Forum

Gawędy o jedzeniu

Niskokaloryczne sałatki i przekąski na drugie śniadanie

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-04-02 08:39:40

    Witam,

    Po świętach trzeba zrzucić kilka kilo, stąd moje pytanie.

    Jakie sałatki/przekąski przygotowywać sobie poprzedniego dnia do pracy? Zależy mi na czymś, co jest smaczne, niskokaloryczne i "zapycha" brzuszek.

    Czasem musze być w pracy do późna i kupuję sobie drożdżówki lub fast foody, a jak wiadomo to same kalorie.

  • Autor: rs1107 Data: 2013-04-02 08:59:34

    Wiesz co, sałatka sałatką, ale sprwdziłam i bardzo sprawdza się gotowane jajko i ciemny chebek. Długo trzyma i nie jestes głodna. Ja - jesli chodzi o sałatki preferuje na bazie serka ziarnistego - do tego pomidor, ogórek (rewelka jak kiszony) lub kazde warzywo które masz w domku. poza tym suróweczki na bazie sałaty lodowej i pekińskiej kapusty i znów powtórka co masz to trzesz lub wkrawasz.

    Powodzenia. Też wracam na łono diety po świątecznym odpuście.  

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-04-02 09:00:27

    Ja ostatnio pokochałam sałatki z makaronem. Są bardzo sytne , smaczne i dobre.Makaron można kupić razowy. albo ugotować aldente. wtedy jest mniej kaloryczny.

  • Autor: renataz36 Data: 2013-04-02 10:01:26

    Ja ostatnio pokochałam sałatki z makaronem. Są bardzo sytne , smaczne i
    dobre.Makaron można kupić razowy. albo ugotować aldente. wtedy jest mniej
    kaloryczny.

    Makaron ugotowany "aldente" jest mniej kaloryczny?? naprawdę??

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-04-02 10:47:17

    Dokładnie.Sama się temu dziwiłam, ale ponoć jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie.

  • Autor: iwciaG Data: 2013-04-02 11:45:57

    Ja polecam koktajle ze szklanki kefiru lub maślanki + owoce ( banan z truskawką mrożoną lub banan z ananasem lub banan z kiwi ) + po dwie łyżeczki Otrąb, Siemienia, Pestek. Opis koktajli na moim profilu. Polecam na zrzucenie kilku kilo świetnie się sprawdza. Na śniadania, kolację tak ok g18.30 Bardzo syte, zapobiega podjadaniu. Pozdrawiam.

  • Autor: marzena89gb Data: 2013-04-02 10:55:29

    Ja ostatnio pokochałam sałatki z makaronem. Są bardzo sytne , smaczne
    idobre.Makaron można kupić razowy. albo ugotować aldente. wtedy jest
    mniejkaloryczny. Makaron ugotowany "aldente" jest mniej kaloryczny??
    naprawdę??

    logiczne wytłumaczenie to takie że makaron ugotowany aldente jest twardszy i żołądek mocniej pracuje a organizm spala więcej kalorii natomiast papki z makaronu zalegają w żoładku bo organizm nie musi się wysilać żeby go trawić

  • Autor: sunny Data: 2013-04-02 12:53:21

    Ogólnie produkty ugotowane al'dente ( ryż, makaron, warzywa, kasze) to mają niższy indeks glikemiczny, więc na dłużej energii dają :).

  • Autor: Haijle Data: 2013-04-02 17:54:44

    Gdy ugotujemy makaron ma miękko wzrasta jego ingeks glikemiczny IG, tzn że przyswoimy z tego makarony wiecej węglowodanów. Dlatego gotowany al dente jest nie tylko smaczniejszy ale zdrowszy.

  • Autor: anrubi Data: 2013-04-02 11:24:59

    Mam raczej mało ruchliwą pracę, potrzeba kalorii różna. Najchętniej sięgam po sok KUBUŚ, JOGOBELLĘ i owoce typu banan, anans, kiwi lub kawka koniecznie z kostką czekolady, ostatnio mix Wedla.

  • Autor: mamamirelki Data: 2013-04-02 12:48:28

    Drobna uwaga, madrzy radzą nie łączyć ogórka surowego z pomidorem lub papryką czy natką, bowiem "zabija" witaminę C. Podobnie rzecz się ma z herbatką z cytrynką - niby wspomaga przejście przez infekcję, a łączy się z glinem w liściach herbaty i te "złe" pierwiastki odkładają się w mózgu pracując na Alzheimera.

      A może przejść na trawkę, kiełki, ziarna, albo energię słoneczną (jak jeden z polskich piosenkarzy) :)

    Powodzenia w powrotach do figury sprzed świąt!

  • Autor: duplikatkokardy Data: 2013-04-02 14:07:20

    podpisuję sie nogami i rękoma :D

  • Autor: Bahati Data: 2013-04-02 13:05:31

    Po świętach nic nie trzeba. :)

          Jeżeli masz pracę lekką, łatwą badź przyjemną (czyli nie kopiesz dołów), a w pobliżu sprzedają tylko drożdżówki i fast food, to może (o ile masz w pracy lodówkę) w pojemniku typu lunch box zabierz ugotowany na sypko ryż, kawałki ogórka/papryki/marchewki/selera naciowego i pokrojoną w kostkę grillowaną pierś z kurczaka/filet z indyka w ziołach i małą buteleczkę sosu.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-04-02 15:09:42

    Ja nie zjadłam więcej, niż jadam w dni powszednie. Podobno Wielkanoc, to święta jajeczne, zjadłam tylko 2 jajka w majonezie, przez całe święta. Fakt, potraw było więcej, ale wcale nie czuję się przejedzona.

    Ile to trzeba pochłonąć jedzenia, żeby przytyć przez 2 dni świąt, aż tyle, żeby się odchudzać.:)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-04-02 18:04:22

    Dziś w Pytaniu na Śniadanie tak jakby ktoś czytał w moich myślach, więc nie jestem specjalnym przypadkiem, który urósł po świętach ;)

    Fajny przepis, ale czy dobry?: http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/przepisy/golabki-z-kapusty-pekinskiej-jurka-sobieniaka/10596358

  • Autor: Bahati Data: 2013-04-02 18:18:05

    Tak, moja 2 latka też przybrała na wadze w czasie świąt, bo jadła bez opamiętania :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-04-03 08:58:09

    Mam jeszcze jeden pomysł na Twoje sałatki, Otóż.. najlepiej gotować warzywa w ... mikrofalówce,, nawet ziemniaki. Nie trzeba ich wtedy solić, ( podobnie jak z gotowaniem na parze) i mniej tracą swoich wartości.

  • Autor: peggy83 Data: 2013-04-03 09:01:55

    To jest moim zdaniem ciekawa propozycja, nie tylko dla facetów... sos zawsze mozna odchudzić, zrobic na bazie jogurtu... podaję link do pierwszej części:

    http://wielkiezarcie.com/recipe17065.html

  • Autor: pestojad Data: 2013-05-10 15:47:02

    Ja Ci polecam wszelkie sałatki na bazie słaty lodowej i brokuła. Zamiast majonezu czy oliwy możesz uzywac kremów z octu balsamicznego. Są rózne samki i swietnie komponują się z sąłata lodową.

    http://www.bdsklep.pl/produkty.html?query=krem+balsamiczny

Przejdź do pełnej wersji serwisu