Forum

Kuchenne porady

ziemniaki...co można do nich dodać?

  • Autor: lizbona Data: 2013-03-27 20:16:27

    Witam...poprosze o ciekawe podpowiedzi czym można urozmaicić ziemnaki z wody,,,,co dodać do nich, jakie samki do nich pasują?...ja najczęściej dodaję do takich tłuczonych ziemniaków musztardę francuską, masło...co jeszcze można dodać..albo z czym je jeszcze ugotować?....świątecznie pozdrawiam!

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-03-27 20:19:53

    W sezonie lubię pod koniec gotowania dodać gałązkę ziól, tymianek oregano, rozmaryn. Ziemiaki bardzo lubię z świeżą miętą. Czasami przed ubiciem dodaję świetanę

  • Autor: marzena89gb Data: 2013-03-27 20:27:30

    masło, śmietana jw. można jeszcze usmażyć boczek lub słoninę z cebulka, też pyszne Nigella kiedyś gotowała ziemniaki w mleku z dodatkiem czosnku a póżniej je zapiekała ale dokładnego przepisu niestety nie mam

  • Autor: Zośka Data: 2013-03-27 20:28:34

    czosnek suszony, surowy lub pieczony z oliwą, masło- 1ł , ser typu parmezan- 2-3 łyzki. na 3 osoby

    czosnek suszony + koperek suszony + śmietana/ masło

    boczek pokrojony cieniutko, lub w drobną kosteczkę podsmażony - same skwarki,

  • Autor: jolka60 Data: 2013-03-27 20:42:12

    Może gotowane warzywa?Nie wiem,co by Ci pasowało,ale możesz poeksperymentować,np marchewka,seler,szpinak itd.Mozesz je gotować razem,ale chyba lepiej oddzielnie,bo wtedy możesz stopniowo dobierać taką ilość,która ci odpowiada.Z dodatków-słodka śmietanka i ewentualnie sery,np żółty.Te ostatnie pzryszły mie na myśl  dlatego,że czasem robie krokiety ziemniaczane z żółtym serem,to dlaczego nie można dodać go do ziemniaków z wody?Tak poza tym,moze gotuj na parze,chociaż czasem?Naprawdę są smaczniejsze.

  • Autor: monia7301 Data: 2013-03-27 20:42:42

    Osobiście polecam takie ziemniaczki , są pyyyyyszne http://wielkiezarcie.com/recipe93970.html

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-03-27 21:49:34

    jeśli lubisz seler to polecam purre ziemniaczano-selerowe, albo purre ziemniaczane z dodatkiem buraczków

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-03-28 06:12:14

    1.Ziemniaki ubijam z masłem, mlekiem i gałką muszkatałową.

    2. Ziemniaki + masło+ mleko+ koperek, pietruszka nać , szczypiorek w sezonie świeże teraz zamrożone.

    3. Ziemniaki+ 2-3 łyżki śmietany kwaśniej 10% czy 12% nie musi być z dużą zawartością tłuszczu.

  • Autor: majolika Data: 2013-03-28 09:09:58

    Bardzo polecam dodawanie do gotowania ziemniaków suszonego kopru(tych grubych badyli) i kilku sporych ząbków czosnku - wydatnie wzbogacają smak ziemniaków.Ja zawsze pod koniec sezonu kupuje takie dwa wielkie pęki kopru z tymi badylami i baldachami.suszę je i potem dodaje do gotowania ziemniaków. Jesli zaś mówimy o  puree to uwielbiam puree ziemniaczane z dodatkiem  dyni i kalafiora. Na koniec zawsze łycha drobno posiekanego szczypioru.

  • Autor: majolika Data: 2013-03-28 16:23:46

    Ps.Wspaniałe purre wychodzi też z ziemniaków i ugotowanej oddzielnie kapusty kiszonej.

  • Autor: balbisia19 Data: 2013-03-28 12:32:24

    Ja jesli mam akurat dodaje podsmażone posiekane drobniutko pieczarki

  • Autor: as Data: 2013-03-28 14:55:00

    Do gotowanych tłuczonych ziemniaków dodaję sól, pieprz i cebulę usmażona na smalcu.

  • Autor: iwciaG Data: 2013-03-28 19:10:43

    ostatnio synkowi zrobiłam tłuczone ziemniaki z marchewką - gotowałam razem, marchewki mniej ale nadała ciekawy posmak a nie dominowała, kolor też super. Dla samego smaku do gotujących ziemniaków dodaję 2 ząbki czosnku po czym gniotę razem.

  • Autor: bronislawa70 Data: 2013-03-29 15:04:08

    Witam...poprosze o ciekawe podpowiedzi czym można urozmaicić ziemnaki z
    wody,,,,co dodać do nich, jakie samki do nich pasują?...ja najczęściej
    dodaję do takich tłuczonych ziemniaków musztardę francuską,
    masło...co jeszcze można dodać..albo z czym je jeszcze
    ugotować?....świątecznie pozdrawiam!

    Witam. Proponuję ziemniaczki z chrzanem. Ziemniaki ugotować dodać masło, śmietanę i chrzan ze słoika lub świeżo utarty , ugnieść wszystko razem i gotowe. W Austrii takie ziemniaczki nazywają się"Kartoffel-Meerrettich-Püree" Bardzo smaczne i na czasie. Pozdrawiam.Bożena

  • Autor: cantara Data: 2013-03-29 16:17:03

    Uwielbiam z masą twarogową, taką z lekka "cacykową": twarożek rozcieram z kwaśną śmietaną albo gęstym jogurtem, do tego grubo utarty świeży ogórek, czosnek, dużo koperku, sól i pieprz. I do mundurków, i do takich pyrek z wody, a najlepiej do pieczonych :) Może być sama śmietana, bez twarogu.

  • Autor: myszamycha Data: 2013-03-30 09:00:06

    Do ugotowanych ziemniakow dodaje majonezu najlepiej gestego i wyrazistego w smaku,j Vgakies dwie trzy lyzki i ubijam

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-04-01 20:58:11

    Zobacz mój przeis na prażochy

  • Autor: ireth Data: 2013-04-02 12:15:18

    Ja uwielbiam ziemniaczki pieczone z ziołami! Są pycha i właściwie można solo jako danie. Oto przepis mojej mamy ewki63 >klik<

Przejdź do pełnej wersji serwisu