Forum

Kuchenne porady

mało pietruszkowa pietruszka:)

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-05-23 13:41:34

    niestety nie posiadam przydomowego ogródka ani działki i jestem zdana na warzywniak czy markety...nie potrafię ugotować zupy bez solidnej porcji jarzyn, które z czystej wygody najpierw wrzucam w całości a po ugotowanie ścieram na tarce i z powrotem wrzucam do wywaru..od dłuższego już czasu widzę że korzeń pietruszki to jakieś 2-3 mm czegoś co ma smak a reszta to łykowaty rdzeń który jest po prostu niesmaczny...wiem ze często sprzedawcy wciskają nam pasternak bo odróżnic go jest prawie niemożliwe, jedynie po natce, ale wiadomo że w sklepie "pietruszko-pasternak" jest bez natki...czy u Was pietruszka jest nadal pietruszką?

  • Autor: matani Data: 2013-05-23 14:21:32

    nie... jest pasternakiem, ale co zrobić, chyba tylko samemu wyhodować...

  • Autor: jolka60 Data: 2013-05-23 15:55:43

    Może to po prostu stara pietruszka.Co do pasternaku,da radę go odróżnić,ale przyznam,że niełatwo.Pierwsza sprawa,patrz u nasady korzenia-pasternak ma wklęśnięcie,pietruszka pownna mieć wybrzuszenie.Co do zapachu,można się pomylic,chociaż pasternak ma i smak,i zapach nieco słodszy i mniej intenswny.Gotuje się też o wiele szybciej od pietruszki.Kilka razu użyłam go zamiast pietruszki do sałatki jarzynowej i musiałam bardzo uważać,aby się nie "rozciapał"

  • Autor: ulcia76 Data: 2013-05-23 16:05:18

    a i cena za ten pasternak jak za pietruszkę też powala, mogliby chociaż taniej sprzedawac bo nie jest wcale taki zły ale i nie tak smaczny jak pietruszka

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-05-23 16:51:53

    no własnie dziś zapłaciłam 5zł/kg a i tak wyrzuciłam bo po ugotowaniu w środku jedno wielkie łyko..

  • Autor: mahika Data: 2013-05-23 17:57:37

    Zaraz bedą świeże.
    Te są stare i dlatego niedobre.

    Rok temu o tej porze roku kosztowała 12 zł za kg.

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-24 06:44:27

    O tej porze korzeniowe i bulwowe warzywa mają prawo łyka lub kapcia załapać . Rzadko kupuję sklepowe warzywka , jeśli to obie to już poszatkowaną mieszankę warzywną Zawsze warzywa są jędrne , młode dokupuję tylko zielone naciowe dla koloru i smaku i koloru . Polecam , szybko i bez obierania sruuu warzywka w garze .. )))

  • Autor: mggi63 Data: 2013-05-24 14:07:23

    U mnie jest poszatkowana,ale mrożona i nie jest ,to co świeże warzywko Kupuję sklepowe,bo nie mam innej możliwości

  • Autor: megi65 Data: 2013-05-24 18:01:55

    Aj tam meggichna .. ja tam idę na skróty ...  Poowiem tak na uszko Tobie szkoda mi czasu na ''' obróbke wstępną warzyw '' ... sruuuu z paczusi i ... zupa na medal !

Przejdź do pełnej wersji serwisu