Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie gdzie kupię cebulę kartoflankę

  • Autor: Ewa1982 Data: 2013-03-10 18:54:44

    Dokładnie tak jak w temacie - szukam dla taty nasion cebuli kartoflanki i nigdzie nie mogę ich znaleźć. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-03-10 19:02:16

    a można wiedzieć co to takiego?

  • Autor: makusia Data: 2013-03-10 19:03:18

    a można wiedzieć co to takiego?

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Cebula_kartoflanka

  • Autor: pa1982 Data: 2013-03-10 19:10:21

    dziękuję bardzo

  • Autor: mareczka Data: 2013-03-10 19:51:36

    U mnie w domu mówi się na nią "ruska"- jest to cebulka w tzw. ząbkach. Sadzimy po jednym ząbku a urośnie nam ich kilka. Szczypiorek ma drobny i szybko zasychający. Po uschnięciu szczypiorku wybieramy z ziemi coś w rodzaju rozpadającego się czosnku. Jeśli o taką cebulkę Ci chodzi to mam sporo w piwnicy. Lekko ją na jesieni podsuszyłam ale jeszcze do niej nie zaglądałam. Z przyjemnością się z Tobą podzielę. W sprawie szczegółów pisz na PW.

  • Autor: iwoniak Data: 2013-03-10 21:01:30

    Nie ma w sprzedaży nasion cebuli kartoflanki, myślę, że możesz "zdobyć" ją tylko od kogoś kto ją uprawia. Ale bardzo podobna jest szalotka, a taką dostaniesz w formie dymki w sklepach ogrodniczych. Spróbuj. Nigdy nie hodowałam i nie jadłam kartoflanki, ale szalotkę znam, hodowałam i jadłam - w systematyce roślin jest razem kartoflanka i szalotka, zobacz w Wikipedii wpisując czosnek (bo cebula to też czosnkowate) - nie umiem wkleić linka.

    Może szalotka zadowoli tatę

Przejdź do pełnej wersji serwisu