Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

pożegnanie z pampersem

  • Autor: domi87 Data: 2013-12-15 22:00:55

    Moja Niunia skończyła już 3 latka a wciąż siusia w pieluchę. Na slowo nocnik reaguje krzykiem, co robić???

  • Autor: makusia Data: 2013-12-15 22:18:45

    Moja Niunia skończyła już 3 latka a wciąż siusia w pieluchę. Na slowo
    nocnik reaguje krzykiem, co robić???

    Spróbuj od razu na "kibelek" są specjalne nakładki. Nasza Zuzia też nie chciała nocnika, a tak to chętniej siadała. Miała coś ponad dwa latka jak "wyszła" z pampersów.

    Było już parę podobnych tematów, poszperaj :)

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=64180&post=64182

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=2907&post=3906

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=210058&post=210178

  • Autor: agacia3323 Data: 2013-12-15 22:30:36

    ale,że niby w dzień też chodzi w pampersie?????

    wydaje mi się,że to Twoja wina ,za późno pokazałaś dziecku nocnik,trzeba było oswajać już w wieku 9miesięcy....3 latka z pampersem to lekka przesada....musisz koniecznie zrzucić jej tego pampka,będą kałuże na podłodze,ale z czasem i sukces przyjdzie....w żadnym wypadku nie krzycz i nie karaj....moja mała (3 lata) skończyła roczek to bez pampersa ganiała....

  • Autor: powsinoga Data: 2013-12-17 21:28:58

    eee, sadzanie dziecka na nocnik przed roczkiem jest bez sensu. Dziecko powinno wiedzieć po co siada, a nie przypadkowo sikać po kilka kropel.

    Trzylatkowi można powiedzieć po prostu, że kończymy z pieluchami i rzeczywiście skończyć. Po zużyciu ostatniej nie kupować nowych, zaproponować albo nocnik, a jeśli nie, może wystarczy po prostu sedes (ewentualnie z nakładką).

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-12-15 22:30:36

    A ja przeczytałam ,pożegnanie z pampasem, co ślepemu po oczach I tak sobie pomyślałam, że wyjeżdża za granicę

  • Autor: agacia3323 Data: 2013-12-15 22:31:54

    Mamo Różyczki ,a Twoje najmłodsze ile ma już??? 

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-12-15 22:39:41

    Mój to już stary koń, skończył w lipcu 3 lata:)

  • Autor: agacia3323 Data: 2013-12-15 22:42:31

    ale w pampersie nie chodzi już???

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-12-15 22:51:54

    Przeszło rok już nie sika w pampersa:)

  • Autor: Wkn Data: 2013-12-15 22:35:55

    Dobrze, że nie przeczytałaś "Pożegnanie Pampasa z pampersem" albo "Powitanie Pampasa z pampersem" - w sumie jeszcze gorzej Zaraz Bahusik odkryje pościk i dopiero przywali z gruber rury jak to on tylko potrafi Sto lat, sto lat, niech żegna pampers nas (podobnie jak głupie skojarzenia)

  • Autor: Wróbelek Data: 2013-12-15 23:59:23

    Jaw pierwszej chwili przeczytałam tak samo ;)

  • Autor: mahika Data: 2013-12-16 09:55:39

    A ja przeczytałam ,pożegnanie z pampasem, co ślepemu po oczach I tak
    sobie pomyślałam, że wyjeżdża za granicę

    Za granicą też jest internet.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-12-16 15:34:54

    Na pewno jest, tylko moim zdaniem , nie ma sensu wyjeżdżać za granicę i siedzieć tam w internecie, są ciekawsze rzeczy do roboty, np. zwiedzanie:)

  • Autor: Bahati Data: 2013-12-15 23:05:15

    Spokojnie. Jeżeli córeczka nie toleruje nocnika to nic na siłę. "Dorosła" toaleta, z której korzysta przecież mama zazwyczaj bywa bardziej interesująca. Nie ma sensu ganiać za niemowlakiem z nocnikiem. Mów jej, że idziesz do toalety, zachęcaj, zdejmuj w dzień pieluchę, każdą udaną wizytę w łazience pochwal, nie gań za porażki. Nauczy się. Rysia też dość długo nosiła pieluchę, oduczyła się w 3 dni kałuże zdarzyły się 2. Nocnika na oczy nie widziała, korzysta z toalety już samodzielnie, asystuję przy myciu rąk i podcieraniu, w połowie lutego skończy 3 lata. Powodzenia. :)
    Starszaki odpieluchowywały się różnie- jedna miała 1,5 roku i zapomniała, co to pielucha, druga w wieku 3 lat absolutnie nie przejmowała się mokrą bielizną, choć jak nawiedzona ganiałam za nią z nocnikiem od kiedy zaczęła samodzielnie stać.  Pewnego dnia po prostu załapała i problem się skończył. Każde dziecko jest inne, musi dorosnąć. :)
     

  • Autor: agacia3323 Data: 2013-12-15 23:12:52

    ponad trzyletnie dziecko to raczej nie niemowlak i faktycznie nie ma sensu latać z nocnikiem:)

  • Autor: Bahati Data: 2013-12-15 23:14:38

    Przy starszych po jakąś cholerę ganiałam z tym nocnikiem, bo "już czas". Dziś wiem, że to była strata czasów i nerwów. Nie chodziło mi o to, że 3 latka to niemowlę, tylko o to, że bieganie za niemowlakiem nie ma sensu. 

  • Autor: mary50 Data: 2013-12-15 23:10:50

    Ja mojemu siostrzencowi kupilam ladne majteczki z jego ulubionym Bob bulder ISiostrzenica zalozyla majteczki a ja  powiedzialam mu ze Bob bylby bardzo smutny jak bys na niego nasiusial. Zdarzylo mu  sie raz posikac.Szybko nauczyl sie korzystac z toalety.bo mowilismy mu ze panowie nie korzystaja z nocnika tylko ida do ubikacji.Trzeba stworzyc jakas "postac"i na niej uczyc mala .Moze jakas ksiezniczke czy inna ulubiona postac.Sprobuj moze pomoze.Zycze sukcesu.Maria

  • Autor: Wróbelek Data: 2013-12-15 23:58:59

    moja dwa lata skończyła w październiku a nocnikowanie zaczęliśmy jak skończyła rok. W zasadzie to wtedy kupiliśmy jej nocnik i próbowaliśmy ją na niego sadzać. Na szczęście nie było ku temu oporu i czasem się udawało a czasem nie, ale nic na siłę. Uznaliśmy że narazie jest jeszcze czas. Za każdym razem gdy było siusiu w nocniku to były oklaski i pochwały i myślę, że to miało duże znaczenie.

    Gdy skończyłą 18 miesięcy zaczeliśmy jej pampersa ściągać sporadycznie w domu. Po skończeniu dwóch lat pampers znikł całkowicie w domu, jedynie w drodze zakładamy pampersa bo w dalekiej trasie zdaża się siusianie.

    Generalnie pampers równa się dla niej ze zgodą naszą na robienie w pampersa a jak go nie ma to lata sana na nocnik. Teraz jesteśmy na etapie toalety, kupiliśmy jej nakładkę, ale nie zawsze z niej korzysta. poprostu wdrapuje się na sedes, siada i siusia. Ale przeważnie jeszcze na nocnik i oczywiście dopomina się o oklaski czy pochwały:)

    Myślę że bardzo pomogły pochwały ale też to, że widziała rodziców na toalecie. Jak byłam z nią w domu sama a ona była świeżak w chodzeniu to chodziła ze mną nawet do toalety. No i do nieczego jej nie zmuszaliśmy, nie chciała siadać na nocnik to jej odpuszczaliśmy.

    Może warto by było pokazać dziecku jak to robi mama czy tatuś i uczyć już trzylatka na toaletę siadać, nie zmuszać i puszczać po domu bez pampersa. Będą plamy (mojej też jeszcze przy zabawie się zapomnieć i popuścić na podłogę), ale one są wpisane w tę naukę. NO i przede wszystkim dużo cierpliwości i samozaparcia w postanowieniu.

    Życzę powodzenia

  • Autor: Iza29 Data: 2013-12-16 07:43:19

    Moja Niunia skończyła już 3 latka a wciąż siusia w pieluchę. Na slowo
    nocnik reaguje krzykiem, co robić???

    Mój syn 2 grudnia skończył 3 lata i jak widzi nocnik to krzyk ,że hej ma nowe majteczki na zachętę i nocnik też fajowy  przekupywany jest na każdym kroku i nic,całe lato był trening majteczkowy i nic to nie dało już nam ręce opadają a miejsce w przedszkolu czeka aż przestanie Mikuś pampersować :(

  • Autor: misia2004 Data: 2013-12-16 07:54:56

    A fajowy nocnik to jaki? Bo ja gdzieś kiedyś wyczytałam, że na tych fajowych nocnikach dziecku jest bardzo niewygodnie. Podobno najwygodniejsze to te zwykłe nocniki.

  • Autor: misia2004 Data: 2013-12-16 07:52:45

    Mojemu młodszemu synowi  najpierw pampersa zdjęłam na noc ponieważ przez 2 tygodnie wstawał z suchą pieluchą. Miał wtedy 20 miesięcy. Po spaniu sadzałam go na nocnik i sikał a żeby mu się nie nudziło to czytałam mu bajeczki:)

    Po dwóch tygodniach zdjęłam mu na dzień pampersa. Ale jak wychodziliśmy na dwór to jeszcze zakładałam bo to zima była i bałam się. A w domu raz sikał do nocnika, raz na kibelek a raz na podłogę:)

    Po 3 tygodniach był już sukces, może jakieś  tam sporadyczne popuszczanie kiedy się zabawił i biegł siku już w ostatniej chwili.

    Za to z kupą mieliśmy problem. Stawał za drzwiami za stołem za firanką i robił w majciorki. Proszenie i tłumaczenie nic nie pomagało. Ręce nam już opadały co to zrobić. Trwało to rok czasu od momentu zdjęcia pampersa. Bardzo chciał chodzić do przedszkola i były dni otwarte. Przed wyjściem tłumaczyłam mu, że w przedszkolu nie może zrobić kupki w majteczki bo jak pani zauważy to nie pozwoli mu chodzić. W przedszkolu kupy nie zrobił i od tego dnia zaczął robić kupę na nocnik czy kibel:)

  • Autor: iwciaG Data: 2013-12-16 11:59:16

    U mnie najlepszym sposobem na dwulatka było ściągnięcie pieluchy po domu. Najpierw posiusiał nóżki, pokazałam specjalną deskę na kibelek i powiedziałam, że tu ma dokończyć. Dla malucha to taki dyskomfort, że sam po kilku wpadkach się pilnował. Po tym z nocą bez pieluchy, po dwóch tygodniach nie było większego problemu...! Powodzenia i nie odpuszczaj, bo kto jak nie dorosły, dać radę ma!!!

  • Autor: peggy83 Data: 2013-12-16 12:25:15

    Córa w wieku dwóch lat już spała bez pampersa... z synkiem trwało to pół roku dłużej. Mój sposób? Jak zauważyłam, ze pampers jest suchy rano, pytałam dziecko rano czy chce pieluszkę czy majteczki. Dziecko samo zdecydowało pewnego dnia , że majteczki. Do widoku nocniczka byli oboje przyzwyczajeni, Młoda dostała nocnik w wieku 1,5 roczku, sikały do niego miśki i lalki :) Młody znał go z doświadczeń siostrzyczki. Były wpadki, a jak. W zabawie można się zapomnieć. Ale chodzi o to, żeby wpadkę potraktować z humorem.. i mieć na uwadze, że nie dizsiaj to jutro się nauczy :)

    Młody ryczał codziennie przy rozstaniu w przedszkolu przez 1,5 roku . A pewnego dnia - przełom. Zrobił papa i z uśmiechem poszedł do sali. Rodzice w szoku totalnym, ze szczenami opadniętymi do ziemi zostali w korytarzu. Takie są dzieci. W końcu przychodzi ich czas na wszystko ;)

  • Autor: domi87 Data: 2013-12-16 15:35:48

    Wszystko to super brzmi tylko co z tego jak posadzę ją siłą na nocnik lub sedes to wcale się nie wysika tylko dopiero do pieluszki:) zresztą nie wim kiedy jej się chce bo nigdy nie woła że chce siusiu, A gdy latem chodziła na dworze w samych majteczkach to wcale nie reagowała że ma mokre nogi, majtki czy mokro w butach.

  • Autor: Iza29 Data: 2013-12-16 16:47:42

    Wszystko to super brzmi tylko co z tego jak posadzę ją siłą na nocnik
    lub sedes to wcale się nie wysika tylko dopiero do pieluszki:) zresztą nie
    wim kiedy jej się chce bo nigdy nie woła że chce siusiu, A gdy latem
    chodziła na dworze w samych majteczkach to wcale nie reagowała że ma mokre
    nogi, majtki czy mokro w butach.

    miałam tak samo całe lato ,tragedia :(

  • Autor: as Data: 2013-12-16 19:08:20

    Jak idziesz do ubikacji to mów dziecku, że idziesz zrobić siku. Jak dziecko nie chce do nocnika to kup nakładkę na muszlę.  Mów, że mama zrobiła i by ona tez zrobiła. Szkoda, że nie wzięłaś się za to w lecie. Teraz jest zimno, łatwo się przeziębić i rzeczy dłużej schnął. Przez to będzie Ci ciężej. Moja córka miała 2,5 roku jak ja uczyłam i potrwało to 2 tygodnie. Wcześniej mówiła, że chce ale i tak robiła w pieluchę. Synowie bliźniaki mieli 3 lata bo czekałam na lato. Nic nie wołali. Nauczyli się w dwa dni. to był koszmar. Lali jak wściekli. Wydaje mi się, że chyba na tle nerwowym. Byłam wytrwała i po dwóch dniach się nauczyli. 

  • Autor: Iza29 Data: 2013-12-16 22:35:25

    Jak idziesz do ubikacji to mów dziecku, że idziesz zrobić siku. Jak
    dziecko nie chce do nocnika to kup nakładkę na muszlę.  Mów,
    że mama zrobiła i by ona tez zrobiła. Szkoda, że nie wzięłaś się za to
    w lecie. Teraz jest zimno, łatwo się przeziębić i rzeczy dłużej
    schnął. Przez to będzie Ci ciężej. Moja córka miała 2,5 roku jak
    ja uczyłam i potrwało to 2 tygodnie. Wcześniej mówiła, że chce ale
    i tak robiła w pieluchę. Synowie bliźniaki mieli 3 lata bo czekałam na
    lato. Nic nie wołali. Nauczyli się w dwa dni. to był koszmar. Lali jak
    wściekli. Wydaje mi się, że chyba na tle nerwowym. Byłam wytrwała i po
    dwóch dniach się nauczyli. 

    Całe lato małego uczyłam i nic to nie dało ,on nawet nie woła ,że chce a jak juz uda mi sie go posadzić na nocniku to zrobi siku ale z kupą idzie za drzwi i tam robi w pieluchę ,ręce mi opadają :(

  • Autor: as Data: 2013-12-17 15:04:29

    to może nocnik mu za te drzwi postaw?:D

  • Autor: peggy83 Data: 2013-12-17 08:30:32

    Cały sekret tkwi w słowie "siłą". Spróbuj przestraszona usiąść na sedes. Na siłę wyciśniesz kropelkę. Myślę, że sedes i nocnik już się dziecku kojarzy ze stresem.

    Polecam nowy nocniczek. Może sama wybierze? Najpierw zabawa w misie i lalki sikające na nowym nocniczku. To może zachęcić..., że skoro to takie fajne, to i ja spróbuję.

    A może jest w rodzinie inny berbeć, który załatwia sie na nocniczek? Pokazanie, że sikanie na nocniczek jest ekstra i inne dzieci uwielbiają to robić... to też jakiś pomysł. Tylko bez porównywania, broń Boże. Że on juz sika na nocniczek a ty nie. Nie wolno, tylko i wyłącznie pod kątem, że siusianie na nocnik jest super i Jaś sie super przy tym bawi.

    Absolutnie zero nacisku i złych emocji. Tylko pozytywne nastawienie.

    Mamusiu, opanuj nerwy, bo te nerwy przenoszą sie na dziecko, które źle kojarzy wc. Może nie woła siusiu, bo własnie źle sie jej to kojarzy? Z nieprzyjemnościami? Jeśli jest zdrowa (pęcherz i sprawy neurologiczne w porządku) to pozostaje tylko zmiana nastawienia...

    Tak mozolnie sięgam pamiecia wstecz i z tego co pamiętam, u nas dzieci zaczynały siadać na nocniczek najpierw w ubraniach. Razem z tymi lalkami i miśkami. I udawały , że siusiają, można nawet odgłosy powydawac - no wiadomo jakie. Wydaje sie śmieszne, ale tak sie oswajały. Z humorem i bez nacisku. Pierdzący na nocniku misiek to ubaw po pachy, aż sie chce samemu tak bączka strzelić...   I decyzja - majteczki czy pielucha, została pozostawiona dzieciom.

    A i po sukcesie fanfary, buziaki i grad pochwał. I jaka już jesteś duuuża, łaaał... ;)

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-12-16 16:31:49

    Ja tak pisze nieco teoretycznie, są takie książeczki typu "Kamilka zrobiła  siusiu w majtki" czy "Franklin pożegnanie z pieluchą " i jeszcze jakieś o tym jako sobie dzieci z brakiem pieluchy mają radzić . Te powiastki  tak stylistycznie sa dostosowane do  maluchów. może razem takie książeczki poczytajcie i pogadajcie coś na temat nocnika. Wiem, że rodzice takich maluchów często te książeczki pożyczają więc chyba jakoś skutkują

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-12-16 16:51:28

    3 lata i jeszcze w pampersie? Czemu szybciej się za to nie wzięłaś? Moje dzieci miały po 1,5 roku i były uczone na nocnik i ubikacje robić, w wieku 2-óch lat już nawet nocą spały bez.

    Polecam nakładki na ubikację, wtedy dziecko czuje się takie "dorosłe". W nagrodę za nasiusianie do toalety pozwól spuścić wodę, klaskaj, chwal przy innych

  • Autor: Bahati Data: 2013-12-16 17:07:27

    Każde dziecko rozwija się inaczej, z nocnikiem zaleca się oswajać około 2 roku życia, niektóre dzieci są na to gotowe wcześniej a inne nawet później. Choćby się matka za przeproszeniem... wściekła to jeżeli dziecko nie jest gotowe to i tak nasika w majtki. 

  • Autor: domi87 Data: 2013-12-16 22:00:50

    Uczyłam ją wcześniej ale co z tego jak już z trudem udało mi si przekonac ją żeby usiadła na nocnik to wcale nie nasikała do niego a jak latem biegala w samych majteczkach to i tak nic sobie z tego nie robiła ze ma mokro! To nie jest takie proste. Ani prośba nie pomaga ani groźba:(

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-12-16 22:17:36

    Może spróbuj jej czytać te opowiadania o Kamilce czy inne. Potem może się bawić we franklina i siadać na nocnik.

  • Autor: balbisia19 Data: 2013-12-16 22:35:57

    Kurcze jak słysze i czytam takie bzdury to mi się normalnie nóż w kieszeni otwiera. Gdyby to było takie proste ze wszystkie dzieci zaczynamy uczyc w wieku 9 miesiecy siadac na nocniku, a w wieku roku czy półtora mają przygode z pieluchami za sobą to mysle ze nie byłoby pytań takich jak to które zadaje autorka. Niestety ( a może na szczęście ) każde dziecko jest inne. Tak samo jak z pieluchami jest ze smoczkami, butelkami itd. Uważam ze nalezy probowac ale nic na siłe w tym przypadku. im bardziej siłowo do tego podejdziesz tym bardziej dziecko zniechęcisz, próbuj zabawą, nagrodą, pochwałą za każdą probe siadania na nocniczku czy kibelku. My mamy nocnik i nakładke, jednak Młody najchetniej korzysta po prostu z kibelka. Duży problem mielismy z kupą, we wrzesniu poszedł do przedszkola i tak naprawde 2 czy 3 dni zajeło mu załapanie o co z nią chodzi. Oczywiście wpadki zdarzały się jeszcze przez jakies 2-3 tygodnie, ale sporadycznie. Tylko cierpliwosc z Twojej strony, a bedzie ok.

  • Autor: Bahati Data: 2013-12-16 17:15:51

    Ubieraj córeczkę tak, by łatwo było się rozebrać w toalecie. Może nie krzyk mody ale luźne spodnie z gumką w pasie sprawdzą się idealnie. Mów, że idziesz do toalety, wytłumacz po co. Może sama zechce wybrać sobie w sklepie nakładkę na muszlę klozetową? Dzieci kochają wybierać i czuć się dorosłe. Nie przejmuj się, że inne dzieci już opanowały tę umiejętność, wiele ma to nadal przed sobą. :) Możliwe, że twoja córka zdobywa teraz inną umiejętność- sikanie jej nie w głowie. Najważniejsze to unikać przemocy przy całym procesie, do niczego dobrego nie prowadzi a może mieć bardzo poważne konsekwencje w późniejszym życiu dziecka. 

  • Autor: aggusia35 Data: 2013-12-17 16:31:02

    Ja proponuję zamiast pampersa założyć majteczki. Dziewczyny mają racje, że taka naukę powinno się rozpoczynać o letnich porach. Zakładaj w domu majteczki jak dziecko się zsiusia przebierz i powiedz żeby wołało to pójdziemy do ubikacji. Nie podpowiem Ci czy na nocki czy kibelek. U mnie córka z chęcią siadała na nocniku, a synek mógł siedzieć godzinami i nic, za to z chęcią siadał na sedes. Na kibelek są takie fajne nakładki. Ważne też żeby dziecko zobaczyło, że ktoś z Was siedzi na kibelku i co tam się robi. 3 latka to dużo i takie dziecko juz pewne rzeczy rozumie, proponuję założyć majteczki i uzbroić się w cierpliwość. Jak dziecko poczuje na własnych nogach to samo zrozumie co i po co się robi na kibelku czy nocniku. Życzę cierpliwości i daj znać jak Ci poszło.

Przejdź do pełnej wersji serwisu