Forum

Zdrowie i uroda

Chore paznokcie u stóp

  • Autor: beata66 Data: 2013-05-20 22:54:06

    Mój mąż ma od wielu lat problem z płytkami paznokciowymi u stóp. A tak w zasadzie dotyczy to jednej stopy, bo druga nigdy chora nie była. Paznokcie jak wyrastają z wału paznokciowego  to już są podziurawione. Niekiedy wyglądają, jakby je zaatakowała grzybica. Aczkolwiek wielokrotnie miał wykonywane badania mykologiczne i nigdy grzybica się nie potwierdziła. Miał robione wymazy i posiewy na bakterie. Maści, specyfiki przygotowywane wg konkretnej receptury, spraye...i nic. Efekty są niewielkie. A problem powraca niczym bumerang. Teraz zauważyłam, że nawet kolor zmieniły. Czy ktoś z Was ma podobny problem? Ewentualnie mógłby podać namiary na dobrego dermatologa, najlepiej w Trójmieście. Zaliczyliśmy wielu specjalistów, którzy bezradnie rozkładają ręce, widząc, że leczenie nie przynosi skutku. A mnie to wszystko przeraża, bo za moment trzeba będzie przerzucić się na letnie obuwie...a paznokcie byle jakie...Nadmienię, że mąż nosi dobrej jakości skarpety, obuwie, nie korzysta z basenów, cudzych przyborów etc.

    Będę wdzięczna za każdą radę i wskazówkę. Pozdrawiam.

  • Autor: mggi63 Data: 2013-05-21 07:21:57

    Problem z płytkami paznokciowymi może być przyczyną innych chorób.Nie musi to być tylko problem samych paznokci,ale efekt jakiegoś schorzenia

Przejdź do pełnej wersji serwisu