Forum

Zdrowie i uroda

olej lniany

  • Autor: anari74 Data: 2013-09-29 12:57:08

    Witam.od pewnego czasu zjadam rano jogurt wymieszany z olejem lnianym ,ponieważ gdzieś wyczytałam że taka miksturka jest bardzo zdrowa na problemy trawienno-żołądkowe.Czy ktoś z was również spożywa taką miksturkę i jakieś ciekawe efekty zdrowotne? miło mi będzie gdy się podzielicie.Z góry dziękuję

  • Autor: makaronka Data: 2013-09-29 14:04:29

    Witaj.Ja go nie jadam lecz nakładam na wlosy,super odżywia i pięknie się po nim błyszczą.

  • Autor: kromselka Data: 2013-09-29 17:57:38

    Zgadzam się z tobą, olej lniany jest bardzo zdrowy. Najlepszy jest olej lniany budwigowy tłoczony na zimno. Jakiś czas temu go jadłam ale żadnych rewelacji trawiennych nie było. Cera mi się tylko poprawiła. Sprubój olej z serkiem naturalnym albo wiejskim. Mi smakował też chleb z olejem i cukrem.

  • Autor: anari74 Data: 2013-09-29 20:05:25

    z serkiem jadłam ale ,oj nie smaczne,jedynie z jogurtem mi smakuje na cerę też się przyda chociaż słyszałam że leczy np.wrzody których myślę że nie mam ale w sumie na pewno nie zaszkodzi zdrowo się poodrzywiać i zacząć dzień nie od kawusi;)

  • Autor: livia Data: 2013-09-30 10:59:22

    Do jogurtu z olejem wmieszałabym   łyżkę otrębów owsianych :)

  • Autor: anari74 Data: 2013-09-30 13:03:38

    o i to myśl otręby dopakuję dzięki:)

  • Autor: kurkuma Data: 2013-10-02 18:12:53

    Takiej akurat mikstury nie jadłam, robiłam dość mocno zbliżoną - wg diety dr Budwig - czyli twarożek zmiksowany z olejem. Wartość oleju lnianego docenia dziś wiele osób.Jest tu jednak dość istotne ograniczenie - musi to być olej odpowiednio pozyskany i przechowywany. Nawet najlepszy olej lniany jeśli postoi na zwykłej półce w sklepie 2 tygodnie - jest niewiele wart. Jeśli zatem chcemy skorzystać ze wspaniałych wartości tego oleju to najlepiej zamówić  w Oleofarm bądź kupić w aptece (korzystniej ze względu na koszty dostawy). Osobiście olej lniany najlepiej mi smakuje w surówce z kiszoną kapustą.

  • Autor: Armenika Data: 2013-10-04 09:55:42

    Olej lniany... ulubiony specyfik mojej mamy na wszystko. Przesuszone włosy i dłonie, jako maseczka na twarz i pięty. Dodatek do potraw, sałatek i serów. Właśnie z białkami najlepiej się wchłania do organizmu. Ważne jest aby takiego oleju nie podgrzewać. Musi być spożywany, wcierany na zimno. Wysoka temperatura wytraca jego najlepsze elementy.

  • Autor: marysieńka90 Data: 2014-02-21 14:47:44

    Ja piję codziennie rano łyżkę oleju...podobno ma działanie antyrakowe

     

  • Autor: majolika Data: 2014-02-21 15:22:49

    Ja kupuję olej lniany w sklepie ze zdrową żywnością. Nawet mam ulubionego producenta. Cenię  ten olej za jego właściwości SMAKOWE!Na dodatek jest zdrowy, więc go używam do sałatek, polewam nim zwykłe gotowane ziemniaki, czy kaszę. Jak go spróbujecie,(ale musi być świeży, te drogie w marketach, to często sa stare i gorzkie!)to na zawsze pozostaniecie jego wielbicielkami.Mój kolega z pracy, to tak go polubił, że na sniadanie nalewa go do spodeczka, macza w nim chleb i cmoka z zachwytu)))to taki orzechowy smak, lekko podobny do smaku rukoli.

  • Autor: megi65 Data: 2014-02-21 16:15:53

    Z cała swoboda mowy mogę napisać ...olej lniany tłoczony na zimno jest suuper . Codziennie robię pastę 125 g twarogu chudego + 2 łyżki jogurtu chudego + 3łyżki oleju . Rozmiksuję blenderem i do 48 godz. zjadam . Na początku kręciłam nosem ale ambitna jestem i ... polubiłam i to bardzo. Taka pasta zastępuje mi masło. Na kromkę chleba posmarowaną pastą śmiało kładę plaster szynki , kleksy miodu czy powidła . Można pastę łączyć z ogórkiem , pomidorem , rzodkiewką. Można na słodko czy na pikantnie serwować ..

    Efekt : pozbyłam się męczących mnie wzdęć (espumisan nie pomagał ) i pięknie cholesterol spadł !

    Polecam , polecam .

  • Autor: makusia Data: 2014-02-21 16:45:41

    Będę robiła z niego majonez, dam znać jak smakuje :)  

  • Autor: majolika Data: 2014-02-21 16:48:50

    Ja robiłam- chyba jednak smak był zbyt wyrazisty. Ale do kapusty wigilijnej, czy śledzi nadaje się idealnie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu