Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Trampolina dla dzieci hit czy kit?

  • Autor: pavett Data: 2013-05-15 08:15:31

    Witajcie.

    Zastanawiamy się z męzem nad kupnem naszym dziewczynom trampoliny,i o ile mój Pan Mąż jest bardzo zdecydowany to o tyle ja mam jednak dużo wątpliwości....

    Macie może jakieś doświadczenia z tym "ustrojstwem"?Uważacie że warto kupić czy lepiej nie (chodzi mi głownie o kwestię bezpieczeństwa)A jeśli tak to jaką? Wiem na pewno, że musiałby mieć siatkę ochronną ale na co jeszcze zwrócić uwagę?

    Bedę wdzięczna za każde wskazówki

  • Autor: rs1107 Data: 2013-05-15 08:26:32

    Oczywiście, że kupuj. Taką z siatką, na sprężynach. Niesamowicie wyrabia kondycje, zapenia ruch, jest dla dziecka w każdym wieku i najważniejsze dla dorosłych też. Świetna wspólna zabawa. Kupilam, mam i chwalę sobie!!!!!

  • Autor: pavett Data: 2013-05-15 08:34:48

    A w jakim masz rozmiarze?

  • Autor: rs1107 Data: 2013-05-15 08:47:02

    Wiesz co nie pamietam, ale siatka jest wysoka na minimum 160 cm i sama trampolina też tyle ma. Poszukam takiej lub podbnej na allegro i dam ci link - zobaczysz. Mam ją już trzy lata i uwierz nic z nią się nie robi, nie skuje, nie zdzewieje nic. Choć pierwszy montaż to zabawa. Daj mi chwilkę.

  • Autor: rs1107 Data: 2013-05-15 08:51:26

    http://allegro.pl/trampolina-batut-183cm-z-siatka-i-drabinka-1-8m-i3217267804.html

    Mam cos takiego, ale bez drabinki. Po czasie od słońca z tej błękitnej otoczki schodzi farba (teraz mi sie przypomniało), ale nie przeszkadza t przykemności. Mam chyba ciut mniejszą, ale to ten styl.

    Pozdrawiam i zycze przyjemności i uśmiecju na trampolinie

  • Autor: pavett Data: 2013-05-15 12:56:21

    Dzięki bardzo

  • Autor: krysta Data: 2013-05-15 08:53:39

    Mąż kupił dla wnucząt trzy lata temu taką i muszę powiedzieć że był to strzał w dziesiątkę.Jest duża (ponad 3,5m średnicy),ale naprawdę warto.Pozdrawiam.

  • Autor: jolka60 Data: 2013-05-15 11:14:43

    Gdyby moje wnusie częściej mnie odwiedzały,też bym kupiła.Znajoma ma taką od kilku lat i Jej dzieci mają super zabawę.

  • Autor: pavett Data: 2013-05-15 12:58:37

    Fajna. duża...Samemu mozna poskakac ;-)

  • Autor: Shanna Data: 2013-05-15 09:20:35

    My nie mamy, ale znajomi pokupowali i sa zadowoleni.

  • Autor: Bahati Data: 2013-05-15 10:43:54

    Dzięki Tobie właśnie zamówiłam tarmpolinę, nasza ma 3m średnicy, szkoda, że będzie juz za dwa dni, a dzieci będą mogły skakać dopiero za miesiąc... Wakacje na szczeście już tuż- tuż :)

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-15 12:33:07

    Dlaczego dzieci bada mogły skakać dopiero za miesiąc?

  • Autor: Bahati Data: 2013-05-15 14:47:28

    Trampolina będzie w Polsce na nie czekała u babci w ogrodzie, a dopiero za miesiąc jedziemy na wakacje i będą mogły korzystać. 

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-15 17:48:55

    Aha, już rozumiem :-)

  • Autor: peggy83 Data: 2013-05-15 11:55:44

    Też rozglądamy sie za trampoliną, ale taką z siatką - zdecydowanie jest bardziej bezpieczna.

    Dzieciaki oszalały na punkcie trampoliny za sprawą cioci, która kupiła ją swoim dzieciom. Ale tamta była malutka, jednoosobowa i dla moich maluchów zdecydowanie mało bezpieczna. Dlatego szukamy dużej z siatką. Super sprawa - polecam z czystm sumieniem.

  • Autor: marika Data: 2013-05-15 12:09:39

    Witajcie. Zastanawiamy się z męzem nad kupnem naszym dziewczynom
    trampoliny,i o ile mój Pan Mąż jest bardzo zdecydowany to o tyle ja
    mam jednak dużo wątpliwości.... Macie może jakieś doświadczenia z tym
    "ustrojstwem"?Uważacie że warto kupić czy lepiej nie (chodzi mi głownie o
    kwestię bezpieczeństwa)A jeśli tak to jaką? Wiem na pewno, że musiałby
    mieć siatkę ochronną ale na co jeszcze zwrócić uwagę? Bedę
    wdzięczna za każde wskazówki

    w ubiegłym roku kupiłam trampolinę mojemu poęciletniemu kaskaderow, też się obawiałam co do bezpieczeństwa itd, jednak okazało się że ma z tego świetną zabawe, nie tylko on ale i  ja. Osobiście polecam.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-15 12:30:00

    Nie wiem co te trampoliny mają w sobie ale dzieci je uwielbiają, dorośli zresztą też mogą się świetnie pobawić i wyszaleć.

    nie zastanawiaj się nad kupnem tylko kupuj, nie pożałujesz

  • Autor: pavett Data: 2013-05-15 13:01:37

    Dzięki za wszystkie wypowiedzi no i zamówię a co tam...niech mają dziewczyny...a moze i ja zgubię trochę brzucha ;-)

  • Autor: pavett Data: 2013-05-15 21:31:26

    No i zamówiona :-) Będzie za 2 dni:-) Zobaczymy co będzie...

  • Autor: ciamciaramcia Data: 2013-05-16 08:08:16

    Witam. to super zabawa, my mamy już 2 lata i dzieciaki szaleją. Syn wymyślił taka zabawe¦ trzeba do srodka trampoliny wrzucić piłke i tak skakać aby ona nikogo nie dotknęła, im więcej dzieciaków tym lepiej.

    Syn i jego znajomi ok10 osób bawią się super a i młodsza córka podłapała pomysł. im większa trampa tym lepiej. Pozdrawiam

  • Autor: Lucylla Data: 2013-05-16 09:43:16

    Trampolina to bardzo dobra sprawa dla naszego zdrowia, a szczególnie dla układu pokarmowego. Powinni dorośli skakać na niej jak najwięcej....

  • Autor: pavett Data: 2013-05-16 10:12:20

    No tyle dzieciaków jednocześnie na pewno nie wpuszczę na trampolinę.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-18 22:32:35

    To też zależy od wielkości trampoliny :) Jeśli baaardzo duża to czemu nie

  • Autor: rybka_M Data: 2013-05-17 11:46:48

    mój synek dostał w tym roku na komunię i to był najlepszy prezent jaki dostał ... nasza trampolina ma 312 cm i siatkę ochronną, nie mamy drabinki, ale jest niepotrzebna, bo wysokość od ziemi nie jest bardzo wysoka ... mielismy niestety pecha i po tygodniu pękła jedna z rur obręczy (w miejscu otworu na sprężynę), na szczęście firma szybko rozpatrzyła reklamację i po 6 dniach mieliśmy już nową rurę.

  • Autor: Tercia Data: 2013-05-18 18:17:33

    My kupiliśmy dzieciom w zeszłym roku, teraz myślę że dwa razy bym sie zastanowiła przed zakupem. 

    Po pierwsze:

    - upewnijcie sie że siatka ochronna jest z mocnego i wytrzymałego materiału, ja już kilka razy łatałam bo dzieciaki potargały

    Po drugie:

    - upewnijcie się że pomiędzy siatką a ,,tyczkami" nie ma wolnej przestrzeni, jak na załaczonym linku pozycja nr 2 i 3.

    Moja córka wpadła na pomysł żeby sobie spacerować po niebieskiej ochronie sprężyn na zewnątrz siatki, a syn będąc w środku popchnął ją. Spadła i złamała łokieć. Pan który zakładał gips córeczce powiedział, że trampoliny i dmuchane zamki to bardzo niebezpieczne zabawki

    Po trzecie:

    - sprawdz ceny zapasowej siatki i ochrony na sprężyny; po roku ta niebieska taśma nadawała sie do wyrzucenia a cena nowej była zbliżona do ceny nowej trampoliny podobnie jest z siatką.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-18 22:35:50

    Terciu a gdzie ten link?

    Ja dzieciom mówię że nie mogą skakac na siatkę jak i opierać się o nią i tego się trzymają - siatka jest cała

  • Autor: Tercia Data: 2013-05-20 23:26:51

    rs 1107 podaje w 5 pozycji link na allegro

    ja też powtarzałam dzieciom żeby nie ,,wieszały'' sie na siatce, ale nie ma szans żeby je upilnować i obserwować cały czas

    poza tym siatka jest kiepskiej jakości, nie mysleliśmy o tym jak kupowaliśmy trampolinę

  • Autor: ekkore Data: 2013-05-21 08:02:22

    Moje dzieci miały tylko trampolinę pokojową - bo wtedy tylko takie były. Ale uwielbiały.

    generalnie fajna zabawa. Córka w zeszłym roku wyszalała się u znajomych. mimo, że są tam tylko małe dzieci - to jak na pytanie czy nie schowali trampoliny - zawsze wybierała się z nami w gości.

    Ważne są zasady bezpieczeństwa - nie wykonywanie ewolucji w postaci fikołków itp. Na obozie w Austrii miałam chlopca, który robiąc takiego fikołka kopnął się kolanem w brodę, zęby wbiły mu się w dziąsło, wygryzł sobie kawałek. Efekt - trzy szwy w buzi. inna sprawa, że po zaleconym czasie nie było co ściągać - bo zjadł je w nocy, nieświadomie wyciągajac zębami i językiem.

  • Autor: gosiekb Data: 2013-05-21 15:21:44

    Trzeba uwaznie patrzec co dzieci robia na trampolinie. Mialam taka sytuacje ze moje dziewczynki wtedy 4-letnie skakaly z duzo starsza od siebie dziewczynka miala chyba z 10 lat, tamta jak sie patrzylam to zachowywala sie "normalnie" ona wiedziala ze jak za mocno podskoczy to moje pofruna. Niestety chwila mojej nieuwagi i tak sie stalo. Skonczylo sie na peknietej i mocno przygryzionej wardze, darcie bylo nieziemskie zwlaszcza ze moja widziala ze sie jej leje krew. Widzialam tez jak u znajomych chlopiec przewrocil sie w trampolinie i zlamal sobie reke. Dlatego moj maz nie chce sie zgodzic zeby kupic moim dzieciom trampoline. Mamy taka niewielka nadmuchiwana ale z niej juz wyrastaja.

Przejdź do pełnej wersji serwisu