Forum

Zwierzyniec

Zajączek

  • Autor: Mimi Data: 2013-07-12 14:29:51

    Witam. Do zaprzyjaźnionego sklepu zoologicznego ktoś przyniósł małego zajączka rzekomo znalezionego przy potrąconej przy drodze matce. Oczywiście mój mąż postanowił zabrać bidulka do domu. I tu pojawia się problem. Nie wiem czym go karmić jaką wyściółkę dawać itp. Proszę o pomoc. Boję się dawać mu marchew ze sklepu bo jest ona pryskana i mogę mu zrobić więcej szkody niż pożytku

  • Autor: 555 Data: 2013-07-12 15:37:39

    Czym żywi się zając?

    Zając jest roślinożerny, żywi się trawą, koniczyną, burakami, marchwią, ziemniakami, kapustą, rzepakiem, seradelą i oziminami zbóż. Pietruszka, kapusta i buraki stanowią największy jego przysmak. W zimie, kiedy pola pokryte są grubą warstwą śniegu lub cienkim, ale zlodowaciałym śniegiem, zające zachodzą w nocy do ogrodów i tam obgryzają głąby kapusty i korę z drzew owocowych, pączki drzew i krzewów. Zające przebywające w lesie żywią się roślinnością leśną, między innymi ziołami, pączkami drzew liściastych, miękką, soczystą korą, owocami drzew i krzewów, np. żołędziami, żarnowcem itp. Zające żerują nad wieczorem i wczesnym rankiem, a czasami również w nocy; w dzień wypoczywają w kotlinach.

    źródło


  • Autor: marzena89gb Data: 2013-07-12 16:30:31

    Taki mały zajączek nie przeżyje w domu  ,kiedyś mój znajomy znalazł takiego zajączka i długo nie pożył , to jest dzikie zwierzątko i ono się nie wychowa warunkach domowych ale możesz próbować 

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-07-12 17:25:06

    Nie wiem w jakim jest wieku i czy nie potrzebuje mleka matki. Wtedy klapa, chyba że znajdziesz zastępczą :(. A reszta - chyba jak królika miniaturę. Na pewno zero sałaty, marchew (obrana), pietruszka, trawa ?, koniczyna, możesz chyba spróbować z siankiem z zoologika. Warzywa korzeniowe cienko pokrojone, dopóki jest malutki. Natka pietruszki to bardzo dobry pomysł.

    P.S. Na pewno nie został znaleziony przy drodze, przy martwej matce. Małe zające nie "wędrują" z matkami. Siedzą gdzieś ukryte.

     

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-07-12 22:56:56

    Ja mam od niedawna króliczka i też szukałam czym go można żywić, znalazłam taką fajną stronkę:

    http://www.medirabbit.com/PL/GI_diseases/Food/feeding_pl.pdf

Przejdź do pełnej wersji serwisu