Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Jaka święta

  • Autor: asieksza Data: 2013-11-03 15:25:54

    Ksiądz wymyślił, że na przyszłą niedzielę dzieci mają się przebrać za ulubionego świętego. Ola wymyśliła, ze będzie Bernadetką ( a ja nie mam pojęcia jak ją przebrać ). Jula nie ma pomysłu i chyba sama nie wymyśli więc matka ma kolejną zagwozdkę więc liczę na pomoc.

  • Autor: Mama AZK Data: 2013-11-03 16:12:36

    A może Królowa Jadwiga?

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Andegawe%C5%84ska

    Wielka postać, zasłużona dla Polski...

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-11-03 16:17:10

    Albo Kinga żona Bolesława Wstydliwego

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-11-03 19:47:26

    o tak ja też jestem za Kingą:), albo św. Rita z różami

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-11-03 16:18:13

    Również uważam że św.Jadwiga-będzie w miarę prosto uszykować strój. Św. Bernadeta była zakonnicą-jeśli dysponujesz czarnym suknem i kawałkiem białej tkaniny tez nie powinno być problemu...Ja już drugi rok "przerabiam" temat przebrania za świętego i powiem szczerze że gdyby nie internet byłoby ze mną krucho:)

  • Autor: inka21 Data: 2013-11-03 17:08:26

     

     

    Może troszkę przybliży ci postać tej osoby to co poniżej napisałam:

    Bernadetta - ta od objawień, urodziła się 7 stycznia 1844 r -żyła bardzo skromnie na skraju ubóstwa i nędzy, niedaleko Lourdes. Przygotowując się do pierwszej Komunii, w pobliżu groty Masabielle nad rzeką Gave doznała objawienia Niepokalanej. Miała w krótkim czasie 18 objawień, które spowodowały ruch pielgrzymi .

     

    Sama Bernadetta była małą, biedną dziewczynką, która doznała wiele przykrości i nieprzyjaźni ze strony ludzi, po Komunii wstąpiła za niedługo do klasztoru Sióstr Miłości, gdzie pełniła skromne funkcje pomocnicy infirmerki i zakrystianki.

    Śluby wieczyste złożyła 22 września 1878 r , a w kilka miesięcy później zmarła.

     

    Była młodą, skromną w biedzie wychowaną pobożną chrześcijanką.

     

  • Autor: SŁAWKA Data: 2013-11-03 17:59:17

    ŚWIĘTA CECYLIA, DZIEWICA I MĘCZENNICA Jedna z moich ulubionych Świętych, która uważała, że Panu Bogu miły jest śpiew i kto modli się śpiewając, to tak jakby dwa razy się modlił.

    Imię św. Cecylii wymieniane jest w Kanonie Rzymskim.
    Jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
    Legenda bowiem głosi, że grała na organach. Organy wodne były znane wówczas w Rzymie, ale były bardzo wielką rzadkością (otrzymał je np. cesarz Neron w darze ze Wschodu). Nie wiadomo, czy Cecylia mogła grać na organach - prawdopodobne jest jednak, że grała na innym instrumencie. Ówczesne panie rzymskie kształciły się często w grze na harfie. W ikonografii św. Cecylia przedstawiana jest jako orantka (osoba modląca się na stojąco, ze wzniesionymi rękoma). Późniejsze prezentacje ukazują ją w tunice z palmą męczeńską w dłoni. Czasami gra na organach. Jej atrybutami są: anioł, instrumenty muzyczne - cytra, harfa, lutnia, organy, płonąca lampka, miecz, lilia, wieniec z białych i czerwonych róż - oznaczających jej niewinność i męczeństwo

  • Autor: dana39 Data: 2013-11-03 18:58:07

    http://vimeo.com/4398502 tak prawdopodobnie była ubrana Bernadetta, jak była dziewczynką, długa spódnica, fartuszek, chustka na głowie.....

  • Autor: makusia Data: 2013-11-03 19:42:30

    To bardzo proste, inka pięknie opisała postać Św. Bernadetty:)

    https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bw+bernadetta&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8ph2UsOsMcfXtQaBnoEY&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=645

    A tak nawiasem mówiąc, to moja patronka bierzmowania;)

  • Autor: as Data: 2013-11-03 19:46:35

    Moja też

  • Autor: taara Data: 2013-11-04 12:54:15

    No i przebierz ją jak na tym obrazku. Będzie super :) W każdej tzw. grocie Bernadeta wygląda podobnie.

  • Autor: jannaj Data: 2013-11-03 21:20:20

    U nas w kościele ksiądz robi dzieciom konkursy i na następny tydzień mają się nauczyć kilku zdań o patronie swojego imienia. Będzie losowanie i nagrody.

    Dzieci, które nie mają "świętego" pierwszego imienia mogą opowiedzieć o drugim.

    Pomyślał chłopina o Dżesikach, Samantach i Kewinach.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-11-03 21:29:05

    Ojtam świętej Renaty też nie było

  • Autor: as Data: 2013-11-03 21:32:01

    Samanta i Kewin są świętymi

  • Autor: jannaj Data: 2013-11-03 22:53:58

    Faktycznie!

     

  • Autor: majolika Data: 2013-11-04 19:21:55

    Hahahaha, dobre))

  • Autor: majolika Data: 2013-11-04 19:20:00

    Bernadetka była wiesniaczką  fracuską. Chodziła w czepku i ludowym stroju z zapaską. Dziecko powinno się przebrać za postać dziecięcą. Bernadettka pasuje. A może św Tereska od Dzieciątka Jezus, też była dziewczynką małą.Przedstawia się ja w habicie karmelitańskim i z różami.

  • Przejdź do pełnej wersji serwisu