Forum

Galeria

Babeczkowy "bukiet"

  • Autor: grazka35 Data: 2013-06-28 19:24:47

    Takie bukiety podarowały wychowawczyniom moje dziewczyny na zakończenie roku szkolnego. Były dwa, ale zdjęcie pokazuje tylko jeden, bo drugi został podarowany wczoraj z okazji ukończenia 6 klasy i nie zdążyłam zrobić fotki

  • Autor: monia3 Data: 2013-06-28 19:34:12

    Fajny pomysł i super to wygląda , panie pewnie zadowolone z takich prezentów...

  • Autor: bonieś Data: 2013-06-28 19:49:43

    Świetne kwiatki! Możesz zdradzić, jak i z czego są robione? Ja kiedyś też popełniłam bukiecik kwiatkowy, ale widać, że Twój ma zupełnie inny sposób produkcji :)) Mój był z kruchego ciasta, wg przepisu Aloiram Bukiet różyczek z kruchego ciasta a tak wyglądał

    Czy róże są z kremu, czy jakiejś innej masy?

  • Autor: grazka35 Data: 2013-06-29 15:37:39

    To są zwykłe babeczki (cupcake) ozdobione kremem z serka i czekolady. Każda babeczka włożona jest  w plastikowy kubeczek jednorazowy , które pospinane są zszywaczami. Wszystko włożone do doniczki, ozdobione wstążką i listkami mięty.

  • Autor: bonieś Data: 2013-06-29 17:18:49

    Tylko serek i biała czekolada rozpuszczona na parze? Beż żelatyny ani galaretki? Grażka byłabym Ci wdzięczna za dokładniejsze podanie tego przepisu, please......Albo wstaw ten kremik do swoich przepisów,  jak mozesz. Wprawdzie raczej nie będę bawić się w "babeczkowanie" , ale widzę, że świetnie nadaje się do ozdób. Pozdrawiam :))

  • Autor: grazka35 Data: 2013-06-29 19:30:34

    Przepis na ten krem znalazłam na kotlet.tv:http://kotlet.tv/najlepszy-krem-do-babeczek

    Nie wiem czy mogę wstawić do swoich przepisów? Krem jest bardzo dobry do różnych ozdób, ja używałam zwykłego twarogu mielonego ,takiego w wiaderku.

  • Autor: bonieś Data: 2013-06-30 08:45:18

    Grazka, bardzo Ci dziękuję za link, na pewno skorzystam Myslę, że jeśli nie skopiujesz toczka w toczkę, tylko opiszesz swoimi słowami i dopiszesz własne spostrzeżenia np. odnosnie sera, a na końcu podasz źródło inspiracji to jak najbardziej możesz ten przepis wstawić.

Przejdź do pełnej wersji serwisu