Forum

Kuchenne porady

Lodówka

  • Autor: asieksza Data: 2013-04-18 10:45:58

    Przymierzamy się do zakupu lodówki bo stara ma już 14 lat. Oglądamy i oglądamy i zdecydować się nie mozemy. Potrzebujemy takiej z dużą chłodziarką, ( mamy osobno  zamrażarkę )a na 5 osobową rodzinkę teżmusi mieć sporo miejsca. Duża taka dwudrzwiowa nam się nie zmieści. Na razie najbardziej podoba nam się Hotpoint taki duży z szufladami na dole , niestety ma opinie , ze głośny a my mamy pokój razem z kuchnią i tu też śpimy, stad moje obawy. Patrzyłam na Samsungi, są wysokie i mają sporo pojemności, tyle, iż mi nie są potrzebne trzy szuflady w zamrażalniku bo teraz mam dwie i sporadycznie ich używam jak mamy nadmiar chlebka i trzeba zamrozić. Ta Hotpointa ma ten plus, ze na dole ma szuflady bez drzwiczek, a u nas wąsko i zawsze jest problem z otwarciem do końca drzwiczek. Lodówka jest szersza ale nie tak bardzo jak te duże jak te podwójne i już patrzyliśmy że miejsca wystarczy. Prądu ciągnie sporo ale myślę, ze dużo mniej niz stary Polar. Zamrażalnik ma spory ale moze dzięki temu udałoby się od czasu do czasu wyłączyć zamrażarkę. Tylko ten hałas, juz sama nie wiem.

  • Autor: jannaj Data: 2013-04-18 12:51:32

    Mam electroluxa w zabudowie od 2007 r. Pokój jest połączony z kuchnią a lodówki w ogóle nie słychać.

    Kupno sprzętu jednak to dziś rosyjska ruletka - nawet najlepszy produkt najlepszej marki może cię nie usatysfakcjonować.

    Niemniej jednak do mojego electroluxa absolutnie zadnych zastrzeżeń nie mam.

  • Autor: ekkore Data: 2013-04-19 10:33:55

    Mimo, że jestem zadowoloną uzytkowniczką Hotpointa nie polecam.

    Zadowolona jestem z pojemności - jest idealna dla mojej rodziny. Ze względu na to chciałąbym bardzo podobną nową. Do tego wszystko długo pozostaje świeże, wędlina nie obsycha - ne zawinięta w papier czy folię. Mam freshboxa.

    Natomiast plastiki - koszmar. Szuflady w zamrażarce ponadłamywane. listwy przednie, na których są oparte pręty chłodzące - tak, aby nie dotykały szuflad (te pręty) poobłamywane (mają takie maleńkie plastikowe zakończenia, wchodzące w ścianę lodówki - które się poobłamywały). Kontakt z serwisem okropny. Do tej pory czekam na zamówione listwy juz lata temu.

  • Autor: asieksza Data: 2013-04-19 12:49:27

    No właśnie pojemność i ładny wygląd zewnętrzny najbardziej do mnie przemawiają. A jakośc dzisiejszego sprzętu - no cóż - zmywarka Bosha popsuła się zaraz po zakończeniu gwarancji, w zamrażarce Beko połamały się a stary polarek prawie w całości

  • Autor: ekkore Data: 2013-04-19 13:26:03

    Mój - na dzisiaj 18 letni polar nie wygląda gorzej. Wymieniłam po 14 czy 15 latach ze względu na plastiki w zamrażarce (nadgryzł je ząb czasu) - ale nowej do takiego stanu wystarczył rok. Części drogie.

  • Autor: mamawiesia Data: 2013-04-19 14:55:31

    Ja mam lodówk firmy Liebher już chyba jakieś 8-9 lat, jestem bardzo zadowolona, nic się nie połamało, chodzi cicho. Nie ejst to co prawda lodówka z bajerami ( niemieckie produkty sa bardzo skromne) ale za to jest bardzo solidna.

  • Autor: alicja_bt Data: 2013-04-19 15:03:55

    Ja mam lodówko zamrażarke tej firmy- trochę nowszą jakieś 2 lata. Jest naprawdę cicha i w zamrażarce nie ma żadnych rurek tylko szklane półki i szuflady, rurki są w obudowie.

  • Autor: ekkore Data: 2013-04-19 16:00:08

    Ale tego cena jest strasznie wysoka - przynajmniej była, jak kupowałam mojego hotpointa, a tani nie był. Do tej pory się zastanawiam dlaczego ona tyle kosztowała (moja) - i co w sobie ma. Ale wysokosć i szerokość jest niestandardowa.

  • Autor: Alaewa Data: 2013-04-20 00:52:09

    Mam Samsunga od 8 lat, podobnego do Rl56WGIH, też z dystrybutorem wody, ale bez filtra (wtedy nie było) i jestem bardzo zadowolona. Lodówka chodzi cichutko i mimo wieloletniego użytkowania wygląda jak nowa. Jestem z niej bardzo zadowolona, to był dobry zakup, więc mogę z czystym sumieniem polecić

  • Autor: madina99 Data: 2013-04-28 23:52:18

    A  u mnie jest Whirpool ale....to już druga lodówko-zamrażarka z tej serii,bo pierwsza popsuła się jeszcze na gwarancji.Ta obecna działa dobrze(odpukać).Dobrze ktoś napisał,że kupić sprzęt to dziś loteria.

  • Autor: belgosia Data: 2013-04-30 22:06:28

    Ja mam Whirpool i nie polecam, albo mrozi produkty, albo płynie woda po tylnej ściance, nie pomaga regulacja temperatury. Specjalista proszony o naprawę stwierdził, że taka jest uroda lodówek tej firmy.

  • Autor: pavett Data: 2013-05-01 23:41:29

    Ja też mam Whirpool-a i robi mi się tak samo. Cholera mnie już na nią bierze i każdego dnia liczę że może się zepsuje, to kupię coś innego..

  • Autor: Bahati Data: 2013-04-30 22:58:19

    Mam i polecam lodówkę LG GB-5237TIFW . Cicha, nieprądożerna, najbardziej lubię szufladę "0stopni", w której świetnie przechowywuje się mięso, szuflada na warzywa też  pomaga w utrzymaniu świeżości.

Przejdź do pełnej wersji serwisu