Forum

Zdrowie i uroda

Ubezpieczenie za szpital

  • Autor: Ewa1982 Data: 2013-09-18 07:38:38

    Kochani, pomóżcie.

    Mam problem, otóż 25 lipca szłam do szpitala i wyszłam z niego 5 sierpnia. Jestem w pracy ubezpieczona (ubezp. grupowe) i za każdy dzień pobytu w szpitalu powinnam dostać pieniążki, ale pech chciał, że do 31 lipca byłam ubezpieczona w Hestii, a od 1 sierpnia w Compensie. Wczoraj dostałam pismo z właśnie Compensy, że pobyt w szpitalu miał miejsce przed początkiem odpowiedzialności Towarzystwa i nie należą mi się żadne pieniążki. Zupełnie tego nie rozumiem dlaczego tak jest. Może ktoś mi wyjaśni? Jakieś pomysły?

  • Autor: jolka60 Data: 2013-09-18 08:18:34

    Ewa,znalazłam coś podobnego,może to Ci pomoże;

    http://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/283281-ubezpieczenie-grupowe-odszkodowanie.html

    Najpewniej to jest ważne,czy .jak jest napisane,obecne towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje na siebie 'kontynuację"poprzedniego ubezpieczenia.

  • Autor: pwyso Data: 2013-09-18 09:53:55

    Ewa, znajdź w necie stronę Rzecznika Ubezpieczonych, na stronie są telefony do bezpłatnych porad prawników, oni Ci wszystko wytłumaczą i jak coś to pomogą ubiegać się o odszkodowanie ...

  • Autor: kaja39 Data: 2013-09-18 18:31:36

    Wg mnie, to za pobyt w dniach 25 lipca - 31 lipca trzeba zgłosić roszczenie do Hestii, bo faktycznie przed 01 sierpnia nie było odpowiedzialności Compensy. Zastanawiające jest tylko to, że ta druga firma nie chce wypłacić za okres 01-05 sierpnia. Może mają jakieś zastrzeżenie w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Od sprawdzenia tych warunków trzeba zacząć. W każdym zakładzie pracy jest osoba odpowiedzialna za ubezpieczenie grupowe pracowników i to najlepiej do niej się zgłosić się z prośbą o wyjaśnienia.

  • Autor: as Data: 2013-09-18 19:27:50

    Uważam tak samo jak Ty

  • Autor: Narwen Data: 2013-09-18 22:24:47

    Musisz przeczytac Ogólne Warunki Ubezpieczenia w nich powinnaś mieć zawarte wszystkie informacje

Przejdź do pełnej wersji serwisu