Forum

Kuchenne porady

Przemarznięte ziemniaki

  • Autor: abidiasz Data: 2013-04-10 10:46:02

    Mąż mój postanowił zrobić mi niespodziankę ( co bym nie dźwigała) i dokonał zakupu dwóch worków ziemniaków po 15 kg każdy. Ziemniaki okazały się przemarznięte, są tak słodkie, że jeść się nie da. Czy można z tego ustrojstwa coś zrobić czy lepiej od razu na kompost???

  • Autor: jolka60 Data: 2013-04-10 10:51:01

    Smaku raczej nie zmienisz.Może spróbuj zrobić placki?Niektórzy,ja również,lubią jeśc je na słodko.

    Sądzę,że masz prawo reklamować te ziemniaki,chyba,że Ci się nie opłaca jechac z nimi.Jeśli przemarzły,będą szybciej gniły.

  • Autor: jannaj Data: 2013-04-10 12:10:07

    To prawda - niektórzy jedzą na słodko. Tylko, że frytki i placki z przemarzniętych ziemniaków są przepaskudne. W smaku okropne do tego szybko się palą a w środu są jakby niedopieczone. Ja w okresie pozimowym kupuję frytki gotowe, bo domowymi dzieciaków nie zachwycę.

    Dla pocieszenia dodam, że w swoim zieleniaku też regularnie kupuję teraz takie żiemniaki - prawie zawsze są słodkie. Przy następnym zakupie mam jednak nadzieję, że trafią się normalne. Gorzej ze świadomością, że musiałabym przetrawić jescze 2 takie worki.

    Jola sugerowała reklamację - jeśli sklep był blisko - warto spróbować. Ja w każdym razie zawsze reklamuję żywność jeśłi coś mi nie pasuje.

    Jeśłl się nie uda - trudno. Trzeba sobie wytłumaczyć, że zawsze można stracić więcej.

     

  • Autor: megi65 Data: 2013-04-10 14:17:41

    Gdzie na kompost , dokąd ?? holaaaaa moja pani ..! Ziemniak to rarytas dla wieprzka z wiejskiej zagrody . Poszukaj zaprzyjażnionego chodowce takiego ekologicznego coś świnkę nie tylko na paszy trzyma ale i ziemniak podrzuci . Zrobisz nie lada prezencik .. Szczególnie prosiak z zagrody ucieszy się .. .

    Kto wie może za parę miesięcy będziesz mieć dział w .. szynce , kto wie .. )))

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-04-10 16:12:44

    Co racja, to racja, ja podrzucam byczkom, ziemniaki i obierki a kości itp psiurom. Dzisiaj za to załapałam się na prawdziwe jajka.

  • Autor: mamusia_muminka Data: 2013-04-11 21:17:44

    Ale mi się skojarzyło hi hi hi:)

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-04-12 09:30:54

    Mi też by się skojarzyło . Ale byczki jeszcze za młode i sie nie niosą. Jajka kurzejsze były, w sam raz do ciasta.

Przejdź do pełnej wersji serwisu