Forum

Kuchenne porady

Ajvar BLagi - wykorzystanie

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-06-08 15:10:36

    Zostałam dzis obdarowana całkiem sporym słoikiem przywiezionym z Chorwacji..wiem co to jest, ale jak to sensownie wykorzystać? Stosowanie tego jako zamiennika ketchupu wydaje mi sie zbyt proste:) Chętnie bym wykorzystała jakieś konkretne przepisy za które z góry serdecznie dziekuję:)

  • Autor: dhoine Data: 2013-06-08 20:25:21

    Może nie cały słoik, ale z częścią możesz zrobić naleśniki: http://wielkiezarcie.com/recipe53128.html

  • Autor: matani Data: 2013-06-12 17:32:46

    Dziękuję za polecenie mojego (Nigellowego) przepisu, są pyszne!!!

  • Autor: bogdzia Data: 2013-06-08 21:18:46

    Ajvaru i lutenicy można używać do:
    -mięs z grilla, zwłaszcza lubię z kurczakiem

    -do piure ziemniaczanego jako doprawiacz

    -do ryżu na sypko, daje kolor i smakuje wyśmienicie

    -sera żółtego

    - twarogu 
    - makaronów 
    - kanapek 
    - zapiekanek 

  • Autor: makusia Data: 2013-06-08 22:25:37

    Zostałam dzis obdarowana całkiem sporym słoikiem przywiezionym z
    Chorwacji..wiem co to jest, ale jak to sensownie wykorzystać? Stosowanie tego
    jako zamiennika ketchupu wydaje mi sie zbyt proste:) Chętnie bym
    wykorzystała jakieś konkretne przepisy za które z góry
    serdecznie dziekuję:)

    Szczęściara:)

    Możesz go użyć jako sosu do makaronu, możesz dodać podsmażoną kiełbasę,lub  jako sos do pizzy, na kanapkę,do mięs, wędlin, mozesz zrobić mini pizzerinki, blagi to wersja łagodna, więc można go jeść nawet solo;)   Ale Ci zazdraszczam mniam:)

  • Autor: malka200 Data: 2013-06-09 08:06:31

    Robię pyszną zupę rybną z ajwarem z tego przepisu:

    http://wielkiezarcie.com/recipe56918.html

  • Autor: jolka60 Data: 2013-06-09 10:02:34

    Pasta z białego sera (najlepiej twarożek),z pieczoną p piersią z indyka czy kurczaka,ew.dobra drobiowa wędlina,cienko pokrojona w paseczki.Do tego Ajvar-u mnie najchętniej ostry.Podaję to najczęściej na "łódkach" z niewielkiej cukinii.Cukinie przekroić wzdłuż na połowy,lekko wydrążyć,tak zeby nie została sama skóra,lekko obgotować,wystudzić,nadzoać pastą.Mniam.Czekam na ogrodowe cukinie,bo te,które ostatnio kupiłam,jeszcze nie maja smaku.

Przejdź do pełnej wersji serwisu