Forum

Oddam / Zamienię

Oddam dobry środek na trudno gojące rany

  • Autor: Zośka Data: 2013-03-23 23:34:34

    ktoś z waszych bliskich cierpi na stopę cukrzycową, owrzodzenia , czy odleżyny?  Mam kilka sztuk  opatrunku hydrożelowego Intrasite gel. Chętnie oddam by się nie zmarnował. Mojej Mamie bardzo pomógł i żałuję, że tak późno znalazłam o nim informacje. Zapraszam.

  • Autor: liduszka Data: 2013-03-24 18:31:30

    witaj,

    proszę o więcej informacji na temat tego opatrunku ponieważ moja mama cierpi na stopę cukrzycową.dwa dni temu trzeba było odciąć duży palec u nogi ,boję się co  będzie dalej czy ten opatrunek byłby pomocny?

     

  • Autor: Zośka Data: 2013-03-24 19:11:02

    proszę bardzo.

    Opis
    INTRASITE GEL - hydrożel

    Czysty, amorficzny hydrożel składający się ze zmodyfikowanego polimeru karboksymetylo-celulozy, glikolu propylenowego i wody. Szybkie i bezbolesne oczyszczanie rany dzięki zastosowanemu aplikatorowi. Dozownik Applipak umożliwia łatwe nanoszenie żelu nawet na trudno dostępne rany.
    Sterylny.

    • szybko nawilża i rozpuszcza strupy, złogi, tkankę martwiczą
    • stwarza wilgotne środowisko w ranie
    • skuteczny ale łagodny - nie uszkadza tkanki ziarnującej
    • przyspiesza gojenie rany i autolizę
    INTRASITE GEL należy stosować z opatrunkiem wtórnym.
    Na podstawie stanu rany dokonuje się wyboru opatrunku wtórnego oraz częstości jego zmiany:
    Rany martwicze: warstwa półprzepuszczalna, np.: OPSITE FLEXIGRID
    Rany ze strupem: warstwa chłonna, np. ALLEVYN NIEPRZYLEPNY
    Rany ziarnujące: opatrunek foliowy/opatrunek chłonny, np: OPSITE FLEXGRID / ALLEVYN NIEPRZYLEPNY

  • Autor: ewka63 Data: 2013-03-24 20:29:39

    Ponieważ mama miała odcięty palec, więc ranę ma zaopatrzoną chirurgicznie, więc czystą. Hydrożele stosuje się do ran zanieczyszczonych i z martwicą. Do ran czystych nie stosuje się żelów, wystarczy opatrunek hydrokoloidowy lub alginianowy. Jesli rana jest z wysiękiem stosuje się opatrunki chłonne: alginiany i pianki. Wszystko zależy jak rana Twojej mamy wygląda. Jesli jest to tylko szew, nie ma potrzeby stosować hydrożelu, jesli jest włóknik w ranie, wtedy można taki żel stosować. 

  • Autor: Mama AZK Data: 2013-03-24 20:31:54

    Ewo, a co z bliznowcami? Czy taki opatrunek pomaga?

  • Autor: ewka63 Data: 2013-03-24 20:43:28

    Niestey nie, tylko przyspiesza i ulatwia trudno gojace się rany, przez co zmniesza tworzenie się brzydkich blizn. Jednak na już istniejące, nie pomoże.

    Na bliznowce sa specjalne opatrunki okluzyjne zawierające sterydy. Jednak czas leczenia jest długi, koszty wysokie, a sterydy wchłaniając się przez skórę, działają na cały organizm wywołując objawy posterydowe. 

  • Autor: Jola666 Data: 2013-03-25 11:10:44

    Moja Mama na jesieni poszła na grzyby ...w klapkach .Wlazła na jakąś gałąz i paskudnie przebiła sobie skórę na środku łydki z przodu na ok 15 cm .Kobieta ma cukrzycę ,niedoczynność tarczycy i jest po operacji wymiany zastawki trójdzielnej(czy jakoś tak ) ,bierze leki na rozrzedzenie krwi . Rana od końca pazdziernika jej się paskudzi ,nie goi ( co się zagoi to się otwiera na nowo ) Nie ma tam zakażenia ale nie chce się zagoić cholerstwo .Ciekawa jestem czy taki opatrunek by jej pomógł .Za pasem wiosna i zaczyna się spektakularny pęd emerytów( mojej mamy ) na ukochaną działkę .A z tą nogą ........

  • Autor: Zośka Data: 2013-03-25 12:24:16

    Myślę, że tak, pomógłby. Dam znać na pw. Pozdrawiam

  • Autor: ewka63 Data: 2013-03-25 12:36:35

    Jolu, czy był robiony wymaz z rany, że wiesz na pewno, że nie ma zakażenia? Trzeba by jeszcze wyrównać poziomy cukru, przy wysokich rany źle się goją.

    Jesli rana się nie chce goić, można zastosować ten żel i koniecznie przylepić go opatrunkiem wtórnym. Z mojej strony moge polecić taki, który jest na receptę. Lekarz wypisuje na 30% z zaznaczeniem "owrzodzenie podudzi" i koniecznie z dopiskiem "zmiana opatrunku co 3 dni". Optrunki hydrokoloidowe 10x10 cm i większe są refundowane. Jeśli rana jest dużo mniejsza mozna niektóre opatrunki ciąć, bo mają całą powierzchnię przylepną (oprócz miejsca zranienia)

    Leczenie jest długie - od 6 tygodni w zwyż, przy cukrzycy.

  • Autor: Zośka Data: 2013-03-25 23:02:08

    Wciąż aktualne........ Ewka63 dzięki wielkie za profesjonalne odpowiedzi. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, że masz taką wiedzę. Może to lepiej dla Ciebie, bo nie męczyłam Cię pytaniami, których miałam wiele.  .

Przejdź do pełnej wersji serwisu