestojad Data: 2013-02-28 12:24:56

    Ja kupiłam kotu na początku taki z budką:

    http://www.bdkarma.pl/yarro-30x30x57cm-benek-w-lapki-drapak-dla-kota,id-40442 czesto w niej siedzi.

    A wczoraj kupiłam jeszcze taki na piętro zeby miał gdzie drapać jak jest w naszej sypialni 

    http://www.bdkarma.pl/yarro-60x35cm-nuka-drapak-dla-kota,id-41898

    strasznie mu sie spodobał zwłaszcza ta tuba do przechodzenia. śmiesznie wyglada jak wystaje z niej tylko ogon albo głowa. Z drapaniem mebli nie mam rzadnego problemu. Obcinam mu co jakis czas zazurki zeby zdzieral je tylko troche na drapaku i nie mam problemu z podaciaganymi firanami czy kanapą. 

  • Autor: grazka13 Data: 2013-03-02 20:50:05

    Majek ma taki drapak http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/64-d-5a.html - tylko ciemnobrązowy i jest super. Mamy go od paru lat i nic z nim się nie dzieje. Akurat ten drapak jest przeznaczony dla dużych kotów, ale powinnaś tam znaleźć również inne - proste drapaki. Firma jest wprawdzie droga, ale za to drapak jest na lata.

  • Autor: Jola666 Data: 2013-03-06 13:08:18

    Ja tak tylko od strony praktycznej się odzywam bo kupiłam taki "do nieba domek drapak ! " :/

    One są z jakieś takie płyty pazdzeżowej i podzielone na kilka części :/

    W domu ,przy składaniu okazuje się ,że poszczególnych części nie da się skręcić bo ta płyta jest za słaba i się kruszy .Zk masz kupować coś takiego to niech ci Panowie w sklepie to składją ale pod nadzorem .

    Kot lubi najwyższe stanowisko w pomieszczeniu ,aby mieć baczenie na wszystko :)

    Nie lepiej go zachęcić do wejścia na regał np jakimś ulubionym kocykiem ?,skrawkiem koszulki właściciela itd ? a drapak zostawić na parterze ?

  • Autor: ekkore Data: 2013-03-06 14:14:31

    Moje koty są kotami górnopólkowymi. Wszystkie mają "obcykane", a część bibelotów musiała zostać eksmitowana. Maurycy ma nawet oswojone karnisze - potrafi (gdy nie ma nastroju do towarzystwa nikogo i chce się schować i przed nami, i przed Trixi) ułozyć sie na środku - tak, aby nikt nie mógł go dosięgnąć i leży sobie jak żbik na gałęzi. Początkowo - jak chcieliśmy go wywalić stamtąd - przy użyciu drabiny - to tylko przesuwał się dalej.

    Na taki do sufitu nie mamy miejsca - nawet, gdyby gdzieś udało nam się go wcisnąć - wtedy inne półki byłyby zagrożone.

    Myśle o takim 1-1,30 - do tej wysokości koty będą się mogły dobrze rozciągać.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-04-11 12:59:02

    A ja zamiast kupować drapak - wstawiłam do pokoju pień brzozy. W pokoju jest kominek, więc pieniek nawet nieźle się wkomponował. Pniak ma około 1,30m wysokości i tak z 25cm średnicy i jest bardzo stabilny. Wygląda fajnie, jest praktycznie niezniszczalny, koty są zaiteresowane i używają i nawet main coon jak się rozciągnie to drapaka starcza. Jeśli pieniek by ci pasował - popytaj po znajomych co mają kominki albo grille na drewno i kupują drewno niepolanowane - na pewno ktoś cię uszczęśliwi. No i koty też.

  • Autor: kleo Data: 2013-04-11 20:54:49

    Mężowaty też wpadł na podobny pomysł, miał być na próbę, a zostanie na stałe.

  • Autor: amelia_z Data: 2013-04-30 16:54:13

    Fajny patent. Moja mama właśnie ma taki drapak, tyle tylko, że pień został owinięty sizalem.

  • Autor: 555 Data: 2013-05-01 11:24:19

    ekkore, kupiliście już?

    my mamy teraz drapak z zooplusa Hero:

    http://image.ceneo.pl/data/products/16650889/i-drapak-hero-bezowy.jpg

    niby daje radę przy intensywnym używaniu przez 5 kotów, ale trzeba go często skręcać, ma tę zaletę, że rury sizalowe mają średnicę chyba 12 cm..

    ponieważ potrzebujemy też drugi drapak, przymierzamy się do zakupu u Rufiego, grazka13 też o tej firmie wspomniała, to obecnie chyba najlepsze drapaki dostępne na naszym rynku   

    http://www.drapaki.pl/pl/ekskluzywne/139-ex-7.html

  • Autor: pestojad Data: 2013-05-23 15:57:19

    moi znajomi mają 2 kopty i kupili im taki drapak. Koty szaleją na min drapią skaczą. a jeden upodobał sobie ten hamaczek na dole.

    http://www.bdkarma.pl/yarro-60x40x100cm-comfort-bezowo-brazowy-drapak-dla-kota,id-43042

Przejdź do pełnej wersji serwisu