Forum

Kuchenne porady

mikser planetarny

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-17 22:05:34

    Witajcie:)

    Zarzekałam się, że nigdy już nie kupię miksera Zelmera i kupiłam po raz trzeci, i po raz trzeci padł. Tym razem wybuchł po niecałych 2 latach użytkowania, wysadzając przy okazji korki (mamo, światełko w lodówce zgasło - powiedziało moje dziecię, bo właśnie szukało jogurcik).

    Siedzę już któryś dzień w internecie i szukam intensywnie, bo muszę jak najszybciej kupić coś nowego. Teraz mam pożyczony od teściowej.

    Wpadł mi w oko taki:

    http://allegro.pl/robot-mikser-kuchenny-1200w-3-mieszadla-6-5l-profe-i3561991329.html

    Ewentualnie ten: http://allegro.pl/robot-kuchenny-mikser-misa-5l-clatronic-3lata-gwar-i3603355354.html

    Może ktoś go ma i zechce podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania:)

    A może polecacie inny, dobry, bo wypróbowany, w przystępnej cenie.

  • Autor: megi65 Data: 2013-10-18 07:29:19

    Moniu ! Zapewne ma zalety taki domowy robot  szczególnie gdy codziennie go potrzebujesz na parę godz . Jestem jednak zwolenniczką małego , lekkiego , chowanego do szuflady miksera  bzyyyk i po robocie .

    Od lat używam Bosch .. i jestem bardzo zadowolona . Wcześniej był Siemens .. A może to nie wina miksera , że korki wysadziło  tylko problem z instalacja elektryczną ?

  • Autor: bietka Data: 2013-10-18 07:49:37

    Cisto,masa ubita mikserem z ruchem planetarnym to zupełnie inna bajka a i dodać trzeba że samo się kręci.Ja mam kenwooda km 266 ale są inne np   http://www.ceneo.pl/13947577 .Wynalazków z allegro bałabym się ze względu na ew.problemy z naprawą.W lidlu czy biedronce były w ofercie z ruchem planetarnym a tam chociaz gwarancję uznają.

    A tu masz boscha  za bardzo przystepną cenę http://www.eukasa.pl/robot-kuchenny-bosch-mum-4405-bialy/?

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-18 20:43:20

    Rzeczywiście, bardzo fajny jest ten Bosch.

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-18 20:31:30

    Sądzę, że to jednak wina miksera. Instalacja elektryczna była wymieniana niecały rok temu, właśnie dlatego,że wyrzucało korki. A mikser już od jakiegoś czasu śmierdział przy dłuższym używaniu i mąż mnie przestrzegał, że któregoś dnia może wybuchnąć. Jasnowidz :)

  • Autor: rs1107 Data: 2013-10-18 08:35:29

    A więc tak, ja ci polecam Firsta. Osobiście zbieram pieniążki na jego kupno. Coś ponad 400 zł i masz mega fajny sprzęt. Na ceneo.pl sprawdź tylko gdzie kupisz najtaniej. Tu masz link abyś zobaczyła co on potrafi http://www.youtube.com/watch?v=EDN92JXV_AE

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-18 20:36:17

    Widziałam ten filmik i po jego obejrzeniu nabrałam chęci na to cudo. Mąż zachęca mnie do kupna. Misa jest duża, nie musiałabym wyrabiać ręcznie ciasta na chleb. Obawiam się tylko, czy poradzi sobie z małą ilością składników np. ubicie 2 białek na pianę.

  • Autor: Kicia150 Data: 2013-10-18 10:35:50

    Ja też po tym jak mi padła kolejny Zelmer powiedziałam nigdy więcej tej firmy! Chyba lata świetności ma już dawno za sobą.Kupiłam ręczny Boscha i przeniosłam się w inną epokę.Lekki,cichy i duża moc.Też zastanawiałam się nad dużym mikserem,ale wybrałam mały do szuflady,tym bardziej ,że mam malakser.Polecałabym znanego producenta,ja osobiście mam duże zaufanie do Boscha,Simensa.To pewna jakość,duża żywotność i jak coś się stanie gwarancja,że przez wiele lat będzie szansa na naprawę,bo części będą dostępne.Mam dużo sprzętu tych firm,a właściwie chyba wszystko od czajnika po zmywarkę, lodówkę.Kiedy zepsuła mi się pralka po 17 latach nie było problemu z naprawą.

  • Autor: marzena89gb Data: 2013-10-18 18:29:05

    Jak bym miała wybierać między tymi dwoma , zdecydowanie wybrałabym FIrsta firma bardziej precyzyjna

  • Autor: kiki1101 Data: 2013-10-18 20:09:49

    KitchenAid jest SUPER, duzy, ciezki iradzi sobie ze wszystkim. Nie wyobrazam sobie pracy w kuchni bez niego. Drogi ale wart swojej ceny

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-18 20:45:08

    KITCHENAID odpada, jest zbyt drogi:)

  • Autor: grażka Data: 2013-10-18 21:18:24

    mam clatronica , trochę głośny , ale radzi sobie z każdym ciastem

  • Autor: zaneta1178 Data: 2013-10-18 22:09:41

    Też jestem na etapie wybierania robota. Brałam pod uwagę tego firsta ale przewertowałam chyba wszystkie fora i stwierdziłam, że sobie go daruję, opinie były średnie, clatronic ma więcej pozytywnych(jeżeli tylko te dwa bierzesz pod uwagę). Ja jednak stwierdziłam, że poczekam i uzbieram sobie na boscha lub kenwooda:)

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-24 21:22:56

    A praktykowałaś może, czy poradzi sobie bez problemu, jak jest mało w misce np. 2 białka albo pól szklanki śmietany do ubicia?

  • Autor: figusia Data: 2013-10-19 15:28:44

    Też nie tak dawno szukałam miksera, ostatecznie zdecydowałam się na zakup tego robota http://www.electro.pl/Robot_BOSCH_MUM4875EU-519335.html  i jestem zadowolona.

  • Autor: madina99 Data: 2013-10-20 09:21:05

    Miałam Boscha MUM ale nie chciałabym go.Ciasta na chleb nie wyrobi,ma za małą misę,nie spełniał moich oczekiwań.Teraz mam kitchena,jest super,a ponadto mały ręczny Boscha-jest on bardzo fajny,lekki i cichy-szczerze polecam.Zelmera też nie  chciałam -nigdy więcej.

  • Autor: zaneta1178 Data: 2013-10-20 12:55:47

    No to boscha już skreślam, bo najbardziej zależy mi na wyrabianiu drożdżowego ciasta, zostaje kenwood, KA, to niestety dla mnie za wysoka półka.

  • Autor: jagoda.pik Data: 2013-10-22 22:33:47

    nie skreślaj boscha, tylko kup ten droższy, z większą misą, mój wyrabia ciasto chlebowe na zakwasie 1,5 kg

  • Autor: makusia Data: 2013-10-20 12:20:46

    Mam taki (KLIK) jestem z niego bardzo zadowolona.

  • Autor: balbisia19 Data: 2013-10-20 13:04:02

    Super ten robot, nawet nie wiedziałam ze istnieja takie wielofunkcyjne cudeńka. Zamiast kilku gratów osobno, jeden - świetna sprawa.

  • Autor: makusia Data: 2013-10-20 13:29:13

    Dokładnie:)

  • Autor: oliwia4000 Data: 2013-10-23 00:16:52

    wcześniej miałam bosch, ale nie byłam z niego zadowolona. Później był bosch ten większy, ale to była porażka. nie radził sobie z ubiciem 2 białek bo to było za mało, mieszadła nie można było obniżyć.ciasto drożdzowe wyrabiał bardzo ładnie tylko był problem z otwarciem go z tym ciastem, trzeba było wołać nęża do pomocy. teraz mam "quigg" i jestem zadowolona można regulować wysokość mieszadeł i ma dźwignię  do otwierania, a co najważniejsze nie był taki drogi jak kitchenaid (który jest rewelacyjny) wyrabiam nim ciasto beż problemów (mam go 1,5roku)

    http://www.etest-wohnen.de/test_detail-21794-2375-quigg_profi_kuechenmaschine_km_2010_11.html

  • Autor: renataz36 Data: 2013-10-25 11:25:30

    łomatko najpierw powiem co przeczytałam na pierwszy rzut oka w tytule

    MIKSER PRENATALNY

    A co do Zelmera to chyba masz faktycznie pecha... mój ma już nie kłamiąc jakieś 18 lat i kurde działa bez zarzutu... musiałam trafić na przedwojenny egzemplarz

  • Autor: Monika09 Data: 2013-10-28 18:57:33

    Myślę, że robią coraz gorsze jakościowo. W moim domu rodzinnym jest mikser zelmera, który działa już 20 lat. I to dlatego kupowałam z tej firmy. Nie powiem pierwszy, który kupiłam działał kilka lat, ale 2 kolejne to porażka.

  • Autor: a. Data: 2013-10-28 21:46:47

    Moniko, jeśli chcesz wyrabiać ciasto chlebowe clatronic będzie się nadawał jeśli wykonasz w nim w domu małe przeróbki, inaczej plastikowe tryby "obetną" się dość szybko.

    Ja mam Bosch MUM 86 HomeProfessional.Jest wersja tańsza o mocy chyba 900W z serii MUM5xxx, bogato wyposażona, która drożdżowe zagniata bez problemu (nie wiem jak chleb). Może pomyśl o czymś takim.

    pozdrawiam :)

    http://www.youtube.com/watch?v=x8U9GZjFyS4

  • Autor: frytka Data: 2013-10-29 19:28:35

    Ten robot jest niesamowity.Ciekawe jak maszynka do mielenia mięsa radzi sobie przy 900W.Chciałabym go kupić ale trochę pogubiłam się z tymi numerami przy MUM .Czym one się różnią? Czy do każdego z tych typów można dokupić różne akcesoria?

  • Autor: a. Data: 2013-10-29 22:55:08

    Im wyższa liczba początkowa, tym nowszy i silniejszy model. Do 5 włącznie całe wyposażenie jest w cenie miksera. Przy tych z serii 8 w cenie jest tylko dzbanek, resztę trzeba już kupować osobno. Co do maszynki, to zależy jak chcesz ją użytkować, jeśli zmielić sobie mięso na mielone, da radę, jeśli tak jak ja przemielić 40kg mięsa jednorazowo na kiełbasę, w dodatku z dużym udziałem ścięgnistej dziczyzny, to już raczej nie.

    Myślę, że ten model, który ma 900W to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy robią dużo drożdżowych ciast, ale nie pieką co drugi dzień chleba na zakwasie.

  • Autor: Monika09 Data: 2013-11-10 12:20:07

    Śpieszę zawiadomić, że mikser kupiony. Zdecydowałam się na Firsta. Stoi u mnie w domu już z 10 dni i dopiero dzisiaj znalazłam czas, żeby go wypróbować. A raczej czas i konieczność, bo na jutro zapowiedzieli się goście.

    Na pierwszy ogień poszedł biszkopt z 4 jaj. Wielka miska mnie przeraziła i miałam obawy, czy poradzi sobie  z taką ilością. Pianę ubił znakomicie i bardzo szybko. Ciasto wyrosło wysokie, czyli wszystko ok.

    Następnie wzięłam się za robienie chleba. Ciasto wymieszane bardzo dobrze. Stoi w misce i rośnie. Zobaczymy jak będzie wyglądało po upieczeniu. Ten chleb robiłam już wiele razy, więc będę miała porównanie.

    Mikser jest hałaśliwy. Powinien mieć też przyssawki, bo przy robieniu ciasta na chleb, delikatnie się  przemieszczał. Zaznaczę, że ciasto było dość gęste i miało dość dobrze rozwinięty gluten. Myślę, że przy lżejszym drożdżowym nie będzie jeździł.

    Na razie tyle wrażeń. Po południu zrobię masę do ciasta, to będę miała obraz  jak pracuje mieszadło do mas.

  • Autor: Monika09 Data: 2013-12-07 21:29:33

    Po miesiącu użytkowania mam już trochę wyrobione zdanie o mikserze.

    1) Rewelacyjny do ciast drożdżowych, zarówno lekkich jak i zwartych. Świetnie sprawdza się przy delikatnym cieście na chałkę czy drożdżówki, jak i przy gęstym cieście na chleb. Chleb robię zwykle z 1 kg mąki i nie ma problemu  z wymieszaniem. Muszę tylko być w pobliżu, bo nieco się porusza po blacie. Ja robię bardzo dużo drożdżowych wypieków, więc w tym przypadku to strzał w 10.

    2) Ubicie jajek, śmietany idzie świetnie. Nawet z niewielkimi ilościami (dzisiaj ubijałam 2 jajka) nie ma problemu.

    3) Naleśniki, gofry, masy serowe dobrze wyrabia (wymieszuje).

    4) Ukręcenie masła z cukrem to masakra. Porażka na całej linii. Ciągle trzeba zgartać ze ścianek. Zdenerwowałam się i użyłam mikseru teściowej do zrobienia masy. Wolałabym kręcić ręcznie w misce niż w tej maszynerii

    5) Biszkopty, ciasta piaskowe, kruche itd. super.

    I to chyba wszystko na razie. Święta blisko, więc jeszcze będzie mógł się wykazać.

  • Autor: Gustka Data: 2013-12-07 15:22:00

    Ja też właśnie testuję swój nowy nabytek Bosch MUM 86A1. Przymierzałam się do niego dwa lata, bo cena jest ( jak dla mnie ) bardzo wysoka. Przy jego użyciu zrobiłam drożdżówki i przed chwilą dość zwarte ciasto drożdżowe na chałkę. Działa bez zarzutu. Jest cichy, wyrabia ciasto bardzo dokładnie i w krótkim czasie ( drożdżowe 6 min. ). Nie przesuwa się po blacie. Zobaczymy, jak poradzi sobie z ciastem chlebowym. Myślę, że da radę, jest mocniejszy niż mój odkurzacz, silnik ma 1600W. Wadą jest dość skromne jak na cenę wyposażenie, ale w ofercie jest możliwość zakupu dużej ilości dostawek.

  • Autor: kasiula007 Data: 2015-09-22 09:25:09

    dla mnie przykładem dobrze przemyślanego i dobrze zrobionego robota jest EKM4200 marki Electrolux. Misa ze stali szlachetnej. Jakość widać od razu. Macałam go w sklepie i sprawia na prawdę niezłe wrażenie. To mój cel na ten rok. Może mąż sprezentuje na rocznice. :P

Przejdź do pełnej wersji serwisu