Forum

Pomysł czy Problem?

ukradziony przepis

  • Autor: majolika Data: 2013-08-07 23:14:53

    Znalazłam w necie co do słowa ukradziony z Wielkiego żarcia mój przepis na polewkę śledziową. Nawet z komentarzem,skąd go mam. Nie do wiary- popatrzcie http://desery2.wordpress.com/2012/02/28/polewka-sledziowa/. Ale ktoś bezczelny)))

  • Autor: marycha21 Data: 2013-08-07 23:30:03

      A tu kolejny przepis z naszego WŻ, tym razem "Ananasowa pychotka" _mariolan76. 

    http://desery2.wordpress.com/2012/06/18/ananasowa-pychotka/

    i "sałatka osmiornica" moniki_70 : http://desery2.wordpress.com/2012/06/18/salatka-osmiornica/

     

     

     

     

    Dopisano 13-08-07 23:42:00:

    A oto kolejny blog na którym znajdują się przepisy zaczerpnięte wprost z WŻ :

    http://przepisykulinarne.ditchyourip.com/2012/06/bawarska-pasta-paprykowa.html

  • Autor: małpiatka Data: 2013-08-07 23:48:30

    Szczyt głupoty... I chamstwa, rzecz jasna.. Zwłaszcza, że tam aż roi się od skopiowanych słowo w słowo przepisów z WŻ.

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-08 00:14:18

    Pod mur , pluton egzekucyjny ... cel pal !! . Albo powołać komisję ds. ukradzionych przepisów z WZ )) Wiecie co takie rzeczy zdarzają sie i bedę nadal sie zdarzać . Ja tylko mogę wzruszyć ramionami , człowieka nie wychowasz już na uczciwego swoim wzburzeniem .. No cóż kolejny Złodziej lub Złodziejka .. )) Taki sam mam stosunek do moich wychaczonych recepturek .. do grobu nie wezmę , pominika mi za odkrywczy smak nie postawią o nagrodzie Nobla ... zapomnij .. )) Prawa autorkie bedą nadal łamane i co mamy z tym fantem zrobić ..? Modrerator wykasuje przepis i po .. sprawie

  • Autor: majolika Data: 2013-08-08 00:18:56

    Podbno krolowa Bona cieszyła sie, jak jej kradli warzywa( włoszczyzne) z ogrodu i przepisy na nią. No cóż, chyba jednak na krolową się nie nadaję)), bo sie złoszczę.Żeby chociaż cos zmienili,bandyty, ale tak na bezczela metodą kopiuj wklej, nie nie!

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-08 00:53:47

    Droga Majoliko ! Nie szarp sobie zdrowia .. popatrz na to chłodnym okiem .. , bądz taką wspólczesną Boną . Złodziej od czegoś musi zacząć .. ( chwała ,ze portfel i dokumenty masz przy sobie ) a z czasem rozuchwali swój fach i nagle przesadzi z '' pożyczaniem'' i .. bransoletki zatrzasną się na przegubach .. To tylko kwestia czasu .. i twoja recepturka też będzie zadośćuczyniona .. ))

  • Autor: majolika Data: 2013-08-08 01:17:02

    EEe, aż tak mu źle nie zyczę))Ale cóz, człowiek jest istotą niedoskonałą i czasem złosć go chwyta.a ten bezczelniak mnie wkurzył nieco.A swoją drogą, jakby mu nieco te śledziki podszkodziły, to nie mialabym nic przeciw temu))Jeszcza -bandyta- skopiowal moj dopisek o znajomej pani z Kaszub, hahaha, no jaki bezczel!

  • Autor: malibu Data: 2013-08-08 06:53:29

    Moje śledziki też skopiowane słowo w słowo :o(

    http://przepisykulinarne.ditchyourip.com/2012/05/sledzie-sodko-kwasne-od-malibu.html

    Co prawda chyba "zapożyczył" sobie tylko jeden z moich przepisów, ale jak tak na szybko przeglądnęłam to z naszych WŻ-owych to jest od groma i ciut ciut.

    Ale żeby tak na beezczelnego słowo w słowo, tak zupełnie mało inteligentnie, współczuję braku kultury i rozumu... bez komentarza...

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-08-08 10:19:10

    A po co ludzie to robią???? Ani satysfakcja , ani pożytek. Ciekawa jestem czy chociaż ugotowali według przepisu? Ale ludzie są zaskakująco dziwni niekiedy.....

  • Autor: matani Data: 2013-08-08 12:00:52

    Ludzie to robią, bo blogowanie jest modne, bo Kasia Tusk robi na blogowaniu miliony... Jak Kasia może to inni też, a że nie wszyscy mają coś swojego w zasobach to najlepiej idzie im kopiowanie.

  • Autor: majolika Data: 2013-08-08 12:14:00

    to fakt, niektóre blogi ale profesjonalne ze zdjęciami, filmami przyciagają uwagę i bogatych reklamodawców.Im wiecej wejsc na taki blog tym bardziej jego wartosc reklamotworcza wzrasta i cceny reklam też.to samo jest z filmikami na youtube.

  • Autor: majolika Data: 2013-08-08 12:16:46

    Ps znam ludzi, którzy maja całe kanały na YT , np o tematyce-kucharskiej, kulturystycznej, zdrowego żywienia, tzw szafiarki itp, które odwiedza codziennie setki ludzi.Na każdym filmie jest reklama.Jak ktos ma sporo-to nieźle na tym wychodzi.

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-08 12:26:18

    Moja Droga .. podnoszą sobie tym swoje ego .. a zyciowo czyli kulinarnie są z palcem do ..... nosa )). Miłośnik dobrej kuchni , gotujący z sercem a nie rozumem nigdy do czegoś takiego nie posunie się ..!

    PS .. Drzewko nam się '' niebezpiezcnie wygina .. próbuję prostować ale sama nie dam rady ..

  • Autor: majolika Data: 2013-08-08 12:56:56

    Sorry)))

  • Autor: anneau Data: 2013-08-08 15:35:06

    ...same upubliczniacie swoje przepisy a jak już polecą dalej to pretensje? To po co upubliczniacie? Przecież po to tutaj dzielimy się/ chwalimy/ doradzamy - jak zwał tak zwal- każdy swoje intencje ma...żeby poszło w świat, zeby ktoś zrobił, pochwalił, skomentował...

    Liczę się z tym, że jak ktoś zajrzy tu, zrobi moją jajecznicę, posmakuje, przpis wysle na konkurs i być może kupię kropkę Biedronkę z laureatką "swojego" przepisu w osobie pani Wiesi z Wyrypałowa. Mam być zła?

    Nie. Żałowałabym, że sama nie wpadłam na udział w konkursie :/

  • Autor: .Lorelai Data: 2013-08-08 15:58:13

    brawo!zdrowe podejście!

    co do kradzieży praw autorskich-najpierw trzeba by ten przepis opatentować jako swój i dopiero krzyczeć o kradzieży,jeśli tego nie mamy żadnej kradzieży nie ma...jeśli ktoś się bulwersuje że komuś innemu posmakował jego przepis i chce go posłac dalej,niech wcale nie udostępnia tylko trzyma zazdrośnie jedynie dla siebie i problemu nie będzie.Mam wiele przepisów u siebie na blogu i wiele z nich widziałam na innych stronach-co z tego?Nawet jeśli skombinowałam przepis od początku do końca nigdy nie mogę być pewna czy ktoś gdzieś kiedyś nie wymyślił czegoś podobnego,prawda?

    Oczywiście ładniej wygląda gdy ktoś poda link do przepisu który sobie zapożyczył-zdecydowanie kulturalniej,ale spójrzmy na to w ten sposób-,,mój przepis przypadł innym do gustu...komuś smakuje to co wymyśliłam i mogę być z siebie dumna...''i już;)))

  • Autor: majolika Data: 2013-08-08 16:09:36

    to bardzo proste- wtedy wystarczy napisać-przepis zapozyczyłam od... it u podać.Czy to takie trudne?No dobra przepis...ale jak tu... podawać nawet z moimi komentarzami?Żałosne!

  • Autor: makusia Data: 2013-08-09 20:30:21

    brawo!zdrowe podejście! co do kradzieży praw autorskich-najpierw trzeba by
    ten przepis opatentować jako swój i dopiero krzyczeć o
    kradzieży,jeśli tego nie mamy żadnej kradzieży nie ma...jeśli ktoś się
    bulwersuje że komuś innemu posmakował jego przepis i chce go posłac
    dalej,niech wcale nie udostępnia tylko trzyma zazdrośnie jedynie dla siebie
    i problemu nie będzie.Mam wiele przepisów u siebie na blogu i wiele z
    nich widziałam na innych stronach-co z tego?Nawet jeśli skombinowałam
    przepis od początku do końca nigdy nie mogę być pewna czy ktoś gdzieś
    kiedyś nie wymyślił czegoś podobnego,prawda? Oczywiście ładniej
    wygląda gdy ktoś poda link do przepisu który sobie
    zapożyczył-zdecydowanie kulturalniej,ale spójrzmy na to w ten
    sposób-,,mój przepis przypadł innym do gustu...komuś smakuje
    to co wymyśliłam i mogę być z siebie dumna...''i już;)))

    Wcale nie zdrowe podejście, to plagiat, kradzież cudzej własności, w tym przypadku tekstu. Można skorzystać z czyjegoś przepisu, ale opisać swoimi słowami nie kopiować czyt. kraść cudzą pracę!  Nie mylcie inspiracji ze zwykłą kradzieżą;/ 

  • Autor: .Lorelai Data: 2013-08-10 21:06:53

    na temat ,,kradzieży''przepisów było na tej stronie już tyle dyskusji,że ciężko zliczyć i zawsze w końcu rozmowa wyglądała tak samo-to jasne że osoby myślące tak i myślące inaczej nie zmienią swojego zdania i rzecz pozostanie niezmieniona...Nie ma co się nawracać nawzajem na swoje jedynie słuszne myślenie;)

    Makusiu ja doskonale pamiętam również jak wiele wartościowych osób odeszło z tej strony bo niektóre nadmiernie ,,rozpędzone''poszukiwaniem plagiatów osóbki nawrzeszczały na nie że pokradły przepisy...Receptura kulinarna to taka rzecz o której ciężko mówić że można ją ukraść-czy np. p.E. Wachowicz należałoby okrzyczeć ,,złodziejką''bo wykorzystała przepis sąsiadki przekazywany z pokolenia na pokolenie jako swój? tak wiele osób gotuje podobnie!

    Nie pochwalam wcale kopiowania słowo w słowo- a już napewno nie cudzych komentarzy jako swoich!

    to nie było ok...ale sam przepis miał prawo się spodobać komuś i ktoś chciał się nim podzielić dalej-fakt że mógł wlożyć minimum pracy w lekką zmianę tekstu a nie kopiować po chamsku...no ale cóż

    ...nie popadajmy w paranoję

  • Autor: makusia Data: 2013-08-10 21:35:24

    .Lorelai, to nie jest żadna paranoja, i nie mówię tutaj o recepturze, tylko o opisie , czyli słowach jakich autor użył aby opisać sposób przygotowania danej potrawy.

  • Autor: .Lorelai Data: 2013-08-11 13:12:14

    no właśnie dla mnie to paranoja a nawet uważam że mieszanie świata rzeczywistego z wirtualnym...

    a może wręcz powinno się zazdrościć niektórym że nie mają większych problemów w życiu jak tylko takie jak ,,kradzież przepisu''

  • Autor: anatema Data: 2013-08-11 01:09:02

    A powiadomiłaś już odpowiednie organy państwowe ?

    Z tego co wiem , zatajenie przestępstwa/wykroczenia też może być karalne ...

    Bez przesady ... Ja rozumiem , że to jest strasznie wkurzające ( sama nie lubię , gdy ktoś ktadnie mi teksty ) . Są rzeczy najważniejsze , ważne i zupełnie nieważne ... Spisanie przepisu na śledzie zaliczam do zupełnie nieważnych .

  • Autor: .Lorelai Data: 2013-08-11 13:13:33

  • Autor: makusia Data: 2013-08-11 13:44:30

    A powiadomiłaś już odpowiednie organy państwowe ? Z tego co wiem ,
    zatajenie przestępstwa/wykroczenia też może być karalne ... Bez przesady
    ... Ja rozumiem , że to jest strasznie wkurzające ( sama nie lubię , gdy
    ktoś ktadnie mi teksty ) . Są rzeczy najważniejsze , ważne i zupełnie
    nieważne ... Spisanie przepisu na śledzie zaliczam do zupełnie nieważnych
    .

    Zostanę przy swoim zdaniu, a Twoją wypowiedź pozostawię bez komentarza.

  • Autor: małpiatka Data: 2013-08-11 14:28:07

    To jest Twój system i Twoja hierarchia rzeczy ważnych i nieważnych. Plagiat jest karalny i niezależnie od Twojego "widzimisię" należy na takie sytuacje reagować. 

  • Autor: anatema Data: 2013-08-11 20:32:53

    To jest Twój system i Twoja hierarchia rzeczy ważnych i nieważnych.
    Plagiat jest karalny i niezależnie od Twojego "widzimisię" należy na takie
    sytuacje reagować.

    No to reaguj .

    Pytanie , czy biadolenie , albo moralizowanie o przestępstwie , jest właściwą reakcją ? Ja uważam , że wystarczy to zgłosić właścicielowi strony . I tyle . Plagiat plagiatowy nierówny ...Inną wagę ma przepisanie np. pracy naukowej - a inną przepisu . O ile rozumiem robienie rabanu w przypadku odkrycia kradzieży w pierwszym przypadku , tak zupełnie nie rozumiem tego w przypadku drugim ...


    I to nie jest moje " widzimisię " , tylko " znikoma szkodliwość czynu " .

    Tak , rzeczywiście każdy ma swoją hierarchię ważności ... Np. każdy ma prawo zgłosić na policję kradzież jabłek ze swojego drzewa .

    Powodzenia w wyborze reakcji życzę . Albo trwania w przeświadczeniu , że samo psioczenie jest reakcją wystarczającą ...

  • Autor: małpiatka Data: 2013-08-11 20:44:30

    To kwestia potępiania takich zachowań. I tyle.

  • Autor: anatema Data: 2013-08-11 20:53:56

    Potępienie ( tam , gdzie wszyscy się zgadzają z faktem , że plagiat przepisów jest co najmniej głupi ) ma coś zmienić ? To jest jakiś konkret ?

    Nadal życzę powodzenia w nierzeczywistym poczuciu dobrze wykonanej roboty .

  • Autor: małpiatka Data: 2013-08-11 21:21:52

    Atakujesz, jak nie w tym to w innym wątku. Potępianie to nic innego jak zwracanie uwagi na fakt, że takie praktyki są nie w porządku. Nie szukaj zaczepki. 

  • Autor: Iza29 Data: 2013-08-08 16:03:22

    jestem takiego samego zdania ,często korzystam z przepisów na tej stronce i podaję je dalej jak ktoś znajomy poprosi .Sama nie wrzucam tu przepisów bo przeważnie są takie same i nie chcę ,żeby ktoś powiedział ,że to PLAGIAT !!!!!

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-08-09 07:42:50

        Nie bardzo Ciebie rozumiem. Jak mam coś mojego to mam to schować. Bo jak pokażę, to jeśli mi to ukradną to będzie moja wina.?

        Jeśli ktoś chce  to niech bierze przepis , ale niech dopisze skąd wziął i kto jest tego autorem. Wtedy wszyscy na tym skorzystają. i autor, , i forum, i osoba , która podała przepis, i wszyscy pozostali.

        Jak coś mi potrzeba, to kupuję i mam , a nie kradnę ze sklepu narażając się. To chyba logiczne?

  • Autor: gosia220 Data: 2014-06-29 20:22:47

    Bardzo mądra wypowiedź

    100 % się z Tobą zgadzam

    Wiesz to ciut podobnie jak kiedyś ktoś wymyślił koczyki wisienki, robiła je co trzecia kobitka i wstawiała np. na Allegro z dopiskiem " Mojego pomysłu i autorstwa - wzór zastrzezony "

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-08 15:41:57

    Prostujemy drzewko .. do pionu rówanaj .

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2013-08-08 19:21:56

    a jak to się robi? tzn. prostuje?

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-08 21:15:27

    Odpowiada się na pierwszy post w temacie :)

    Teraz odpowiedziałam na Twój i drzewko postów przesuwa się w prawo...

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-08 21:16:17

    ... a teraz odpowiedziałam na pierwszy :)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2013-08-09 06:30:47

    Dziękuję. Ewa, czy jest coś, na czym się nie znasz? Podziwiam Cię już od pewnego czasu. No człowiek-orkiestra. Pozdrawiam.

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-09 21:51:42

    Coś Ty Zuzanno, ja tylko na flecie prostym i na cymbałakach gram. Gdzie mi do orkiestry

  • Autor: bahus Data: 2013-08-09 21:18:53

    Jesteś WIELKA !!!

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-09 21:48:55

    Bahusie-Wielki Kpiarzu !

  • Autor: irenka62 Data: 2013-08-09 21:57:45

    Bahusie-Wielki Kpiarzu !

    Ewuniu! Jesteś - KOBIETĄ  RENESANSU!

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-09 22:00:31

    taką starą????

  • Autor: irenka62 Data: 2013-08-09 22:03:18

    taką starą????

    Taką MĄDRĄ!!!!  Ech.... też lubię komplementy (stwierdzenia!) :)))

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-09 22:07:49

    Irenko, ja też !!!! Kto ich nie lubi?

    Kolej na mnie: jesteś zrównoważoną, inteligentną kobietą. Nieskorą do kłótni i spięć. Wiesz kiedy przestać dyskutować, aby nie wywołać burzy.

    :)

  • Autor: as Data: 2013-08-09 22:12:49

    Potwierdzam. Jesteś mądrą kobietą.

  • Autor: irenka62 Data: 2013-08-09 22:16:03

    Irenko, ja też !!!! Kto ich nie lubi? Kolej na mnie: jesteś
    zrównoważoną, inteligentną kobietą. Nieskorą do kłótni i
    spięć. Wiesz kiedy przestać dyskutować, aby nie wywołać burzy. :)

    Miło mi, obserwuję, staram się czasami ,,wtrącić", ale......

    Aczkolwiek, testuję przepisy kulinarne i nie tylko. Lubię CIEBIE,, czytać",bo jesteś Mądrą Kobietą, lubię też MR,pozdrawiam

  • Autor: agacia3323 Data: 2013-08-11 00:22:33

    a mnie też lubisz?

  • Autor: irenka62 Data: 2013-08-11 08:33:57

    Oczywiście! Darzę ogromną sympatią i Ciebie, i pozostałych Forumowiczów także

    Pozdrawiam niedzielnie:)

  • Autor: bahus Data: 2013-09-08 12:12:31

    A ja największą sympatią darzę mojego WIELKIEGO przyjaciela i hodowcę drobiu ...: Lajana. !!!

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-09-08 21:10:36

    To Lajan drób hoduje? To teraz wiem czemu tak często, kaczusie pieczesz

  • Autor: pwyso Data: 2014-05-28 07:19:20

    ... szkoda że w lewo się nie da

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-11 10:59:40

    Ponownie prostuję nagięty konar wątku .. . Irenko dziękuję ,że znalazłam się w '' Pozostałaych Forumowiczach '' . Zapewniam Ciebie również o mojej sympatii

  • Autor: irenka62 Data: 2013-08-11 20:36:50

    Sympatyków, Pasjonatów, WŻetowców; ogólnie - SUPER LUDZI

  • Autor: elka83 Data: 2014-05-11 09:44:08

    Znalazłam w necie  co do słowa ukradziony z Wielkiego żarcia
    mój przepis na polewkę śledziową. Nawet z komentarzem,skąd go mam.
    Nie do wiary- popatrzcie
    http://desery2.wordpress.com/2012/02/28/polewka-sledziowa/. Ale ktoś
    bezczelny)))

    a ja znalazłam sowje zdjecie  a przepis kogoś innego , napisałam by usuneli ten przepis , nie udzielam sie tutaj ,ale to bardzo nie miłe gdy ktoś kradnie fotki ! http://wielkiezarcie.com/recipe82796.html

  • Autor: makusia Data: 2014-05-11 11:23:36

    Znalazłam w necie  co do słowa ukradziony z Wielkiego żarciamój
    przepis na polewkę śledziową. Nawet z komentarzem,skąd go mam.Nie do
    wiary- popatrzciehttp://desery2.wordpress.com/2012/02/28/polewka-sledziowa/.
    Ale ktośbezczelny))) a ja znalazłam sowje zdjecie  a przepis kogoś
    innego , napisałam by usuneli ten przepis , nie udzielam sie tutaj ,ale to
    bardzo nie miłe gdy ktoś kradnie fotki !
    http://wielkiezarcie.com/recipe82796.html

    Już się tym zajmuję, "nie miłe" to mało powiedziane, to kradzież i tyle. Dziękuję za zgłoszenie :)

  • Autor: argennia Data: 2014-05-27 22:30:16

    To ja też wtrącę swoje 3 grosze i powiem, że Moczka wg gosika i Makówka wg gosika, wcale nie są wg gosika tylko wg mojej świętej pamięci prababci. Użytkownik o nicku kucbog zerżnęła przepis na keks ze starego heftu mojej też już nieżyjącej od 16 lat cioci. Wybaczcie, odwrotnie być nie może. A orzechowiec sąsiadki pod którym podpisuje sie Ulcia jest orzechowcem mojej sąsiadki - znamy się ?

    Ciasto SHREK parę lat temu ktoś przyniósł na urodziny do pracy - nie wiem jakie proporcje, ale wygląd identyczny...hmmm

    Myślałam, że jeśli mamy jakiś fajny przepis i wrzucamy go do sieci dzieląc się z innymi to chyba zależy nam na jego rozpowszechnianiu, a tutaj wręcz odwrotnie. Szukać, grzebać, skarżyć i uprzejmie donosić.

    Jak ktoś wyżej napisał. Nie chcesz się dzielić nie wrzucaj i tyle. Naprawdę chciałabym mieć takie problemy... niestety mam większe

    Dobrej nocki !

  • Autor: Basialis Data: 2014-05-27 22:49:11

    Masz calkowita racje, mam zeszyt  mojej nie zyjacej juz Mamy, przepisy sa rewelacyjne na pasztety( tu czytam...tajemnica rodzinna..???)..taki sam od lat robie, miodownik (obowiazkowo ze sztucznym miodem) pyszne.Dlatego nie wstawiam  Naszych przepisow..............bo  tu juz sa ! I po co ktos ma mnie o plagiat posadzac.

  • Autor: argennia Data: 2014-05-27 22:59:22

    Jeszcze tak mi się przypomniało. Pod niejednym przepisem widać komentarze typu: " moja babcia takie robiła...", " moja mama robi identyczne..." itd. itd. To chwila czyj w końcu jest przepis ???


  • Autor: Gluba666 Data: 2014-05-28 11:26:13

    Pytanie do moderatorów. Czy to, że wypomniałem komuś reklamowanie się jest powodem do kasowania posta?

  • Autor: argennia Data: 2014-05-28 12:00:22

    Oooo... a Ja pisząc swojego posta poniekąd odnosiłam się do Twojego, którego już nie ma. Wiesz, nie trudno zauważyć, że tutaj na forum porobiły się "grupy". Wciąż dyskusję prowadzą te same osoby. Jeśli w dyskusję wtrąci się ktoś nowy czy mniej aktywny zauważ że jest zazwyczaj negowany. Ciekawe gdzie byli moderatorzy, kiedy to Ja byłam wyzywana i obrażana w postach tematów dalej istniejących na pierwszej stronie.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-28 12:55:51

    Oj, argennia, musisz się przyzwyczaić. :)

  • Autor: argennia Data: 2014-05-28 13:11:35

    Chyba tak.

    Jesteś jedną z niewielu, które potrafią się normalnie odezwać.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-28 14:19:23

    Eeee tam. Zdarzało mi się dać do pieca.

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 14:01:54

    Oooo... a Ja pisząc swojego posta poniekąd odnosiłam się do Twojego,
    którego już nie ma. Wiesz, nie trudno zauważyć, że tutaj na forum
    porobiły się "grupy". Wciąż dyskusję prowadzą te same osoby. Jeśli w
    dyskusję wtrąci się ktoś nowy czy mniej aktywny zauważ że jest zazwyczaj
    negowany. Ciekawe gdzie byli moderatorzy, kiedy to Ja byłam wyzywana i
    obrażana w postach tematów dalej istniejących na pierwszej stronie.

    Argenino, moderator nie jest w stanie wychwycić wszystkich obraźliwych i nie tylko wpisów. Od tego między innymi  są wiadomości prywatne, aby moderatora o tym powiadomić :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-28 12:56:45

    Nie, to ten chleb z nutellą!

  • Autor: argennia Data: 2014-05-28 13:05:04

    Smażony w jajku

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 14:00:11

    Pytanie do moderatorów. Czy to, że wypomniałem komuś reklamowanie
    się jest powodem do kasowania posta?

    Gluba, jeśli kasowany jest post, w tym przypadku z kryptoreklamą, to pozostawianie komentarzy odnoszących się do tego wpisu jest bez sensu, bo nikt nie będzie wiedział o co chodzi :)  Zawsze się tak robi, niezależnie kto ten komentarz wstawił. 

  • Autor: Gluba666 Data: 2014-05-28 14:10:12

    Wszystko rozumiem i absolutnie nie mam pretensji :) Tak tylko pytam z czystej ciekawości bo do tej pory kasowałaś same linki zastępując je: xxxxxxxxxxxx :)

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 14:43:47

    Nie zawsze, czasami lepiej usunąć całą wypowiedź :)

  • Autor: Gluba666 Data: 2014-05-28 14:49:01

    A i czasami najlepiej razem z jej autorem

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 14:53:51

    A i czasami najlepiej razem z jej autorem

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-28 14:24:15

    Pytanie do moderatorów. Czy to, że wypomniałem komuś
    reklamowaniesię jest powodem do kasowania posta? Gluba, jeśli kasowany jest
    post, w tym przypadku z kryptoreklamą, to pozostawianie komentarzy
    odnoszących się do tego wpisu jest bez sensu, bo nikt nie będzie wiedział
    o co chodzi :)  Zawsze się tak robi, niezależnie kto ten komentarz
    wstawił. 

    Tak samo bez sensu jest poprawianie byków ortograficznych w postach "nieuków" a pozostawianie komentarzy odnoszących się do tego (bo nikt nie będzie wiedział, o co chodzi). Niech każdy wstydzi się i odpowiada za to, co napisał.

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 14:44:16

    Jeśli coś poprawiam, to wstawiam notkę.

    Nie można od razu nazywać kogoś "nieukiem" , w większości to zwykłe pomyłki, które zdarzają się każdemu

  • Autor: majolika Data: 2014-05-28 15:16:03

    A ja mam inny stosunek do błędów językowch na WŻ. Szczerze powiem, że jako filolog- nie raz zgrzytam zębami  ze zgrozy językowej, ale..... tu piszą też  ludzie bez wykształcenia i ich przepisy są doskonałe, poparte doświadczeniem. Dobre przepisy, tylko z bykami ortograficznymi. A czy byki ortograficzne da się zjeść?

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 15:22:46

    Majolika, nie raz ciężko przełknąć

    Jeśli ktoś zauważy takowe, zawsze może zgłosić do moderacji:)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-29 08:12:56

    Nie, no błagam... a jakież trzeba mieć wykształcenie, żeby napisać poprawnie "talerz" czy "trójkąt"?

  • Autor: majolika Data: 2014-06-30 11:22:38

    Oceniasz ludzi wg siebie.A ludzie  są różni. Dla ciebie wstydem byłoby napisać z błędem, a inni mają to w nosie, albo po prostu w szkole spali na lekcjach. Mnie również czasem zdarza się popełniać literówki, ale bardzo się tego wstydzę i w miarę możliwości poprawiam. Teraz internet trafił "pod strzechy" i często piszą  tu ludzie, których edukacja skończyła się na gimnazjum, czy dawnej podstawówce. Nawet nie przejmują się swoimi błędami. To dziwne, bo przecież   prawie wszędzie jest automatyczny słownik, który podkreśla błędy. Jednak nawet tego im się nie chce. Wielu to oburza.Przyznam, że mnie też. Jednak  przychylam się do zasady panującej na WŻ. Czasem przepis może być pisany przez ciemną ortograficznie osobę, ale przepis może być dobry. Dlatego nie poprawiam  tu innych, choć czasem myślę, że za te wszystkie zdarte od zgrzytania zęby- wyślę im kiedyś rachunek)))

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-29 08:10:18

    Nie, makusiu, nie nazywam od razu kogoś nieukiem (nawiasem mówiąc, specjalnie wzięłam to w cudzysłów). I nie piszę o zwykłych pomyłkach, bo zdarzają się każdemu, mnie też. Piszę o bykach "jak byki", bo nieukowi i leniowi nie chciało się choćby w wordzie sprawdzić błędy - ze zwykłego szacunku do czytających! Czasami aż oczy bolą. No tak, ale zapomniałam, że teraz każdy ma dysortografię.

    Mnie takie poprawianie syfu po kimś się nie podoba i nie raz to pisałam.

    P.S. I bardziej mi chodzi o forum, niż o przepisy.

Przejdź do pełnej wersji serwisu