Forum

Kuchenne porady

Baranek ....jakie ciasto

  • Autor: swiatowska Data: 2013-03-06 12:03:39

     Kilka lat temu moja mama zakupiła formę do baranka wielkanocnego ,kilka razy próbowałam go upiec i niestety klapa ....ciasto ucierane wypływa , masa solna się nie dopieka dodam że składa się on z dwóch części skręcanych śrubkami.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-03-06 12:28:18

    a może kruche ciasto i upiec w piekarniku

  • Autor: swiatowska Data: 2013-03-06 12:37:00

    Tylko ile nałożyć do formy za dużo wypłynie nie wiem może forma na dolega do siebie a za mało baranek będzie za bardzo odchudzony dodam że piekłam w 180 stopniach.

  • Autor: stokrotka390 Data: 2013-03-06 18:13:49

    ...zerknij na mojego, ciasto nie wycieka , choc moze sie zdazyc, ze troche tluszczu kapnie, http://wielkiezarcie.com/recipe78820.html ,pozdrawiam.

  • Autor: Kotlinka Data: 2013-03-07 09:54:32

    Piekę co roku, daję ciasto chlebowe: pół paczki drożdży (zrobić zaczyn), dwie szklanki mąki, do tego trochę żuru(opcjonalnie) i wody, sól, zioła prowansalskie lub kminek i czarnuszkę-wyrabiam, chwilę wyrasta, potem smaruję formę olejem i wkładam w połowe formy ciasto (w tą część z większą ilością wystających elementów, takich tak pyszczek, bo ja mam baranka patrzącego w jedną stronę). Dokładnie zamykam formę (owijam drutem, żeby rosnące ciasto nie uniosło jej do góry) , chwilę zostawiam do wyrośnięcia, wkładam do piekarnika i piekę ok. 1 h. Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu