Forum

Zdrowie i uroda

okulary przeciwsłoneczne

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-04-02 18:18:44

    Dziś, po baaardzo długim okresie oczekiwania dostąpiłam zaszczytu wizytu u okulisty, w ramach NFZ oczywiście....miła pani doktor po wysłuchaniu moich bolączek i zbadaniu patrzałek poleciła zaopatrzyć się w dobre okulary przeciwsłoneczne. I tu mam problem...okulary  korekcyjne nosiłam całe wieki temu jako dziecko, w czasach kiedy wybór był jaki był i mało istotne było jak w nich wyglądałam, teraz wybór ogromny, bardziej w necie niż u miejscowych optyków, nie zmienia to faktu że kompletnie nie wiem jak i czego szukać, czym się kierować itd...kilka par dziś przymierzyłam - bo tylko kilka było:) we wszystkich wyglądałam tak samo beznadziejnie :P mam szczupłą, trójkątną twarz, z dość mocno widocznymi kośćmi policzkowymi...szperam w internecie, przeglądam zdjęcia i dalej niewiele wiem....wiem tylko że okulary z ulicznych straganów odpadają....gdzie szukac czegoś sensownego w rozsądnej cenie? jaki fason wybrać? nie potrzebuję niczego wg najnowszych trendów, chciałabym coś co posłuży mi kilka sezonów...będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, z góry dziekuję:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-02 18:21:35

    zobacz sobie okulary firmy Solano. Polecam wybrać się do sklepu okulistycznego tam profesjonalnie Ci doradzą :)

  • Autor: lizbona Data: 2013-04-02 19:29:45

    ...bardzo dobre okulary!

  • Autor: rs1107 Data: 2013-04-03 09:10:32

    Też mam i potwierdzam - rewelka! Trwałe, dobrze się patrzy i cenowo jeszcze były najbardziej przystępne. niestety moje to już mają troszkę fason dwuletni i modą nie grzeszą, ale co tam.....

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-03 09:17:33

    eee co tam moda ja moje pierwsze Solano nosiłam chyba z 5 lat. Staram się wybierać klasyczne modele, które są modne cały rok. :):)

  • Autor: jolka60 Data: 2013-04-02 18:25:29

    Pewnie w internecie znajdziesz takie "gotowce".Moga być podpowiedzią,ale najlepszą pomocą będzie moze jktoś znajomy,z dobrm gustem.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-04-02 18:36:32

    no właśnie dziś byłam z psiapsiółką:) pani w sklepie sie zachwycała, ja wygladałam  w takich czy innych oprawkach co najmniej dziwnie a moje ciało doradcze robiło takie zdegustowane miny że mało nie parsknęłam śmiechem:)

  • Autor: jolka60 Data: 2013-04-02 18:48:04

    No to po prostu niemożliwe,żebyś nić nie dobrała.Może Pani  w sklepie musi się zachwycać,przeciez jej płacą.Jednak moze być obiektywna.

  • Autor: as Data: 2013-04-02 19:09:54

    Okulary muszą pasować do kształtu twarzy. Ja noszę okulary korekcyjne prawie całe życie. Optyk zawsze mi dobrze doradził jakie okulary mi pasują. No dobra 2 razy się nie udało: raz w podstawówce miałam brzydkie o kocim kształcie okulary i raz w szkole średniej optyk nic nie doradził. Pokazał 3 szuflady i zanim się zdecydowałam wszystko pozabierał.

    Jak wpiszesz w google "dobór okularów do twarzy" to ciekawe porady możesz znaleźć. Oto przykład:

    "Twarz  trójkątna -  ten kształt twarzy charakteryzuje szerokie czoło, oraz wąskie usta i podbródek. Najodpowiedniejsze będą okulary z delikatną obwódką i prostą poziomą linią. Powinny być noszone niezbyt wysoko. Należy raczej unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem i w wyrazistych kolorach. "

Przejdź do pełnej wersji serwisu