Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Alergia

  • Autor: Paola_r Data: 2013-02-18 22:20:31

    Witajcie,

    nigdy nie było  z tym problemu. Kaloryfery stare-czyszczone były na bieżąco miotełką między żeberkami. Niestety, podkusiło coś 5 lat temu wymienić je na Białe Nówki z Kratką.

    Dziecko kaszle w nocy, czasami aż się zanosi. Zapach z nowych kaloryferów to tzw. "środek", czyli kurz i inne zanieczyszczenia. Podobno tam w środku są gładkie powierzchnie, lamelki i nic nie ma prawa się osadzić. Ale...

    Tylko, że ostatnio jest zimno i temperatura kaloryferów rośnie współmiernie do zniżania się temperatury. W środku, na tych lamelkach zaczyna się coś "grzać". Fachowiec nie widzi problemu-do tych kaloryferów dostać się nie da. Kurde. Niczego zdjąć, niczego przeczyścić "Cytat"

    Ale dziecko kaszle-czuć gorący, zgrzany kurz. Głównie nocą. Nie pomaga mikrouchył ze świeżym powietrzem.

    Mieliście kiedyś z tym problem? Jak oczyścić to pieroństwo kaloryferskie równie skutecznie, jak miotełką?

  • Autor: as Data: 2013-02-18 22:30:24

    może odkurzaczem jeśli nic przy okazji nie odleci? Mąż odkurzaczem czasem czyści stację dysków w komputerze.

  • Autor: rybka_M Data: 2013-02-19 01:57:53

    przede wszystkim na noc należy "skręcić" grzejniki w pokoju dziecka, najlepiej jakby było 18, góra 19 stopni, w przypadku moich dzieci bardzo to pomogło, zresztą w mojej sypialni też skręcam grzejniki na noc

    nie wiem jakie masz dokładnie grzejniki, ale w moich da się zdjąć tą kratkę z góry i czyszczę tam odkurzaczem

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-02-19 07:04:51

    Połż na kaloryfer mokry ręcznik

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-02-19 08:52:43

    ...też tak kaszlę...mam stare "żeberkowe" kaloryfery, czyszczę je, myję, odkurzam, a i tak każde ich odkręcenie kończy się tym że dla mnie "śmierdzi kurzem" i zaczynam kaszleć...próbowałam różnych sposobów a jedyny skuteczny to niestety nie odkręcać kaloryferów...

Przejdź do pełnej wersji serwisu