Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Co spakować dziecku na zielona szkołę?

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-17 21:49:15

    Kochani:)

    Synus mój za dwa tygodnie wyjeżdża na zielną szkołę. 

    Chciałam zapytać rodziców którzy juz taki wyjazd mają za sobą o czym nie powinnam zapomnieć przy pakowaniu z synusiem jego bagażu.

    Wiem, że w niektórych szkołach dzieciaki(a raczej rodzice)otrzymywali listę rzeczy do zabrania- u nas nic takiego nie miało miejsca.

    To moje najstarsze dziecko i nie mam doswiadczenia w tym temacie.Oczywiście ogólne pojęcie mam,ale rady i wszystkie wskazówki mile widziane-szczególnie wasze:)

    Dzieci jadą na 2 tygodnie nad morze.Niestety bez swojej wychowawczyni-która zna ich najlepiej... 

    Chcialabym żeby był spakowany tak jak trzeba,ale nie przesadzić z ilością.

    Pomóżcie proszę:)

                                                                                                                             Ewa:)

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-17 22:58:30

    napewno letnie ciuchy, jakas bluza , dlugie spodnie na chlopniejsze dni,

    kapcie, klapki pod prysznic

    przybory do codziennej higieny, warto zapytac wychowawcy który jedzie z dziecmi czy w osrodku beda dostepne reczniki czy lepiej zaopatrzyc w nie dziecko.

    ładowarka do telefonu

    krem przeciwsloneczny

    warto aby dziecko mialo wlasny kubek i sztucce

  • Autor: domia Data: 2013-05-17 23:09:42

    Kurtkę p/deszczową, czapkę na głowę chroniącą od słońca. Pewnie zapasową ilość bielizny, w razie W. Pomyśl również o pieniazkach. Jak wysyłam syna, gdy byl w młodszych klasach, dostawał w podpisanej kopercie wydzielone na każdy dzień pieniążki. Tą koperte oddawał pani na przechowanie. Legitymacja szkolna..  Podpisane leki, jeżeli przyjmuje na stałe..

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:33:15

    Czapke juz kupiłam, maja miec wszyscy w kolorze niebieskim-ale sie naszukałam,bo niebieska(nie błękitna i nie granatowa),bez nadruków.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:31:55

    fakt...musze nie zapomnieć o ładowarce i tym kremie przeciwsłonecznym

  • Autor: vanessa862 Data: 2013-05-19 10:11:10

    Ręczniki lepiej dać swoje nawet,gdy na miejscu będą ,,ośrodkowe". Ręczniki to jedno z większych skupisk bakterii, grzybów  i wirusów w łazience. Nie wiemy też w czym i w jaki sposób są prane. Takich ręczników lepiej nie używać wcale. Obojętnie czy jedziemy na urlop do ośrodka czy hotelu.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-19 10:25:53

    masz absolutną rację, nawet nie brałam pod uwagę innych ręczników niz swoje

  • Autor: jannaj Data: 2013-05-18 09:43:09

    Jak nad morze to koniecznie parasol.

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-18 11:32:56

    Oczywiscie pzreciwsłoneczny i przeciwdeszczowy ... dwa rodzaje ..

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:30:54

    hahaha...fakt...nad nasze morze to często parasol...

    a tak poważnie, to nie wolno im mieć parasolek, tylko kurtki przeciwdeszczowe

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-18 11:35:09

    Oprócz tego co wyżej moje koleżanki napisały pamietaj o plastrach z gazą w różnych wielkościach i zapakuj też buteleczke wody utlenionej .. wiem wiem jest pomoc medyczna ..ale ja coś wieczorkiem się stanie to po co panią wołać ... Koleżanka zabawi się w pielęgniarkę i po ... krzyku ))

  • Autor: gabigold Data: 2013-05-18 13:42:11

    dlugie spodnie napewno, jakis polar, kurtke przeciw deszczową, kartę do tel komórkowego,koszulki na każdy dzien po jednej, plus w dniu wyjazdu i na powrót, bielizna , skarpetki, musisz to spisywac co Ci sie tam przypomni, 

  • Autor: monia3 Data: 2013-05-18 15:37:32

    Moja córka jak jechała nad morze na zieloną szkołę to pani kazała zakupić witaminę c( cerutin ) .Bo inny klimat i dzieci czesto się przeziębiają i ogolnie się to sprawdziło w naszej grupie wszystkie dzieci były zdrowe ,a w klasie która jechała z klasą mojej córki było dużo chorych dzieci bo nie brały witamin.

    Na pewno coś na głowę ( czapka z daszkiem albo kapelusz ), krem z filtrem , mały szampon 

  • Autor: asieksza Data: 2013-05-18 16:25:25

    Ja zapisywałam na kartce to co dziecko zabiera i jeden egzemplarz dawałam do plecaka- potem nie było problemu z pakowaniem przed powrotem. Do tego co dziewczyny napisały wcześniej dodałabym płyn na komary i kleszcze, woreczki śniadaniowe lub pojemnik na kanapkę ( zawsze przy śniadaniu może sobie zrobić kanapkę i nie kupować byle czego), kąpielówki bo może być ciepło, mydło w kostce do prania bielizny.. Fajnie jakby miał mały plecaczek , taki na wycieczki, żeby mógł zabrać kanapkę, coś do picia, chusteczki itd. Daję też wilgotne chusteczki do umycia łapek w drodze czy na wycieczce. Do ubrania coś na ciepło i coś na upał. Adidaski, druga para butów na zmianę gdyby zmokły, kapcie i klapki. Dobrze gdyby dziecko miało ze sobą jakąś zabawkę, maskotkę, coś co lubi i co ułatwi rozstanie z rodzicami. Dałabym też co umili czas wolny - małą grę czy karty

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:35:07

    dobry pomesł z ta lista dla dziecka,mniejsza możliwość ze czegoś nie przywiezie

    kilka woreczków też mu zapakuję

    myslałam, też o większym na brudne rzeczy codziennie

  • Autor: kubek_345 Data: 2014-03-19 10:34:29

    Witam, gdy mój syn wrócił z zielonej szkoły w Siedlisku Janczar pod Rzeszowem, nie dałem mu żadnych leków, nie zadbałem też o żadne nakrycie głowy, wrócił chory i po wycieczce musiał spędzić trzy dni w domu, osobiście miałem sceptyczne podejście do witamin ale teraz widzę, że warto podawać je dziecku nie tylko podczas wyjazdu.

  • Autor: matani Data: 2014-03-19 10:44:01

    cóż za subtelność we wklejaniu reklamy.... żenada

  • Autor: jannaj Data: 2013-05-18 17:31:44

    Po przeczytaniu tych wpisów stwierdzam, że mój 10-letni syn będzie gotowy na wyjazd na zieloną szkołę za jakieś 15 lat.

    Ile lat ma twoje dziecko?

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:12:43

    W marcu skończył 10:)

    i tez mam obawy,ale cóż...mam nadzieję, że sobie poradzi...

  • Autor: klakla Data: 2013-05-18 17:35:13

    Na pewno wiatrówkę, buty sportowe, kąpielówki, z 3 ręczniki (jeden mały do rąk, taki żeby się do małego plecaka zmieścił, albo chusteczki nawilżane), mały plecak, czapka z daszkiem, porfel na szyję najlepiej,  wygodne spodnie. I listę rzeczy jakie zabrał, żeby potem wszystko spakował.

    Przydatny wątek, siostra też jedzie na początku czerwca, więc będę podpatrywać :)

     

  • Autor: anrubi Data: 2013-05-18 17:56:45

    Mój był w ubiegłym roku w Borach Tucholskich i w Łebie. "Posiłkowałam się" bardzo pomocną stronką http://partnerstwo.informativo.pl/niezbednik-czyli-co-spakowac-dziecku-na-zielona-szkole-lub-kolonie/

    Polecam.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:15:10

    fajna stronka, też juz na nią wczesniej patrzałam-ale bardzo Ci dziękuję:)

    jednak nie ma to jak zapytac rodziców:)

  • Autor: asiaff Data: 2013-05-18 19:16:22

    Mój syn jak jechał na zieloną szkołę dwa lata temu do Chłapowa to dostałam taką listę ze szkoły:

    2 spodni

    2 szortów

    5 koszulek

    adidasy

    sandały

    klapki które służyły do chodzenia po pokoju,pod prysznic i na basen,bo w ośrodku był basen

    2 ręczniki,jeden duży drugi mały

    bluza 

    bluzka z długim rękawem

    kurtka

    czapka z daszkiem

    czapka  zwykła,gdyby było zimno a nad morzem lubi wiać :)

    kąpielówki

    skarpety

    majtki

    piżama

    telefon,ładowarka

    mydło

    pasta do zębów i szczoteczka

    coś do ssania na gardło,bo przy zmianie klimatu moga być problemy

    coś przeciwbólowego,podpisane i włozone do woreczke który zaraz pani zabierała.Przeciwbólowe były dlatego,że pielęgniarka na ośrodku nie siedzi całą dobę,może się zdarzyć ból zęba lub ucha w środku nocy a nauczyciel nie może podać żadnego leku.

    pieniądze miał syn w kopercie w nominałach po 10 i 20zł,które zabierała pani i ona każdy dzień wydawała je każdemu dziecku ile chciało a każdą kwote odpisywała zaraz na kopercie.

  • Autor: MARTA84 Data: 2013-05-18 21:15:37

    u nas obowizkowo tabletki do ssani  wapno  jest jescze napisane leki ktore podawac dziecku maja byc zapakowane i dac pani najlepiej a gdzie jada moj jedzie do Darłowka 

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:23:44

    Mój synus jedzie do Łeby.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:23:17

    Właśnie...chyba nie dam mu żadnych leków dodatkowych(kurcze sama nie wiem), w ośrodku mają mieć panią pielęgniarkę 24na dobę i lekarza który po wezwaniu telefonicznym przyjedzie. Po przyjeździe dzieciaków wszystkie mają być przez niego zbadane.

    Spakuje mu tylko witaminy które bierze na oczy i lokomotiw do ssania(w razie potrzeby-choc nie miał nigdy problemów).

    Pieniązki maja mieć w podpisanej kopercie,oczywiście rozmienione odpowiednio.

    Mamy tez zakupiony mały plecaczek na codzienne wyjścia i na wycieczki(mają ich sporo).

    Mokre chusteczki i worki na ewentualne wymioty zapakowany kazdy dodatkowo w kopertę A4- zeby inne dzieciaki nie widziały zawartości-mam zapisane,jeszcze nie kupione.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:25:45

    zastanawiam się, czy przed wyjazdem nie dać mu jakis witamin(odpowiednio wcześniej),albo cos na florę bakteryjną(Lakcid może)

  • Autor: jannaj Data: 2013-05-18 23:24:55

    Trzeba też uważać na mycie zębów wodą z kranu. Bardzo często w jamie ustnej mogą pojawić się owrzodzenia lub afty. Na północy w wodzie są jednak inne bakterie do których mieszkańcy drugiego krańca Polski nie są przyzwyczajeni.

    Byłam trzy razy nad morzem, dwa razy mnie to ominęlo ale podczas ostatniego wyjazdu był z tym problem.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:29:04

    dzieki:) kochane jesteście:)

    piszcie jeszcze jak Wam coś przyjdzie do głowy:)

    Kurcze, do wyjazdu 2 tygodnie,w tym czasie mam jeszcze  urodziny-sztuk dwie, Dzien Matki i robię niespodzinkę rodzicom na ich 50 rocznicę ślubu...aaaaa, no i jeszcze cos dzieciakom na Dzien Dziecka...jak nie oszleje to będzie dobrze:)

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-18 22:22:35

    dasz radę

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-05-19 07:36:50

    nie oszalejesz bo jesteś super zorganizowaną kobietą!:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu