Forum

Zdrowie i uroda

Wzmocnienie paznokci

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-08-25 08:51:41

    Jaki preparat polecacie na wzmocnienie cienkich i miękkich paznokci?

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-25 09:18:26

    Miałam tylko raz problem z rozdwajaniem się paznokci .Nie mniej był to skutek niskiego poziomu hemoglobiny . Preparaty z żelazem i odpowiednia dieta wyrównały poziom . Od tamtej pory płytka paznokcia  twarda jak stal . Poza tym unikam noszenia lateksowych rękawiczek do prac domowych , robię to bardzo sporadycznie ..

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-08-25 09:58:10

    Ja dobrze się odżywiam, tylko obgryzam od lat. Teraz chciałabym, żeby urosły, ale są słabe. Więc proszę o poradę.

  • Autor: megi65 Data: 2013-08-25 12:38:23

    Oj . o to nie podejrzewałabym Ciebie Madziu ... Kiedyś próbowałam się nauczyć ale to nie dla mnie za mało zdolna jestem , podobnie z paleniem .. też skucha . Na moje szczęście i zdrowie .. ))

    Powodzenia dasz pozbędziesz się przypadłości. Koleżanki dobre porady podsyłają .. !

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-08-25 21:28:32

    Taaa... całe życie się męczę z tym obgryzaniem. Najgorsze, że odziedziczyły dzieci i nic nie pomaga :( Nie wiem jak je oduczyć, jak sama nie mogę. To mój jedyny nałóg. Nie obgryzam tak jak niektórzy, do krwi, ale i tak widać.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-25 21:31:03

    Madzia podobno dla dzieci jest jakiś lakier do paznokci i dzieci nie obgryzają. Tobie polecam żel u kosmetyczki ( bezbarwny, francuski, jakie chcesz kolory) paznokcie będą twarde i za diabła nic nie ob

    gryziesz

  • Autor: powsinoga Data: 2013-08-25 21:40:09

    To coś na obgryzanie paznokci nazywa się "Gorzki paluszek", można za kilka złotych kupić w aptece. Moim zdaniem - mało skuteczne.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2013-08-25 23:33:15

    Dokładnie. Nie działa i tak obgryzają. A tipsy i żelowe też można obgryzać :)

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-26 10:06:51

    Bardzo niszczą płytkę paznokciową, która staje się jeszcze cieńsza.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-26 15:07:31

    Ewa paznokcie hybrydowe nie niszczą. Chyba, że kosmetyczka, bo mi się raz zdarzyło jak moja miała urlop,piłuje żel pilniczkiem. Teraz są hybrydy, które zmywasz jak lakier i nie niszczą nic.

  • Autor: powsinoga Data: 2013-08-26 22:28:18

    miałam tylko raz zrobione paznokcie hybrydowe - i to po nich kurowałam paznokcie - zżółkły, były cienkie, jakby poplamione, Robiła je moja wieloletnia kosmetyczka, profesjonalnie i po fakcie sama stwierdziła, że hybrydy nie są dla mnie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-27 07:28:14

    a jak miałaś ściągane? zmywacz czy piłowanie?

  • Autor: powsinoga Data: 2013-08-27 11:30:50

    zmywane

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-08-27 18:07:33

    dziwne, piszesz, że były żółte poplamione. Ja nigdy takich nie miałam, a potrafiłam nosić hybrydy kilka miesięcy

  • Autor: żenka Data: 2013-08-26 15:53:00

    Miałam tylko raz problem z rozdwajaniem się paznokci .Nie mniej był to
    skutek niskiego poziomu hemoglobiny . Preparaty z żelazem i odpowiednia dieta
    wyrównały poziom . Od tamtej pory płytka paznokcia twarda jak
    stal . Poza tym unikam noszenia lateksowych rękawiczek do prac domowych ,
    robię to bardzo sporadycznie ..

    Dlaczego unikasz noszenia lateksowych rękawiczek? Byłam przekonana że chronią dłonie i paznokcie przed detergentami używanymi do domowych prac Nawet dermatolog zasugerowała mi żeby ich używać.

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-26 21:14:56

    W rękawiczkach pracuję po kilka godzin dziennie, nie mam problemów z paznokciami większych niż gdy pracowalam bez rękawiczek. Do tego dochodzi praca w ogrodzie, w rękawiczkach, obieranie warzyw, ziemniaków również w rękawiczkach. Co prawda używam rękawiczek nitrylowych, ale nie ma to większego znaczenia. Myślę, że duzo bardziej niszczą się paznokcie i skóra rąk od kontaktu z wszelkimi płynami odtłuszczającymi, czyli pasty, płyny do garów, wszelaki plyny do mycia podłóg, kafelek itd. Niszczą one naturalny płaszcz lipidowy naszej skóry.

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-25 10:06:10

    Mogę polecić z Eveline Cosmetics, Paznokcie twarde i lśniące jak diament.

    Taka jest pełna nazwa. Stosować trzeba tak jak pisze w ulotce.

  • Autor: achat Data: 2013-08-25 10:40:03

    Bardzo fajna odżywka, paznokcie faktycznie się wzmocniły, polecam!

  • Autor: pralina Data: 2013-08-25 11:29:00

    Jak się używa, jak lakier? Wchłania się czy zostaje jak lakier bezbarwny?

  • Autor: ewka63 Data: 2013-08-25 11:32:43

    Pralino, ta odżywka jest do stosowania jak lakier, tylko inaczej :)

    Maluje się paznokcie przez trzy kolejne dni. W czwarty dzień zmywa się ja ( trzydniową warstwę) i maluje się od nowa przez trzy kolejne dni. I tak cały czas. Schnie dosyć szybko, pozostawia na paznokciach lekko mleczną, lśniącą powierzchnię. Jak lakier bezbarwny, tylko mleczny.

  • Autor: powsinoga Data: 2013-08-25 12:25:07

    Jest też odżywka 8w1, też Eweline. Rewelacja! Przez 4 dni nakłada się po 1 warstwie, paznokcie wyglądają jak pomalowane lekko mlecznym lakierem. Po 4 dniach się zmywa - są zdecydowanie twardsze i ładniejsze. Kurację można powtarzać.

  • Autor: kamisia0511 Data: 2013-09-11 19:31:16

    ona jest super dzieki

  • Autor: heiworth Data: 2013-08-25 14:49:21

    Zgadza się ...odżywka suuuper ! Przeczytałam chyba kiedyś tutaj o tej odżywce i ją zastosowałam ....bardzo mi pomogła i mogę ją spokojnie również polecić ...

  • Autor: kokarda Data: 2013-08-26 19:11:00

    Składnikiem powodujących super wzrost jest formaldehyd, mnie bolały paznokcie podczas pierwszych aplikacji. U jednych sprawdza sie super a u innych tak jak i u mnie nie :( więc wcieram podgrzana oliwe z oliwek i kupiłam odżywki bez tej substancji. 

  • Autor: pralina Data: 2013-08-25 10:15:30

    Od tygodnia używam Regenerum i rzeczywiście już po kilku dniach zwróciłam uwagę że paznokcie zrobiły mi się twardsze, jaśniejsze i nie rozdwajają się (fakt faktem, chwilowo mam l4 i nie forsuje dłoni:-D. O tym preparacie czytałam pochlebne opinie na forach kosmetycznych. Możesz używać pomocniczo lub tak jak ja zrobić jednoopakowaniową kuracje. Jedyny minus to aplikacja bo paznokcie smarujesz pędzelkiem jak lakierem i przez ok. pół godziny pozostawiasz do wchlonięcia, co oznacza nicnierobienie:D

    Jeśli chcesz brać z kolei coś doustnie to poproś farmaceutke o preparat tylko do paznokci. Przetestowałam wiele tabletek do włosów, skóry i paznokci i były takie sobie ( może z wyjątkiem Dobel Heartz ale jest drogi)  natomiast te do paznokci były ziołowe, tanie i... działały:) Niestety nazwy nie pamiętam bo w sezonie letnim z szeroką gamą owoców i warzyw do wyboru mam stały dostęp do naturalnych witamin i tabletek nie łykam. Pozdrawiam;)

  • Autor: malka200 Data: 2013-08-25 11:45:20

    mnie pomaga h pantoten na ogólne wzmocnienie włosów i paznokci

  • Autor: malina_a Data: 2013-08-25 11:52:12

    Witaminy Merz Special - przez pierwszy miesiąc 2 razy dziennie jedna tabletka, kolejny miesiąc 1 tabletka dziennie- te witaminy są naprawdę dobre i bardzo dobrze wpływają na włosy, skórę i paznokcie - ja staram się raz do roku robić taką kurację

    Dodatkowo można używać odżywki np . 8w 1 Eveline  - ale uważam, że bez witamin doustnie nic nie zdziałasz....

  • Autor: Haijle Data: 2013-08-25 14:50:07

    Ja wcierałam w dłonie i paznokcie oliwkę dla dzieci Bambino. Bardzo pomogło, paznokcie stały się bardzo twarde.

  • Autor: sunny Data: 2013-08-26 18:50:08

    Całe życie mam słabiutkie paznokcie, taki już ich urok. Nie próbowałam wiele sposobów, czasem mnie natchnęła jakaś tam odżywka, bez specjalnym efektów. W tym roku strasznie "modne" zrobiły się te odżywki z Eveline i jako, że cena w porządku - zakupiłam. Po kilku tygodniach byłam zachwycona - paznokci tak twardych i szybko rosnących nie miałam nigdy. Jednakże.... do czasu. Po dłuższym czasie stosowania paznokcie zaczęły się tak rozwarstwiać, że lakier schodził mi wraz z warstewką paznokcia. A że ja nie obgryzam, tylko notorycznie szkubię paznokcie (albo lakier z nich) to zniszczyłam sobie płytkę paznokcia. Musiały odrastać ze 2 m-ce. Także ja już podziękuję za wszelkie odżywki w lakierze ( uwaga- w tej z Eveline jest formalina). Lepszych sposobów nie znalazłam, myślę jedynie nad Regenerum.

  • Autor: pralina Data: 2013-08-27 12:41:04

    Tak jak pisałam, Regenerum jest bardzo dobre. Ja stosuję od ok. 10 dni i moje paznokcie rzeczywiście są twardsze i co najważniejsze nie rozdwajają sie! Jutro wracam do pracy wiec zobaczę jak zareagują na lakier do paznokci. Myślą że jak co drugi/trzeci dzień mazne je na wieczór regenerum to będą dalej w tak dobrej formie:)

  • Autor: malina_a Data: 2013-08-28 19:44:46

    Tak jak pisałam, Regenerum jest bardzo dobre. Ja stosuję od ok. 10 dni i
    moje paznokcie rzeczywiście są twardsze i co najważniejsze nie rozdwajają
    sie! Jutro wracam do pracy wiec zobaczę jak zareagują na lakier do paznokci.
    Myślą że jak co drugi/trzeci dzień mazne je na wieczór regenerum to
    będą dalej w tak dobrej formie:)

    Dziś kupiłąm Regenerum :) opinia wkrótce :)

  • Autor: Tartaletka Data: 2013-08-28 18:01:50

    Selen - wzmacnia włosy i paznokcie.

  • Autor: wielkie gastro Data: 2013-09-09 14:08:59

    Odżywkę diamentową z eveline - najlepsza!

  • Autor: agulinia Data: 2013-09-09 17:26:35

    Ja polecam odżywkę evelline 8 w 1, kupiłam w rosmannie za ok 11 zł, dla mnie bomba :)

  • Autor: Bahati Data: 2013-09-09 19:04:46

    Potwierdzam, świetna odżywka, inne stoją na półce w jej cieniu, czasem Młode użyją, bardziej dla połysku niż wzmocnienia, bo Eveline strzegę i się nie dzielę. :)

  • Autor: yennefer Data: 2013-09-11 19:46:52

    Potwierdzam, świetna odżywka, inne stoją na półce w jej cieniu,
    czasem Młode użyją, bardziej dla połysku niż wzmocnienia, bo Eveline
    strzegę i się nie dzielę. :)

    No i zeżarło mi całą odpowiedź.... 

    Kobiety, nie chcę siać paniki, ale.... Do wczoraj też byłam zachwycona 8w1 i spektakularnymi efektami na moich baaaardzo problematycznych paznokciach. Na fali uniesienia postanowiłam sprawdzić, czy inne kobiety podzielają mój zachwyt. I zonk....

    poczytajcie o długofalowych skutkach ubocznych tego specyfiku, łącznie z bardzo poważnymi problemami dermatologicznymi, zobaczcie zdjęcia, a później podejmijcie decyzję o ewentualnym dalszym stosowaniu. Ja po tej lekturze z odżywką się profilaktycznie pożegnałam, córka też. Dziś zainwestowałam w olejek rycynowy, w piątek zaś maszeruję na manicure japoński. Mam zamiar zaliczyć całą serię tych spotkań i poczekać na efekty. Do tego tabletki biotebal wskazane przez dermatologa i duuuuużo cierpliwości. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się zapanować nad łapskami... Czego i Wam życzę.

  • Autor: Bahati Data: 2013-09-11 22:54:42

    Właśnie po przeczytaniu wczoraj całego wątku też poczułam się "lekko" zaniepokojona... poszukam chyba czegoś innego, bliżej natury.

  • Autor: yennefer Data: 2013-09-20 23:34:27

    Dziś wróciłam z kolejnej kontroli u dermatologa. Niestety, moje obawy się sprawdziły - dzięki odżywce także i ja  dorobiłam się onycholizy. Miałam jeszcze cichą nadzieję, że te plamki to nie to, ale lekarka rozwiała moje wątpliwości. Szlag mnie trafia, bo zwalczyłam jeden problem, a wpakowałam się w kolejny. Przede mną kolejna kuracja, a ja mam ochotę napisać kilka " ciepłych“ słów do producenta..... 

  • Autor: eKuchnia_com Data: 2013-09-21 14:22:40

    Na wzmocnienie paznokci polecam przede wszystkim witaminę A,wiem sama po sobie,że działa cuda ale niekoniecznie należy kupowac ją osobno. Można pokusić się o dobrą dietę i jadłospis dzięki któremu przyswoimy ją w naturalny sposób.

  • Autor: as Data: 2013-09-24 12:03:30

    Witamina A jak najbardziej tylko należy uważać by nie przedawkowywać bo podawana w zbyt dużych dawkach doustnie może uszkodzić Wątrobę.

  • Autor: Anovi Data: 2013-09-24 10:31:39

    Doustnie polecam Mertz Special a do paznokci  dobrą i sprawdzoną manicurzystkę i zabieg manicure japońskiego. Sama borykam się z bardzo kruchymi, cienkimi i rozdwajającymi się paznokciami a seria zabiegów u mojej sprawdzonej manicurzystki spowodowała i wzmocnienie i wzrost paznokci. Nawet udaje mi się je troszkę zapuścić. Zabieg powtarzałam na początku co 2 tygodnie a później już co 3. Jedyna wada tego manicure jest taka, że przez pierwszy tydzień niczym nie pomalujesz paznokci, ale za to same w sobie (paznokcie) są bardzo ładne i zwyczajnie inie miałam potrzeby ich malować.

    Co do Eveline 8w1 i MicroCell (droga jak zbój ;/) - użyłam każdej raz a potem schodziły razem z własną płytką paznokci. Moja manicurzystka mówi, że obie zawierają formaldehyd i szkodzą moim paznokciom jeszcze bardziej.

  • Autor: Armenika Data: 2013-09-24 12:00:25

    Jako miłośniczka naturalnych kosmetyków proponuję olejek rycynowy i dok z cytryny. Naciera się paznokcie jednym albo drugim, a one staja się zdrowsze. Przede wszystkim się nie rozdwajają.

  • Autor: Juka Data: 2013-09-30 11:06:38

    Ja testowałam już mnóstwo olejków, lakierów, ziół i reklamowanych preparatów. Na słabe paznokcie pomaga mi tylko Biotyna - już pierwsze efekty zauważam po tygodniu, dwa razy do roku robię miesięczną kurację. 1 Opakowanie kosztuje ok. 35 zł i wystarcza na miesiąc.

Przejdź do pełnej wersji serwisu