Forum

Kuchenne porady

Majonezowy sos do surimi?

  • Autor: Lady Monet Data: 2013-04-12 19:14:59

    Kilka razy w deikatesach kupiłam surimi w majonezie- w różnych miejscach Polski, więc podejrzewam, że może to być ten sam dostawca. 

    Chciałam coś podobnego zrobić w domowych warunkach (surimi mrożone już mam namierzone), ale do tej pory wszystkie próby odtworzenia sosu jakoś nie udało mi się nic podobnego osiągnąć. Czyna forum ktoś tego próbował i wie, co tam w środku (poza majonezem) może się znajdować? 

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-04-12 19:22:06

    Hmmm nie wiem co to za sos, ale ja bym spróbowała namieszać coś z wasabi, imbirem, trawą cytrynową (cytryną) i sosem sojowym. Dodałabym też cukru.

  • Autor: Lady Monet Data: 2013-04-12 19:47:08

    No właśnie to nie jest nic tak wytrawnego, na pewno ze skąłdników które wymieniłas wyszło by coś pysznego, ale ten z delikatesów chyba nie zawiera jakichś bardzie wyszukanych składników. 

  • Autor: Basi@lis Data: 2013-04-12 20:47:30

    Ja robie do krewetek i surimi  sos "koktajlowy", nie wiem jaki jest sos w kupnych surimi.

     Mieszam majonez, ketchup ( mniej niz majonezu, byle by go zarozowic) ) i cytryne( pare kropli wg. gustu).

  • Autor: heiworth Data: 2013-04-17 11:42:54

    Zrobiłam ostatnio krewetki i sos wg Twojego pomysłu ...bardzo dobre zestawienie do krewetek ...muszę wypróbować i do surimi :)

  • Autor: Basi@lis Data: 2013-04-17 12:49:14

    Zauwazylam,ze jestes zwolenniczka krewetek (pod roznymi postaciami).Tez je uwielbiam, ale ostatnio oczarowaly mnie grilowane kalamary.Niestety nijak nie moge znalezc przepisu ( chodzi mi o przyprawy i dodatki) - jadlam je w Dubaju byly pyszne.Bede kombinowac.Fajnie, ze sos Ci smakowal.

  • Autor: heiworth Data: 2013-04-17 16:50:24

    Tak,zgadza się krewetki uwielbiamy ,nawet mój młodszy syn w wieku 8 lat przekonał się do nich ....na ogół robię je (i czasami inne owoce morza) ...na maśle i oliwie z czosnkiem ....proste i tak nam najbardziej odpowiada ....kiedyś robiłam też i kalmary tym sposobem ...a o grillowanych jeszcze nie słyszałam ...przyjdzie pora na grill ....to i kalmary spróbujemy z niego ...Z Twoim sosem bardzo nam krewetki smakowały ....nigdy takich nie robiłam (jeżeli już to krewetki w sałatce) ....na pewno ....często sos zagości u nas ...dziękuję :)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-04-14 10:22:40

    A mogłabyś choć obraz tego sosu wrzucić z google - grafika? To się postaramy coś stworzyć.

  • Autor: Lady Monet Data: 2013-04-14 19:32:46

    Wylada tak:

    http://e-vici.lt/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/_/m_krm_001_surimi_large_shrimps_in_mayonnaise_sauce_3_kg.jpg :)

    W pudelku, tak jak myslalam spzredaje to jakas firma. Nic nie widac neitety na zdjeciu, ale myslalam ze moze ktos probowal kiedys i zna sma..

  • Autor: carbonka Data: 2013-04-15 11:30:59

    A co w składzie na pudełku było napisane? Może w ten sposób dotrzesz do składników?

  • Autor: Lady Monet Data: 2019-08-21 11:55:34

    No własnie nie widziałam pudełka nigdy z bliska, tylko na tym zdjęciu w necie. Podbijam, może ktoś wie, co jest w składzie sosu?

Przejdź do pełnej wersji serwisu