Forum

Zdrowie i uroda

zapalenie uchyłków jelita gr. dieta

  • Autor: wiolka110471 Data: 2013-06-02 22:03:52

    Witam was wszystkich, już parę razy doradzaliście może i teraz się uda. Moja kochana babcia 86 lat ,od 5 lat choruje na zapalenie uchyłków jelita niestety od 3 m-cy stan coraz gorszy wiecznie bóle ,leki nie pomagają ,a lekarz internista ;na to nie ma lekarstwa .W  internecie wiele informacji ,niestety  niektóre się wykluczające.I tu właśnie do was  prośba, może w waszym bliskim otoczeniu ktoś miał tą chorobę i jakieś wskazówki czym łagodzić taki stan. Zaznaczę jeszcze, że  babcia jest na ścisłej diecie (nie mogę patrzeć jak bardzo schudła)Za wszelkie porady będę wdzięczna 

  • Autor: bettybez Data: 2013-06-02 23:22:30

    Witaj, nie umiem nic powiedzieć na temat tej choroby, ale znalazłam taką stronkę, może będzie pomocna?

    http://www.prozdrowie.pl/Artykuly/Zdrowie-A-Z/Uchylki-jelita-grubego/Dieta-w-chorobie-uchylkowej

  • Autor: majolika Data: 2013-06-03 00:07:00

    W stanach ostrych jelit stosuje sie  restrykcyja dietę lekkostrawną, ale odzywczą, białkową.Spróbuj podawać babci nutridrinki dopóki jej sie nie poprawi na tyle, żeby mogła jeść  w miarę normalnie.

  • Autor: Lucylla Data: 2013-06-03 09:20:28

    Jeśli ma uchyłki, to możliwe,że ma tendencję do zaparć. Na tej stronie jest przepis na ,,wiosenne oczyszczanie" Tanaki:

    http://f.kafeteria.pl/index.php/temat.php?id_p=745687&start=26790

    Jeśli nie babka płesznik, to może babka jajowata...Takie oczyszczanie powinni robić wszyscy zresztą. Po tych vegerach, kostkach rosołowych, chipsach...

    Warto też podawać EM-Probiotyk(ja biorę dla koni..., jest stosunkowo tani, już trzeci rok)...Te oba sposoby powinny babci pomóc.

  • Autor: kucharek43 Data: 2013-06-03 15:28:33

    Choruję na to od lat kilku. Problem babci to niewyleczony stan zapalny.Mnie lekarz leczył antybiotykiem xifaxan przez 8 dni póżniej amoksycyklina i metronidazol.Stan początkowy był dosc cięzki.Dieta poczatkowo półpłynna a póżniej lekka.

  • Autor: Lucylla Data: 2013-06-03 18:28:11

    Pewnie tak. A stan zapalny od czego? Właśnie od zaparć, antybiotyków lub czegoś tam...Ale dysbakterioza jelit jest uciążliwa i ciężka w leczeniu, a tym bardziej w tym wieku. Stawiałabym na EM-y....

  • Autor: kucharek43 Data: 2013-06-03 19:51:33

    Probiotyki też należy oczywiście stosować , ale takie może bardziej z apteki dla ludzi.

  • Autor: wiolka110471 Data: 2013-06-03 20:01:42

    Serdecznie dziękuję za sugestie ,podejrzewam, że przez to iż ma cukrzucę ,problem pojawił się z chodzeniem mniej ruchu i lekarstwa spowodowały zaparcia. Często starsi ludzie mniej piją ,nie podjadają jogurtów i sprawa załatwiona.Pozdrawiam wszystkich.

  • Autor: Lucylla Data: 2013-06-04 08:01:19

    Em-y są dla ludzi, jak najbardziej, są książki, można poczytać.

    Muszę dodać jeszcze jeden sposób, a mianowicie okłady z olejku rycynowego. Super sprawa. Bierze się kawałek flaneli, składa na 3-4 częsci, polewa się olejkiem rycynowym(można go ogrzać) i przykłada na miejsce bolące. na to termofor z gorącą wodą lub poduszka elektryczna. I tak potrzymać co najmniej 1,5 h.Powtórzyć 3 dni, potem może być przerwa 4 dniowa. Aha, po okładze należy to miejsce przemyć wodą z odrobiną sody do picia. Po trzech dniach okładów dobrze jest wypić łyżkę oliwy z oliwek. 

    Olej rycynowy to mój ulubiony preparat na wszystko, migdałki, jajniki, wątrobę, trądzik........itd. 

    To wszystko.

Przejdź do pełnej wersji serwisu