Forum

Zwierzyniec

Żywienie yorka

  • Autor: Dorota115 Data: 2013-02-27 10:27:34

    Witam wszystkich;-))

    Mam yorka.Proszę doradzcie co oprócz karmy można podawać do jedzenia.Przegladałam różne forum i są różne rady na temat żywienia.Czy podawać czy tylko suchą karme,a czy gotowany ryż, kasza,marchewkę?Z góry dziękuję za wszystkie rady.;-)) Miłego dnia dla wszystkich.

  • Autor: malina_a Data: 2013-02-27 10:42:50

    Witam wszystkich;-)) Mam yorka.Proszę doradzcie co oprócz karmy
    można podawać do jedzenia.Przegladałam różne forum i są
    różne rady na temat żywienia.Czy podawać czy tylko suchą karme,a
    czy gotowany ryż, kasza,marchewkę?Z góry dziękuję za wszystkie
    rady.;-)) Miłego dnia dla wszystkich.

    Ja mam yorka :) W maju skończy 4 lata.

    Mój pies je tylko suchą karmę kupowaną u weterynarza ( Royal ) i pije wodę - to wszystko. Dodatkowo kupuję mu karmę na kamień nazębny - bo to jest problem u yorków i daję mu raz w tygodniu. Raz w tygodniu daję mu równiez surowe jajko, żeby miał łądną sierść.

    Nigdy nie był chory, nigdy mu nic nie dolegało, nie mam problemu z tym, że trzeba mu coś tam gotowac itd.

    Yorki często mają alergię na różne składniki ( mój na pewno na białko), więc trzeba naprawdę uważać .

    Myślę, że weterynarz powinien Ci najlepiej doradzić co ma jeśc Twój pies.

    Pozdrawiam

  • Autor: Dorota115 Data: 2013-03-09 15:20:51

    Witam;-))

    Gotowałam ryż,kasze z marchewką i kurczakiem,podawałam też karme ROYAL CANIN,ale dostała zatrucia.

    Odchorowala bardzo i pani weterynarz powiedziała mi,abym podawała tylko karme---tylko że ona woli jedzenie gotowane.Teraz przestawiłam ją wyłącznie na karme,chociaż nie chętnie ją jada.Mam pytanie jaką karme trzeba podawać na kamień nazębny.

    Dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-03-10 21:13:46

    Sliczny:)

  • Autor: jannaj Data: 2013-02-27 12:04:58

    Dziewczyny gdzie kupuje się takie psy i jakia może być jego cena? Zastanawiam się nad małym pieskiem a Jorki są śliczne.

  • Autor: makaronka Data: 2013-02-27 12:19:22

    Czesc.Oprócz  suchej karmy surową marchew,paprykę(dla papryki ''zrobi ''wszystko),kapustę,gotowane jajko,surówki bez cebuli i przypraw,,jabłka,pomarańcze,mandarynki,banany.Raz w tygodniu gotowane udko z ryżem i warzywami,ser biały.Absolutnie zakazana czekolada ,winogrona,rodzynki,cebula.Moja po makaronie ma biegunkę.Nie zaleca się  resztek z talerza ,wszystkiego co przyprawione i słodyczy.

  • Autor: malina_a Data: 2013-02-27 14:29:44

    Dziewczyny gdzie kupuje się takie psy i jakia może być jego cena?
    Zastanawiam się nad małym pieskiem a Jorki są śliczne.

    Mój nie ma rodowodu a kosztował 800 zł  - z rodowodem na pewno drożej.

    Sprawdź u weterynarza - tam często są ogłoszenia, że ktoś sprzeda pieska - przynajmniej u mnie w poczekalni jest tablica ogłoszen i ludzie tam wieszają takie informacje.

  • Autor: Weron!ka Data: 2013-02-27 14:43:45

    czasem na tablica.pl spotkałam się że ktoś odda yorka.

    Dopisano 13-02-27 14:58:53:

    proszę bardzo http://tablica.pl/oferta/yorki-szczeniaki-ID26BGp.html#26f0d74e68;r:12;s:202

  • Autor: malina_a Data: 2013-02-27 15:26:44

    czasem na tablica.pl spotkałam się że ktoś odda yorka. Dopisano
    13-02-27 14:58:53:proszę bardzo
    http://tablica.pl/oferta/yorki-szczeniaki-ID26BGp.html#26f0d74e68;r:12;s:202

    "oddać " to raczej obejście przepisu, który mówi że nie można sprzedawac psów , które nie pochodzą z zarejestrowanych hodowli :)

    Oddam = sprzedam :)

    A może warto ze schroniska wziąść pieska ? Ja osobiście teraz kupując psa pojechałabym do schroniska - tam są psy, które czekają na nas i na pewno obdarzą Cię bezgraniczną psią miłością :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-03-10 21:11:57

    Mój ma już cztery latka(nie jest to mój pierwszy piesek),jestem zwoleniczką monotommej karmy,tzn.dobrego gatunku sucha karma ,bez wprowadzania zmian(chyba,że konieczna jest weterynaryjna,jak u mnie),nie dajemy naszemu pieskowi nic więcej tzn.mały wyjątek rano budzi męża i ten musi mu dać mniam,mniam,a to jest puszka light podzielona na male porcje,codziennie dostaje łyżkę stołowa tej karmy na smaczek:)z przekąsek marchewka surowa,kawałeczek owoca,ogórek kiszony,kapusta kiszona i biały serek,wszystko w ilościach minimalnych,aha i jak robię sobie tatara,to dostaje kawałeczek surowej wołowinki.

  • Autor: Dorota115 Data: 2013-03-11 09:05:23

    Witam;-)

    Dziękuję za wszystkie dla mnie cenne rady.Jesteście kochane.

    Pozdrawiam i życze WSZYSTKIM milego dnia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu