Forum

Zdrowie i uroda

Miłe zaskoczenie :)

  • Autor: vikunia Data: 2013-03-28 11:21:31

    We wtorek byłam w Chorzowskim Hospicjum na wlewie pamifosu. Do tej pory wzięłam 2 porcje w Gliwicach ale ,że za daleko poprosiłam o zmianę ośrodka. Dawka tego leku niewielka tylko 0,5 l ale musi bardzo wolno kapać. Czas na podanie to ok 6 godzin. Po poprzednich 2 wlewach bardzo źle się czułam na drugi dzień. Miałam wysoką temp i objawy grypopodobne, ktore na szczęście mijały szybko. Jakie było moje zdziwienie kiedy wczoraj o 18 zadzwoniła pani doktor z hospicjum pytając czy dobrze się czuję, bo jeśli nie to ona przyjedzie żeby dać mi coś na złagodzenie skutków ubocznych. Nie spotkałam się jeszcze z taką troską o pacjenta mimo,że  na opiekę w CO w Gliwicach nie narzekałam. A może teraz to taki standart unijny i wszyscy lekarze tak dbają o swoich pacjentów ? Jak by to bylo cudownie:)

  • Autor: heiworth Data: 2013-03-28 11:35:05

    A ja przyznam ,że parę dni temu myślałam o Tobie ...dawno tu nie pisałaś ...co prawda ,nie uczestniczę w Twoich wątkach ale je czytam ....powodzenia życzę i trzymam kciuki

  • Autor: vikunia Data: 2013-03-28 12:10:00

    Mało się teraz udzielam w necie i w realu:) po ostatnim pobycie w szpitalu zrobiłam się bardzo autystyczna. W ramach terapii zapisałam się na warsztaty ceramiki.

  • Autor: as Data: 2013-03-28 12:10:46

    te warsztaty to dobry pomysł.

  • Autor: jolka60 Data: 2013-03-28 11:36:14

    Vikuniu,mam nadzieje,że jest to wiecej niż kropla w morzu,ale istnieją tacy.Może jest ich i sporo,ale bardziej przeżywamy i pamiętamy przykre zdarzenia..Coś niestety o tym wiem.Zdrowia Vikuniu.

  • Autor: martok Data: 2013-03-28 11:47:23

    Nie spotkałam się jeszcze z taką troską o pacjenta mimo,że  na opiekę w CO w Gliwicach nie narzekałam. A może teraz to taki standart unijny i wszyscy lekarze tak dbają o swoich pacjentów ?
    Jak by to bylo cudownie:)

    A wiesz, że ja akurat też zostałem trzy dni temu bardzo pozytywnie zaskoczony postawą lekarzy i pielęgniarek. Udałem się z dość poważnym problemem ocznym do WeissKlinik (wbrew mylącej nazwie jest to zwykły polski szpital okulistyczny w Chorzowie, tylko dobry) i kompletnie tam zdębiałem. Najpierw pielęgniarkom udało się rozładować u mnie stres, a nawet mnie rozbawić, a następnie lekarz zajmował się mną bez najmniejszego pośpiechu, dokładnie i uprzejmie, jakby go zupełnie czas nie gonił. Tak jak Ty, też naprawdę byłem pod wrażeniem. Może to faktycznie jakieś zwiastuny poprawy? Oby.

    Zdrowia życzę i dobrych Świąt - M

  • Autor: vikunia Data: 2013-03-28 12:06:17

    A gdzie dokładnie jest ten szpital. Po świętach muszę iść do okulisty

  • Autor: as Data: 2013-03-28 12:08:09

    Tylko jak z terminami? Ja u nas chciałam zapisać córkę do okulisty i zapisy na sierpień.

  • Autor: martok Data: 2013-03-28 13:26:22

    A gdzie dokładnie jest ten szpital. Po świętach muszę iść do okulisty

    Ta klinika jest w Chorzowie przy ul. Wiejskiej. Nie wiem tylko, czy to Twój rejon...

  • Autor: anrubi Data: 2013-03-28 12:00:05

    Myślałam, że takie rzeczy to tylko w erze albo w filmach i książkach :) Chyba słysząc to musiałaś z wrażenia usiąść albo wstać z krzesła, żeby nie spaść :)

    Marzeniu, nieustannie życzę ZDROWIA!

     

  • Autor: vikunia Data: 2013-03-28 12:05:13

    Przez chwilkę nie mogłam wymówić slowa :)  Spędziłam we wtrek 6 godzin w tym hospicjum i właściwie to nie powinnam się tak zdziwić. Widziałam i słyszałam jak personel i wolontariusze opiekują się chorymi. Prawdziwy szpital w Leśnej Górze:)

  • Autor: ewka63 Data: 2013-03-28 12:46:11

    Bo to nie szpital tylko hospicjum. W krakowskim hospicjum również lekarze dzwonią do domów pacjentów. 

  • Autor: jannaj Data: 2013-03-28 17:13:36

    Trzymaj się Vikuniu! Ja też o Tobie myślę i trzymam kciuki.

  • Autor: reni@ Data: 2013-03-29 22:42:04

     cieplych swiat i zdrowka:-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu