Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Kwiaty w ogrodzie w miesiącu sierpniu

  • Autor: irenab Data: 2013-07-29 10:51:15

    Witam.Pomóżcie jakie kwiaty wieloletnie (bez konieczności przenoszenia ich na zimę do domu)mogę  posadzić w ogrodzie są róże,rośnie również komarzyca jest też jakaś roślina o podłużnych "zamszowych" liściach(to już rosło zanim ja zaczęłam opiekować się ogrodem).Chciałabym coś nie wymagającej dużego doświadczenia w ogrodnictwie,ponieważ temat roślin mne troszkę wciągnął ale dopiero zaczynam przygodę z roślinami w ogrodzie.

  • Autor: nina Data: 2013-07-29 12:16:56

    Zależy co Ci się podoba. Bezproblemowe są np liliowce, irysy,floksy, żonkile, żurawki, funkie. Jest duży wybór

  • Autor: irenab Data: 2013-07-29 12:32:10

    Pogrzebałam w google na temat roślin o których pisałaś wpadły mi w oko floksy i irysy.Żonkile znam,miałam kiedyś w doniczce ale...wykończyłam go niestety,coś zrobiłam nie tak :( dziękuję za odpowiedź i czekam na jeszcze inne podpowiedzi:)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2013-07-29 12:57:10

    chodzi o rośliny kwitnące w sierpniu? czy które można sadzić w sierpniu? nie bardzo rozumiem...

  • Autor: irenab Data: 2013-07-29 13:10:16

    Chodzi mi o rośliny które można zasadzić w sierpniu( niekoniecznie muszą być kwitnące,za to muszą być łatwe w pielęgnacji dla osoby które dopiero zaczyna przygodę z roślinami w ogrodzie)

  • Autor: rs1107 Data: 2013-07-29 13:36:11

    wszelskiego gatunku lilaki. Są piekne, bez wymagań i naprawdę wieloletnie.

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2013-07-29 16:12:33

    chyba masz na myśli liliowce, bo lilaki to bzy... fakt, są mało wymagające, ale w sierpniu można też sadzić piwonie, chyba też irysy... najwięcej to chyba w okresie wiosny można sadzić...
    ja mam liliowce ... oto niektóre z nich /mam chyba 6 kolorów tych kwitnących latem/

  • Autor: ewka63 Data: 2013-07-29 15:42:04

    Wieloletnie są byliny. Sadzisz je raz. na wiosnę lub na jesień i cieszysz oczy całymi latami.

    Do słonecznych miejsc: szałwia omszona, przetaczniki, rudbekie, słoneczniczki szorstkie, floksy, irysy kłączowe, irysy syberyjskie, pierwiosnki, piwonie, rozwar wielkokwiatowy, ostróżki, lawenda.

    Do półcienia: hosty, tawułki, przywrotnik ostroklapowy, dabrówka, języczka,  żurawki.

    Nie mają wielkich wymagań, nie są pracochłonne.

    Polecam również liliowce. Jest wiele odmian, można sobie dobrać takie, żeby kwitły od wiosny do jesieni. Rozrastają się w duże kępy i z roku na rok coraz więcej kwitną.  W cieniu maja piekne liście, ale słabiej kwitną, w słońcu pieknie kwitną, choc liście tracą turgor. Ale sa piękne i już :)                                                               

    Z kwiatów kwitnących wiosną, a niewymagających mogły by być: żagwin ogrodowy, gęsiówka kaukaska, smagliczka skalna, pierwiosnki, dzwonek karpacki, dzwonek poszarskiego.                                              

  • Autor: irenab Data: 2013-07-29 19:56:40

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!!!W środę jadę z mężusiem na giełdę kwiatową Wielka buźka za pomoc !!!

  • Autor: ewka63 Data: 2013-07-29 20:01:30

    To czekam niecierpliwie na wiadomości o zakupionych roslinkach :)

  • Autor: irenab Data: 2013-07-31 19:52:56

    Witajcie.Kupiłam dziś część roślin tzn.rudbekie miałam też zamiar kupić floksy ale były tylko białe a chciałam te różowe,ale do czego zmierzam pytałam Pani która mi sprzedawała te rudbekie czy jest to odmiana wieloletnia dpowiedziała że tak ale teraz jak poczytałam mam wątpliwości czy jest to faktycznie roślina wieloletnia ,czy mogę liczyć na waszą pomoc w rozszyfrowaniu jaki to jest rodzaj

  • Autor: ewka63 Data: 2013-07-31 20:11:48

    Podobna jest bardzo do rudbekii owłosionej, która jest rosliną dwuletnią. Nawet jak ja posadzisz i nie będziesz zbyt wczesnie obcinać przekwitłych kwiatów, będziesz miała, Ireno kwiaty co roku. Wysiewa się sama.

    Zrób eksperyment i po przekwitnięciu zetnij tylko część kwiatów, resztę zostaw do wysiania nasionek. jeśli w przyszlym roku będzie kwitnąc ta sama kępa, to na pewno jest wieloetnia.

    Moja sąsiadka ma rudbekię owlosioną i co roku ma piękne kwiaty, które same się wysiewają.

  • Autor: irenab Data: 2013-07-31 20:58:38

    Bardzo Ci dziękuję za pomoc,zrobię tak jak piszesz!!!! Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu