Forum

Galeria

Pochwalę się:)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-18 21:14:48

    Jestem teraz bardzo szczęśliwa bo mieszkam na wsi, chciałam Wam pokazać kilka migawek z naszego ogrodu, na prośbę jednej miłej żarłoczki.Na koniec sesji zapraszam na grilla, karkóweczkę i kiełbaskę:)

    Dopisano 13-06-06 16:59:52:

    Zakwitły kwiatki i winogrono też zawiązało owoce.

    Dopisano 13-06-11 23:41:11:

    Przed domem mojej mamy.

  • Autor: kasnik Data: 2013-05-18 21:36:44

    piekne zdjęcia i piekny ogród:)

    a patrząc na ostatnie zdjęcie to aż zgłodniałam:)

  • Autor: gabigold Data: 2013-05-18 21:37:06

    Cudnie, pięknie ,zielono, aż oczy cieszy ,super widok ,aż chiało by sie taki mieć:)

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-18 22:15:51

    piękny ogród, napewno duży i bardzo miło w nim spędzać wolny czas

  • Autor: Zośka Data: 2013-05-18 22:26:00

    Też mieszkam na wsi i rozumiem dlaczego sie chwalisz.  Masz piękne rośliny, ale może powiesz coś na ich temat.  Na 7 zdj. jest krzew o białych zebranym w kule kwiatach, a na 8 jakiś tajemniczy busz  z lwem. Co to za rośliny?

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-18 22:37:04

    To z lwem to podobne do lawendy, ale pewna nie jestem

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 07:54:29

    Tak z tyłu rośnie lawenda biała:)

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-19 12:34:26

    Na zdjęciu z przodu :) a nie podcinasz jej jesienią na okrągłe kebki? Widzę ze bardzo gęsto rosną. Ja gdzieś wyczytałam żeby je tak przycinać i tak robię, ale szczerze powiem ze nie za ładnie mi to wyszło, teraz wuosna owszem, ładnie wyglądają ale jesienią niezbyt

  • Autor: heiworth Data: 2013-05-18 23:00:54

    7 - kalina :)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 07:56:19

    Numer7, to  Kalina koralowa, pamiętam jak byłam kilka lat temu z mężem na targu i ją kupiłam, była taka mała, że się zastanawiałam czy w ogóle się przyjmie.:) Zrobiłam nam wielą niespodziankę i wyrosła pięknie.Wcale jej nie przycinamy, rośnie sobie jak chce.

    Na zdjęciu z lewm ,z tyłu rośnie lawenda biała, a ten dywan rozrośnięty, to niewiem jak się nazywa, bardzo dawno temu moja mama dostała odnóżkę od kogoś i wsadziła u siebie koło kompostnika, bardzo się rozrosło, więc i ja sobie posadziłam:)Jak zakwitnie to zrobię zdjęcie, może ktoś rozpozna nazwę, kwitnie na pomarańczowo.:)

    Na zdjęciu numer 4 mam trochę truskaweg, nowe sadzonki lubczyku i majeranku:) Truskawki w tym roku kwitną pięknie, będzie dużo owoców. Mąż je zagrodził żeby nasza piesa tam nie wchodziła:))

    Dopisano 13-05-19 10:00:26:

    Miało być truskawek, literówka:)

  • Autor: Alll Data: 2013-05-19 21:15:35

    Ta kalina to odmiana Buldeneż. Też mam taką.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 21:48:50

    Ja ją kupiłam od faceta na targu, ostatnią miał i powiedział tylko że to kalina koralowa, nie mówił jaka to odmiana, ale jak masz taką samą , to na pewno to taka odmiana:) rośnie pięknie, jak sie za bardzo rozrośnie, trzeba będzie ją przyciąć :)

    Miałam jeszcze piękny rododendron, ale coś go podgryzło i po nim, aż sie popłakałam.:(

  • Autor: Alll Data: 2013-05-19 22:33:23

    U mnie mama bardzo mnie namawiała aby taką kupić. Często wspominała, że taka kalina rosła przed domem gdzie się urodzila. Sąsiedzi co roku przychodzili do nich po te kwiaty aby dać dzieciom na komunię.

    Rododendronów nie mam. Wszystkie padly, a to jakaś choroba, a to robaki. Ziemia u nas też nie kwaśna, więc problem z chlorozą. Odpuściłam sobie, ale jeżdżę co kilka lat do Kórnika do arboretum.

  • Autor: monia7301 Data: 2013-05-18 22:39:32

    Piękne tuje i cyprysy , mam też takie ale jeszcze są małe ...te żółtawe są super a kalina to dopiero piękna ozdoba .Podoba mi się ten ogród .

  • Autor: Bahati Data: 2013-05-18 22:41:04

    Zadbany ogród, piękny :) Podziwiam wszystkich którzy mieszkają na wsi... ja nie wytrzymałabym 2 dni. Jestem typowym mieszczuchem i nawet teraz mieszkając w niewielkim mieście duszę się, chyba za małe dla mnie. Duże miasto mnie kusi... może za rok..

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2013-05-19 00:40:24

    7 - kalina koralowa, mam też taką, ale nie jest aż tak dorodna, chyba za dużo ją obcinałam, bo rosła do nieba..

    cudnie w Twoim ogrodzie...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 09:09:48

    Ja mieszkałam tyle lat w mieście, ale w życiu już bym nie chciała tam wracać. Życie na wsi jest cudowne, spokój, cisza i świeże powietrze:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-05-19 15:58:01

    I mało atrakcji,a dla dzieci niedostępne zajęcia dodatkowe typu basen,treningi,nauka gry na instrumencie...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 17:17:16

    Ja mieszkam pod Warszawą , na basen mamy 4 km, do stolicy jak pisałam niżej, około 20 km, po drodze sklepy Tesco, Biedronka, nie ma żadnego problemu:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-05-19 17:41:14

    Nie o sklepy mi chodziło:-) Tylko dzieci,mój syn ma do basenu 4 minutki na nogach,na trening aikido ok.10 minut,do kina czy pizzerii podobnie,więc na zajęcia dodatkowe chodzi sam,a mieszkając na wsi wszędzie trzeba dzieci zawozić.

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-05-19 19:40:20

    Mieszkając w mieście też trzeba wszędzie dzieci zawozić, nie zawsze są to "dwa kroki". W mieście jest hałas, zanieczyszczenia, tłok, do tego blokowiska... ludzie którzy mieszkają w bloku muszą extra z dziećmi na spacer wychodzić, ludzie mieszkający na wsi czy w domku z ogródkiem mogą dzieci na podwórko same wypuścić

  • Autor: jantarka Data: 2013-05-19 17:45:05

    To my chyba mieszkamy blisko siebie,

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 19:51:16

  • Autor: Bahati Data: 2013-05-19 20:29:27

    Właśnie, dlatego lubię moją "wieś" 3 teatry, 2 kompleksy sportowe, 2 baseny miejskie, biblioteka, kino, szkoła muzyczna, szkoły sztuk walki, tańca, języków obcych, źródła termalne, pola golfowe... wszystko na miejscu. Powietrze czyste, góry dookoła, tylko trochę... ludzi mało.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 21:42:14

    Nie potrzebne mi na mojej wiosce pola golfowe, teatry, czy kina, jak zechce to pojadę do Warszawy i mogę korzystać z tych dobrodziejstw,15 min samochodem i jestem.:)

    Jak rano wstaję, słyszę śpiew ptaków, mogę ropić co zechcę, dzieci mogą się bezpiecznie bawić na podwórku,wszędzie mam blisko i najważniejsze , że to jest moje.

    Języków obcych też się można u nas uczyć:)żaden problem, tylko że mnie języki obce nie potrzebne, za stara już jestem na naukę co innego moje chłopaki, starszy już sie uczy angielskiego , młody jeszcze nie, a córka świetnie zna angielski:)

  • Autor: Bahati Data: 2013-05-19 23:59:14

    Po wyższe formy kultury też mam blisko, niecała godzinka drogi :) Ale mi akurta te wszystkie rzeczy są potrzebne, zakładam buty i idę kilka ulic dalej, nie muszę jeździć i po prostu nie czuję się bezpiecznie na wsi, choćby przez brak przychodni lekarskiej. U mnie Najmłodsze dziecko mówi w 3 językach (choć angielski i włoski trochę kuleją), starsze po włosku mówią już świetnie, angielskiego uczą się 5 rok i też nieźle sobie radzą.Ja nie jestem za stara na naukę. :) W większości w oklolicy są domki jedno lub dwurodzinne, bloków jest mało ale my zakochaliśmy się w centrum historycznym. Cisza, spokój, brak ruchu drogowego i mimo wszystko wszędzie blisko. Część wakacji spędzę na wsi u Mamy ale też z przerwami na pobyt w mieście , bo jest pewna dawka ciszy i spokoju wiejskiego wraz z ciekawskimi sąsiadami, po której muszę odpocząć, średnio co 3 dni :) Dlatego podziwiam, ja nie dałabym rady, co nie znaczy, że innym ma się podobać życie w mieście, bo życie na wsi ma niekwestionowane zalety!  Przyzwyczajenie się do małej miejscowości zająło mi pół roku ale powoli się oswajam, że po meble czy ubrania trzeba do stolicy jechać, bo... najbliżej :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-05-19 15:56:11

    Mnie też się na wsi podoba...ale tylko będąc u kogoś na chwilę,nawet na wczasy jadę zawsze do większych miejscowości:-) A ogród piękny:-) 

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-19 10:12:15

    Zadbany ogród , widać dużo pracy Twojej ,męża lub ... ogrodnika . Lubię naturę ale nie wiem czy do końca życia chciałbym pielęgnować tuje , cyprysiki czy trawnik ..Tuja owszem na 34 piętrze w NY z widokiem na Centarl Park ,może nawet dwie aby hamak zawieścić .

    Za grill podziekuję .. jestem w mniejszości, nie przepadam na grillowanym jedzonkiem . W zamiam poproszę stoliczek lub obrus na trawie i dzbanek caffusi .. Przynoszę ze sobą ciasto truskawowe , rabarbarowe lub biała Pavolwą ..Na koniec wypijamy po lampce dobrze schłodzonego sekta ))) . Max 3 godz zajmę Wam .. Pasuje ? .

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 10:24:24

    Mój mężuś pielęgnuje nasz ogród, kosi trawkę, ja tylko pielę truskawki i kwiatki:)Nie musisz nic ze sobą przynosić, u nas też będzie ciacho z truskawkami:)

  • Autor: ani75 Data: 2013-05-19 15:18:17

    Bardzo ładny macie ogród jak zakwitną kwiaty też chętnie zobaczę.A jak daleko macie do miasta tak w km  albo w minutach? Czy dzieci muszą dojeżdżać do szkoły autobusem?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 17:12:18

    Cłopaki do szkoły jeszcze nie chodzą, ale wszędzie mamy blisko.Do miasta około 20 km, do pociągu 5 min, cały dojazd córce do szkoły, zajmuje 35 min.:)

  • Autor: jantarka Data: 2013-05-19 17:03:22

    Bardzo ładny ogród.Wiele pracy kosztuje utrzymanie działki w takim stanie.Oto parę zdjęć mojej działki;

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-19 17:18:51

    Bardzo ładny ogród.Wiele pracy kosztuje utrzymanie działki w takim
    stanie.Oto parę zdjęć mojej działki;

    Pięknie, mieszkacie tam, czy to tylko działka, taka na wyjazd?

  • Autor: jantarka Data: 2013-05-19 17:42:26

    Mieszkamy.Ja muszę mieć kawałek działki trawy,krzaka.

  • Autor: wyszomka Data: 2013-05-22 13:01:24

    Bardzo ładny ogród.Wiele pracy kosztuje utrzymanie działki w takim
    stanie.Oto parę zdjęć mojej działki;

    śliczny ogród , co to za kwiaty na 2 i 5 zdjęciu ? dzięki za infomacje zwrotną :)

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-05-22 13:04:35

    rododendron:)

  • Autor: wyszomka Data: 2013-05-22 13:57:05

    dzięki :)

  • Autor: mggi63 Data: 2013-05-19 18:45:56

    Pięknie masz w ogrodzie i odpoczęłam Sama bym chyba nie dała rady utrzymać...Cudowne miejsce.Zawsze jak od kogoś wracam ze wsi,,jestem wprost upojona widokiem i byciem w pięknej,ziolonej naturze.

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-19 19:25:53

    Małgochna . zamiast upajać się naturą .. wproś sie na '' siankosy '' i pielenie ogródka ..:)) Tak przez cały miesiąc , poznasz smak i zapach prawdziwej natury . Mój park miejski Solanki i dom rodzinny na wsi w zupełnosci zaspakają potrzebę obcowania na łonie natury .. ))

  • Autor: mggi63 Data: 2013-05-19 20:02:07

    Madzia,wezmę sobie turnus sanatoryjny do Ciebie

  • Autor: malina_a Data: 2013-05-19 19:40:32

    hmmmmmmm...też mieszkam na wsi :) lubię to...tak jak dziś, cały dzień taras szeroko otwarty, kawa poranna na tarasie, słoneczko, nikt nie zagląda.....tez mam ogród, nam pomaga mama, bo mieszka obok i to po prostu lubi.

    Mieszkałam też w mieście...zawsze chciałam mieszkać w mieście ( jako dziecko mieszkałam tu gdzie teraz tylko 15 metrów obok :) i zawsze marzyłam o tym żeby mieszkać w mieście...do miasta mamy ok 3 km. Gdy wyszłam za mąż i kupiliśmy mieszkanie w mieście byłam przeszczęśliwa.......z jakieś pół roku....potem zaczęłam się dusić- mieszkanie nie miało balkonu...co tam robić latem ? za każdym razem żeby wyjść trzeba się umalowac, ubrac ...a teraz w niedzielę rano biore kubek kawy i idę na taras w szlafroku wypić kawę przy śpiewie ptaków..... ( od czasu jak urosły drzewa, tuje, świerki to zadomowiły się też ptaki :)

    Dodam tylko, że jest mi tu bardzo dobrze , ale gdy jest zima i nie mam swojego samochodu jest ciężko.....

    MR piękny ogród - u mnie trochę podobnie :)

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-19 20:00:04

    Malinko ! Ja tam na balkon wychodzę bez malunku i caffe moge wypić .. z sąsiadką pogadać i patrzeć jak drzewa wiśniowe ( nie moje ) kwitną . I czasem w podomce czy piżamce siedze . )) Nie zgorszyłam ani sąsiadów ani mandatu od służb porządkowych nie dostałam .. ))

  • Autor: mggi63 Data: 2013-05-19 20:05:54

    Ja też mogę nawet w samch majciach Na IV pięterku pomieszkuję...ale chciałabym tak na lato na wieś....

  • Autor: malina_a Data: 2013-05-19 20:08:35

    Wiecie jak to jest......wszystko ma swoje uroki i wszystko ma swoje minusy :) całe szczęście sami możemy decydować gdzie zamieszkamy - gorzej z tymi, za których los decyduje...

  • Autor: mggi63 Data: 2013-05-19 20:18:13

    Jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-05-20 11:15:52

    Bardzo gratuluję pięknego, zadbanego ogrodu (wręcz zazdroszczę). Ja, niestety, do "gleboryjców" nie należę - nie mam ani ręki ani cierpliwości. No i moje zwierzaki wszystko tratują. :) Ale na szczęście (!) też mam kawałek swojego trawnika i nie wyobrażam sobie już życia w bloku. A u ciebie jest pięknie!

  • Autor: jolka60 Data: 2013-05-20 18:54:06

    Ślicznie i fajnie masz.Też mam nieco zieleni i nie wyobrażam sobie życia w czterech ścianach,bez własnej "przyrody".Mogłabym mieszkać nadal w mieście,ale w domu z ogrodem,na pewno nie w klatce dla kanarka.Miałam i tak,cóz zrobić.Teraz moze nie mam najpiękniej,ale jestem u siebie.

  • Autor: kate5134 Data: 2013-05-20 19:59:18

    cóż tu dużo mówić....hm piękny ogród!

  • Autor: marzena89gb Data: 2013-05-20 20:37:09

    A to jest mój ogródek może nie jest za duży ale mój , mieszkam na wsi i nie zamieniłabym się z nikim na mieszkanie w mieście , śpiew ptaków, świeże powietrze i cisza

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-20 21:55:39

    Pięknie, też bym już  do miasta nie wróciła:)Miejskie mieszkanie zostało dla córy:)

  • Autor: mamalenki Data: 2013-05-23 10:18:50

    Bardzo podoba mi się to żółte drzewko-krzew na ostatnim zdjęciu,proszę o nazwę ,pozdrawiam.

  • Autor: okruszek33 Data: 2014-09-11 20:21:07

    Pięknie! Marzę o takim ogrodzie ale w mieszkaniu może być ciężko :P

  • Autor: Smosia Data: 2014-09-12 09:32:03

    Bardzo podoba mi się to żółte drzewko-krzew na ostatnim
    zdjęciu,proszę o nazwę ,pozdrawiam.

    To jest młody złotokap (uwaga! nasiona silnie trujące), a dorasta do kilku metrów. Już nie mam go w swoim ogrodzie (poległ gdy do wsi zawitała kanalizacja). Nie posadziłam nowego - zajmuje zbyt dużo miejsca. Lepiej dobrze przemyśleć taki nabytek.

Przejdź do pełnej wersji serwisu