Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

strój dla aniołka - wykrój

  • Autor: Mama AZK Data: 2013-12-07 19:58:17

    Moja córka ma być aniołkiem na klasowej Wigilii. Mam jej uszyć stroj z prześcieradła. Może ktoś z Was ma wykrój takiego stroju, ew. wie jak to zrobić? Chciałabym, żeby to była sukienka w kształcie litery A, z rozszerzającymi się rękawami. Wykończenie pod szyją musi być najprostsze na świecie, bo z trudnym sobie nie poradzę ;-)

    Pomożecie?

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-12-07 20:15:38

    Co do wykroju to nie pomogę...ale w ubiegłym roku moja córcia była aniołkiem i najtaniej wyszło mi kupić duży biały męski t-shirt a do tego skrzydełka aniołka w zestawie z opaską na włosy w textill markecie za jakieś 10zł, podobne można dostać również w pepco. W najnowszej gazetce pepco jest sukienka dla aniołka za 29,99-ale dzis widziałam-jakość masakryczna...

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2013-12-07 20:48:08

    1. Zmierz długość sukienki czyli po plecach od wystającego kręgu kręgosłupa do podłogi (przy wykończeniu skrócisz)

    2.Zmierz szerokość ramion córki.

    3. Zmierz długość rękawa razem z szerokością ramienia tj. od kości obojczykowej przy szyi do nodgarstka, ale po lekko zgiętym łokciu.

    Teraz zrób sobie wykrój tzn na dużym arkuszu papieru(na gazecie grubszym flamastrem) narysuj trapez góra to szerokość ramion +8cm (bo stój musi być luźniejszy) wysokość to długość sukienki, a dół(podstawa trapezu to góra + jakieś 30 cm(w sumie na obwodzie ok 60cm powinno wystarczyć na stawianie kroków,ale możesz zrobić np ok40 ,a potem ewentualnie zwęzić)

    CDN

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-12-07 21:08:43

    Szkoda że MamaAZK nie zadała pytania wczoraj:) też bym wykorzystała ten wykrój to stroju Maryi, a tak kupiłam dzis , w akcie desperacji bo czas ucieka coś okropnego..

  • Autor: Mama AZK Data: 2013-12-07 21:19:01

    Ha ha, a ja nie zadałam tego pytania wczoraj, albowiem dopiero dzisiaj dowiedziałam się o tym, że mam uszyć strój.. ;-)

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2013-12-07 21:54:48

    No to bierzmy się do roboty :)

    Mamy gotową podstawę, zrobimy teraz wykrój szyi.Potrzebny nam jeszcze wymiar jednego ramienia tzn od kości obojczyka do brzegu ramienia.

    kalkulacja: szerokość ramion (mierzona po plecach na wysokości obojczyka) minus szerokość jednego ramienia = szerokość szyi.

    Trapez składamy na pół od środka domierzamy szer. szyi ,zaznaczamy kreską. Po linii złożenia na części, która ma być tyłem odmierzamy 2cm i ładnym łukiem łączymy te dwa znaki, dodatkowo po linii złożenia robimy, już na tkaninie pęknięcie ok 10cm odszywając coś na kształt rozporka zapinanego na i mały guziczek, aby sukienkę można było włożyć przez głowę.

    Teraz część przednia,na podobnej zasadzie ale głębokość podkroju musi być głębsza ok 5cm zamiast 2cm.

    Piszcie czy to jest jasne ,jeszcze siedzę przy kompie to coś naprostuję.

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2013-12-07 22:18:53

    Rękaw też narysujemy trapez zmierz w bluzie dresowej takiej dość luźnej 1/2 szer. rękawa przy wszyciu do bluzy.

    Arkusz papieru złóż na pół, od złożenia odmierz szerokość, którą zmierzyłaś w bluzie.To jest1/2 góry rękawa.

    Długość rękawa to ta długość, którą mierzyłaś po łokciu ,minus szerokość ramienia, minus 4 cm+ podłożenie dołu rękawa. Wyznaczamy  ją po złożeniu arkusza.

    Szerokość dołu rękawa to szer górna + jakieś 4-5 cm. Po całym obwodzie to 8-10cm.

    Mam nadzieję,że pomogłam. Pozdrawiam i  życzę miłej zabawy.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-12-07 22:27:40

    Dziękuję, wszystko sobie zapisałam i z pewnością kiedyś sie przyda. Szkoda że dziś kupiłam strój:( nie podoba mi się, ale trudno, już wydałam pieniadze....

Przejdź do pełnej wersji serwisu