Forum

Kuchenne porady

Klopsy, pulpety, klopsiki

  • Autor: majolika Data: 2013-04-03 18:04:22

    Zwracam sie z prośbą do Koleżanek (i kolegów) z forum o pomoc w  rozwiązaniu problemu.Jestem niepoprawną miłośniczką wszelkiego rodzaju pulpetów i klopsików. Zauważyłam, ze nigdy nie wychodza mi takie , jak np w stołówce w mojej pracy.Nie dowiary, ale tak jest.A tam przerób na 300 osób). Staram się, cuduje i zawsze za twarde.Tamte rozpływają się w ustach.Podejrzewam , że to kwestia dużej ilości bułki, choć podglądałam recepturę i tak nie jest. Kiedyś robiłam takie klopsiki z dodatkiem ryżu gotowanego, były miękkie, ale smak już nie ten sam. Może to od składu miesa zależy-ja zawsze robię mieszane wołowo- wieprzowe, mielone w sklepie przy mnie.Może jajka za dużo...sama nie wiem...Uprzejmie prosze o poradę.)

  • Autor: megi65 Data: 2013-04-03 20:52:40

    Mieso na mielone nie powinno być chude ..wtedy robią sie granaty i to bez wzgledu co dodasz , bułkę rozmoczoną  , startą czy ziemniak surowy starty .  Ostanio na życzenie męża ( amator mielonych ) zakupiłam połeć pięknego przerastanego boczku świeżego . Zmieliłam razem z cebulą i czosnkiem + jajco i bułka tarta , majeeanek . Po usmażeniu ... rewelacyjne puszyste .Ot .. udało się .. :))

    W dzieciństwie zaraz po świniobiciu była ,świeżonka i ... mielone takie puszyste i aromatyczne . Mama z babcia tylko używały miesa wieprzowego + buła starta i dodatki ziołowe z przydomowego zielnika .. Pysznee to było i na ciepło i na zimno na pajdkę chleba domowej roboty .. :)) Ech te smaki .. ))

  • Autor: mahika Data: 2013-04-03 21:02:26

    Dodaję trochę jogurtu naturalnego albo nieco wody.
    Zawsze są soczyste.

    Nieumiem Ci powiedzieć ile,
    spróbuj na początek 2 łyżki na pół kilo mięsa.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-04 07:54:44

    Ja dodaje łyżkę mąki ziemniaczanej i zawsze są miękie

  • Autor: bogdzia Data: 2013-04-03 21:04:38

    Ja do pulpetów zamiast bułki dodaję kaszę mannę. 

  • Autor: majolika Data: 2013-04-03 21:20:11

    wot i madrych dobrze posluchac. Poprubuje na pewno!Dzieki!

  • Autor: marzena125 Data: 2013-04-05 00:40:03

    Witam,kazde mięso lubi dużo wody i mięso mielone też,Namoczyc bułkę w mleku odcisnąc lekko i dobrze wyrobic .Dodac dużo przypraw można dodac nawet podsmażone pieczarki i kotleciki będą palce lizac.Życzę smacznego .Pozdrawiam    !!!

  • Autor: peggy83 Data: 2013-04-05 14:49:52

    To ja jeszcze dorzucę, że w autobosie usłyszałam, jak dwie panie rozmawiały o mielonych i jedna drugiej doradzała, żeby dodać łyżkę, dwie majonezu  na porcje mięsa - więc chyba na pół kilograma). Nie próbowałam jeszcze, bo rzadko robię mielone, dzieciaki nei przepadają... ale może komuś taka wersja posmakuje :)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2013-04-05 17:34:28

    nie rób z wołowo-wieprzowego, a tylko z samego wieprzowego /łopatka, karkówka/... bułkę moczę w mleku lub wodzie, dodaję ze 2 łyżki kaszy manny, no i mielę mięso sama, razem z cebulą i czosnkiem oraz namoczoną bułką... kiedyś robiłam z mięsa mieszanego i były twarde właśnie...

  • Autor: mahika Data: 2013-04-05 17:57:28

    To tylko taka dodatkowa porcja tłuszczu.
    czasem daję musztardę, a czasem łyżkę koncentratu.
    Też fajne.
    A najlepsze z suszonym owocem w środku.

  • Autor: Gluba666 Data: 2013-04-05 18:02:09

    Wszyscy tutaj o karkówce i łopatce, a ja najczęściej robię z szynki wieprzowej i mnie zawsze wychodzą soczyste (nie wiedzieć czemu), a używam bułki tartej, baaardzo rzadko moczonej w mleku.

  • Autor: mahika Data: 2013-04-05 18:28:12

    Może Twoje palce mają magiczną moc

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-04-09 00:38:49

    sprubój zamiast bułki tartej dać łyżkę lub dwie kaszy mannej

Przejdź do pełnej wersji serwisu