Forum

Zdrowie i uroda

Plamy na ciele

  • Autor: JustynaH Data: 2013-12-04 11:45:03

    Witam !

    Znów zwracam się do Was o poradę. Termin do dermatologa mam na 20 lutego, a mam taki problem :

    praktycznie na całym ciele, bo na rękach, nogach, plecach, brzuchu, twarzy zrobiły mi się takie szorstkie bladoróżowe plamy, które jak podrapię to schodzi biała sucha twarda skóra, jak myślicie co to może być?

    Byłam u lekarza rodzinnego i poleciła mi smarować te miejsca maścią przeciwgrzybiczą, ale to nie pomaga, powiedziała, że to może być na tle nerwowym.

    W internecie jest pełno wątków o podobnych problemach skórnych, ale u niemowlaków, jedynie wyczytałam gdzieś, że takie zmiany mogą być stanem przed rakowym i przeważnie mają je osoby z bladą cerą, a ja do takich się zaliczam, co mnie bardzo zmartwiło, może ktoś miał z czymś takim do czynienia i powie mi co to jest.

    Przepraszam, że tak dużo się rozpisałam.

    Z góry dziękuję za porady.

  • Autor: Ewa1982 Data: 2013-12-04 12:33:06

    Może warto wydać pieniążki i iść do dermatologa prywatnie skoro Cię to martwi, tym bardziej, że maść od lekarza rodzinnego nie pomaga.

  • Autor: JustynaH Data: 2013-12-04 12:35:07

    Chyba masz rację, będę musiała poszukać w moim mieście prywatnego dermatologa.

    Ale może ktoś się odezwie, kto miał podobny problem.

  • Autor: Ewa1982 Data: 2013-12-04 12:39:37

    Napisałam Ci info na privie.

  • Autor: Iza29 Data: 2013-12-04 12:51:54

    Wysłałam ci wiadomość na priv.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-12-04 17:50:25

    Też wysłałam wiadomość

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2013-12-04 19:22:58

    czemu nie podajecie informacji do ogólnej wiadomości?? mam podobne problemy z którymi dermatolog sobie nie radzi / u mnie występują jesienią i zimą i zazwyczaj same ustępują/ chętnie skorzystałabym z porad.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-12-04 19:27:50

    Opisałam własne problemy ze skórą . Jeśli Twoje przechodzą to na pewno nie są takie same. Jesli mogę Ci coś doradzić, to poczytanie o witaminie F i jedzenie ziaren słonecznika

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2013-12-04 21:16:23

    dzięki już się biorę do pisania, ziarnka wyjadam ze słoika dla sikorek:)

  • Autor: inka21 Data: 2013-12-04 21:57:13

     w zielarskim sklepie torebka 200gramowej wielkości ziół o nazwie "Czystek" na problemy skórne i trądzik - oryginalne nie jest rozsypywana w Polsce ,Zaparzasz i pijesz 2 x dziennie.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2013-12-05 20:42:12

    Dziękuję:)

  • Autor: powsinoga Data: 2013-12-05 11:50:53

    Mój syn ma AZS i właśnie o tej porze roku wybitnie nasilają się objawy. Suche plamy - głównie na wysokości łokci, pod pachami, na udach, pod kolanami, bardzo swędzące. Okresowo są potrzebne maści ze sterydami, a codziennie - kąpiel w emolientach, natłuszczanie też emolientami.

  • Autor: chmurka Data: 2013-12-05 11:52:24

    Witam mogą to być początki łuszczycy ,może przebiegac  łagodnie lub agresywnie.

  • Autor: Jola666 Data: 2013-12-05 11:59:43

    Nie wiem czy przyda się dermatolog bo mi to wygląda na alergie a nie tam jakieś bzdurne stany przedrakowe hahaha ! i ha  Moje dzieciaki z basenów,restauracji ,sklepów , przyniosły nie raz takie prezenciki ...Najstarszy jest uczulony na dodatki w dorosłych dezodorantach ,średni nie może jeść nic z karczochem a najmłodsza jest wolna :)

    Tam bym poszukała .Ale może to być też łuszczyca ( mam przypadek w rodzinie )tylko ona nie rozwija się tak nagle .Więc to chyba alergia .Zastanów się jakiej nowej rzeczy zaczęłaś używać w momencie gdy zaczęły się objawy .Może to być kosmetyk ale też coś nowego w kuchni np jakieś nowe przyprawy czy nawet zwykły makaron  .Myślę ,że czekają Cię testy :)

    Łuszczyca jakoś tak się objawia ( na początku) tylko w jednym miejscu np na łokciu ,czy na kolanie .Nie sądze by to była łuszczyca ,zbyt rozległe są te zmiany .

  • Autor: Maria K Data: 2014-06-05 19:49:04

    Łuszczyca może wysypać w ciągu 2 dni, są różne jej rodzaje, nie zaczyna się tylko od kolan i łokci.

    Zdjęcie z internetu.

    http://ec.grisol.com/luszczyca

  • Autor: kokarda Data: 2013-12-05 12:06:35

    mi wyglada na początki łuszczycy :/ miałam sama w okresie dojrzewania, teraz sie ucichlo

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-12-05 15:53:34

    Na początek stanowczo oznajmiam że nic nie zastąpi porady lekarskiej:) a tak "gdybając" to podejrzewałabym ostry "rzut" łuszczycy...być może w ostatnim okresie zyjesz/żyłaś w dużym napięciu i organizm właśnie w ten sposób odreagował....tylko że zmiany łuszczycowe swędzą w czasie kapieli-to jest charakterystyczny objaw łuszczycy...

  • Autor: JustynaH Data: 2013-12-05 19:52:35

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Trochę dalej poczytałam i wiem, że to nie są żadne stany przedrakowe, chyba za bardzo się zagalopowałam. Nie mogę teraz nadwyrężać budżetu domowego, wiec chyba poczekam cierpliwie do lutego i postaram się działać ziółkami.Też doszłam do wniosku, że może być to łuszczyca i wylazła , kiedy miałam trochę ciężkich i nerwowych chwil.Uczulenie, raczej nie bo nie doszukałam się żadnej nowości w jedzeniu, praniu, czy kąpieli.

    Podobno, dobry jest krem Mediderm w takich problemach, próbował ktoś, warto go kupić ?

  • Autor: gabigold Data: 2013-12-05 21:24:24

    Mam taki krem w domu, 500 gram , niecałe 20 zł, podobno jest rewelacyjny, choć nie mam łuszczycy, ale jest na więcej spraw dobry:)

  • Autor: alpabe Data: 2014-01-24 17:38:10

    My też stosowalismy mediderm w walce z AZS, bardzo ładnie natluszczał skórę. Teraz mamy 

    dexeryl, ten ma trochę lżejszą konsystencję.  

  • Autor: majolika Data: 2014-01-25 19:52:06

    Moja sp mama miała łuszczycę. Rozpoznam to. Po twoim opisie -pomyślałam, że to bardzo podobne. Mnie też raz kiedyś wyskoczyły takie plamy. Spanikowałam nieźle. Na dodatek zaczęło mi sie od łokci, a od tego miejsca łuszczyca na ogół się zaczyna. Było to krótko po śmierci mamy i miałam jeszcze te maści na łuszczycę.Wysmarowałam się nimi. Napiłam dziurawca i wystawiłam łokcie pod lampę .To pomaga.Całe szczęście to była jesień, słońca  nie było  ostrego na zewnątrz. Przeszło. Łuszczyca zaczyna się najcześciej od zmian na łokciach. To są OKRĄGŁE plamy o RÓWNYCH brzegach.. W dzisiejszych czasach można ją skutecznie zaleczyć.Nie wyleczyć, ale zaleczyć. Mam nadzieje, że u ciebie to nie to.U mnie też to było jednorazowo i zmiany niewielkie, które szybko znikły.

  • Autor: bozena28 Data: 2013-12-06 08:45:27

    Spróbuj używać mydełka z nanosrebrem   , odkąd go używam problemy zniknęły , a też dostawałam takie plamki i jeszcze używam balsam z maliną nordycką z neutrogeny mi pomaga:)

  • Autor: SwojskaPiwniczka_pl Data: 2014-01-21 17:20:43

    Moim zdaniem czym prędzej powinnaś udać się do dermatologa,szkoda ryzykować zdrowia i czekać,najlepiej prywatnie,no ale wiadomo że to też kosztuje. Daj znać co ostatecznie powiedział lekarz,tak z czystej ciekawości.

  • Autor: Valdek Data: 2014-01-23 09:20:02

    Witam,

    Cenna jest ta uwaga dotycząca pewnych trudności życiowych bo w takim przypadku najczęściej mamy do czynienia z zaburzeniami działalności wątroby co w konsekwencji prowadzi do różnych zmian skórnych ( i nie tylko )

    Tak wiec, należało by doprowadzić ja do właściwego działania poprzez zastosowanie wyciągu z mlecza lub jeszcze lepiej karczocha ( oba "produkty" są dostępne w wolnej sprzedażny )

    Organizm którego działanie jest zachwiane i nie jest w stanie wydalić toksyn i wszystkiego tego co go zatruwa działa na zasadzie odśrodkowej wiec te zanieczyszczenia pojawiają się na skórze .... i tu jeśli warunki są spełnione ( cukier, mleko spożywane w dużych ilościach ) pojawiają się w różnych formach ....

    Powodzenia !

  • Autor: marta_84 Data: 2014-06-05 09:00:53

    A próbowałeś oleju arganowego: http://pachnaca-kraina.pl/olej-arganowy - ma doskonałe właściwości i pomaga na takie schorzenia. Potwierdzają to użytkownicy tego forum.

  • Autor: Maria K Data: 2014-06-05 14:31:09

    To jest łuszczyca,moja przyjaciółka miała takie same objawy i stwierdzono u niej łuszczycę, ona jest bardzo nerwowa, żyje w stresie i jak tylko się przeziębi, to ma taki wysyp.

    Choroba jest nieuleczalna  i są częste wysypy, strasznie ją to krępuje, szczególnie latem.Natłuszcza ciało masłem oliwkowym 2 razy dziennie.

  • Autor: okruszek33 Data: 2014-09-30 18:19:56

    Nie prościej iść do dobrego dermatologa ? Jeżeli to łuszczyca to tylko dermatolog powie Ci jak złagodzić objawy i co będzie dla Ciebie najlepsze. Wyleczyć jej się niestety do końca nie da.

  • Autor: gotujrun Data: 2014-10-10 14:43:34

    Polacy mają tendencję do tego, by nie chodzić do lekarza.

Przejdź do pełnej wersji serwisu