Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Co posadzić jesienią

  • Autor: Mimi Data: 2013-10-26 16:32:42

    Mam pytanko. Od roku mam domek z ogródkiem i żadnego pojęcia o roślinach. Posadziłam poprzedniej jesieni cebule tulipanów, narcyzy mieczyków... Wszystko ładnie pięknie tylko od lipca, sierpnia na ogrodzie jest tylko zielono. Nic nie kwitnie. Potrzebuje roślin które kwitna we wrześniu, październiku żeby ogród był kolorowy cały sezon. Co proponujecie? Dodam, że to stara wiejska chatka wiec ogród też ma być taki sielski, wiejski, naturalny.

     

  • Autor: boroweczka25 Data: 2013-10-26 17:04:30

    Przy starej wiejskiej chacie pięknie wyglądają malwy, kwitną aż do mrozów.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2013-10-29 20:03:44

    Ja tez kocham malwy, ale to rośliny dwuletnie. czyli kwitną dopiero w następnym roku.

  • Autor: stokrotka390 Data: 2013-10-26 19:48:47

    Witam, masz mnostwo mozliwosci, np. trzykrotka ogrodowa, kwitnie caly rok, floksy rowniez, moze roze, gozdziki brodate, a na wiosne wysiej roslinki jednoroczne: astry,aksamitki i georginie (mozesz z nasion, to nie trzeba wykopywac na zime) i bedziesz miala ogrodek kolorowy do zimy, pozdrawiam i milego wieczoru zycze.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-10-26 22:59:31

    Ostatnio jestem zauroczona berberysami,kupuję różne odmiany i kolory.

  • Autor: sarna34 Data: 2013-10-27 07:22:09

    Jesienne kwiaty to astry bylinowe (marcinki), są roślinami wieloletnimi. Kwitną jak szalone aż do mrozów. Występują w wielu kolorach i odmianach. Są odmiany wysokie i niskie.Kupuję sadzonki na allegro.

  • Autor: pa1982 Data: 2013-10-27 12:57:38

    O tak,uwielbiam marcinki,mają piękne kolory.

  • Autor: ewka63 Data: 2013-10-27 20:24:50

    Cebulowe już masz, więc proponuję byliny kwitnące:

    kwiecień: gęsiówka kaukaska, żagwin ogrodowy, pierwiosnki. to niskie roślinki wypełniają puste miejsca między cebulowymi.

    W maju jeszcze kwitną poprzednie a zaczynają liliowce cytrynowe, łubiny, piwonie lekarskie, irysy syberyjskie i kłączowe, szałwia, śniedki,

    Czerwiec to czas dla różanego szaleństwa (), ostróżek, naparstnic, niskich odmian dzwonków, macierzanki piaskowej, bodziszków, tawułek, rozchodników ostrych, krwawnic, wiesiołka misuryjskiego. Kwitną również późniejsze odmiany piwonii.

    W lipcu swoje kwiaty rozwijają Liatry, lawenda, przywrotnik ostroklapowy, malwy, jeżówki, floksy, liliowce, hortensje bukietowe, klematisy.

    Sierpniowe byliny kwitnące to m.in. wrzosy, dalie, rudbekie, słoneczniczek szorstki, gaura, kichawiec, przetacznik

    Wrzesień nadal jest kolorowy bo do kwitnących z sierpnia dochodzi powtórne kwitnienie wielu bylin przyciętych wcześniej po kwitnieniu wiosennym. Dla mnie najpiękniejsze są w tym miesiącu przebarwiające się hortensje.

    W październiku nadal kwitną dalie, berberysy przebarwiają się na purpurowo, nadal kwitnie również wrzos.

    Warto w ogrodzie posadzić kwitnące krzewy. Wiele z nich zmienia pięknie na jesień barwy na żółte, czerwone, purpurowe.

    To tylko kilka propozycji kwiatów z babcinego wiejskiego ogródka :) A, nie może tez zabraknąć słoneczników i margarytek :)

  • Autor: Mimi Data: 2013-10-29 09:19:15

    Dziękuję bardzo za informacje. Zawsze mogę na was liczyć:)

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu