Forum

Gawędy o jedzeniu

Prośba o porade

  • Autor: smig Data: 2013-08-02 15:49:15

    Witam, mam taką prośbę i pytanie:
    " Czy znacie jakieś proste przepisy, aby takie pokarmy jak: brokuły, cytryna, greifrut, buraki, seler były smaczniejsze, tak aby można było jeść je często? "
    Chodzi mi o tak prosty przepis jak jedzenie codzienne marchewki może być smaczniejsze, gdy dodajemy gotowaną marchewkę do ziemniaków i razem je dukamy. Albo cynamon jest smaczniejszy, gdy dodajemy go do płynnego kakao. :)

    Za poradę z góry serdecznie dziękuję.

  • Autor: Rzymianka Data: 2013-08-02 18:28:16

    Pasztet z selera, buraczki duszone ze śmietaną , sałatka z buraczków, sałatka z brokułów z różnymi dodatkami.

  • Autor: renataz36 Data: 2013-08-02 20:47:06

    a ja proponuję surówkę z selera z rodzynkami i mandarynką, i w te upały pyszny i zdrowy kwas buraczany wspaniały na krew .... zdrówka życzę

  • Autor: eKuchnia_com Data: 2013-09-21 14:15:34

    Z wszystkich wymienionych warzyw przy dodaniu kilku składników,można zrobić smaczne sałatki jako typową przekąskę do znajomych czy do obiadu. Z buraczków można przyrządzić także pyszny pasztet.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-09-21 20:17:49

    Chyba jednak na odwrót - kakao jest smaczniejsze, gdy dodamy do niego cynamon.

    A czemu nie wrzucisz w wyszukiwarkę np. sałatek z greipfrutem czy selerem? Wystarczy popatrzeć po składnikach a po drugie - komentarzach i wiesz, mniej więcej, czy ci będzie smakowało. A przecież nie musisz jest wymienionych rzeczy codziennie w takim samym zestawie.

  • Autor: anatema Data: 2013-09-21 22:30:21

    Jesz cynamon z dodatkami ? Zbyt duże ilości cynamonu są niezdrowe ...

    Polecam pieczone buraki . Bardzo dobrze się komponują z filetami z grapefruita , prażonymi ziarnami i oliwą , albo jogurtowym sosem czosnkowym . Bardzo dobrze też smakują z natką pietruszki , posiekanymi orzechami , oliwą i octem balsamicznym ( patrz : mchali ) .

    Do marchewki idealnie pasuje imbir , sok z pomarańczy i masło ( marchew pokrojoną w paski przy pomocy obieraczki do warzyw podsmażamy na maśle , na którym wcześniej został podprażony imbir , chwilę smażymy , dodajemy sok z pomarańczy i jeszcze trochę dusimy ) . Kończymy oliwą , albo olejem smakowym .

    Bardzo smaczne ( i wykwintne ) są też marynowane marchewki : gotujemy je krótko , kroimy w plastry nie za cienkie , potem polewamy sosem z oliwy , octu balsamicznego , czosnku , oregano i chilli ... Podajemy następnego dnia . Smak takich marchewek może być odkryciem ...

  • Autor: WinaImport_pl Data: 2013-10-07 13:26:23

    Marchewka jabłko i grejfrut- z takiego połączenia plus cukier i inne przyprawy do smaku,wyjdzie bardzo fajna sałatka. ewentualnie samą marchew można też marynować i mieć potem zapasy na zimę.

  • Autor: ladna_sukienka Data: 2013-09-25 12:50:01

    Witam, mam taką prośbę i pytanie:" Czy znacie jakieś proste przepisy, aby
    takie pokarmy jak: brokuły, cytryna, greifrut, buraki, seler były
    smaczniejsze, tak aby można było jeść je często? "Chodzi mi o tak prosty
    przepis jak jedzenie codzienne marchewki może być smaczniejsze, gdy dodajemy
    gotowaną marchewkę do ziemniaków i razem je dukamy. Albo cynamon jest
    smaczniejszy, gdy dodajemy go do płynnego kakao. :) Za poradę z góry
    serdecznie dziękuję.

    Brokuły można usmażyć w gęstym cieście naleśnikowym :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu