Forum

Gawędy o jedzeniu

Puszysta mąka firmy L.....

  • Autor: frytka Data: 2013-11-24 17:39:51

    Wczoraj w markecie widziałam tą mąkę.Co o niej sądzicie?.Jest droższa niż normalna mąka np.tortowa.Są też różne rodzaje np.do ciasta drożdżowego,do nalesników.do ciast i ciasteczek do ciasta pierogowego.Czy to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie coś dobrego ?

  • Autor: Zośka Data: 2013-11-24 18:09:24

    a co w mące może być dobrego? Same węglowodany! Nie przejmuj się jednak tym co piszę, bo ogólnie jestem wrogiem pszenicy, z wyboru.

  • Autor: rdzina Data: 2013-11-24 18:22:21

     Witam,nie patrz co pisze na etykiecie sprawdź typ mąki na boku torebki okaże się że to ta sam mąka. L... ma piękne torebki i reklamę więc połowę ceny płacisz za torebkę i to że pisze na niej że możesz z niej zrobić pierogi a z innej ciasto drożdżowe  w gruncie rzeczy to ta sama mąka  do naleśników pewnie jest tortowa (450 )typ i do biszkoptów jest ta sama tylko opakowanie inne .

  • Autor: Monika09 Data: 2013-11-24 20:21:20

    Zgadzam się z Tobą. Najlepiej sprawdzić skład.

  • Autor: madina99 Data: 2013-11-24 20:24:13

    Specjalnej różnicy nie widzę,kiedyś ją kupowałam teraz już nie .Od kiedy firma zmieniła opakowania z papierowych na foliowe przestałam być klientką tej firmy.Chleba i bułek nie kupujemy tylko piekę sama i stosuję mąki z innych firm a ostatnio odkryłam młyn niedaleko mojego miejsca zamieszkania i jestem z tego powodu bardzo zadowolona.Co do opakowań-pamiętam,że od lat mąka, kasze i ryż zawsze były w papierowych opakowaniach .I tego się trzymam.

  • Autor: bahus Data: 2013-11-24 21:44:43

    a co w mące może być dobrego? Same węglowodany! Nie przejmuj
    się jednak tym co piszę, bo ogólnie jestem wrogiem pszenicy, z
    wyboru.

    Masz rację. Ja od pszenicy też wolę żyto, a właściwie to produkt powstały na drodze fermentacji, a następnie destylacji i rektyfikacji...choć ta ostatnia niekoniecznie.

  • Autor: Lea2 Data: 2013-11-24 21:32:54

    Ja zamówiłam sobie mąkę i kasze w necie z Młyna B. Może i jest droższa, ale jest z pełnego przemiału typ 2000 i 3000 itp. Właśnie wczoraj otrzymałam dużą paczkę. :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-11-25 10:56:33

    O ja głupia, że na to nie wpadłam. Dzięki za pomysł, bo ja u siebie mam kłopoty z kupieniem mąk "chlebowych". :)

  • Autor: jannaj Data: 2013-11-25 11:13:48

    Dziewczyny proszę was - o ile wiadomo, że chodzi o Lubellę to młyn B. Lei2  nic mi nie mówi.

    Byl taki wątek i z tego co pamiętam to ustalono, że można podawać nazwy firm.

    Problem robi się wtedy, kiedy ktoś dopiero co się rejestruje i od razu wstawia wątek na forum z linkiem wraz z peanami pochwalnymi.

    Co do Lubelli - możesz sobie darować. Sama próbuję mąk z różnych młynów, które są na promocjach w moim sklepie i nie mam się do czego przyczepić.

    Trafiłam na szymanowską, na dolnośląską teraz mam jakiś Młynpol (Królowa Mąk tortowych typ 400) - wszystkie są OK. Raz miałam Zonka - Gazdę zwykłą - nie nadawało się toto do niczego.

  • Autor: madina99 Data: 2013-11-25 11:38:20

    Z tego co mi wiadomo młyn B to inaczej młyn Bogutyn Wpisz w gogle i znajdziesz.

  • Autor: Lea2 Data: 2013-11-25 12:47:13

    Trafiłaś :) Nazwy wolę podawać na priv, bo tak bezpieczniej i nikt się nie przyczepi, że kogoś promuję :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu