Forum

Zdrowie i uroda

zapalenie krtani

  • Autor: kiki1101 Data: 2013-03-30 19:01:32

    Lekarz zdiagnozowal u mnie zapalenie kratni i powiedzial,nie ma na to lekarstwa, a glos moge odzyskac po tygodniu , moze dwoch.Boli mnie gardlo, meczy kaszel  i nie moge mowic.Czy ktos mial moze podobne doswiadczenie i moze mi pomoc rada, moze jednak istenieja jakies domowe sposoby na zlagodzenie bolu, szybsze odzyskanie glosu..?

  • Autor: ewka63 Data: 2013-03-30 19:09:00

    Jeśli chodzi o głos, to głównym leczeniem jest niemówienie. Po za tym, leki przeciwzapalne: wapno, wit.C. Na ból gardła leki do ssania.

  • Autor: stillnox Data: 2013-03-30 19:14:29

    cześć:) ja na zapalenie krtani dostałam tantum verde, zalecenie o ograniczeniu nadwyrężenia głosu, nawilżania powietrza w pokoju i picia dużej ilości rozgrzewających płynów :) ( rozgrzewających mam na myśli nie % ale sok malinowy lub miód)
    zycze powrotu do zdrowia i wesołych spokojnych świąt :-)

  • Autor: malinka16 Data: 2013-03-30 19:18:57

    1 łyżka wody utlenionej na 1/2 szklanki przegotowanej letniej wody - płucz tym gardło 3 razy dnia,sposób sprawdzony,polecam

  • Autor: as Data: 2013-03-30 19:23:58

    Jak najwięcej pić. Gardło trzeba nawilżać. Pomagają też inhalacje inhalatorem z nebulizatorem.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-03-30 19:50:23

    Nie pamiętam już jakie dostałam leki na zapalenie krtani, ale po 3 dniach zaczynałam nieco mówić. Domowych raczej nie ma. Po prostu krtań musi odpocząć

  • Autor: Mama AZK Data: 2013-03-30 20:37:18

    ja też kiedyś miałam zapalenie krtani i gardła. Zalecenia to jak najmniej mówić oraz pić dużo płynów, jakieś płukanie gardła... Najgorsze, że jeszcze przez miesiąc po leczeniu miałam koszmarny kaszel.

    Życzę Ci dużo zdrowia :-)

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-03-30 20:44:10

    Piłam syrop gotowany z cebuli, dużą cebulę pokroić i gotować z pół szklanki wody i 3-4 łyzkami cukru aż bedzie szklista, przecedzić wyciskając cebulę, pić co godzinę jedną łyżkę. Bardzo dobrze łagodzi ten piszczący kaszel i pieczenie w gardle

  • Autor: bahus Data: 2013-03-30 23:16:11

    Mnie w takim przypadku pomaga grzane piwo z miodem...

  • Autor: grazka35 Data: 2013-03-31 09:10:55

    U mnie lekarz stwierdził w ostatnią środę zapalenie tchawicy. Ogromne pieczenie w gardle i klatce piersiowej rozwaliło mnie całkowicie, do tego temperatura.Zalecony antybiotyk jakoś nie działał. Od piątku zaczęłam pić sok z podbiału i w sobotę było dużo lepiej. I do spryskiwania na suche gardło Glosal też trochę pomagał. Do tego płukałam gardło roztworem nadmanganianu potasu  i dziś jest dużo lepiej, chociaż święta  wypadły kulinarnie bardzo skromnie, a takie miałam plany,eh:(

  • Autor: stokrotka390 Data: 2013-03-31 13:03:45

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=447794&post=448918 ,pozdrawiam zycze zdrowia i Wesolych Swiat !

  • Autor: gagnieszka1 Data: 2013-03-31 13:38:34

    O matko ! To był koszmar, też przechodziłam to paskudztwo, mimo ogromnego wysiłku z czlowieka wydobywa się jakiś niemrawy jęk, mozna się wspomóc gestykulacją rąk, ale już przy rozmowie telefonicznej  prawie bez szans, żeby osoba po drugiej stronie mogla z Tobą przeprowadzić rozmowę:-(((( Ty się wysilasz, a tam słychać  jakieś sztrzępki piania, okropne !!! lekarz przepisał mi jakiś lek (nie antybiotyk, bo to bylo wirusowe zapalenie krtani),ale chyba najbardziej pomógł mi OROFAR do ssania i ACC. Te dwa leki mozna kupić bez recepty i pomogly mi już dwa kolejne razy i tez trzem osobom z mojego bliskiego otoczenia, więc... chyba mogę je polecić z czystym sumieniem. Nie są to jednak domowe sposoby. Z takich domowych to od niedawna stosuję powszechnie znaną miksturkę woda z solą i powiem szczerze, że na mnie to faktycznie działa.

    Życzę zdrowia.

  • Autor: tutunia Data: 2013-03-31 16:56:01

    Na zapalenie krtani jak tak drapie w gardle dobrze jest ssac tabletke witaminy E, mnie bardzo pomogło.

  • Autor: Monika09 Data: 2013-04-01 14:55:57

    Polecam inhalacje: 1 słołowa łyżka soli rozpuszczona w 1/2 litra wrzątku. Po "zabiegu" najlepiej sie położyć, wygrzać i nie otwierać ust.

    Poleciła nam to pani doktor, kiedy córka (wtedy 6 lat) miała zapalenie krtani. Po 3 dniach przeszło jak ręka odjął. Sama też stosowałam z bardzo dobrym skutkiem.

  • Autor: kiki1101 Data: 2013-04-01 15:07:41

    Niestety dzisiaj doszly bolace uszy, a  gardlo tak boli ze mam problem z przelykaniem. Jest gorzej, wiec to chyba nie tylko krtan.. dziekuje za wszystkie porady

  • Autor: gagnieszka1 Data: 2013-04-01 15:51:45

    Leć do lekarza, to będzie rozsądniejsze niż zbyt długie przeczekanie, tymbardziej ze widzisz pogorszenie.

    Leć ! Na pogotowiu rachu ciachu powiedzą Ci co robić.

  • Autor: duplikatkokardy Data: 2013-04-01 18:10:42

    antybiotyk !!

  • Autor: iwciaG Data: 2013-04-01 20:04:28

    Jest takie cudo do płukania ziołowe i na etanolu ,,Dento sept" Cudo, bo kolega nie mogąc któregoś weekendu wytrzymać bólu i niemówienia zamówił wizytę domową i to właśnie za ok 12zł doktor przepisał i uleczył :) I mi w straszliwym kryzysie z gardłem pomogło po rekomendacji tego znajomego! Polecam też moją herbatkę imbirową - dobrze sobie radzi z takimi dolegliwościami!!! Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu