Forum

Zdrowie i uroda

Przebarwienia po trądziku

  • Autor: mamamirelki Data: 2013-04-05 12:04:11

    Mam gorącą prośbę o pomoc w znalezieniu preparatu, który choć nieco zminimalizuje przebarwienia po wieloletnim trądziku (jeszcze trochę aktywnym). O kwasach nie ma mowy, bo skóra delikatna. Młoda juz przetestowała różniste maści (od dermatologa też); koszty upiorne! Zaczyna sie problem z wątrobą, po lekach. Może istnieją jakieś domowe sposoby albo dostępne środki - polećcie coś, bo serce pęka...

  • Autor: Weron!ka Data: 2013-04-05 12:07:08

    ja też mam problem z delikatnymi bliznami, podchodzę już grubo po 30stkę i jeszcze sie męczę z trądzikiem w szczególbości jak mi się okres zbliża. Znalazłam takie coś ale jeszcze nie przestestowałam http://stylowi.pl/3340477

  • Autor: jolka60 Data: 2013-04-05 12:11:08

    Żadna ze mnie specjalistka,ale...jak nie pomoże,to na pewno nie zaszkodzi.Jeszcze jako "nastka" zostałam tak okrutnie pokąsana przez komary,że zostały mi po nich plamy na całych nogach,jakbym tredowata była???Drapałam,bo nie dałam rady wytrzymać i miejsca po ukąszeniach zaczęły się "paprać".

    Ciepliwie,na noc,okładałam nogi (z maminą pomocą),plastrami ogórków,owijałam bandażem.Trwało to kilka tygodni,ale paskudztwo zaczeło jasnieć i wreszcie zlazło.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-05 14:30:50

    tylko ogórków  ze sklepu bym nie polecała,więcej tam chemi niż ogórka :) Ogórek rozjaśnia i przypomniało mi się, że sok z cytryny też rozjaśnia. Czytałam niedawno, że ocet jabłkowy też, że na szklankę wody łyżka octu i przemywac nim twarz ( polecam wygooglować bo nie pamiętam dokładne)

  • Autor: jolka60 Data: 2013-04-05 14:32:32

    Miałam ten luksus,że były "swojskie"

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-05 14:27:24

    Ja bym nie wzbraniała sie przed kwasami są różne stężenia kwasów dostosowane do rodzeju skóry. Laser jest podobno dobry na przebarwienia.Ja bym poszła do dobrej kosmetyczki. Mnie na prawie czarne przebarwienia na twarzy pomogły preparaty z kwasami. Jeśli nie chcesz kwasów to może jakieś kremy do codziennego smarowania z kwasami. Tylko polecam dopiero na jesieni bo teraz na kwasy już za późno.

  • Autor: domia Data: 2013-04-05 15:06:50

    Synowi co jakiś czas funduję wizytę u kosmetyczki. Zwłaszcza na plecach ma duże zmiany po wypryskach. Kosmetyczka poleciła mu nakładać na plecy ubitą pianę z białek z dodatkiem kilku kropli wit.A. Leży co drugi dzień z takim okladem. Ale szczerze,..co to bialko ma mu pomóc..? Latem ma wskazanie wypalic na słońcu plecy. Zaszkodzić nie zaszkodzi, więc uparcie biję pianę...

  • Autor: ewka63 Data: 2013-04-06 22:11:46

     Latem ma wskazanie wypalic na słońcu plecy. Zaszkodzić nie zaszkodzi, więc uparcie
    biję pianę...

    Co to za metoda? Zaszkodzic nie zaszkodzi? A kosmetyczka owa słyszała o nowotworach skóry? 

    Mi na przebarwienia pomogła mikrodermabrazja, na plecy też :)

  • Autor: megi65 Data: 2013-04-05 15:43:58

    A czy córka korzysta ze solarium .. ? W młodości miałam trądzik ale regularne wizyty pomogły . Z tego co pamiętam nie chroniłam bużkę przed ostrymi promieniami , szczególnie po zabiegu , kiedy były świeże ranki i to powoduje przebarwienia skóry ..Ogólnie słońce pomaga przy problemach z trądzikiem  ..

  • Autor: marzena89gb Data: 2013-04-05 18:12:40

    słońce pomaga tylko na pozór wysusza skórę która robi się gładsza jednak póżniej skóra produkuje więcej łoju i na zimę trądzik wraca niekiedy ze zdwojoną  siłą

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-05 18:47:19

    słońce powoduje również przebarwienia

  • Autor: Gustka Data: 2013-04-05 20:34:44

    Radziłabym wizytę u dermatologa. Mój syn ( alergik, skóra bardzo wrażliwa ) w ubiegły czwartek miał robiony piling dermatologiczny, kwasem. Zabieg był wykonany w gabinecie dermatologicznym, przez lekarza dermatologa. Stężenie kwasów jest różne, lekarz powinien zadecydować czy można taki zabieg wykonać i dobrać odpowiedni preparat. Moim zdaniem kosmetyczka, czy "domowe sposoby" są dobre dla pielęgnacji, ale stanu chorobowego i trwałych zmian nie wyleczą. Moje dziecko też boryka (-ło?) ię z trądzikiem przez wiele lat. Ma niestety duże blizny. Czeka go jeszcze jeden zabieg kwasem a potem laser. Już po pierwszym zabiegu jest DUŻA poprawa:).

  • Autor: asiula76 Data: 2013-04-05 20:45:23

    Mnie pomogl skinoren zel ,jest na tradzik i rozjasnia plamy.cenowo cos kolo 40 -50zloty ale naprawde polecam.starcza na miesiac.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-05 20:47:45

    skioren to preparat na bazie kwasów tak samo jak rozex oba dobre ale nie w zaostrzonych stanach

  • Autor: mamamirelki Data: 2013-04-06 10:28:24

    A stosował ktos krem No-scar z masą perłową? Albo jakieś domowe zestawy do mikrodermabrazji? Leki, antybiotyki i laser już przerobiła. Po kwasach lekkie poparzenie, choć robiła to b. dobra kosmetyczka. Po laserze dziurki. Słońce pomaga tylko w sezonie potem wysyp i przebarwienia. Solarium jest szkodliwe. Do tego ma kiepski fototyp.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-06 11:48:14

    Kwas ma takie zadanie, poparzyć lekko skórę. Na tym polega działanie lecznicze kwasu, póżniej skóra się złuszcza ( intensywność złuszczenia zależy od stężenia i rodzaju kwasu może to być mocne lub tylko tak jakby sieskóra kruszyła). Po tym dochodzi do regeneracji skóry. Mikrodermabrazja jest nie wskazana przy stanach zapalnych skóry. aby był efekt po kwasach trzeba go zrobić kilka razy. Jaki kwas kosmetyczka zastosowała?

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-06 11:51:06

    aaa i działanie domowej mikrodermabrazji to nic innego jak preparaty z kwasami. Cliniqe masz zestaw 3 kroki zdrowej skóry. Jest to zestaw do pilęgnacji składający się z preparatu do mycia, tonic i krem może to?

  • Autor: mamamirelki Data: 2013-04-06 17:59:22

    Było to jakiś czas temu. Kwas był 30%, nazwy i firmy nie pamiętamy. Nie była to działalność "piracka" Skończyło się tygodniowym "lizaniem ran". A poparzenie powstało w miejscu zdrowym, bez pozostałości po wykwitach. Dlatego Młoda wymysliła sobie koncepcję małych kroczków domowymi sposobami. Clinic nie różni się od innych preparatów aptecznych. A poza tym, po kilku latach walki, oczekuje wreszcie efektów. I ja sie nie dziwię....Żal mi jej...

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-04-06 19:52:46

    Nie o firmę mi chodzi tylko rodzaj są różne kwasy m.in: azalianowy, salicylowy, migdałowy, owocowy.  Chyba trzeba przetrwać ten trądzik jak nic innego jej nie pomaga. Ja mam prawie 40 lat w młodości nie miałam trądzika, a od 10 lat cierpię na trądzik różowawy, więc pociesz ją może na stare lata jak ja cierpieć nie będzie. Warto też może udać się do sklepów zielarskich może tam coś doradzą.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2013-04-08 19:05:40

    No -scar stosowala moja corka na plecy,bo u niej akurat tradzik jest na plecach.Powiem tak,blizny lekko zbledly ale staly sie lekko brazowe,nie znikaja calkowicie.W aptece zapytaj o zel contatubex to lepiej dzialalo na blizny,minusem jest dosc mala tubka

    http://www.drogapozdrowie.pl/leki/l.461.CONTRATUBEX.html

  • Autor: mamusiaFranusia Data: 2013-04-07 17:24:06

    Znam coś cudownego i taniego!!!!!!!! Zwykły olejek rycynowy z apteki :) tak tak!!! Mogłoby się wydawać, że olejek przetłuści cerę, ale nic bardziej błędnego, okolice tłuste nawilży i nienatłuści a okolice suche ujędrni. Przedziwne właściwości, gdyż włosy potraktowane olejkiem rycynowym delikatnie ciemnieją, a cera jaśnieje i leczy trądzik. Polecam, gdyż nie zaszkodzi na pewno a kosztuje około 7 zł :) Można poczytać o olejku rycynowym korzystając z googla

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-04-08 10:25:19

    Miałam cztery razy robioną mikrodermabrazję u kosmetyczki. Koszt jednego zabiegu : 150 zł. Efekty widoczne i zachwyciłam wszystkich wyglądem w dniu ślubu. Mam jeszcze blizny jednak są o wiele mniej widoczne.  Odpowiedni makijaż zakrywa je skutecznie Mam umówioną wizytę u innego sprawdzonego, dobrego dermatologa pod koniec kwietnia. Czekam co mi Pani doktor powie. Mam blizny po wrzodach, które były reakcją na chemię w zakładzie pracy. Leczyłam je przez rok , bardzo bolało i zostały mi jeszcze widoczne blizny po nich. Na szczęscie są  po bokach twarzy więc włosy je zasłaniają.  Wiem co to znaczy tądzik i leczenie go. Naprawdę trzeba bardzo dużo cierpliwości. Obecnie jest on mimimalny jednak zmieniłam sposób odżywiania, pielęgnacji itd.

    Życzę córce i Tobie wytrawałości i cierpliwości.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-04-08 10:51:23

    Ja oststnio używam clearskin professional blemish mark treatment z AVONu, mam mniej widoczne plamki a i pryszcze mi wysuszyło, nowe nie wyskakuja

  • Autor: modlishka Data: 2013-04-10 19:05:28

    Może spróbuj naturalnych kosmetyków - są bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych. Pielęgnacja twarzy wymaga dużej ostrożności przy doborze odpowiednich kosmetyków. Często sugerujemy się ceną, a rzadziej tym co dany specyfik zawiera.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-04-12 19:41:24

    Poszukaj tu:

    http://www.zrobsobiekrem.pl/

    Wpisz w wyszukiwarce trądzik - tam sa preparaty, a pod nimi receptura.

    Ja po radach z wątku poniżej poszukałam czegoś dla siebie i znalazłam: olejek argonowy, kwas hialuronowy. Kupiłam też olejek z czarnuszki siewnej - on jest właśnie na trądzik (ja kupiłam na wypryski, które czasem miewam)! Znajdziesz tam też olejek rycynowy, ale wg opisu nie jest najlepszy na trądzik. Mam zamiar stworzyć kilka mydeł: na wypryski, do higieny intymnej. Zapraszam do zaglądania na moją stronę.

    Antycellulitowe, peelingujące, wyszczuplające już stworzyłam i polecam w wątku:

    (http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=560022&post=560022)

    O olejku z czarnuszki: O znakomitej przydatności oleju z czarnuszki decyduje jej bogaty skład: NNKT, fitosterole, naturalne tokoferole i olejki eteryczne. Zalecany do skóry alergicznej, z egzemą, trądzikowej nękanej przez zapalenia skórne, grzybice.

    Dopisano 13-04-12 20:58:28:

    Poczytaj jeszcze o olejkach z tumaranu, rokitnika i pachnotki.

    Dopisano 13-04-12 21:11:52:

    Miało być tamanu.

  • Autor: amelia_z Data: 2013-04-18 12:43:20

    Na przebarwienia po trądziku (i nie tylko) polecam kwas migdałowy. Sprawdzone na naszej nastolatce, która miała trądzik 4/5 stopnia. Pierwszy zabieg robiony miała u kosmetyczki ale ponieważ jest prosty to spokojnie można robić w domu raz w tygodniu. Do tego stosowała krem z dużym stężeniem kwasu migdałowego. W sloneczne dni konieczny jest też filtr 50. Kwas migdałowy to jeden z kwasów, które można stosować przez okrągły rok - nawet latem - co nie jest wskazane jesli stosuje się inne kwasy.

    Młoda ma buzię teraz prawie idealną. Oczywiście pozostały nierówności, ale one wymagają innych działań - mocniejszych. Dodatkowo nadal bierze leki przepisane przez endokrynologa.

Przejdź do pełnej wersji serwisu