Forum

Kuchenne porady

Urodzinki dwulatka.Pomozcie!

  • Autor: morisek11 Data: 2013-08-06 06:57:44

    Witam! Teraz w sobote wyprawiam synkowi urodzinki.Doradzcie mi prosze co moge przygotowac na te okazje.,chodzi mi zarowno o ciasta ,saletki i dania na cieplo.Będę wdzięczna.Pozdrawiam! To są nasze kochane dzieciaczki Erunio i Julka.Pozdrawiamy!

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-06 08:26:25

    Pomożemy !!!! Od wczoraj już pomagaliśmy i wcięło Twój wątek ..a szkoda .

    Nic nowego nie napisze , dzieci masz fajniusie . Odnośnie menu nadchodzą upały , zrób coś lekkiego sałatki owocowe , jeśli majonez uzyjesz to krótko przed podaniem . Moze być faszerowana cukinia , czy pomidory. Na ciepło leczo może się sprawdzić wyśmienicie ..

    Ciasta owocowe : , pleśniak , sernik na zimno , bardzo ładnie i na szybkie rozdanie prezentuje się biała Pawlova do aromatycznej filiżanki kawy .. A dla dzieci moga być puszyte muffinki z owocami .

    Za chwile moje koleżanki podeślą Tobie inne pomysły .. )

    Udanej imprezy rodzinnej . Powodzenia )))

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-06 08:47:54

    Ja też odpowiadałam i wcieło. Pisałam, że oglądałam ostatnio w Perfekcyjnej Pani Domu fajny patent. Grejfruty ( ja bym robiła z pomarańczami bo nie lubię grejfrutów) przepołowione pół i wydrążony miąż, który można wykorzystać do letniej sałatki owocowej. Połówki zalane galaretką i do lodówki. Jak się ssiądą to przepoławia się je jeszcze na ćwiartki i wychodzą takie piękne kolorowe cząstki. Bardzo fajny patent, dzieci jedząc trzymają to cudo w rączkach, nie ma talerzy, łyżek itd.  Mam nadzijeję że pomogą.

    Teraz jest ciepło to możesz zrobić babeczki z owocami lub mufinki. Nie wiem czy na przyjęciu będą dzieci i dorośli.

    Jeśli tylko dzieci to u mnie się sprawdzają na ciepło. Tosty, pizza, słodycze, paluszki, chipsy, Napoje gazowane.

  • Autor: morisek11 Data: 2013-08-06 09:30:49

    Dziękuję ślicznie za Wasze pomysły.Pozdrawiam!

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-06 14:02:47

    No to jeszcze raz podopwiadam .. . Na naszej stronce jest już takowy przepis z miseczkami po pomarańczy ..

    http://wielkiezarcie.com/recipe67265.html

    Tylko tak lekko wtrącę ... oj zrezygnawałabym z chipsów , napoji gazowanych na rzecz owocowych sałatek i wody z miętą , plastrem pomarańczy czy z cytryną . Koniecznie kostki lodu , bardzo fajnie wygląda listek mięty zamrożony w kostce lodu ..

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-06 14:46:27

    O!  faktycznie tylko chyba trochę podniesiony stopień trudności z kilkoma kolorami :) Ja nie rezygnuję z chipsów coli i wszyztskiego co niezdrowe w urodziny. Moje dzieciaki większośc z tych rarytasów jedza od święta, a urodziny to u nas święto :), ale każdy robi jak uważa :)

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-06 14:54:09

    No wiesz Aguś i ja czasem od wielkiego dzwonu chipsa wsunę i colą z .... burbonem zapije ale dzieckowate to jak chwycą się za takie żarełko .. to nie można od misy chips i kubełka coli odgonić ..Dorosły przecierpi niestrawność a małe cierpią okrutnie .. A niech morrisek sma zadecyduje .. co i komu poda )))

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-06 15:02:50

    Megi ja dzielę na 4 porcje. Jak kupimy paczkę każdemu wsypuje po równo a na 4 osoby taka paczka to nic. Zjemy i nie ma więcej:) Ale nich megi zadecyduje masz rację a z drugiej strony to 2 latką chipsów bym nie postawiła trochę starszym dzieciakom to i owszem. metodą prób i płedów poza rzeczami na słodko pizzą i tostami na różne sposoby nauczyłam się nie robićnic do  jedzenia. Goście moich dzieci nie jadły przygotowanych finezyjnych kanapek wolą słodkie. Rozdzielałam tez zawsze imprez była tylko dla dzieci i osobno dla rodziny.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-06 11:25:21

    Ja jeszcze dla dzieci robiłam fajne konkursy. Nagrodą były cukierki zawinięte w cylafon z jakąś własnoręcznie zrobioną przywieszką ( z pomocą solenizantów). To nie muszą być duże paczuszki. Na nagrody zdają się długopisy, maskotki( których już nie używają dzieci). Miałam taki sklep wszytko po 2 zł i tam  można było fajne rzeczy upolować.

    Takie najfajniejsze konkurencje to były:

    1. Malowanie solenizanta z zamkniętymi oczami ( przewiązanymi apaszką)

    2. Jedzenie jabłek i ciastek przywiązywanych do nitki.

    3. Wspólne malowanie solenizanta. Jedna duża kartka i każdy coś domalowywał.

    4. Malowanie buziek dzieciom przeznaczonymi do tego celu kredkami

  • Autor: Trusia Data: 2013-08-06 18:28:40

    Na słodko oprucz tortu podałabym jakąś tartę z owocami i mini muffinki w kilku smakach przybrane kolorowymi posypkami (duży wybór ciekawych przepisów i pomysłów na dekorację znajdziesz na mojewypieki.blox.pl ), a jeśli faktycznie sprawdzą się upały jakie zapowiadają to zrezygnowałabym z tarty na rzecz lodów ze świeżymi owcami i czekoladowymi wiórkami lub ozdobnym wafelkiem. Ewentualnie zamiast typowych deserków lodowych dorosłym zaproponowałabym kawę mrożoną z lodami, a dzieciakom koktajl owocowy z lodami i do tego jakaś kolorowa słomka.

    Na ciepło zdecydowałabym sie na leczo z cukini, to pod dorosłych, a dla dzieciaków parówki czy jakieś cienkie kiełbaski zawijane w ciasto francuskie i kąski kurczaka upieczone w piekarniku, podane z sosami np jogurtowo-ziołowym, ketchupem itp.

    Na ostatniej imprezce sprawdziła się też u mnie tarta ze szpinakiem (przygotowana wieczór wcześniej i podgrzana przed podaniem) i lazania. A co najbardziej mnie zdziwiło to, że pałaszowały je też maluchy i to zdużym zapałem.

    Sałatka z arbzem i fetą jest wspaniała na takie upały (w moich przepisach), fajna jest też sałatka z zielonego ogórka pokrojonego w kosteczkę, makaronu w kształcie ziarenek ryżu, koperku i szynki pokrojonej w kosteczke, do tego majonez wymieszany z jogurtem 1:1 i sól z pieprzem.

    Mam nadzieję, że chociaż jeden pomysł okaże się pomocny. 

  • Autor: anneau Data: 2013-08-07 13:03:56

    Zrób kanapeczki- koniecznie zajrzyj co mozna znaleźć w googlach- kanapki motylki, samochodziki, proste a cudne!

    https://www.google.pl/search?site=&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=631&q=kanapeczki+la+dzieci&oq=kanapeczki+la+dzieci&gs_l=img.3...74.914.0.1213.9.4.0.5.0.1.156.322.3j1.4.0....0...1ac.1.24.img..9.0.0.7MFUCRk2G4o

    i

Przejdź do pełnej wersji serwisu